آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس

آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس

به نام خدا. به مرجع آموزش وردپرس خوش آمدید. خوشحالیم که دوره آموزش کامل وردپرس را برای یادگیری وردپرس انتخاب نمودید. در مرجع آموزش وردپرس قصد داریم یک دوره آموزش کامل وردپرس را برای شروع کار با وردپرس ارائه دهیم. در این دوره به آموزش گام به گام وردپرس خواهیم پرداخت. در ادامه با این دوره آموزشی با ما در وردپرس باران همراه باشید.

مقدمه آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس (صفر تا صد)

در همین ابتدای دوره، به شما این نوید را می دهیم که این دوره آموزشی، یک دوره آموزش کامل وردپرس می باشد. همچنین تضمین می کنیم با گذراندن این دوره آموش گام به گام وردپرس، کاملا به وردپرس مسلط خواهید شد. کلیه مباحث گفته شده در این آموزش حاصل تجربه شخصی ما در وردپرس باران می باشد. لذا محتوای آموزشی این دوره هیچ شباهتی به هیچ یک از دوره های آموزشی موجود در جهان نخواهد داشت. بنابراین برای شروع کار با وردپرس، نیاز به هیچ منبع آموزشی دیگری نخواهید داشت. سعی ما بر این است تا آموزش صفر تا صد وردپرس را برای شما ارائه دهیم. این دوره همانند یک کلاس برای شروع کار با وردپرس برگزار می شود. بنابراین در صورتی که در هر کجای دوره برایتان علامت سوالی ایجاد شد، در بخش دیدگاه های همان جلسه با ما در میان بگذارید.

مسیر آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس

در دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش صفر تا صد وردپرس خواهیم پرداخت. برای شروع کار با وردپرس به این سوال که وردپرس چیست؟ پاسخ می دهیم. با معرفی و دانلود وردپرس و آموزش نصب وردپرس ادامه می دهیم. سپس به آموزش بخش های مختلف پیشخوان مدیریت وردپرس می پردازیم. آموزش وردپرس در این دوره حدودا 20 تا 25 جلسه ادامه خواهد داشت. هر درس با توضیحات کامل ارائه می شود. بنابراین آموزش ها، پاسخگوی نیاز آموزشی کاربران عزیز با هر سطح دانشی خواهند بود. پس تا پایان این دوره آموزشی بی نظیر با ما همراه باشید. امیدواریم از محتوای آموزشی این دوره استفاده لازم را داشته باشید. در ادامه لیستی از سرفصل های دوره آموزش کامل وردپرس یا آموزش گام به گام وردپرس آمده است.

لیست جلسات آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس

 • وردپرس چیست؟ ویژگی های وردپرس چیست؟
 • دانلود وردپرس فارسی نسخه نهایی + وردپرس انگلیسی
 • آموزش نصب وردپرس – مقدمه
 • آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ویندوز، لینوکس و مکینتاش
 • آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel
 • آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین
 • آموزش پیشخوان وردپرس و بروزرسانی وردپرس
 • مدیریت وردپرس – آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان
 • چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس
 • آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس – دسته ها و برچسب ها
 • گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس
 • آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس
 • مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس
 • آموزش نصب قالب وردپرس – آموزش پوسته ها در وردپرس
 • آموزش فهرست ها در وردپرس – مدیریت منوها در وردپرس
 • ابزارک وردپرس – آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس
 • تنظیمات وردپرس – آموزش کامل تنظیمات وردپرس
 • تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس
 • تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس – تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس
 • تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس
 • افزونه چیست؟ – پلاگین چیست؟ – تعریف افزونه وردپرس
 • نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس
 • آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس
 • آموزش افزونه وردپرس فارسی یا wp-jalali
 • آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی
 • آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس
 • آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس
 • افزونه کپچا یا افزونه CAPTCHA – معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس
 • فشرده سازی تصاویر وردپرس – معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس
 • بهینه سازی سرعت سایت وردپرس – معرفی 12 بهترین افزونه کش وردپرس

لینک جلسات آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس

در ادامه برای شروع کار با وردپرس لیست جلسات دوره آموزش کامل وردپرس آمده است. ابتدا یک توضیح کوتاه از محتوای هر جلسه ارائه شده است. سپس لینک آموزش هر جلسه از آموزش گام به گام وردپرس در دسترس می باشد. امیدواریم از این دوره آموزش برای شروع کار با وردپرس استفاده لازم را ببرید. لیست جلسات گویای واقعیت کامل بودن و آموزش صفر تا صد وردپرس می باشد. لذا با گذراندن این دوره آموزشی رایگان، نیازی به هیچ دوره دیگری نخواهید داشت. در شروع کار با وردپرس و ادامه راه در کنارتان هستیم. با ما در وردپرس باران همراه باشید.


جلسه 1: وردپرس چیست؟ ویژگی های وردپرس چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، پیش از شروع کار با وردپرس، با یک مقدمه از وردپرس به این سوال که وردپرس چیست پاسخ می دهیم. توضیحاتی در مورد وردپرس ارائه می دهیم. برخی ویژگی های وردپرس را بررسی می کنیم. برای آموزش جلسه اول به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 1 آموزش وردپرس: وردپرس چیست؟ ویژگی های وردپرس چیست؟


جلسه 2: دانلود وردپرس فارسی نسخه نهایی + وردپرس انگلیسی

در جلسه دوم آموزش کامل وردپرس، برای شروع کار با وردپرس، به معرفی نسخه های مختلف وردپرس می پردازیم. وردپرس فارسی و انگلیسی و تفاوت آن ها را بررسی می کنیم. همچنین منابع دانلود وردپرس فارسی و انگلیسی را معرفی می کنیم. همچنین لینک دانلود آخرین نسخه وردپرس فارسی و انگلیسی در این پست قرار دارد. همواره جدیدترین نسخه وردپرس در صفحه مربوط به این جلسه بروز می گردد. برای آموزش جلسه دوم آموزش گام به گام وردپرس و یا دانلود وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 2 آموزش وردپرس: دانلود وردپرس فارسی نسخه نهایی + وردپرس انگلیسی


جلسه 3: آموزش نصب وردپرس – مقدمه

شروع کار با وردپرس با این دوره آسان می شود. در جلسه سوم از آموزش گام به گام وردپرس، به مقدمات آموزش نصب وردپرس می پردازیم. با معرفی مفاهیمی که برای شروع کار با وردپرس نیاز است بدانیم آموزش را آغاز می کنیم. در این جلسه از آموزش کامل وردپرس، مفاهیمی چون هاست، دامنه و لوکال هاست را معرفی می کنیم. برای مشاهده این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 3 آموزش وردپرس: آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست و هاست


جلسه 4: آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ویندوز، لینوکس و مکینتاش

در جلسه قبل با مقدمات آموزش نصب وردپرس آشنا شدیم. در ادامه جلسه سوم از دوره آموزش کامل وردپرس، به آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست می پردازیم. در واقع می آموزیم چگونه روی ویندوز، لینوکس یا مکینتاش، وردپرس را راه اندازی کنیم. برای مشاهده جلسه 4 آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 4 آموزش وردپرس: آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel


جلسه 5: آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل cPanel

تا اینجای آموزش کامل وردپرس، با وردپرس آشنا شدیم. چگونگی دانلود و نصب وردپرس روی لوکال هاست را آموختیم. در این جلسه و جلسه بعدی به آموزش نصب وردپرس روی هاست می پردازیم. این جلسه را به آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل اختصاص می دهیم. جلسه بعدی نیز به آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین خواهیم پرداخت. در صورتی که هاست سی پنل دارید برای ورود به صفحه آموزش جلسه 5 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 5 آموزش وردپرس: آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ویندوز، لینوکس و مکینتاش


جلسه 6: آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در جلسه 6 از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش نصب وردپرس در دایکرت ادمین می رسیم. در صورتی که هاست دایرکت ادمین دارید، برای مشاهده آموزش این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 6 آموزش وردپرس: آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین


جلسه 7: آموزش پیشخوان وردپرس و بروزرسانی وردپرس

در 6 جلسه اول دوره آموزش کامل وردپرس، وردپرس را شناختیم. مرجع دانلود وردپرس فارسی و انگلیسی را معرفی نمودیم. آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست و هاست را ارائه دادیم. تا اینجا وردپرس راه اندازی و آماده کار شده است. برای شروع کار با وردپرس از این جلسه به معرفی پیشخوان می رسیم. در جلسه 7 به آموزش بروزرسانی وردپرس و کار با بخش های مختلف آن خواهیم پرداخت. پس برای مشاهده این جلسه از دوره آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 7 آموزش وردپرس: آموزش پیشخوان وردپرس و بروزرسانی وردپرس


جلسه 8: مدیریت وردپرس – آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان

در جلسه قبل از آموزش کامل وردپرس، در مورد پیشخوان وردپرس صحبت کردیم. عناصر صفحه پیشخوان را مورد بررسی قرار دادیم. در این جلسه به معرفی بخش های مختلف و منوهای پیشخوان و توضیح مختصری از هر کدام خواهیم پرداخت. برای آموزش جلسه 8 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 8 آموزش وردپرس: مدیریت وردپرس – آموزش مدیریت وردپرس از پیشخوان


جلسه 9: چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس

در این جلسه به یکی از مباحث مهم از دوره آموزش کامل وردپرس می رسیم. آموزش نوشته ها در وردپرس در جلسه 9 بررسی خواهد شد. در این جلسه می آموزیم چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم. برای مشاهده این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 9 آموزش وردپرس: چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس


جلسه 10: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس – دسته ها و برچسب ها

دسته بندی مطالب در وردپرس را در جلسه 10 آموزش گام به گام وردپرس می آموزیم. کار با دسته ها و برچسب ها را شرح می دهیم. چگونگی اختصاص برچسب به نوشته ها یا اضافه کردن نوشته ها در دسته بندی ها در این جلسه آموزش داده می شوند. برای مشاهده ادامه آموزش کامل وردپرس در این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 10 آموزش وردپرس: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس – دسته ها و برچسب ها


جلسه 11: گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس

کار با رسانه در وردپرس موضوع جلسه 11 آموزش کامل وردپرس می باشد. در این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس، گذاشتن عکس در پست وردپرس را می آموزیم. آپلود عکس، فیلم و صوت را نیز به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

لینک جلسه 11 آموزش وردپرس: گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس


جلسه 12: آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس

در این جلسه از آموزش کامل وردپرس از وردپرس باران مدیریت برگه ها در وردپرس را می آموزیم. آموزش ساختن برگه در وردپرس را بررسی می کنیم. برگه ها برای ساخت صفحات تماس با ما، درباره ما و… به کار می روند. در این جلسه کار با برگه ها در وردپرس را به طور کامل می آموزیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 12 آموزش وردپرس: آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس


جلسه 13: مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس

بخش جذاب دیدگاه ها در وردپرس موضوع جلسه 13 آموزش کامل وردپرس می باشد. چگونگی حذف دیدگاه ها، ویرایش دیدگاه ها، بستن دیدگاه ها در وردپرس یا حذف ارسال دیدگاه ها و پاسخ به دیدگاه را بررسی می کنیم. برای آموزش دیدگاه های وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 13 آموزش وردپرس: مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس


جلسه 14: آموزش نصب قالب وردپرس – آموزش پوسته ها در وردپرس

یکی از مباحث پرطرفدار وردپرس قالب ها در وردپرس می باشند. در جلسه 14 از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش نصب قالب وردپرس خواهیم پرداخت. در حالت کلی دو روش برای نصب قالب وردپرس وجود دارد. هر دو روش در این جلسه به طور کامل شرح داده می شوند. برای آموزش نصب قالب به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 14 آموزش وردپرس: آموزش نصب قالب وردپرس – آموزش پوسته ها در وردپرس


جلسه 15: آموزش فهرست ها در وردپرس – مدیریت منوها در وردپرس

منو ها یا به ترجمه فارسی فهرست ها در وردپرس موضوع جلسه 15 آموزش گام به گام وردپرس می باشد. آموزش اضافه کردن گزینه جدید به منوهای سایت و یاویرایش و حذف منوها را می آموزیم. برای مشاهده آموزش فهرست ها در وردپرس به جلسه 15 از دوره آموزش کامل وردپرس مراجعه نمایید.

لینک جلسه 15 آموزش وردپرس: آموزش فهرست ها در وردپرس – مدیریت منوها در وردپرس


جلسه 16: ابزارک وردپرس – آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس

در جلسه 16 از دوره آموزش کامل وردپرس، به ابزارک وردپرس می پردازیم. آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس را ارائه می دهیم. تنظیمات ابزارک وردپرس را نیز بررسی خواهیم نمود. برای آموزش جلسه 16 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 16 آموزش وردپرس: ابزارک وردپرس – آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس


جلسه 17: تنظیمات وردپرس – آموزش کامل تنظیمات وردپرس

تنظیمات وردپرس یکی از بخش های مهم مدیریتی سایت وردپرسی می باشد. تنظیمات وردپرس در 4 جلسه به طور کامل بررسی و آموزش داده می شود. در جلسه 17 از آموزش گام به گام وردپرس، به تنظیمات عمومی وردپرس و تنظیمات نوشتن وردپرس خواهیم پرداخت. ادامه آموزش تنظیمات وردپرس در جلسات بعدی دوره آموزش کامل وردپرس بررسی می شوند. برای مشاهده جلسه 17 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 17 آموزش وردپرس: تنظیمات وردپرس – آموزش تنظیمات وردپرس


جلسه 18: تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس

در قسمت دوم آموزش تنظیمات، تنظیمات رسانه وردپرس و تنظیمات خواندن وردپرس را بررسی می کنیم. تنظیمات نمایش صفحه اصلی سایت، تعداد مطالب در هر صفحه و… در تنظیمات خواندن مورد بررسی قرار می گیرند. اندازه های تصویر و سازماندهی ماهانه یا سالانه پرونده ها و… نیز در بخش تنظیمات رسانه وردپرس بررسی می شوند. برای مشاهده جلسه دوم از تنظیمات وردپرس به لینک جلسه 18 از دوره آموزش کامل وردپرس مراجعه نمایید.

لینک جلسه 18 آموزش وردپرس: تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس


جلسه 19: تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس – تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس

یکی از بخش های مهم تنظیمات وردپرس، تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس می باشد. تغییر پیوندهای یکتا در شروع کار با وردپرس امری ضروری است. دلایل تغییر پیوندهای یکتا در این جلسه بیان می شوند. آموزش تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس و سایر تنظیمات این بخش در جلسه سوم آموزش تنظیمات وردپرس مورد بررسی قرار می گیرند. پیشنهاد اکید می کنیم پیش از شروع کار با وردپرس حتما پیوندهای یکتا را تغییر دهید. برای مشاهده دوره آموزش کامل وردپرس در جلسه 19 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 19 آموزش وردپرس: تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس – تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس


جلسه 20: تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس، در مورد تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس صحبت می کنیم. تنظیمات بخش نظرات یا دیدگاه ها برای کنترل بیشتر روی بخش دیدگاه های سایت می باشد. در این آموزش بخش های مختلف تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را شرح خواهیم داد. برای مشاهده این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 20 آموزش وردپرس: تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس – آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس


جلسه 21: افزونه چیست؟ – پلاگین چیست؟ – تعریف افزونه وردپرس

در جلسه 21 از دوره آموزش کامل وردپرس، به آموزش افزونه ها می رسیم. کار با افزونه ها را در 3 جلسه به طور کامل می آموزیم. در جلسه اول آموزش افزونه ها به تعریف افزونه وردپرس و پاسخ به سوال افزونه چیست؟ پلاگین چیست؟ می پردازیم. با یک مثال مفهوم افزونه را ملموس تر بیان می کنیم. در دو جلسه بعدی آموزش افزونه ها در وردپرس، به آموزش نصب افزونه ها و آموزش آپدیت افزونه ها خواهیم پرداخت. برای مشاهده جلسه اول آموزش افزونه ها از دوره آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 21 آموزش وردپرس: افزونه چیست؟ – پلاگین چیست؟ – تعریف افزونه وردپرس


جلسه 22: نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس

از جلسه بیست و یکم از آموزش کامل وردپرس، به آموزش افزونه ها در وردپرس رسیدیم. با مفهوم افزونه ها آشنا شدیم. اکنون در جلسه دوم آموزش افزونه ها در وردپرس، 2 روش آموزش نصب افزنه در وردپرس را بررسی می کنیم. برای مشاهده آموزش جلسه 22 به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 22 آموزش وردپرس: نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس


جلسه 23: آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس

یکی از مباحثی که همواره برای مدیران وبسایت های وردپرسی چالش برانگیز بوده آپدیت افزونه وردپرس می باشد. شاید یکی از پر جستجوترین عبارات جستجو شده در مورد وردپرس در گوگل همین آموزش آپدیت افزونه وردپرس باشد. در جلسه 23 از دوره آموزش کامل وردپرس، 2 روش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان و آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس را ارائه می دهیم. برای آموزش آپدیت افزونه وردپرس به لینک این جلسه مراجعه نمایید.

لینک جلسه 23 آموزش وردپرس: آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس


جلسه 24: آموزش افزونه وردپرس فارسی یا wp-jalali

افزونه وردپرس فارسی یک تقویم شمسی یا جلالی یا خورشیدی کامل می باشد. افزونه وردپرس فارسی همچنین یک پکیج پشتیبانی زبان فارسی برای وردپرس می باشد. این افزونه به طور پیش فرض در پکیج وردپرس فارسی نصب می باشد. در جلسه 24 به معرفی و آموزش افزونه wp-jalali – افزونه تقویم جلالی وردپرس می پردازیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 24 آموزش وردپرس: آموزش افزونه وردپرس فارسی – افزونه تقویم جلالی وردپرس – افزونه wp-jalali


جلسه 25: آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی

افزونه Akismet وردپرس یک افزونه جهت جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس است. تشخیص دیدگاه های شامل لینک تبلیغاتی کار اصلی این افزونه می باشد. این افزونه به طور پیش فرض در بسته نصبی وردپرس موجود می باشد. لذا آموزش این افزونه را در دوره آموزش کامل وردپرس قرار می دهیم. برای جلوگیری از اسپمرها پیشنهاد می کنیم حتما این افزونه را فعال کنید. همچنین نحوه دریافت کد فعالسازی رایگان افزونه در این جلسه آموزش داده شده است. برای مشاهده جلسه 25 از آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 25 آموزش وردپرس: آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی


جلسه 26: آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس

آموزش فعالسازی عضویت در وردپرس، عضوگیری در وردپرس با فرم ثبت نام وردپرس موضوع جلسه 26 دوره آموزش کامل وردپرس می باشد. در این جلسه همانند سایر جلسه ها به آموزش گام به گام وردپرس این بار برای ثبت نام کاربران در وردپرس می پردازیم. همچنین هدایت کاربران به صفحه ثبت نام و هدایت کاربران به لینک ورود به وردپرس را در این جلسه بررسی می کنیم. در صورتی که در سایت خود نیاز به عضویت کاربران می باشد از همین شروع کار با وردپرس باید این سیستم را راه اندازی کنید. برای مشاهده این جلسه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 26 آموزش وردپرس: آموزش عضو گیری در وردپرس – ثبت نام کاربران در وردپرس


جلسه 27: آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس

بکاپ گرفتن از اطلاعات وردپرس یکی از اقدامات پیشگیرانه اساسی در شروع کار با وردپرس می باشد. هنگامی که وبسایتی راه اندازی می کنیم بهتر است از همان ابتدای کار از اطلاعات بکاپ گیری نماییم. بکاپ وردپرس این امکان را به ما می دهد تا در صورت بروز مشکل یا پاک شدن اطلاعات بتوانیم همه چیز را به حالت قبل برگردانیم. در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس به آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس می پردازیم. همچنین ویژپی های افزونه ها را برای انتخاب بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس بررسی می کنیم. برای مشاهده این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک جلسه 27 آموزش وردپرس: آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس


جلسه 28: آموزش افزایش امنیت فرم ها و جلوگیری از اسپم در وردپرس با افزونه کد امنیتی برای وردپرس

همان طور که در بسیاری از سایت ها دیده ایم، گاهی هنگام پر کردن فرم ها از ما یک سوال امنیتی پرسیده می شود. مثلا محاسبه یک حاصل جمع ساده یا خواندن حروف از یک تصویر مخدوش. به این بخش از فرم کد امنیتی کپچا می گویند. از کپچا برای جلوگیری از دسترسی ربات ها به ارسال فرم و… استفاده می شود. شاید در شروع کار با وردپرس کمتر با دیدگاه های اسپم مواجه شوید. ولی مطمئنا به این آموزش نیاز خواهید داشت. در این جلسه از دوره آموزش کامل وردپرس به معرفی کامل کپچا و انواع آن پرداختیم. در ادامه به معرفی بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس با مقایسه لیستی از بهترین ها پرداخته ایم. برای مشاهده این جلسه از آموزش گام به گام وردپرس با ما در جلسه 28 در لینک زیر همراه باشید.

لینک جلسه 28 آموزش وردپرس: افزونه کپچا یا افزونه CAPTCHA – معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس


جلسه 29: فشرده سازی تصاویر وردپرس با معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

از شروع کار با وردپرس با شما بوده ایم. در ادامه آموزش گام به گام وردپرس به معرفی روشی برای افزایش بازدید سایت می پردازیم. بهینه سازی تصاویر یا عکس ها در وردپرس یکی از اقدامات هوشمندانه جهت کاهش حجم صفحات سایت می باشد. کاهش حجم صفحات مزایای زیادی خواهد داشت. با کم شدن حجم صفحه سرعت بارگذاری بالا می رود. سرعت بیشتر سایت موجب بازدید بیشتر و افزایش ماندگاری کاربران در سایت می شود. سرعت بیشتر، بازدید بیشتر، افزایش زمان حضور کاربران در سایت همه و همه به بهبود رتبه سایت و بازدید بیشتر و بیشتر کمک خواهد کرد. در جلسه 29 از دوره آموزش کامل وردپرس به موضوع فشرده سازی تصاویر وردپرس خواهیم پرداخت. با معرفی 8 تا از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر در لینک زیر، عکس های سایت خود را بهینه می کنیم.

لینک جلسه 29 آموزش وردپرس: فشرده سازی تصاویر وردپرس – معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس


جلسه 30: آموزش بهینه سازی سرعت سایت وردپرس – معرفی 12 بهترین افزونه کش وردپرس

در جلسه 30 در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس به یک مسئله مهم یعنی بهینه سازی سایت وردپرس می پردازیم. هرچه سایت بهینه تر باشد و سرعت بارگذاری آن بیشتر باشد، رتبه بهتری در نتیاج جستجو کسب می کند.  در جلسه قبل در مورد بهینه سازی تصاویر وردپرس صحبت کردیم. بهینه سازی منابع و صفحات سایت موضوع این جلسه آموزش گام به گام وردپرس باشد. یکی از مهمترین اقدامات برای بهینه سازی وردپرس، کش کردن صفحات می باشد. همچنین افزونه های کش معرفی شده در این جلسه اقدامات بهینه سازی سایت وردپرس در موارد بسیار دیگری را نیز انجام می دهند. مواردی چون فشرده سازی منابع، بهینه سازی کدها و ترکیب فایل ها و… پیشنهاد ویژه وردپرس باران نیز بهینه سازی سایت وردپرس با استفاده از روش های این دو جلسه از ابتدای شروع کار با وردپرس می باشد.

لینک جلسه 30 آموزش وردپرس: 12 بهترین افزونه کش وردپرس (مقایسه + دانلود افزونه کش وردپرس)


آیا آموزش وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس – آموزش گام به گام وردپرس ادامه دارد؟

در دوره آموزش کامل وردپرس سعی شده تمام مباحث وردپرس به طور کامل پوشش داده شود. این دوره آموزشی برای شروع کار با وردپرس پاسخگوی تمام نیاز های آموزشی شما خواهد بود. در آینده، در صورت بروزرسانی های وردپرس، این دوره آموزش گام به گام وردپرس ممکن است بروزرسانی گردد. تغییرات و امکانات جدید وردپرس نیز در بروزرسانی های بعدی این دوره اعمال خواهند شد. از شروع کار با وردپرس با شماییم. در ادامه راه تنهایتان نخواهیم گذاشت. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

12
یک پاسخ بگذارید

avatar
6 دیدگاه ها
6 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین دیدگاه
6 نویسندگان دیدگاه
عسلعرفان حسن زادهBaBackمهندس بیکارمجتبی تبسمی نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
مشترک شدن در
سینا
مهمان
سینا

کامل ترین دوره آموزش وردپرس که دیدم. واقعا کامل و گام به گامه. من هیچی از طراحی سایت نمیدونستم. فکر می کردم باید برنامه نویسی بلد باشم. الان جلسه ۱۵ هستم. کلی چیز تا حالا ازتون یاد گرفتم. مرسی بابت آموزش وردپرس اونم رایگان.

مهندس بیکار
مهمان
مهندس بیکار

کل نت را گشتم و از چنجا سعی کردم یاد بگیرم. اکثر سایت ها توضیح کم میدن ادم متوجه نمیشه. ولی دوره شما نظیر نداره. سرفصل های کامل و توضیحات دروسش واقعا کامل هست. ممنون بابت آموزش کامل و رایگان وردپرس فارسی

BaBack
مهمان
BaBack

ممنون بابت تولید این آموزش فارسی وردپرس

سینا
مهمان
سینا

سلام خدمت شما مهندس تبسمی عزیز. من مدت زیادی نیست با سایت شما آشنا شدم. ولی تو این مدت کم تونستم بدون برنامه نویسی طبق دوره آموزش وردپرس فارسی که ارائه دادید برای خودم یک سایت شخصی بسازم. در مورد ساخت فروشگاه اینترنتی هم در صورت امکان آموزش تهیه کنید. مقالات سایت شما را هر روز دنبال می کنم. خیلی ممنون از زحمات شما. به تمام دوستانم وردپرس باران را معرفی می کنم. ممنون ممنون ممنون

عرفان حسن زاده
مهمان
عرفان حسن زاده

سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت وردپرس باران. بنده در حال یادگیری وردپرس طبق جلسات این دوره هستم. خواستم تشکر ویژه داشته باشم بابت این دوره کامل که با حوصله و دقیق به آموزش وردپرس پرداخته شده. تشکر بسیار از زحمات شما

عسل
مهمان
عسل

عالیه. مرسی برای آموزش رایگان وردپرس فارسی. خیلی وقت بودم دنبال یه آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی می گشتم. من دانشجوی لیسانس کامپیوترم ولی چیزی تو دانشگاه بهمون یاد نمیدن واقعا. باید خودمون به فکر یادگیری باشیم. مرسییییییییی