در این مقاله در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس در مرجع آموزش وردپرس به آموزش نصب افزونه در وردپرس می پردازیم. در این آموزش 2 روش نصب افزونه ارائه می شود. روش اول آموزش نصب افزونه از پیشخوان وردپرس و روش دوم نصب افزونه از طریق هاست. پیشتر در مقاله ای جداگانه ای در مورد اینکه افزونه چیست مبانی افزونه را مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که هنوز مقاله افزونه چیست را مطالعه نکرده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا به آن مقاله مراجعه نمایید. در ادامه آموزش نیز به آموزش کامل نصب افزونه در وردپرس می پردازیم.

پیش از این مقاله بخوانید : افزونه وردپرس چیست؟

مقدمه آموزش

نصب افزونه وردپرس یکی دیگر از امکانات وردپرس است که موجب انعطاف وردپرس شده است. افزونه وردپرس در واقع ترجمه فارسی Plugin یا پلاگین وردپرس می باشد. با نصب افزونه جدید در وردپرس، امکانات سایت اضافه می شود یا تغییراتی در ساختار آن ایجاد می گردد. این امکان نیز دلیلی برا انعطاف بالا در شخصی سازی امکانات سایت وردپرسی می باشد. امکان افزودن امکانات به سایت وردپرسی بدون دانش برنامه نویسی!

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 2 روش

در این آموزش قصد داریم روش های نصب پلاگین در وردپرس را بررسی کنیم. برای این منظور روش های نصب را لیست می کنیم. سپس به آموزش 2 روش نصب افزونه می پردازیم. نصب افزونه همانند نصب قالب وردپرس می باشد. در حالت کلی 2 نوع افزونه داریم. افزونه رایگان وردپرس و افزونه حرفه ای وردپرس. برای نصب افزونه نیز همانطور که اشاره شد 2 روش پیش روی ما است. روش های نصب افزونه در ادامه لیست شده اند.

2 روش نصب افزونه در وردپرس در حالت کلی

  • نصب افزونه وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس
  • نصب افزونه وردپرس از طریق هاست

در ادامه مقاله هر دو روش نصب افزونه شرح داده می شوند. تا پایان آموزش با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش نصب افزونه وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس

خوب در این قسمت می رسیم به آموزش نصب افزونه وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس. در ادامه مقاله نیز آموزش نصب وردپرس از طریق هاست را نیز بررسی می کنیم. پیش از هر چیز برای نصب افزونه باید به این نکته توجه کنیم که افزونه رایگان و در مخزن وردپرس موجود است یا خیر. اگر افزونه رایگان و در مخزن وردپرس موجود باشد باید نام افزونه در مخزن وردپرس را بدانیم. نصب افزونه های موجود در مخزن وردپرس بدون نیاز به دانلود و آپلود صورت می گیرد. همچنین می توانیم فایل فشرده افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و در اختیار داشته باشیم. نصب افزونه حرفه ای که رایگان نیست نیز از طریق پیشخوان ممکن است. برای این منظور نیز باید ابتدا فایل نصبی افزونه را دانلود و در اختیار داشته باشیم.

بنابراین در روش نصب افزونه در وردپرس از پیشخوان دو حالت داریم:

  • اول حالتی که افزونه وردپرس در مخزن وردپرس موجود است
  • دوم حالتی که فایل نصبی افزونه در اختیار است

نصب افزونه در وردپرس از طریق جستجو در مخزن وردپرس از پیشخوان

ابتدا حالت اول که افزونه وردپرس در مخزن وردپرس موجود است را بررسی می کنیم. برای نصب افزونه در وردپرس در این حالت وارد پیشخوان مدیریت وردپرس و سپس افزونه می شویم. سپس بر روی افزودن کلیک می کنیم تا وارد صفحه نصب افزونه شویم.

نصب افزونه وردپرس - 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس

در این صفحه لیستی از افزونه های در دسترس نمایش داده می شوند. همچنین ترتیب لیست بر اساس محبوب ترین افزونه ها و توصیه شده ها و… نیز قابل مرتب کردن می باشد. برای جستجوی نام افزونه نیز بخشی برای جستجو در بالای صفحه اختصاص یافته است. پس از پیدا کردن و انتخاب افزونه برای نصب کافی است بر روی هم اکنون نصب کن مقابل نام افزونه کلیک کنیم. پس از نصب دکمه فعالسازی نیز ظاهر می شود که می توانیم بلافاصله پس از نصب آن را فعال نماییم. به همین سادگی!

توجه: این روش نصب صرفا برای افزونه های رایگان موجود در مخزن وردپرس می باشد.

نصب افزونه در وردپرس از طریق فایل نصبی از پیشخوان

و اما حالت دوم. حالتی که فایل نصبی افزونه در اختیار است. فایل نصبی افزونه یک قایل فشرده معمولا zip می باشد. در صورتی که فایل نصبی افزونه را در اختیار داشته باشیم، برای نصب چنین عمل می کنیم. ابتدا وارد پیشخوان مدیریت وردپرس می شویم. سپس به بخش افزونه ها می رویم و در ادامه روی افزودن کلیک می کنیم. در بالای صفحه روی بارگذاری افزونه کلیک می کنیم. بخشی برای آپلود فایل نصبی افزونه در وردپرس ظاهر می شود. بر روی انتخاب فایل کلیک می کنیم. سپس فایل را از سیستم خود پیدا و انتخاب می کنیم. پس از مدتی کوتاه با توجه به حجم افزونه و سرعت اینترنت ما، آپلود افزونه کامل می شود. بلافاصله پس از نصب با کلیک بر روی هم اکنون فعال کن، افزونه فعال می گردد. به همین سادگی!

آموزش نصب افزونه وردپرس از طریق هاست

نصب افزونه از طریق هاست مشابه نصب قالب وردپرس از طریق هاست می باشد. در ادامه، مقاله آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست را برای افزونه وردپرس بازنویسی می کنیم. بدیهی است برخی از بخش ها مثل آدرس نصب افزونه در هاست و… برای افزونه متفاوت است که در ادامه به صورت اصلاح شده آمده است. در صورت نیاز به آموزش نصب قالب وردپرس به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

لینک آموزش نصب قالب: آموزش نصب قالب وردپرس – آموزش پوسته ها در وردپرس

مقدمه نصب افزونه در وردپرس از طریق هاست

ممکن است هاست شما حجم حداکثر آپلود برای یک فایل را محدود کرده باشد. در این صورت امکان نصب افزونه در وردپرس از پیشخوان ممکن است با خطا مواجه شود. همچنین شاید به هر دلیل دنبال روش دیگری برای نصب افزونه باشید. اگر نگاه حرفه ای تری داشته باشیم نصب افزونه از طریق هاست راه حرفه ای تری می باشد. نصب افزونه از طریق هاست بسیار ساده است. در ادامه با آموزش نصب افزونه وردپرس از طریق هاست با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آپلود فایل افزونه وردپرس در مسیر افزونه های وردپرس در هاست

برای نصب افزونه وردپرس از طریق هاست ابتدا باید فایل نصبی افزونه در دسترس باشد. فایل نصبی افزونه یک فایل فشرده معمولا zip است که حاوی فایل های افزونه می باشد. برای نصب افزونه ابتدا باید فایل فشرده افزونه را روی هاست آپلود نماییم. برای این منظور از طریق پنل مدیریت هاست یا از طریق ftp وارد مسیر افزونه های وردپرس در هاست می شویم. این مسیر در روت هاست یا home سپس فولدر public_html و در ادامه wp-content و در پایان plugins می باشد. به صورت زیر:

home/public_html/wp-content/plugins

نصب افزونه وردپرس از طریق هاست با استخراج فایل فشرده

پس از آپلود فایل افزونه در فولدر افزونه ها کافی است آن را از حالت فشرده خارج نماییم. افزونه نصب می شود. به همین سادگی! برای فعالسازی افزونه وردپرس نصب شده فقط کافی است وارد پیشخوان وردپرس شویم. سپس از بخش مدیریت افزونه ها افزونه را فعال کنیم.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس به طور کامل شرح داده شد. 2 روش نصب افزونه از طریق پیشخوان و از طریق هاست آموزش داده شد. همان طور که دیدیم نصب افزونه وردپرس کار بسیار ساده ای است. از طریق هاست کافی است فایل فشرده افزونه را در هاست آپلود کنیم. نهایتا فایل را از حالت zip خارج نماییم. در روش نصب از طریق پیشخوان نیز با مراجعه به بخش افزونه ها و بارگذای فایل می توانیم قالب را نصب نماییم. امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید. با آموزش های بعدی دوره آموزش کامل وردپرس با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،افزونه رایگان وردپرس،دوره آموزش وردپرس رایگان،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نصب افزونه وردپرس - 2 روش آموزش نصب افزونه وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست