وردپرس باران / افزونه وردپرس / افزونه های EDD ، افزونه فروشگاهی وردپرس

افزودن فیلد دلخواه به EDD با افزونه EDD Custom Checkout Fields (فارسی + آموزش)

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی + آموزش

به نام خدا. در این آموزش وردپرس به معرفی یکی دیگر از افزونه های رایگان EDD برای افزودن فیلد دلخواه به EDD می پردازیم. افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی یکی از افزونه های EDD به منظور افزودن فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD می باشد. در این آموزش وردپرس باران قصد داریم به معرفی کامل این افزونه بپردازیم. آموزش افزودن فیلد به EDD در انواع گوناگون فیلد های سفارشی را به طور کامل شرح خواهیم داد. همچنین یک افزونه حرفه ای و کاربردی به عنوان جایگزین کامل این افزونه با امکانات بسیار کاملتر معرفی خواهیم کرد. با معرفی، آموزش و دانلود افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی با ما در مرجع وردپرس فارسی همراه باشید.

فروش این افزونه به دلیل عدم بروزرسانی منظم از طرف سایت سازنده و عدم هماهنگی با نسخه های جدید وردپرس متوقف شد. بهترین افزونه پیشنهادی جایگزین در لینک زیر معرفی شده است.

برای مشاهده افزونه جایگزین پیشنهای به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود بلافاصله پس از پرداخت آنلاین:
599 تومان

در انبار موجود نمی باشد

دانلود آنی و مستقیم

بلافاصله پس از پرداخت

30 روز ضمانت

بازگشت سفارش مشروط

یک عمر بروزرسانی

رایگان و همیشگی

یک عمر پشتیبانی

رایگان و همیشگی

نصب رایگان قالب ها

توسط پشتیبانی فنی

100+ فونت فارسی

تغییر فونت آسان قالب
مشخصات افزونه در یک نگاه

پیش‌نمایش افزونه

نسخه فعلی

نامشخص

آخرین بروزرسانی

نامشخص

فارسی و راستچین

نامشخص

فعال‌سازی امکانات

نامشخص

هدیه وردپرس باران

-

معرفی کامل افزونه

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی یک افزونه جانبی رایگان برای Easy Digital Downloads می باشد. این افزونه با اضافه کردن امکاناتی به تنظیمات افزونه ایزی دیجیتال دانلود، امکان افزودن فیلد دلخواه به EDD را فراهم می کند.

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی + آموزش

برای شروع کار با افزونه، نسخه فارسی این افزونه را از بخش دانلود همین صفحه دانلود و نصب نمایید. در صورت نیاز به آموزش نصب افزونه در وردپرس به دوره آموزش رایگان وردپرس موجود در وردپرس باران و جلسه مربوطه مراجعه نمایید. پس از نصب و فعال سازی افزونه به ادامه این آموزش وردپرس توجه فرمایید.

آموزش افزودن فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD

برای افزودن فیلد دلخواه به EDD توسط افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی از مسیر زیر وارد تنظیمات افزونه شوید.

پیشخوان وردپرس ← دانلود ها ← فیلد های پرداخت

افزودن فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD

پس از ورود به صفحه تنظیمات افزونه می توانید انواع فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD اضافه کنید. برای این منظور کافی است بر روی دکمه + افزودن فیلد کلیک کرده تا امکانات اضافه کردن فیلد دلخواه نمایش داده شوند.

در ابتدا بخش تنظیمات عمومی مربوط به افزودن فیلد سفارشی به EDD نمایش داده می شود. همچنین با انتخاب نوع فیلد تنظیمات اختصاصی هر نوع فیلد در دسترس قرار می گیرد. در ادامه به توضیحات مربوط به هر گزینه می پردازیم.

در بخش اول که برای انتخاب نوع فیلد است، می توانید نوع فیلد دلخواه را انتخاب نمایید.

 • متن تک خطی
 • پاراگراف
 • گزینه انتخابی
 • لیست بازشو

با انتخاب هر یک گزینه های موجود، تنظیمات مربوط به آن بخش برای شخصی سازی بیشتر فیلد سفارشی فعال می شود. برای شروع فیلد متن تک خطی را انتخاب می کنیم و به شرح گزینه های آن می پردازیم. سپس به افزودن انواع دیگر فیلد های دلخواه EDD خواهیم پرداخت.

تنظیمات عمومی افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

در اولین بخش که مربوط به تنظیمات عمومی است 4 گزینه موجود است.

 • نام فیلد: در این بخش می توانید برای افزودن فیلد سفارشی به EDD یک نام دلخواه به فیلد جدید اختصاص دهید.
 • (الزامی): با فعال کردن این گزینه می توانید پر کردن این فیلد در فرم پرداخت را برای خرید الزامی کنید.
 • توضیحات: توضیحات کوتاهی از فیلد سفارشی را در این بخش می توانید وارد نمایید.
 • آی دی اختصاصی: در صورتی که قبلا از زمینه های دلخواه استفاده کرده باشید و بخواهید اطلاعات این فیلد را نیز به آن اختصاص دهید می توانید آیدی آن را در این بخش وارد کنید.

افزودن فیلد دلخواه به EDD از نوع متن تک خطی

افزودن فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD برای کاربردهای مختلفی صورت می گیرد. اما در مجموع هر فیلدی که در فرم خرید اضافه شود با هدف کسب اطلاعاتی از کاربر می باشد. فیلد متن تک خطی یکی از پر کاربرد ترین انواع فیلد های ورودی در فرم ها می باشد. با نمایش این نوع زمینه در یک فرم اطلاعات مختلفی می توان از کاربر دریافت نمود. اطلاعاتی مثل نام، نام خانوادگی، شهر، کشور، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت و… از مثال های معروف برای فیلد تک خطی می باشند. افزودن فیلد متن تک خطی به فرم پرداخت EDD با افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی بسیار ساده است. کافی است نوع فیلد را بر روی این گزینه قرار دهید و د صورت نیاز دو مورد زیر را تنظیم نمایید.

افزودن فیلد به EDD

 • مقدار پیش فرض: در صورتی که بخواهید یک مورد پیش فرض برای تکمیل فرم در نظر بگیرید می توانید این مورد تکمیل نمایید. این مورد در هنگام نمایش فرم پرداخت EDD به کاربر در حالت اولیه این مقدار را به خود خواهد گرفت.
 • عنوان نگه دارنده: در صورتی که بخواهید یک متن راهنما با رنگ روشن در داخل فیلد سفارشی قرار گیرد و هنگامی که کاربر شروع به پر کردن فیلد کرد از بین برود، می توانید مقدار مورد نظر را اینجا وارد کنید.

افزودن فیلد به EDD از نوع پاراگراف

پاراگراف نوع دیگری از زمینه های قابل انتخاب جهت افزودن فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD می باشد. این نوع فیلد ورودی که با عنوان های ناحیه متنی یا متن چند خطی نیز شناخته می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر از کاربر به کار می رود. بارز ترین نمونه های این نوع فیلد را می توان در دریافت آدرس، توضیحات و… از کاربر مشاهده نمود. در صورتی که بخواهید اطلاعات دریافتی از کاربر مانند مثال های قبل، بیش از یک خط باشد می توانید از فیلد پاراگراف افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی استفاده نمایید. تنها گزینه ای که در تنظیمات این نوع زمینه سفارشی در نظر گرفته شده است، محتوا میباشد.

آموزش افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

محتوا: در صورتی که بخواهید محتوای از پیش تعریف شده ای را در فرم پرداخت EDD به کاربر نمایش دهید می توانید محتوا را در تنظیمات پاراگراف تکمیل نمایید.

فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD از نوع گزینه انتخابی

فیلد گزینه انتخابی یا همان دکمه های رادیویی یک لیست انتخابی به کاربر نمایش می دهند. در فیلد گزینه انتخابی کاربر تنها یکی از گزینه های موجود را می تواند انتخاب نماید. از این مورد معمولا برای گزینه های متمایز که یک حق انتخاب وجود دارد استفاده می شود. برای مثال برای دسته بندی مشتریان به سه دسته زیر 20 سال، 20 تا 30 سال و دسته بزرگتر از 30 سال می توان از این نوع فیلد استفاده کرد. یا برای مثال سوالاتی مثل نحوه آشنایی کاربر با خدمات شما شامل گزینه های متمایز نظیر موتور های جستجو، تبلیغات، شبکه های اجتماعی و… برای دریافت چنین اطلاعاتی می توانید از این نوع فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD استفاده نمایید.

افزودن فیلد لیست بازشو در افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

نوع دیگری از فیلد های تک انتخابی وجود دارند که عملکرد مشابهی با دکمه های رادیویی دارند. فیلد لیست بازشو در افزونه فیلد پرداخت سفارشی به همین نوع فیلد اختصاص دارد. این نوع فیلد ها که با نام دراپ داون منو نیز شناخته می شود، شامل لیستی از انتخاب ها می باشد که کاربر با کلیک بر روی آن لیست موارد موجود را مشاهده می کند و می تواند یک گزینه را انتخاب نماید. مثال های کاربردی این نوع فیلد همانند نوع قبلی می باشد. برای افزودن فیلد به EDD از نوع لیست بازشو کافی است این نوع فیلد را انتخاب نمایید. تنظیم این نوع فیلد بسیار ساده است. با کلیک بر روی دکمه + به سادگی می توانید لیست خود را بسازید و موارد دلخواه را در کادر های مربوطه وارد نمایید. همچنین برای حذف یک مورد از لیست از دکمه – استفاده کنید.

افزونه ویرایش صفحه پرداخت و شخصی سازی سبد خرید EDD Checkout Fields Manager (جایگزین حرفه ای)

جایگزین افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی افزونه EDD Checkout Fields Manager

افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی یک افزونه رایگان وردپرس می باشد. این افزونه جانبی EDD پشتیبانی و بروزرسانی ضعیفی دارد. حدود 2 سال است که از آخرین بروزرسانی این افزونه می گذرد و سازگاری آن با نسخه های جدید افزونه ایزی دیجیتال دانلود و وردپرس تایید نشده است. در بررسی ها و آزمایش موردی در وردپرس باران به این نتیجه رسیدیم که این افزونه با نسخه های جدید وردپرس و EDD سازگار نیست. بنابراین امکان استفاده از تمام امکانات آن به دلیل عدم بروزرسانی ممکن نمی باشد. برای مثال با نصب این افزونه بر روی نسخه 5 وردپرس و نسخه 2.9 افزونه ای دی دی تنها امکان افزودن فیلد دلخواه EDD به صورت متن تک خطی میسر است.

بهترین جایگزین افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

افزونه EDD Checkout Fields Manager فارسی را به عنوان افزونه جایگزین در وردپرس باران ارائه نموده ایم. این افزونه حرفه ای وردپرس امکانات کامل مدیریت فیلد های صفحه خرید EDD را فراهم می کند. با امکان افزودن فیلد به EDD شما می توانید هر نوع فیلد سفارشی برای فرم خرید EDD اضافه نمایید. همچنین امکان ویرایش فیلد های پیش فرض فرم پرداخت نیز وجود دارد. برای مثال شما می توانید فیلد نام و نام خانوادگی را به دلخواه ویرایش، حذف یا ضروری بودن آن را تعیین نمایید. در صورت نیاز به یک افزونه برای افزودن فیلد دلخواه به EDD و هرگونه ویرایش در صفحه خرید پیشنهاد می کنیم از این افزونه استفاده نمایید. برای دانلود این افزونه حرفه ای هم اکنون می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

دانلود و آموزش ویرایش صفحه پرداخت EDD با افزونه EDD Checkout Fields Manager فارسی


دانلود افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی

همانطور که اشاره شد افزونه رایگان EDD Custom Checkout Fields فارسی با نسخه های جدید وردپرس و EDD سازگار نیست. بنابراین پیشنهاد وردپرس باران استفاده از افزونه حرفه ای EDD Checkout Fields Manager فارسی به عنوان بهترین گزینه جایگزین می باشد که امکانات بسیار کاملتری نیز ارائه می دهد و می توانید هم اکنون از لینک بالا اقدام به دانلود این افزونه حرفه ای نمایید.

در صورتی که همچنان اصرار به استفاده از افزونه EDD Custom Checkout Fields فارسی دارید نیز می توانید از لینک دانلود همین صفحه اقدام به دانلود این افزونه جانبی رایگان EDD نمایید.

بهترین جایگزین افزونه EDD Custom Checkout Fields

فروش این افزونه به دلیل عدم بروزرسانی منظم از طرف سایت سازنده و عدم هماهنگی با نسخه های جدید وردپرس متوقف شد. بهترین افزونه پیشنهادی جایگزین در لینک زیر معرفی شده است.

برای مشاهده افزونه جایگزین پیشنهای به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود بلافاصله پس از پرداخت آنلاین:
599 تومان

در انبار موجود نمی باشد

2 دیدگاه برای افزودن فیلد دلخواه به EDD با افزونه EDD Custom Checkout Fields (فارسی + آموزش)

 1. Avatar

  علیرضا

  سلام ، ببخشید از کجا میشود دانلود رایگان نمود ؟ بنده در این صفحه لینکی مشاهده نکردم . از زحمات شما متشکرم

  • مجتبی تبسمی

   مجتبی تبسمی

   سلام دوست من
   افزودن فیلد دلخواه به EDD با افزونه EDD Custom Checkout Fields با نسخه های جدید ایزی دیجیتال دانلود هماهنگ نیست.
   پیشنهاد می شود از لینک افزونه ویرایش صفحه پرداخت EDD Checkout Fields Manager به عنوان جایگزین رسمی این افزونه استفاده نمایید.
   با سپاس

 2. مجید تبسمی

  مجید تبسمی

  سلام دوستان. فروش این محصول متوقف شده است. با توجه به سیاست وردپرس باران در ارائه محصولات با کیفیت و بدون مشکل برای کاربران لطفا درخواست فعال شدن امکان خرید نفرمایید. برای مشاهده محصولات مشابه از منوهای بالای سایت بر روی گزینه افزونه وردپرس کلیک کنید. با سپاس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست