جلسه 01: وردپرس چیست؟ کاربرد WordPress چیست؟ (مدیریت محتوای وردپرس)

سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست؟ کاربرد WordPress چیست؟ به مرجع آموزش وردپرس خوش آمدید. خوشحالیم که دوره آموزش وردپرس سایت وردپرس باران را برای آموزش کار با وردپرس انتخاب نموده اید. در این دوره قصد داریم وردپرس را از صفر تا صد در یک دوره کامل آموزش دهیم. در این جلسه به این سوال که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ پاسخ می دهیم. مباحثی چون برنامه وردپرس چیست و چگونه کار می کند و طراحی سایت با وردپرس چیست و چگونه سایت بسازیم و WP مخفف چیست را بررسی می کنیم. در جلسات بعدی با معرفی و دانلود وردپرس و آموزش نصب وردپرس ادامه می دهیم. سپس به آموزش بخش های مختلف پیشخوان مدیریت وردپرس می پردازیم. پس در این دوره بی نظیر با ما همراه باشید.

وردپرس چیست؟ کاربرد WordPress چیست؟

تعاریف متعددی برای وردپرس در وب فارسی ارائه شده است. در این قسمت سعی می کنیم تا با چند تعریف ساده و سپس تخصصی تر به این سوال که وردپرس چیست پاسخ جامعی ارائه دهیم. با یک تعریف ساده از کاربرد WordPress از مرجع آموزش وردپرس شروع می کنیم.

وردپرس چیست؟ WordPress چیست؟ سیستم مدیریت محتوای وردپرس

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد به زبان ساده از وردپرس باران

برای ارائه یک پاسخ ساده و سریع به پرسش وردپرس چیست می توانیم بگوییم که WordPress یک نرم افزار تحت وب است. با نصب وردپرس بر روی یک سرور می توانیم به سادگی و در 5 دقیقه یک سایت راه اندازی کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا محسوب می شود. با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانیم یک سایت راه اندازی کنیم. سپس با پنل مدیریتی ساده آن به مدیریت محتوای سایت بپردازیم. تولید محتوا کنیم. مطلب منتشر نماییم. حتی با تبدیل وردپرس به فروشگاه به فروش آنلاین محصولات خود بپردازیم. (گاهی نیز بجای عبارت WordPress از مخفف WP استفاده می شود.)

وردپرس چیست به نقل از ویکی پدیا

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت ها و وبلاگ ها می باشد. وردپرس از ابتدا تنها یک سرویس وبلاگ نویسی رایگان بود و امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می داد. سپس به صورت یک سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت سایت معرفی شد. وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و از دیتابیس MySQL بهره می برد. وردپرس در پیشبرد پروژه موفق بی تو و در سال ۲۰۰۳ میلادی شکل گرفت. نام وردپرس را کریستین اسلک، دوست مت مولنوگ (توسعه دهنده پایه وردپرس) پیش نهاد داد. از آن پس وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه همه گیر شد. اکنون نیز می توان وردپرس را معروف ترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت حرفه ای دانست. (منبع: ویکی پدیا)

پاسخ وردپرس چیست به صورت تخصصی تر

خیلی نمی خواهیم پاسخ وردپرس چیست را تخصصی کنیم! وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است. در واقع یک نرم افزار تحت وب در دسته ی سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS ها که مخفف (Content Management System) می باشند، قرار میگیرد. با نصب نرم افزار وردپرس روی سرور، امکان مدیریت محتوا به آسانی فراهم می شود. بیشترین کاربرد وردپرس برای راه‌اندازی و ساخت یک وبلاگ یا یک سایت می‌باشد. همچنین قابلیت ایجاد شبکه اجتماعی با افزونه های قدرتمند همچون buddypress . ایجاد انجمن با افزونه bbpress ، و… را داراست. چون وردپرس دارای هسته‌ای قدرتمند است و پر مخاطب ترین نرم افزار در این زمینه می باشد. نرم افزار تحت وب وردپرس متن باز یا Open Source می باشد و هسته آن توسط افراد مختلفی توسعه یافته است. این سیستم مدیریت محتوا به زبان PHP و بر مبنای استفاده از دیتابیس MySQL نوشته شده است.

زبان وردپرس چیست؟

هسته وردپرس همان طور که اشاره شد به زبان PHP نوشته شده است. همچنین برای ذخیره اطلاعات از دیتابیس MySQL در WordPress استفاده شده است. بسیاری از کاربران در شروع کار با وردپرس سوال می کنند که زبان وردپرس چیست؟ باید بگوییم که برای طراحی سایت با وردپرس نیاز به دانش برنامه نویسی نخواهید داشت. وردپرس رویای طراحی سایت در 5 دقیقه را آن هم بدون نیاز به کدنویسی محقق کرده است. این که گفته می شود زبان وردپرس PHP است و متن باز است برای توسعه دهنگان می باشد. یعنی اگر دانشی در زبان PHP داشته باشید به کمک مستندات وردپرس می توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید. با توسعه افزونه وردپرس می توان امکانات وردپرس را نیز افزایش داد. افزونه های متعددی برای وردپرس نیز توسط توسعه دهندگان مختلف ارائه شده است.

وردپرس چگونه کار میکند؟

با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانید با آن کار کنید. وردپرس یک پنل مدیریت ساده ملقب به پیشخوان برای کار با سایت را فراهم کرده است. پس از نصب وردپرس و ورود به پیشخوان وردپرس امکانات وردپرس برای مدیریت سایت در یک نگاه در دسترس می باشند. با ورود به بخش های مختلف به سادگی می توانید به ساخت نوشته، برگه و… بپردازید.

مهمترین بخش های پیشخوان وردپرس:

 • پیشخوان
 • نوشته ها
 • برگه ها
 • رسانه
 • دیدگاه ها
 • نمایش
 • قالب وردپرس
 • منو ها
 • ابزارک ها
 • افزونه ها
 • کاربران
 • تنظیمات
 • و…

مرجع دانلود وردپرس چیست؟ یا کجاست؟

وردپرس به صورت رایگان از سایت wordpress.org قابل دانلود می باشد. همچنین وردپرس از زبان های مختلف از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند و نسخه وردپرس فارسی نیز به صورت رایگان از سایت wp-persian.com قابل دانلود می باشد. هم اکنون با مراجعه به یکی از سایت های نام برده می توانید جدیدترین نسخه وردپرس را به صورت رایگان دانلود نمایید. همچنین ما در وردپرس باران برای سهولت دسترسی شما کاربران عزیز، لینک دانلود رایگان وردپرس فارسی و انگلیسی را در مقاله ای جداگانه قرار داده ایم. تا همواره جدیدترین نسخه وردپرس در مقاله مذکور در دسترس باشد. از لینک زیر اطلاعات کامل در مورد نسخه های فارسی و انگلیسی را از مرجع آموزش وردپرس مطالعه و یکی از نسخه ها را دانلود نمایید.

لینک دانلود رایگان نسخه نهایی وردپرس فارسی یا انگلیسی: دانلود وردپرس

وردپرس چه کاربردی دارد؟

پاسخ به این که کاربرد وردپرس چیست؟ شاید در حالت کلی دشوار باشد. چرا که ویژگی های بی شمار وردپرس، این سیستم مدیریت محتوا را به یک سیستم همه کاره در راه اندازی سایت تبدیل نموده است. در ادامه تنها به برخی از این ویژگی های بی شمار خواهیم پرداخت.

 • وردپرس برای راه اندازی و ساخت سایت در چند دقیقه طراحی شده است.
 • به کمک وردپرس خیلی سریع سایت شما راه اندازی می شود.
 • این سیستم مدیریت محتوا یا CMS یک سایت ساز رایگان است.
 • وردپرس به راحتی روی هاست قابل نصب می باشد
 • امکان نصب وردپرس در فولدر های هاست وجود دارد و اجباری به نصب روی ریشه هاست نیست
 • امکان نصب چندین وردپرس در هاست وجود دارد و محدودیتی از این بابت وجود ندارد
 • امکان فشرده سازی مطالب و محتوا در وردپرس به راحتی با سیستم gzip فراهم شده است.
 • امکان طراحی و ساخت قالب وردپرس برای توسعه دهنگان فراهم شده است تا به دلخواه قالب وردپرس سایت خود را طراحی و شخصی سازی نمایند
 • یک سیستم جستجوی داخلی در وردپرس تعبیه شده است که کار جستجوی مطالب را بسیار ساده می نماید
 • وردپرس به طور پیش فرض امکان عضو گیری و مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف را فراهم کرده است
 • امکان نصب افزونه وردپرس طراحی شده توسط دیگران فراهم شده است تا امکانات فراوان وردپرس باز هم بیشتر و بیشتر گردد
 • در بخشی از سایت وردپرس افزونه های بسیاری به صورت رایگان جهت افزایش امکانات وردپرس برای دانلود قرار گرفته است
 • قالب های وردپرسی رایگان بسیاری نیز توسط طراحان سراسر دنیا در مخزن وردپرس برای دانلود رایگان جمع آوری شده اند
 • و بیشمار ویژگی دیگر…

اگر در مورد چگونگی استفاده از وردپرس و نصب و راه اندازی آن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد وردپرس باران شروع کار با آموزش نصب وردپرس می باشد.

