آپدیت افزونه وردپرس – آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس

امیدواریم تا اینجای دوره آموزش کامل وردپرس برای شما مفید بوده باشد. خوب در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس به موضوع مهم آپدیت افزونه وردپرس می پردازیم. روش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان و آپدیت دستی افزونه وردپرس را می آموزیم. در روش آپدیت دستی افزونه وردپرس، ترجمه ها، تنظیمات و شخصی سازی های اعمال شده در افزونه حفظ خواهند شد. در ادامه با آموزش آپدیت افزونه وردپرس با ما در وردپرس باران همراه باشید.

دلایل آپدیت افزونه وردپرس

آپدیت وردپرس

افزونه های وردپرس یا Plugins امکانات وردپرس را افزایش می دهند یا تغییراتی در آن ایجاد می کنند. هسته وردپرس نیز عموما در حال توسعه و پیشرفت می باشد. در پی این تغییرات و بروزرسانی های وردپرس گاهی تغییراتی در ساختار وردپرس ایجاد می گردد. در پی این تغییرات در وردپرس ممکن است، سازگاری افزونه نصب شده با نسخه جدید وردپرس دچار اختلال گردد. بنابراین ضروری می گردد تا توسعه دهنده افزونه، ساختار افزونه را با نسخه های بروز وردپرس هماهنگ کند. لذا با ایجاد تغییرات در افزونه یک بروزرسانی افزونه ارائه می دهد. کاربران و مدیران سایت نیز نسخه جدید آپدیت افزونه را دریافت و بروزرسانی را اعمال می کنند. چگونگی بروزرسانی افزونه وردپرس نیز موضوع این مقاله است!

بهبود عملکرد افزونه

یکی دیگر از دلایل آپدیت افزونه وردپرس ممکن است برای بهبود عملکرد افزونه باشد. نصب افزونه توسط افراد مختلف با بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری متفاوت محکی برای بررسی عملکرد افزونه می باشد. بسیاری از ایراد های افزونه ممکن است توسط کاربران افزونه گزارش شود. از آنجا که همواره احتمال وجود خطا و باگ های نرم افزاری در افزونه ها وجود دارد آپدیت افزونه امری ضروری می باشد.

افزایش کارایی و امکانات افزونه

همانطور که می دانیم دنیا در حال پیشرفت است! توسعه دهندهگان افزونه ها برای افزایش کارایی و امکانات، تغییراتی در افزونه ها ایجاد می کنند. کدهایی جهت افزایش امکانات افزونه به آن اضافه می کنند. بنابراین برای ارائه نسخه کاملتر افزونه به کاربران، آپدیت افزونه را جهت برزورسانی منتشر می کنند.

مقدمه آموزش آپدیت افزونه وردپرس یا آپدیت دستی افزونه وردپرس

خوب از مقدمات که بگذریم، به آموزش آپدیت افزونه وردپرس می رسیم. در حالت کلی آپدیت افزونه هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند بسیار ساده است. همچنین آپدیت افزونه های حرفه ای مشابه نصب افزونه ها از طریق هاست می باشد. لذا در صورتی که از ابتدای دوره آموزش کامل وردپرس با ما همراه بوده باشید، هم اکنون مشکلی برای این آموزش نخواهید داشت. بنابراین آپدیت افزونه در وردپرس از دو روش امکان پذیر می باشد. در ادامه به آموزش آپدیت افزونه وردپرس از هر دو روش خواهیم پرداخت.

آموزش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان

آموزش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان برای چه افزونه های به کار می آید؟

 • این روش بروزرسانی افزونه، مختص افزونه های رایگان مخزن وردپرس می باشد.
 • در صورتی که نمی خواهید افزونه های رایگان را از مخزن وردپرس دانلود و در هاست خود آپلود نمایید.

آموزش آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان

آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان بسیار ساده است. در این روش نیازی به دانلود فایل نصبی افزونه و آپلود آن در هاست نمی باشد. کافی است از پیشخوان دستور بروزرسانی را صادر کنیم و بقیه کارها را به وردپرس بسپاریم. انتقال فایل نصبی افزونه به هاست ما و نصب خودکار افزونه، توسط وردپرس مدیریت می گردد.

آپدیت افزونه وردپرس - آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس

برای آپدیت افزونه وردپرس از پیشخوان طبیعتا وارد پیشخوان مدیریت وردپرس می شویم. سپس روی افزونه ها کلیک می کنیم تا وارد بخش مدیریت افزونه ها شویم. در این صفحه لیستی از افزونه ها نمایش داده می شوند. در صورتی که آپدیتی برای هر یک از افزونه ها موجود باشد، پیغامی در یک باکس با رنگ زمینه قرمز روشن این موضوع را اطلاع رسانی می کند.

نگارش تازه‌ای از “اسم افزونه” در دسترس است. جزییات نگارش “نسخه افزونه” را مشاهده نمایید یا هم‌اکنون بروز نمایید.

برای آپدیت افزونه کافی است بر روی عبارت “هم اکنون بروز نمایید” کلیک کنیم و منتظر اتمام بروزرسانی باشیم. پس از چند ثانیه افزونه آپدیت می شود. به همین سادگی!

آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست

آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست برای چه افزونه های به کار می آید؟

 • در صورتی که از افزونه های حرفه ای وردپرس باران استفاده کنیم.
 • در صورتی که فایل نصبی افزونه را در اختیار داشته باشیم.
 • در روش آپدیت دستی افزونه وردپرس، ترجمه ها، تنظیمات و شخصی سازی های اعمال شده در افزونه حفظ خواهند شد.

آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست

آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست تقریبا مشابه نصب افزونه از طریق هاست می باشد. لذا در این آموزش از ارائه توضیحات اضافی خودداری می کنیم. در صورتی که هنوز آموزش نصب افزونه وردپرس را مطالعه نکرده اید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

لینک آموزش نصب افزونه: نصب افزونه وردپرس – 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس

و اما در این قسمت به آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست می رسیم. در ابتدا وارد مسیر نصب افزونه های وردپرس در هاست می شویم. مسیر افزونه های وردپرس به این ترتیب می باشد. ابتدا فولدر public_html و سپس wp-content و در ادامه فولدر plugins محل نصب افزونه ها در هاست می باشد. لذا از طریق پنل مدیریت هاست یا از طریق ftp به مسیر زیر در هاست می رویم.

home/public_html/wp-content/plugins

پیش از نصب نسخه جدید افزونه باید فایل های نسخه قبلی افزونه را از هاست پاک کنیم. در ادامه برای نصب ابتدا باید فایل نصبی افزونه را در هاست آپلود می کنیم. بنابراین فایل نصبی افزونه که یک فایل فشرده معمولا zip می باشد را در این قسمت آپلود می کنیم. در ادامه فایل فشرده را از حالت فشرده خارج می کنیم. افزونه با موفقیت آپدیت شد. به همین سادگی!

خلاصه آموزش آپدیت افزونه وردپرس

آپدیت افزونه های موجود در مخزن وردپرس کار ساده ای است. وارد پیشخوان وردپرس و سپس افزونه ها می شویم. در صورت وجود بروزرسانی برای هر کدام از افزونه ها عبارت هم اکنون بروزرسانی کن در زیر عنوان افزونه ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن افزونه آپدیت می گردد. به همین سادگی! برای آپدیت دستی افزونه وردپرس نیز کافی است وارد مسیر نصب افزونه ها در هاست شویم. فولدر مربوط به افزونه مورد نظر را از مسیر افزونه ها حذف کنیم تا نسخه قبلی حذف گردد. سپس فایل نصبی افزونه را در مسیر افزونه های وردپرس آپلود می کنیم. در پایان فایل نصبی را از حالت فشرده خارج می کنیم. افزونه بروز شد. به همین سادگی!

نتیجه گیری

در این مقاله از دوره آموزش کامل وردپرس به مبحث مهم آپدیت افزونه وردپرس و آپدیت دستی افزونه وردپرس پرداختیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. با ما در ادامه آموزش گام به گام وردپرس در وردپرس باران همراه باشید.

 

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

2 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام ممنون از توضیحاتتون.
  من پلاگین المنتور نسخه 2.4.4 رو نصب دارم و تمام صفحات وبسایتم رو که بیشتر از 120 تا هست رو با این پیج ساز ساختم. جدیدا این پلاگین به مشکل خورده و متاسفانه با هیچ روشی نتونستم اپدیت جدید اون رو که 2.9.14 رو نصب کنم. (پیغام اپدیت هیچ پلاگینی رو دریافت نمیکنم)
  سوالم اینه که اگر نسخه قبلی رو حذف کنم تمام اطلاعات و صفحه های ساخته شده با اون پلاگین هم از بین میره؟
  یا اینکه میتونم نسخه قبلی رو حذف و نسخه جدید رو جایگزین کنم بدون از دست رفتن اطلاعات و صفحات.
  ممنون
  نسخه وردپرس من 5.5
  نسخه PHP 7.3
  تداخل پلاگین وجود ندارد (بررسی شد)

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-08-17 10:03

   سلام آقای شکوهی
   نسخه افزونه شما خیلی قدیمی است. پیشنهاد می شود ابتدا آخرین نسخه را تهیه نمایید.
   همچنین نسخه php هاست خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. (در حال حاضر نسخه توصیه شده سایت رسمی وردپرس نسخه 7.4 می باشد.)
   سپس مطابق آموزش بروزرسانی افزونه از طریق هاست می توانید افزونه را آپدیت کنید.
   تمام اطلاعات، تنظیمات و برگه های ایجاد شده به نسخه جدید منتقل می شوند و جای نگرانی وجود ندارد.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آپدیت افزونه وردپرس - آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست