آموزش وردپرس فارسی: آموزش کار با وردپرس در 31 جلسه (100% رایگان)

آموزش وردپرس فارسی: آموزش کار با وردپرس در 31 جلسه (100% رایگان)

[آپدیت : جلسه 31 اضافه شد] به نام خدا. به مرجع آموزش وردپرس خوش آمدید. خوشحالیم که دوره آموزش کامل وردپرس را برای شروع آموزش کار با وردپرس انتخاب نمودید. در دوره آموزش وردپرس فارسی قصد داریم یک دوره آموزش رایگان وردپرس را برای شروع آموزش کار با وردپرس ارائه دهیم. در این دوره به آموزش گام به گام وردپرس خواهیم پرداخت. با وردپرس باران در این دوره آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس همراه باشید.

آموزش رایگان وردپرس

در همین ابتدای دوره، به شما این نوید را می دهیم که این دوره آموزشی، یک دوره آموزش کامل وردپرس می باشد. همچنین تضمین می کنیم با گذراندن این دوره آموش رایگان وردپرس، کاملا به وردپرس مسلط خواهید شد. کلیه مباحث گفته شده در این آموزش حاصل تجربه شخصی ما در وردپرس باران می باشد. لذا محتوای آموزشی این دوره هیچ شباهتی به هیچ یک از دوره های آموزشی موجود در جهان نخواهد داشت. بنابراین برای شروع آموزش کار با وردپرس، نیاز به هیچ منبع آموزشی دیگری نخواهید داشت. سعی ما بر این است تا آموزش 0 تا 100 وردپرس را برای شما ارائه دهیم. این دوره همانند یک کلاس برای شروع آموزش کار با وردپرس برگزار می شود. بنابراین در صورتی که در هر کجای دوره برایتان علامت سوالی ایجاد شد، در بخش دیدگاه های همان جلسه با ما در میان بگذارید.

آموزش وردپرس فارسی

در این دوره آموزش وردپرس فارسی سعی شده است تا یک مرجع آموزش فارسی تولید شود. دوره آموزش رایگان وردپرس باران بدون شک کاملترین دوره آموزش کار با وردپرس می باشد. پیش از تهیه این دوره آموزش کامل وردپرس سعی کردیم بهترین دوره های موجود در جهان را بررسی نماییم تا نکته ای در آموزش رایگان وردپرس از قلم نیفتد. بنابراین دوره آموزش فارسی پیش رو با دید جامعی از بهترین های جهان تهیه و ارائه شده است. از معروفترین دوره های آموزشی بررسی شده عبارتند از:

آموزش 0 تا 100 وردپرس

در دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش 0 تا 100 وردپرس خواهیم پرداخت. برای شروع آموزش کار با وردپرس به این سوال که وردپرس چیست؟ پاسخ می دهیم. با معرفی و دانلود وردپرس و آموزش نصب وردپرس ادامه می دهیم. سپس به آموزش بخش های مختلف پیشخوان مدیریت وردپرس می پردازیم.

آموزش وردپرس فارسی در این دوره شامل 25 جلسه اصلی خواهد بود. آموزش های جلسات بعدی مربوط به دوره آموزش وردپرس پیشرفته می باشند که پیشنهاد می شود حتما از آموزش کار با وردپرس این جلسات بی بهره نمانید. جلسات آموزش پیشرفته در ادامه دوره به طور منظم بروزرسانی می شوند.

هر درس با توضیحات کامل ارائه می شود. بنابراین آموزش ها، پاسخگوی نیاز آموزشی کاربران عزیز با هر سطح دانشی خواهند بود. پس تا پایان این دوره آموزشی بی نظیر با ما همراه باشید. امیدواریم از محتوای آموزشی این دوره آموزش 0 تا 100 وردپرس استفاده لازم را داشته باشید. در ادامه لیستی از سرفصل های دوره آموزش کامل وردپرس یا آموزش رایگان وردپرس آمده است.

آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس

در این دوره آموزش رایگان وردپرس سعی بر تولید یک آموزش کامل وردپرس می باشد. لذا آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس در کلیه جلسات مورد توجه ما بوده است. به این معنی که برای آموزش کار با وردپرس در هر بخش کلیه آموزش ها با تصویر و توضیح کامل ارائه می شوند. بنابراین دوره آموزش کامل وردپرس را می توان دوره آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس نیز نامگذاری کرد. امیدواریم که از این دوره آموزشی رایگان نهایت استفاده را در یادگیری وردپرس ببرید. در ادامه لیستی از جلسات این دوره آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس آمده است. با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش کامل وردپرس

بدون شک نام دوره آموزش کامل وردپرس برای این دوره آموزش رایگان وردپرس کاملا برازنده است. با مقایسه سر فصل های ارائه شده برای دوره آموزش کار با وردپرس به سادگی به کامل بودن این دوره پی خواهید برد. آموزش کامل وردپرس در مرجع آموزش وردپرس فارسی شامل مباحث زیر می باشد که به تفصیل در جلساتی جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند. سر فصل های دوره آموزش تصویری طراحی سایت با وردپرس در ادامه آمده است.

فیلم معرفی دوره رایگان آموزش وردپرس فارسی

پیشنهاد می کنیم حتما حتما همین حالا فیلم معرفی دوره را ببینید تا به جامع و کامل بودن آن پی ببرید. همچنین با سر فصل های دوره آشنا شوید.

دوره کامل آموزش وردپرس

 • وردپرس چیست؟ ویژگی های وردپرس چیست؟
 • دانلود وردپرس فارسی نسخه نهایی + وردپرس انگلیسی
 • آموزش نصب وردپرس – مقدمه
 • آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ویندوز، لینوکس و مکینتاش
 • آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel
 • آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین
 • آموزش پیشخوان وردپرس و بروزرسانی وردپرس
 • مدیریت وردپرس – آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان
 • چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس
 • آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس – دسته ها و برچسب ها
 • گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس
 • آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس
 • مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس

آموزش مدیریت وردپرس

 • آموزش نصب قالب وردپرس – آموزش پوسته ها در وردپرس
 • آموزش فهرست ها در وردپرس – مدیریت منوها در وردپرس
 • معرفی ابزارک وردپرس و آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس
 • تنظیمات وردپرس – آموزش کامل تنظیمات وردپرس
 • تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس
 • تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس – تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس
 • آموزش تنظیمات دیدگاه ها یا نظرات در وردپرس
 • افزونه چیست؟ – پلاگین چیست؟ – تعریف افزونه وردپرس
 • نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس
 • آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس
 • آموزش افزونه وردپرس فارسی یا wp-jalali
 • آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی

آموزش وردپرس پیشرفته

 • آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس
 • آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس
 • آموزش افزایش امنیت فرم ها و جلوگیری از اسپم در وردپرس با افزونه کد امنیتی برای وردپرس
 • فشرده سازی تصاویر وردپرس – معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس
 • بهینه سازی سرعت سایت وردپرس – معرفی 12 بهترین افزونه کش وردپرس
 • افزایش بازدید سایت با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو سایت وردپرسی

آموزش کار با وردپرس

در ادامه برای شروع آموزش کار با وردپرس لیست جلسات دوره آموزش کامل وردپرس آمده است. ابتدا یک توضیح کوتاه از محتوای هر جلسه ارائه شده است. سپس لینک آموزش هر جلسه از آموزش گام به گام وردپرس در دسترس می باشد. امیدواریم از این دوره آموزش برای آموزش رایگان وردپرس استفاده لازم را ببرید. لیست جلسات گویای واقعیت کامل بودن و آموزش 0 تا 100 وردپرس می باشد. لذا با گذراندن این دوره آموزشی رایگان، نیازی به هیچ دوره دیگری نخواهید داشت. در شروع آموزش کار با وردپرس و ادامه راه در کنارتان هستیم. با ما در وردپرس باران همراه باشید.


آموزش وردپرس فارسی جلسه 1: وردپرس چیست؟ ویژگی های وردپرس چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، پیش از شروع آموزش کار با وردپرس، با یک مقدمه از وردپرس به این سوال که وردپرس چیست پاسخ می دهیم. توضیحات مختصری در مورد وردپرس ارائه می دهیم. برخی ویژگی های وردپرس را بررسی می کنیم. برای آموزش رایگان وردپرس در جلسه اول آموزش کامل وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 1 : وردپرس چیست


آموزش وردپرس فارسی جلسه 2: دانلود وردپرس

در جلسه دوم آموزش کامل وردپرس، برای شروع آموزش کار با وردپرس، به معرفی نسخه های مختلف وردپرس می پردازیم. وردپرس فارسی و انگلیسی و تفاوت آن ها را بررسی می کنیم. همچنین منابع دانلود وردپرس فارسی و انگلیسی را معرفی می کنیم. همچنین لینک دانلود آخرین نسخه وردپرس فارسی و انگلیسی در این پست قرار دارد. همواره جدیدترین نسخه وردپرس در صفحه مربوط به این جلسه بروز می گردد. برای آموزش جلسه دوم آموزش رایگان وردپرس و یا دانلود وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 2 : دانلود وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 3: مقدمه آموزش نصب وردپرس

شروع آموزش کامل وردپرس با مقدمات شروع شد. وقت کار عملی و نصب رسیده است. در جلسه سوم از آموزش رایگان وردپرس، به مقدمات آموزش نصب وردپرس می پردازیم. با معرفی مفاهیمی که برای شروع آموزش کار با وردپرس نیاز است بدانیم آموزش را آغاز می کنیم. در این جلسه از آموزش کار با وردپرس، مفاهیمی چون هاست، دامنه و لوکال هاست را معرفی می کنیم. برای مشاهده این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 3 : مقدمه نصب


آموزش وردپرس فارسی جلسه 4: آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

در جلسه قبل از دوره آموزش رایگان وردپرس با مقدمات آموزش نصب وردپرس آشنا شدیم. در ادامه جلسه سوم از دوره آموزش کامل وردپرس، به آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست می پردازیم. در واقع می آموزیم چگونه روی ویندوز، لینوکس یا مکینتاش، وردپرس را راه اندازی کنیم. برای مشاهده جلسه 4 آموزش کار با وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 4 : آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست


آموزش وردپرس فارسی جلسه 5: آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل

تا اینجای آموزش رایگان وردپرس، با وردپرس آشنا شدیم. چگونگی دانلود و نصب وردپرس روی لوکال هاست را آموختیم. در این جلسه و جلسه بعدی به آموزش نصب وردپرس روی هاست می پردازیم. این جلسه از آموزش کار با وردپرس را به آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل اختصاص می دهیم. جلسه بعدی آموزش کامل وردپرس نیز به آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین خواهیم پرداخت. در صورتی که هاست سی پنل دارید برای ورود به صفحه آموزش رایگان وردپرس در جلسه 5 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 5 : آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل


آموزش وردپرس فارسی جلسه 6: آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

در جلسه 6 از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش نصب وردپرس در دایکرت ادمین می رسیم. هاست دایرکت ادمین نیز یکی از هاست های محبوب می باشد. در این جلسه آموزش کار با وردپرس به صورت اختصاصی به دایرکت ادمین پرداخته ایم. در صورتی که هاست دایرکت ادمین دارید، برای مشاهده آموزش این جلسه از آموزش رایگان وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 6 : نصب وردپرس روی دایرکت ادمین


آموزش وردپرس فارسی جلسه 7: معرفی و آموزش اولیه پیشخوان وردپرس

در 6 جلسه اول دوره آموزش کامل وردپرس، وردپرس را شناختیم. مرجع دانلود وردپرس فارسی و انگلیسی را معرفی نمودیم. آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست و هاست را در این جلسه آموزش وردپرس فارسی ارائه دادیم. بنابراین تا این جلسه آموزش رایگان وردپرس راه اندازی و آماده کار شده است. برای شروع آموزش کار با وردپرس از این جلسه به معرفی پیشخوان می رسیم. در جلسه 7 به آموزش بروزرسانی وردپرس و کار با بخش های مختلف آن خواهیم پرداخت. پس برای مشاهده این جلسه از دوره آموزش کار با وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 7 : معرفی و آموزش پیشخوان وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 8: آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان

در جلسه قبل از آموزش کامل وردپرس، در مورد پیشخوان وردپرس صحبت کردیم. عناصر صفحه پیشخوان را مورد بررسی قرار دادیم. در این جلسه آموزش رایگان وردپرس به معرفی بخش های مختلف و منوهای پیشخوان و توضیح مختصری از هر کدام خواهیم پرداخت. برای آموزش کار با وردپرس در جلسه 8 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 8 : مدیریت وردپرس – آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان


آموزش وردپرس فارسی جلسه 9: آموزش نوشته ها در وردپرس و گذاشتن مطلب در سایت

در این جلسه به یکی از مباحث مهم از دوره آموزش کار با وردپرس می رسیم. آموزش نوشته ها در وردپرس در جلسه 9 بررسی خواهد شد. در این جلسه از آموزش رایگان وردپرس می آموزیم چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم. برای مشاهده این جلسه آموزش کامل وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 9 : چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 10: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس با دسته ها و برچسب ها

دسته بندی مطالب در وردپرس را در جلسه 10 آموزش کار با وردپرس می آموزیم. کار با دسته ها و برچسب ها را به طور کامل در این جلسه آموزش رایگان وردپرس شرح می دهیم. چگونگی اختصاص برچسب به نوشته ها یا اضافه کردن نوشته ها در دسته بندی ها در این جلسه آموزش داده می شوند. برای مشاهده ادامه آموزش کامل وردپرس در این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 10 : آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 11: آموزش رسانه و گذاشتن عکس در پست وردپرس

کار با رسانه در وردپرس موضوع جلسه 11 دوره آموزش رایگان وردپرس می باشد. در این جلسه از آموزش کار با وردپرس، گذاشتن عکس در پست وردپرس را می آموزیم. آپلود عکس، فیلم و صوت را نیز به طور کامل بررسی خواهیم کرد. برای آموزش این جلسه از آموزش کامل وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 11 : گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 12: آموزش ساخت و مدیریت برگه ها در وردپرس

در این جلسه از آموزش کار با وردپرس از وردپرس باران مدیریت برگه ها در وردپرس را می آموزیم. آموزش ساختن برگه در وردپرس را بررسی می کنیم. برگه ها برای ساخت صفحات تماس با ما، درباره ما و… به کار می روند. در این جلسه از دوره آموزش رایگان وردپرس کار با برگه ها در وردپرس را به طور کامل می آموزیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش کامل وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 12 : آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 13: آموزش مدیریت دیدگاه ها یا نظرات در وردپرس

بخش جذاب دیدگاه ها در وردپرس موضوع جلسه 13 دوره آموزش رایگان وردپرس می باشد. چگونگی حذف دیدگاه ها، ویرایش دیدگاه ها، بستن دیدگاه ها در وردپرس یا حذف ارسال دیدگاه ها و پاسخ به دیدگاه را بررسی می کنیم. برای آموزش کار با وردپرس در بخش دیدگاه ها به آموزش رایگان وردپرس در لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 13 : مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 14: آموزش نصب قالب وردپرس به 2 روش جامع

یکی از مباحث پرطرفدار وردپرس قالب ها در وردپرس می باشند. در جلسه 14 از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش نصب قالب وردپرس خواهیم پرداخت. در حالت کلی دو روش برای نصب قالب وردپرس وجود دارد. هر دو روش در این جلسه از آموزش کار با وردپرس به طور کامل شرح داده می شوند. برای آموزش این جلسه از آموزش رایگان وردپرس که به نصب قالب می پردازد به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 14 : آموزش نصب قالب وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 15: آموزش مدیریت فهرست ها یا منوها در وردپرس

منو ها یا به ترجمه فارسی فهرست ها در وردپرس موضوع جلسه 15 آموزش رایگان وردپرس می باشد. آموزش اضافه کردن گزینه جدید به منوهای سایت و یا ویرایش و حذف منوها را می آموزیم. آموزش فهرست ها به طور کامل در این جلسه دوره آموزش کامل وردپرس وردپرس مورد بررسی قرار می گیرد. برای مشاهده جلسه 15 از دوره آموزش کار با وردپرس مراجعه نمایید.

لینک جلسه 15 : آموزش فهرست ها در وردپرس – مدیریت منوها در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 16: معرفی ابزارک و آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس

در جلسه 16 از دوره آموزش کامل وردپرس، به ابزارک وردپرس می پردازیم. آموزش کار با وردپرس در بخش مدیریت ابزارک ها در وردپرس را ارائه می دهیم. تنظیمات ابزارک وردپرس را نیز بررسی خواهیم نمود. برای آموزش رایگان وردپرس در جلسه 16 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 16 : ابزارک وردپرس – آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 17: آموزش کامل تنظیمات وردپرس

تنظیمات وردپرس یکی از بخش های مهم مدیریتی سایت وردپرسی می باشد. تنظیمات وردپرس در 4 جلسه از دوره آموزش رایگان وردپرس به طور کامل بررسی و آموزش داده می شود. در جلسه 17 از دوره آموزش کامل وردپرس، به تنظیمات عمومی وردپرس و تنظیمات نوشتن وردپرس خواهیم پرداخت. ادامه آموزش تنظیمات وردپرس در جلسات بعدی دوره آموزش کار با وردپرس بررسی می شوند. برای مشاهده جلسه 17 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 17 : تنظیمات وردپرس – آموزش تنظیمات وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 18: آموزش تنظیمات رسانه و تنظیمات خواندن در وردپرس

در قسمت دوم آموزش کار با وردپرس در بخش تنظیمات، تنظیمات رسانه وردپرس و تنظیمات خواندن وردپرس را بررسی می کنیم. این جلسه از دوره آموزش رایگان وردپرس کاملا به تنظیمات رسانه اختصاص دارد. تنظیمات نمایش صفحه اصلی سایت، تعداد مطالب در هر صفحه و… در تنظیمات خواندن مورد بررسی قرار می گیرند. اندازه های تصویر و سازماندهی ماهانه یا سالانه پرونده ها و… نیز در بخش تنظیمات رسانه وردپرس بررسی می شوند. برای مشاهده جلسه دوم از تنظیمات وردپرس به لینک جلسه 18 از دوره آموزش کامل وردپرس مراجعه نمایید.

لینک جلسه 18 : تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 19: آموزش تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس

یکی از بخش های مهم تنظیمات وردپرس، تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس می باشد. تغییر پیوندهای یکتا در شروع آموزش کار با وردپرس امری ضروری است. دلایل تغییر پیوندهای یکتا در این جلسه بیان می شوند. آموزش تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس و سایر تنظیمات این بخش در این جلسه از آموزش رایگان وردپرس مورد بررسی قرار می گیرند. پیشنهاد اکید می کنیم پیش از شروع کار با وردپرس حتما پیوندهای یکتا را تغییر دهید. برای مشاهده دوره آموزش کامل وردپرس در جلسه 19 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 19 : تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس – تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 20: تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس، در مورد تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس صحبت می کنیم. تنظیمات بخش نظرات یا دیدگاه ها برای کنترل بیشتر روی بخش دیدگاه های سایت می باشد. در این آموزش رایگان وردپرس بخش های مختلف تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را شرح خواهیم داد. برای مشاهده این جلسه از آموزش کار با وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 20 : تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس – آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 21: افزونه چیست؟ پلاگین چیست؟

در جلسه 21 از دوره آموزش کار با وردپرس، به آموزش افزونه ها می رسیم. کار با افزونه ها را در 3 جلسه از آموزش رایگان وردپرس به طور کامل می آموزیم. در جلسه اول آموزش افزونه ها به تعریف افزونه وردپرس و پاسخ به سوال افزونه چیست؟ پلاگین چیست؟ می پردازیم. با یک مثال مفهوم افزونه را ملموس تر بیان می کنیم. در دو جلسه بعدی آموزش افزونه ها در وردپرس، به آموزش نصب افزونه ها و آموزش آپدیت افزونه ها خواهیم پرداخت. برای مشاهده جلسه اول آموزش افزونه ها از دوره آموزش کامل وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 21 : افزونه چیست؟ – پلاگین چیست؟ – تعریف افزونه وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 22: آموزش نصب افزونه وردپرس به 2 روش جامع

از جلسه بیست و یکم از آموزش رایگان وردپرس، به آموزش افزونه ها در وردپرس رسیدیم. با مفهوم افزونه ها آشنا شدیم. اکنون در جلسه دوم آموزش کامل وردپرس در بخش افزونه ها، 2 روش آموزش نصب افزنه در وردپرس را بررسی می کنیم. برای مشاهده آموزش کار با وردپرس در جلسه 22 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 22 : نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 23: آموزش آپدیت افزونه ها در وردپرس

در جلسه 23 آموزش رایگان وردپرس به آپدیت افزونه ها می رسیم. یکی از مباحثی که همواره برای مدیران وبسایت های وردپرسی چالش برانگیز بوده آپدیت افزونه وردپرس می باشد. شاید یکی از پر جستجوترین عبارات جستجو شده در مورد وردپرس در گوگل همین آموزش آپدیت افزونه وردپرس باشد. در جلسه 23 از دوره آموزش کامل وردپرس، 2 روش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان و آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس را ارائه می دهیم. برای آموزش آپدیت افزونه وردپرس به لینک این جلسه از آموزش کار با وردپرس مراجعه نمایید.

لینک جلسه 23 : آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 24: آموزش افزونه وردپرس فارسی برای تاریخ شمسی

تا این جلسه از دوره آموزش رایگان وردپرس پنل وردپرس به طور کامل آموزش داده شده است. افزونه وردپرس فارسی یک تقویم شمسی یا جلالی یا خورشیدی کامل می باشد. افزونه وردپرس فارسی همچنین یک پکیج پشتیبانی زبان فارسی برای وردپرس می باشد. این افزونه به طور پیش فرض در پکیج وردپرس فارسی نصب می باشد. در جلسه 24 دوره آموزش کامل وردپرس به معرفی و آموزش افزونه wp-jalali – افزونه تقویم جلالی وردپرس می پردازیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش کار یا وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 24 : آموزش افزونه وردپرس فارسی – افزونه تقویم جلالی وردپرس – افزونه wp-jalali


آموزش وردپرس فارسی جلسه 25: آموزش افزونه اکیسمت وردپرس

در جلسه قبل دوره آموزش رایگان وردپرس به افزونه وردپرس فارسی پرداختیم. افزونه Akismet وردپرس یک افزونه جهت جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس است. تشخیص دیدگاه های شامل لینک تبلیغاتی کار اصلی این افزونه می باشد. این افزونه به طور پیش فرض در بسته نصبی وردپرس موجود می باشد. لذا آموزش این افزونه را در دوره آموزش کامل وردپرس قرار می دهیم. برای جلوگیری از اسپمرها پیشنهاد می کنیم حتما این افزونه را فعال کنید. همچنین نحوه دریافت کد فعالسازی رایگان افزونه در این جلسه آموزش داده شده است. برای مشاهده جلسه 25 از آموزش کار با وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 25 : آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی


آموزش وردپرس فارسی جلسه 26: آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس

تا جلسه 25 از آموزش رایگان وردپرس تقریبا یک وردپرس کار شده اید. از این جلسه به بعد آموزش پیشرفته وردپرس را خواهیم داشت. آموزش فعالسازی عضویت در وردپرس، عضوگیری در وردپرس با فرم ثبت نام وردپرس موضوع جلسه 26 دوره آموزش کامل وردپرس می باشد. در این جلسه همانند سایر جلسه ها به آموزش گام به گام وردپرس این بار برای ثبت نام کاربران در وردپرس می پردازیم. همچنین هدایت کاربران به صفحه ثبت نام و هدایت کاربران به لینک ورود به وردپرس را در این جلسه بررسی می کنیم. در صورتی که در سایت خود نیاز به عضویت کاربران می باشد از همین شروع آموزش کار با وردپرس باید این سیستم را راه اندازی کنید. برای مشاهده این جلسه از آموزش رایگان وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 26 : آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 27: آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس

بکاپ گرفتن از اطلاعات وردپرس یکی از اقدامات پیشگیرانه اساسی در آموزش کار با وردپرس می باشد. هنگامی که وبسایتی راه اندازی می کنیم بهتر است از همان ابتدای کار از اطلاعات بکاپ گیری نماییم. بکاپ وردپرس این امکان را به ما می دهد تا در صورت بروز مشکل یا پاک شدن اطلاعات بتوانیم همه چیز را به حالت قبل برگردانیم. در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس می پردازیم. همچنین ویژپی های افزونه ها را برای انتخاب بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس بررسی می کنیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش رایگان وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 27 : آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 28: آموزش افزایش امنیت فرم ها و جلوگیری از اسپم در وردپرس

جلسه 28 دوره آموزش رایگان وردپرس یکی از جلسات مورد علاقه کاربران می باشد. همان طور که در بسیاری از سایت ها دیده ایم، گاهی هنگام پر کردن فرم ها از ما یک سوال امنیتی پرسیده می شود. مثلا محاسبه یک حاصل جمع ساده یا خواندن حروف از یک تصویر مخدوش. به این بخش از فرم کد امنیتی کپچا می گویند. از کپچا برای جلوگیری از دسترسی ربات ها به ارسال فرم و… استفاده می شود. شاید در شروع آموزش کار با وردپرس کمتر با دیدگاه های اسپم مواجه شوید. ولی مطمئنا به این آموزش رایگان وردپرس نیاز خواهید داشت.

در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس به معرفی کامل کپچا و انواع آن می پردازیم. در ادامه بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس را با مقایسه لیستی از بهترین ها معرفی می کنیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش کار با وردپرس با ما در جلسه 28 در لینک زیر همراه باشید.

لینک جلسه 28 : افزونه کپچا یا افزونه CAPTCHA – معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 29: آموزش فشرده سازی تصاویر وردپرس

با ادامه آموزش رایگان وردپرس با ما همراه باشید. در ادامه آموزش کار با وردپرس به معرفی روشی برای افزایش بازدید سایت می پردازیم. بهینه سازی تصاویر یا عکس ها در وردپرس یکی از اقدامات هوشمندانه جهت کاهش حجم صفحات سایت می باشد. کاهش حجم صفحات مزایای زیادی خواهد داشت. با کم شدن حجم صفحه سرعت بارگذاری بالا می رود. سرعت بیشتر سایت موجب بازدید بیشتر و افزایش ماندگاری کاربران در سایت می شود. سرعت بیشتر، بازدید بیشتر، افزایش زمان حضور کاربران در سایت همه و همه به بهبود رتبه سایت و بازدید بیشتر و بیشتر کمک خواهد کرد. در جلسه 29 از دوره آموزش کامل وردپرس به موضوع فشرده سازی تصاویر وردپرس خواهیم پرداخت. با معرفی 8 تا از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر در لینک زیر، عکس های سایت خود را بهینه می کنیم.

لینک جلسه 29 : فشرده سازی تصاویر وردپرس – معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس


آموزش وردپرس فارسی جلسه 30: آموزش بهینه سازی سرعت سایت وردپرس

در جلسه 30 در ادامه دوره آموزش کار با وردپرس به یک مسئله مهم یعنی بهینه سازی سایت وردپرس می پردازیم. این جلسه از آموزش رایگان وردپرس را خیلی جدی بگیرید. هرچه سایت بهینه تر باشد و سرعت بارگذاری آن بیشتر باشد، رتبه بهتری در نتیاج جستجو کسب می کند.  در جلسه قبل در مورد بهینه سازی تصاویر وردپرس صحبت کردیم. بهینه سازی منابع و صفحات سایت موضوع این جلسه آموزش رایگان وردپرس باشد. یکی از مهمترین اقدامات برای بهینه سازی وردپرس، کش کردن صفحات می باشد. همچنین افزونه های کش معرفی شده در این جلسه اقدامات بهینه سازی سایت وردپرس در موارد بسیار دیگری را نیز انجام می دهند. مواردی چون فشرده سازی منابع، بهینه سازی کدها و ترکیب فایل ها و… پیشنهاد ویژه وردپرس باران نیز بهینه سازی سایت وردپرس با استفاده از روش های این دو جلسه از ابتدای شروع آموزش کامل وردپرس می باشد.

لینک جلسه 30 : 12 بهترین افزونه کش وردپرس (مقایسه + دانلود افزونه کش وردپرس)


آموزش وردپرس فارسی جلسه 31: افرایش بازدید سایت وردپرسی با سئو

در جلسه 31 از دوره آموزش رایگان وردپرس به مبحث مهم افزایش بازدید سایت می پردازیم. در این جلسه با مفهوم مهم سئو و تاثیر آن در جذب ترافیک از موتورهای جستجو صحبت می کنیم. سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو. یعنی هر کاری کنیم که موتورهای جستجو سایت ما را در نتایج بالاتری نمایش دهند. در نتیجه با سئو سایت می توان به افزایش بازدید رایگان سایت دست یافت. در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس بهترین افزونه های سئو سایت وردپرسی را معرفی و مقایسه می کنیم. همچنین بهترین موارد را برای بهره برداری در سایت وردپرسی شما پیشنهاد خواهیم کرد. پیشنهاد ویژه وردپرس باران بهینه سازی سایت یا سئو از شروع کار با وردپرس می باشد. برای مشاهده این جلسه از آموزش کار با وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 31 : بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با افزونه سئو وردپرس


آموزش وردپرس فارسی در دوره آموزش رایگان وردپرس ادامه دارد؟

در دوره آموزش کامل وردپرس سعی شده تمام مباحث وردپرس به طور کامل پوشش داده شود. این دوره آموزشی برای شروع آموزش کار با وردپرس پاسخگوی تمام نیاز های آموزشی شما خواهد بود. در آینده، در صورت بروزرسانی های وردپرس، این دوره آموزش رایگان وردپرس ممکن است بروزرسانی گردد. تغییرات و امکانات جدید وردپرس نیز در بروزرسانی های بعدی این دوره اعمال خواهند شد. از شروع آموزش کار با وردپرس با شماییم. در ادامه راه تنهایتان نخواهیم گذاشت. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

آموزش کار با وردپرس (آخرین آپدیت ها)

 • آموزش عضو گیری در وردپرس به دوره آموزش کار با وردپرس اضافه شد.
 • آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس به دوره آموزش کار با وردپرس اضافه شد.
 • آموزش امنیت فرم ها در وردپرس و کار با افزونه کپچا به دوره آموزش رایگان وردپرس اضافه شد.
 • آموزش بهینه سازی تصاویر وردپرس به دوره آموزش کار با وردپرس اضافه شد.
 • آموزش بهینه سازی سایت وردپرس جهت افزایش سرعت سایت به دوره آموزش کامل وردپرس اضافه شد.
 • آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو جهت افزایش بازدید سایت به دوره آموزش وردپرس فارسی اضافه شد.
 • آموزش وردپرس پیشرفته در جلسه بعدی بزودی…
5/5 (14 رأی)
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

14
یک پاسخ بگذارید

avatar
7 دیدگاه ها
7 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین دیدگاه
6 نویسندگان دیدگاه
عسلعرفان حسن زادهBaBackمهندس بیکارمجتبی تبسمی نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
مشترک شدن در
سینا
مهمان
سینا

کامل ترین دوره آموزش وردپرس که دیدم. واقعا کامل و گام به گامه. من هیچی از طراحی سایت نمیدونستم. فکر می کردم باید برنامه نویسی بلد باشم. الان جلسه ۱۵ هستم. کلی چیز تا حالا ازتون یاد گرفتم. مرسی بابت آموزش وردپرس اونم رایگان.

مهندس بیکار
مهمان
مهندس بیکار

کل نت را گشتم و از چنجا سعی کردم یاد بگیرم. اکثر سایت ها توضیح کم میدن ادم متوجه نمیشه. ولی دوره شما نظیر نداره. سرفصل های کامل و توضیحات دروسش واقعا کامل هست. ممنون بابت آموزش کامل و رایگان وردپرس فارسی

BaBack
مهمان
BaBack

ممنون بابت تولید این آموزش فارسی وردپرس

سینا
مهمان
سینا

سلام خدمت شما مهندس تبسمی عزیز. من مدت زیادی نیست با سایت شما آشنا شدم. ولی تو این مدت کم تونستم بدون برنامه نویسی طبق دوره آموزش وردپرس فارسی که ارائه دادید برای خودم یک سایت شخصی بسازم. در مورد ساخت فروشگاه اینترنتی هم در صورت امکان آموزش تهیه کنید. مقالات سایت شما را هر روز دنبال می کنم. خیلی ممنون از زحمات شما. به تمام دوستانم وردپرس باران را معرفی می کنم. ممنون ممنون ممنون

عرفان حسن زاده
مهمان
عرفان حسن زاده

سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت وردپرس باران. بنده در حال یادگیری وردپرس طبق جلسات این دوره هستم. خواستم تشکر ویژه داشته باشم بابت این دوره کامل که با حوصله و دقیق به آموزش وردپرس پرداخته شده. تشکر بسیار از زحمات شما

عسل
مهمان
عسل

عالیه. مرسی برای آموزش رایگان وردپرس فارسی. خیلی وقت بودم دنبال یه آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی می گشتم. من دانشجوی لیسانس کامپیوترم ولی چیزی تو دانشگاه بهمون یاد نمیدن واقعا. باید خودمون به فکر یادگیری باشیم. مرسییییییییی

سینا
مهمان
سینا

سلام مهندس تبسمی عزیز. برای دانلود افزونه فرم ساز گراویتی فرم اومده بودم سایت که خریدمش یه سری هم به این صفحه زدم دیدم چندیدن جلسه جدید به دوره آموزش وردپرس فارسی اضافه شده. واقعا شگفت زده شدم از این همه آموزش رایگان وردپرس که در اختیار ما قرار میدید. راستش تو فکر راه اندازی کپچا هم بودم که الان دیگه با مطمئنا با آموزش شما خیلی راحت میتونم این کار را بکنم. من سایتم را مدیون شما و آموزش های بی نظیرتون هستم. خدا خیرتون بده