WP مخفف چیست؟

در برخی مراجع وقتی در مورد اینکه وردپرس چیست و چگونه کار می کند صحبت می شود ولی به جای WordPress از عبارت مخفف WP استفاده می کنند. پس اگر در مقاله یا جایی در مبحث طراحی سایت از WP استفاده شد بدانید که WP مخفف چیست؟

WP =  WordPress

برخی مواقع در مقالات ممکن است عبارت WordPress را به صورت جداگانه ببینید. یعنی به جای نوشتن به شکل صحیح WordPress عبارت Word Press نوشته می شود. توجه داشته باشید که این املا صحیح نیست. ولی گاهی ممکن است با این عبارت نادرست نیز برخورد کنید. پس در اینجا خواستیم که دقیقا با شکل صحیح نوشتن این واژه و اشتباهات متداول در نگارش این مورد نیز آشنا شوید.

Word Press املای نادرست WordPress است.

نتیجه گیری

در این مقاله به تعریف وردپرس، ویژگی ها و کاربردهای آن پرداختیم. به عبارتی به این سوال که طراحی سایت با وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ WordPress چیست؟ و چگونه کار می کند؟ در حالت کلی و به زبان ساده پاسخ دادیم. همان طور که اشاره شد، وردپرس یک نرم افزار تحت وب برای ساخت سایت و مدیریت آسان محتوا می باشد. وردپرس یک سایت ساز رایگان و سیستم مدیریت محتوا می باشد. ویژگی هایی چون نصب آسان و چندگانه وردپرس روی هاست، طراحی قالب و شخصی سازی ظاهر وردپرس و امکان استفاده از افزونه های بسیار جهت افزودن امکانات بیشتر به آن، کار با این سیستم مدیریت محتوا را ساده و لذت بخش می کند.

پیشنهاد وردپرس باران: لیست سایر آموزش های دوره آموزش کامل وردپرس در دوره آموزش رایگان وردپرس

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان وردپرس را نیز مشاهده کنید:

45 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • ممنون از مطالب خوبتون
  برای یادگیری وکار با WordPress چه مقدماتی لازمه برای یادگیری؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-02-05 10:29

   سلام دوست من. در لینک دوره آموزش وردپرس آموزش ها از صفر شروع شده و بدون نیاز به هیچ دانش قبلی می تونید طراحی سایت با وردپرس را بدون کدنویسی و تا سطح پیشرفته یاد بگیرید. برای شما آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
   • Avatar
    فاطمه
    2022-07-17 09:05

    با سلام و احترام، و یادگیری این دوره چقدر طول میشه؟

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2022-07-17 11:01

     سلام خانم مرادیان
     آموزش های دوره تصویری تا جلسه 25 برای شروع کار کمتر از یک هفته زمان میبرد و با یک برنامه ریزی چند روزه می توانید این جلسات را دنبال کنید.
     همچنین برای اینکه با یک برنامه ریزی منظم 3 روزه بتوانید وارد دنیای طراحی سایت بدون کدنویسی شوید آموزش ارائه شده در لینک فیلم آموزش وردپرس را به شما پیشنهاد می کنم.
     با سپاس

     پاسخ
   • Avatar
    حسن حیدری
    2023-07-21 18:08

    تشکر هنوز اول راه هستیم

    پاسخ
 • Avatar
  ساسان
  2020-02-22 15:47

  سلام من از هاستینگ . هاست دارم و ازشون مشورت گرفتم خواستم از شما هم بپرسم که برای کار با ودرپرس حتما نیاز به هاست ودرپرس داریم چون من الان دارم با هاست جوملا کار میکنم مشکلی هم ندارم اما شرکت . پرسیدم گفت هاست مخصوص وردپرس بهتره برای کار با این سیستم مدیریت محتوا ممنون میشم نظرتونو بگید دوستان

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-02-22 16:25

   سلام دوست من.
   برای نصب و راه اندازی سایت با وردپرس یک هاست لینوکسی با منابع معمولی هم کافی است. در صورت ترافیک بیشتر نیز استفاده از هاست لینوکسی با منابع بیشتر پیشنهاد می شود.
   هاست وردپرس چیست؟ اصولا هاستی با عنوان “هاست مخصوص وردپرس!” وجود ندارد و این اصطلاح صرفا تبلیغات و بازاریابی برخی شرکت های هاستینگ است که با استفاده از محبوبیت وردپرس قصد جذب مشتری بیشتر دارند. امیدوارم قصد شما از درج این دیدگاه نیز تبلیغات نبوده باشد که چنین موضوعی در وردپرس باران جایگاهی نخواهد داشت.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • Avatar
  ساسان
  2020-02-23 12:03

  بسیار ممنون از راهنمایی خوبتون ولی چون به این شرکت اعتماد کامل دارم اسمشو بردم و سوال کردم هدف تبلیغاتی نداشتم فقط خواستم نظر بقیه رو بدونم بابت این موضوع که شما بخوبی راهنمایی کردید ممنون از وردپرس باران
  راه ارتباطی هستش که برای کاربر ها نمایش داده نشود و به راحتی امکان هرگونه سوالی در مورد هاستینگ مورد نظر بنده داشته باشم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-02-23 16:11

   خواهش می کنم. خیر، در وردپرس باران انجمن گفتگو نداریم. با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  شهرام
  2020-05-17 23:17

  سلام مرسی از سایت خوب شما
  بنده در حال راه اندازی سایت هستم فایل داخل wp-content رو به فایل public html انتقال دادم بعدش تموم برگه ها و نوشته ها ارور 404 رو میده به حالت اول هم برگردوندم بازم درست نشد . امکانش هست راهنمایی بفرمایید ؟

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-17 23:32

   سلام دوست من
   به طور کلی دلیلی برای انتقال فایل ها از داخل wp-content به public_html وجود ندارد و این کار طبیعتا بخشی از امکانات سایت شما از کار خواهد انداخت.
   در صورتی که راه اندازی سایت و آموزش نصب وردپرس را مطابق آموزش های وردپرس باران فرا گرفته اید احتمالا لازم است تا یکبار دیگر این بخش را با دقت بیشتری بررسی کنید تا با تسلط و فراگیری کامل بتوانید آموزش ها را ادامه دهید.
   برای رفع مشکل خطای 404 از تنظیمات پیوندهای یکتا یکبار بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید مشکل احتمالا برطرف می شود.
   لطفا در صورت سوال در مورد آموزش ها سوال خود را در صفحه آموزش مربوطه مطرح کنید تا امکان پاسخگویی سریعتر و دقیقتر فراهم شود.
   با تشکر

   پاسخ
 • برای ساخت سایت با وردپرس باید زبان برنامه نویسی PHP و MySQL که گفتید را بلد باشیم ؟؟؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-27 20:15

   سلام خانم مونا
   خیر. برای طراحی سایت با وردپرس نیازی به هیچ دانش برنامه نویسی ندارید. وردپرس تمام کدنویسی سایت شما را به طور خودکار انجام می دهد. شما فقط با المان های گرافیکی و تنظیمات ساده سایت خود را به دلخواه سفارشی سازی می کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • ادامه آموزش ها را از کجا باید دنبال کنم ؟

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-11-19 16:33

   سلام آقای رضا
   فهرست کامل آموزش ها را می توانید در پایین صفحه هر یک از جلسات ببینید.
   همچنین در صفحه آموزش وردپرس رایگان فهرست تمام جلسات دوره آمده است تا برای دسترسی به جلسات فقط یک کلیک فاصله داشته باشید.
   با تشکر

   پاسخ
 • Avatar
  حسین حاجی حسین
  2020-12-11 19:02

  سلام. به یک برنامه نویس وردپرس برای طراحی سایت بی تو بی دو زبانه نیازمندم. با احترام ، حاج حسینی

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-12-11 19:22

   سلام آقای حاجی حسین
   طراحی سایت چندزبانه با وردپرس نیازی به کدنویسی ندارد و می توانید با دانلود یک قالب وردپرس و راه اندازی سایت با بسته نصبی در کمتر از 5 دقیقه یک سایت آماده داشته باشید. همچنین با تهیه قالب از وردپرس باران امکان درخواست نصب قالب دارید تا به صورت رایگان برای شما انجام شود. در ادامه به کمک یک افزونه چندزبانه مثل افزونه WPML می توانید سایت خود دوزبانه کنید. به کمک آموزش های وردپرس باران به سادگی می توانید خودتان این مراحل را انجام دهید و بر مدیریت سایت نیز مسلط شوید تا حتی به خدمات وردپرس نیاز نداشته باشید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سیستم‌های مدیریت محتوای وب، به طور خاص برای ایجاد صفحات وب ساخته شده‌اند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون حتی یک خط کدنویسی، صفحات دلخواهتان را در فضای اینترنت ایجاد کنید. معروف‌ترین و محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای وب، وردپرس است البته از دیگر سیستم‌های مدیریت محتوای وب، می‌توان به جوملا، دروپال، پرستاشاپ و… اشاره کرد که البته هیچ کدام محبوبیت وردپرس را در میان کاربران ندارند.
  از 27 می 2003 که برای اولین بار وردپرس منتشر شده تا به امروز، قالب های وردپرس بهترین و سریعترین راهکارهای طراحی وب سایت آماده هستند.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-02-16 10:14

   سلام خانم آذر
   سپاس از توضیحات ارزشمند شما در مورد WordPress و اشاره به تاریخچه و محبوبیت این سایت ساز رایگان.
   برای شما آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
 • Avatar
  علیرضا افکار
  2021-06-09 01:58

  تمام مقالات سرچ گوگل را برای آشنایی با اینکه وردپرس چیه و چه کاربردی داره مطالعه کردم و این مقاله شما و مقاله سایت . توضیحات کاملی در اختیارم قرار دادید. بیشتر سایت ها وقتی یه موضوعی را سرچ میکنی فقط بدیهیات مینویسن ولی به اصل موضوع نمیرسن. ممنون از مقاله عالی که در مورد وردپرس چیست؟ نوشتید. من در مورد اینکه وردپرس چگونه کار می کند و طراحی سایت بدون کدنویسی هم جستجو کردم و به سایت شما رسیدم و واقعا از این کار حرفه ای لذت بردم. الان با دوره رایگان شما دارم شروع می کنم و از شیوه کارتون مطمئن هستم مطالب دست اولی تهیه کردید. بازم ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2021-06-09 10:21

   سلام آقای افکار
   با تشکر از نظر لطفا شما نسبت به مجموعه وردپرس باران. امیدواریم با آموزش های ما نیز بتوانید در کوتاه ترین مسیر سایت خود را بسازید و کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • Avatar
  حمیدرضا
  2021-06-10 09:12

  سلام و تشکر از سایت خوب شما.
  من در ابتدای کار هستم و هنوز برای استفاده از وردپرس شک دارم. ولی طراحی سایت بدون برنامه نویسی برایم جذاب است و قصد دارم که با یک سیستم مدیریت محتوای رایگان کار را شروع کنم.
  لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید که دقیقا وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟
  مثلا برای طراحی سایت با وردپرس چه پیش نیازهایی وجود دارد؟
  چه محدودیت هایی وجود دارد؟
  چه سایت هایی با استفاده از وردپرس طراحی شده اند؟
  قابلیت های وردپرس دقیقا چیست و چطور بدون کدنویسی می شود سایت راه اندازی کرد؟
  آیا برای راه اندازی هر نوع سایتی می شود با استفاده از وردپرس و طراحی سایت بدون کدنویسی اقدام کرد یا محدودیتی در این سیستم سایت ساز رایگان یا هر نوع سیستم بدون کدنویسی دیگر وجود دارد؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-06-10 11:02

   سلام آقای حمیدرضا
   خوشحالم که برای آموزش طراحی سایت با وردپرس از دوره وردپرس باران استاده می کنید و امیدوارم مسیر یادگیری وردپرس را در کوتاه ترین زمان با ما تجربه کنید.
   در حال حاضر بیش از 30 درصد از تمام سایت های سراسر جهان با وردپرس راه اندازی شده اند و این آمار نشان از محبوبیت این سایت ساز دارد.
   همچنین شاید به جرات بتوان گفت که بیش از 80 درصد سایت های ایرانی که هر روز بازدید می کنید از این سیستم مدیریت محتوا قدرت گرفته اند.
   پس طبق آمار و محبوبیت عمومی شاید بدون نیاز به تحقیق و استفاده از وردپرس بهترین گزینه باشد.
   امنیت بالا، سئو یا بهینه بودن کدها برای موتورهای جستجو و کسب ترافیک طبیعی بیشتر از گوگل و… از مهمترین ویژگی های وردپس هستند.
   هر چه تعداد استفاده کننده یک سیستم بیشتر باشند طبیعتا عیب ها و ایرادات سریعتر مشخص و رفع می شوند و با یک سیستم پایدارتر و ایمن تر روبرو خواهید بود.
   در مورد پیش نیاز های وردپرس در ادامه همین دوره در جلسه بعدی صحبت شده و تقریبا با هزینه بسیار کمی می توانید سایت خود را راه اندازی کنید. این هزینه هایی که گفتم برای تهیه هاست و دامنه و شاید چند افزونه و قالب باشد که هزینه های بسیار ناچیزی هستند.
   وردپرس امکان طراحی سایت بدون کدنویسی را با استفاده از قالب های حرفه ای و صفحه ساز ها با امکان ساخت صفحات فقط با حرکات ماوس فراهم می کنند و مثلا المان ها را را روی صفحه قرار می دهید و چیدمان مورد نظر را طراحی می کنید.
   تقریبا شما می توانید برای هر نوع سایتی از WordPress استفاده کنید و انواع سایت های شرکتی، وبلاگی، خبری، مجله ای، فروشگاهی، فروش فایل، آموزشی و… را پیاده سازی کنید. فقط شاید برای سایت هایی با ایده های خیلی خاص نیازمند کدنویسی شوید که تقریبا در چنین شرایطی هیچ سیستم سایت ساز دیگری نیز برای پیاده سازی بدون برنامه نویسی چنین امکانی به شما نمی دهند.
   پس در پایان هیچ محدودیتی در وردپرس ندارید و بهترین انتخاب برای یک سروع قدرتمند و حرفه ای همین سیستم مدیریت محتوای WordPress است.
   با سپاس و آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • توضیحات عالی و کامل بود. ممنون از سایت خوبتون و آموزش وردپرس رایگان که در اختیار ما قرار میدید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-10-23 13:00

   سلام دوست من
   من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با آموزش های ارائه شده سریعتر اهداف مورد نظر خود برسید.
   با سپاس

   پاسخ
 • وقتی کار با وردپرس را بلد نباشیم اصلا وردپرس به چه دردی میخورد ؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-12-01 11:02

   سلام دوست من
   لینک آموزش وردپرس رایگان در وردپرس باران منتشر شده است و شما همین امروز می توانید سایت خود را بدون کدنویسی بسازید.
   همچنین در کمتر از یک هفته می توانید مدیریت سایت را برای شروع کار یاد بگیرید.
   پس با توجه به منابع آموزشی موجود و همچنین امکانات نامحدود وردپرس بهترین انتخاب برای راه اندازی سایت و شروع کسب و کار اینترنتی در اختیار شما قرار دارد.
   با سپاس

   پاسخ
 • در چند سایت دیدم که به معرفی WordPress پرداخته شده. طراح وردپرس کیست آیا وردپرس ایرانی است؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-12-02 10:22

   سلام دوست من
   وردپرس یک نرم افزار رایگان متن باز خارجی است که به زبان های مختلف از جمله زبان شیرین فارسی نیز ترجمه شده است. پس به سادگی می توانید به کمک وردپرس سایت های ایرانی نیز طراحی کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • من برای تحقیق درباره وردپرس برای مدرسه به سایت شما رسیدم. لطفا فهرستی از سایت های ورد پرس ایرانی و خارجی هم تهیه کنید. فقط من خیلی فرصت ندارم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-12-06 11:57

   سلام بر شما
   سایت وردپرس باران و مجله اینترنتی دیجیکالا دو سایت ایرانی هستند که با وردپرس راه اندازی شده اند. وبلاگ ناسا و والت دیزنی هم به عنوان دو نمونه خارجی می توانید در نظر داشته باشید. تقریبا بیش از 30 درصد تمام سایت های جهان وردپرسی هستند و می توان گفت از هر 3 سایتی که باز کنید یکی از آن ها با وردپرس طراحی شده است و این آمار در سایت های ایرانی به مراتب بیشتر هم است.
   موفق باشید

   پاسخ
 • آیا وردپرس برای طراحی سایت فروشگاهی و فروشگاه اینترنتی هم کاربرد دارد؟ در صورت تائید چند نمونه سایت فروشگاهی با وردپرس که طراحی شده هم بفرمایید. تشکر از دوره خوب شما

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-12-11 10:40

   سلام آقای امید
   بله و 100% یکی از بهترین روش های طراحی سایت فروشگاهی استفاده از وردپرس است. در پاسخ به اینکه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد نیز انواع سایت های قابل راه اندازی با نرم افزار WordPress را فهرست کردیم. افزونه ها و قالب های فروشگاهی متعددی نیز برای افزایش امکانات و داشتن یک ظاهر زیبا برای سایت فروشگاهی وردپرس موجود هستند. همچنین مدیریت سفارش ها، مشتریان و اتصال به تمام درگاه های بانکی ایرانی در وردپرس نیز فراهم شده است.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  رزبانو
  2021-12-20 20:19

  من وردپرس را دانلود و نصب کردم ولی بخش فروشگاه برای من نداره. چطور باید فروشگاه را اضافه کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-12-22 12:48

   سلام دوست من
   افزایش امکانات در وردپرس به کمک افزونه ها انجام می شود. افزونه وردپرس چیست ؟ افزونه وردپرس یک نرم افزار جانبی برای وردپرس است که در قالب یک فایل زیپ منتشر می شود. با دانلود فایل زیپ افزونه و نصب آن بر روی وردپرس می توانید امکانات بسیار بسیار بیشتری در وردپرس داشته باشید. مثلا امکان فروشگاه توسط افزونه ووکامرس قابل نصب است. جلسات آموزشی دوره وردپرس را دنبال کنید بیشتر با این موارد آشنا خواهید شد و روش نصب و کار با افزونه ها را نیز یاد می گیرید.
   با سپاس

   پاسخ
 • بهترین نرم افزار سایت ساز رایگان که به زبان فارسی هم موجود است و امکانات بی نظیری دارد همین نرم افزار وردپرس هست

  پاسخ
 • سلام ، خواستم بپرسم که من در این WordPress سایت درست کردم و همه مراحل رو تموم کردم ولی ، تو قسمت peag نمیتونم لینک اینستاگرام و بقیه چیزا رو بذارم میشه راهنمایی کنید، و اینکه اسم سایتم رو تو گوگل سرچ میکنم نمیاد میشه بفرمایید مشکل کار من کجاست.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-06-14 11:09

   سلام بر شما
   آموزش های جلسات بعد در لینک یادگیری وردپرس را مشاهده کنید. تمام بخش های مدیریت سایت آموزش داده شده اند.
   با سپاس

   پاسخ
 • من میخوام یک سایت درست کنم ولی نمیدونم کجا باید سایت رایگان درست کنم ،
  چون هزینه درست کردن سایت رو ندارم میخوام خودم یک سایت رایگان درست کنم بنظرتون میشه انجامش داد؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-06-14 11:06

   سلام دوست من
   با آموزش و ساخت سایت با وردپرس با همین آموزش های وردپرس باران کمترین هزینه را برای راه اندازی سایت خواهید داشت.
   با تهیه یک هاست و دامنه معمولی شاید با کمتر از 100 هزار تومان هم بتوانید سایت خود را راه اندازی کنید.
   البته تهیه هاست بهتر با مشخصات پیشنهادی در دوره ها هزینه شما کمی بیشتر خواهد شد.
   به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر برای راه اندازی سایت خود هدفی داشته باشید این هزینه ها سرمایه گذاری ناچیز و اولیه ای هستند برای شروع یک کسب و کار.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • Avatar
  aconeilfidar
  2022-10-26 12:16

  سلام ب تیم باران
  من این سایت رو دیدم
  و توی صفحه خرید محصولاتش قابلیت انتخاب چند رنگ رو داره
  من میتونم با وردپس همچین چیزی درست کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-10-29 10:49

   سلام دوست من
   بله. قالب وودمارت را تهیه کنید تمام امکانات لازم برای یک سایت فروشگاهی حرفه ای را به شما می دهد. با بسته نصبی آسان و تنوع دموها می توانید از سایت های آماده این قالب برای راه اندازی سریع سایت فروشگاهی وردپرسی استفاده کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام دوره رایگان وردپرس برام ایمیل نشد

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2024-03-03 18:35

   سلام دوست من
   ایمیل دوره هم اکنون برای شما ارسال شد.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

وردپرس چیست؟ WordPress چیست؟ (مدیریت محتوای وردپرس)
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست