آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و پیشخوان (2 روش جامع)

امیدواریم تا اینجای دوره آموزش کار با وردپرس استفاده لازم را برده باشید. در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس قصد داریم آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست و پیشخوان را بررسی نماییم. قالب وردپرس ظاهر سایت شما را زیبا می کند. در حالت کلی نصب از طریق هاست و یا از پیشخوان و پوسته ها دو روش پیش رو می باشند. در این مقاله هر دو روش نصب قالب وردپرس روی هاست و پیشخوان بخش پوسته ها را به صورت کامل بررسی می کنیم. پس با این آموزش وردپرس همراه وردپرس باران باشید.

قالب وردپرس یا پوسته وردپرس

قالب ها در وردپرس یکی از ویژگی های فوق العاده وردپرس می باشند. در ترجمه فارسی وردپرس، قالب وردپرس یا WordPress Theme یا تم وردپرس با عنوان پوسته وردپرس ترجمه شده است. با نصب قالب وردپرس جدید، ظاهر سایت به طور کلی تغییر می کند. این یعنی انعطاف بالا در شخصی سازی سایت وردپرسی. امکان شخصی سازی سایت بدون دانش برنامه نویسی! کافی است قالب را نصب نمایید تا ظاهر سایت به شکل دلخواه تغییر کند. به همین سادگی.

برای دانلود قالب های وردپرس حرفه ای می توانید به لینک قالب وردپرس مراجعه نمایید.

چرا قالب وردپرس نصب کنیم؟

فرض کنید یک سایت خبری دارید یا یک سایت شرکتی یا هر موضوع کاری یا شخصی دیگر. برنامه نویسانی از سراسر دنیا هزاران قالب وردپرس در زمینه های مختلف با هر موضوعی که فکرش را بکنید طراحی و در اختیار کاربران وردپرس قرار داده اند. اگر سایت وردپرسی دارید یا قصد ساخت یک سایت وردپرسی را دارید به هیچ وجه نگران ظاهر سایت خود نباشید. مطمئنا ظاهر دلخواه سایت خود را از میان قالب های متعددی که وجود دارند پیدا خواهید نمود. اما پس از پیدا کردن قالب باید آن را روی وردپرس خود نصب نمایید. پس با آموزش نصب قالب وردپرس در ادامه مقاله با وردپرس باران همراه باشید.

آموزش نصب قالب وردپرس

برای نصب قالب وردپرس ابتدا باید قالب را تهیه نمایید. قالب ها در دو دسته رایگان و حرفه ای تقسیم می شوند. اکثر قالب های رایگان در مخزن وردپرس در دسترس می باشند. البته مراجع دیگری نیز جهت دانلود رایگان قالب وردپرس وجود دارند. قالب های حرفه ای نیز که شامل هزینه می شوند معمولا در سایت خارجی تم فارست که ایران را تحریم کرده است به فروش می رسند. وردپرس باران نیز جهت رفاه کاربران ایرانی طیف وسیعی از قالب های وردپرس را در دسته بندی های مختلف در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در حالت کلی دو روش نصب قالب وردپرس وجود دارد:

 • روش اول نصب قالب از پیشخوان
 • روش دوم نصب قالب وردپرس از طریق هاست (روش پیشنهادی وردپرس باران)

در ادامه هر دو روش را بررسی می کنیم. پس با ادامه آموزش با ما همراه باشید.

آموزش نصب قالب وردپرس از پیشخوان وردپرس

از مقدمات که بگذریم می رسیم به آموزش نصب قالب وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس. برای نصب قالب در این روش ابتدا وارد پنل مدیریت سایت یا همان پیشخوان وردپرس می شویم. از منوهای پیشخوان وارد بخش نمایش و سپس پوسته ها می شویم.

آموزش نصب قالب وردپرس - آموزش پوسته ها در وردپرس

مدیریت قالب های وردپرس

در صفحه مدیریت قالب های وردپرس لیستی از قالب های نصب شده نمایش داده می شود. با کلیک بر روی فعالسازی هر کدام از قالب ها فعال و تغییرات در ظاهر سایت نمایان می گردد. همچنین گزینه پیش نمایش برای نمایش موقت سایت با قالب جدید به کار می رود. معمولا به طور پیش فرض سه قالب اصلی که معمولا با نام سال جاری و سال های قبل نامگذاری شده اند را نصب دارد. قالب 2016 و 2017 و…

نصب قالب وردپرس

برای آموزش نصب قالب وردپرس از پیشخوان در صفحه مدیریت قالب ها، ابتدا بر روی افزودن پوسته تازه کلیک می کنیم. در صفحه افزودن پوسته ها دو انتخاب داریم. نصب پوسته ها از مخزن وردپرس بر روی سایت خود یا آپلود قالب وردپرس که از منبع دیگر دانلود کرده اید.

آموزش نصب قالب وردپرس از مخزن وردپرس

برای نصب قالب وردپرس از مخزن وردپرس کافی است از لیست قالب های نمایش داده شده یکی را انتخاب و بر روی دکمه نصب زیر آن کلیک نمایید. پس از چند ثانیه قالب نصب می گردد و می توانید مستقیم آن را فعال کنید. همچنین قالب نصب شده به لیست قالب های نصب شده در مدیریت قالب ها اضافه می شود. توجه نمایید که در لیست قالب های نمایشی برای نصب از مخزن وردپرس امکان مرتب سازی قالب ها براساس جدیدترین ها و محبوب ترین ها و… وجود دارد. همچنین می توانید نام قالب مورد نظر را در صورت نیاز وارد و نصب نمایید.

آپلود فایل قالب و نصب قالب وردپرس

در صورتی که فایل قالب وردپرس را از جایی دانلود کرده اید یک فایل فشرده معمولا zip در اختیار دارید. برای آموزش نصب قالب وردپرس از پیشخوان کافی است وارد بخش مدیریت پوسته ها شوید. در بالای این صفحه بخشی برای آپلود قالب وجود دارد که با دکمه بارگذاری پوسته مشخص شده است. روی این دکمه کلیک نمایید تا بخش آپلود قالب نمایان شود.

اگر پوسته‌ای در ساختار فشرده (zip) دارید٬ می‌توانید با بارگذاری آن در این بخش٬ آن‌را نصب کنید.

با فشردن دکمه ظاهر شده پنجره ای برای انتخاب فایل zip باز می شود. فایل قالب را از سیستم خود انتخاب نمایید و بر روی هم اکنون نصب کن کلیک نمایید. پس از مدت کوتاهی با توجه به سرعت اینترنت شما، قالب آپلود و نصب می گردد. با پایان نصب می توانید قالب را فعال نمایید. همچنین از لیست مدیریت قالب ها نیز به آن دسترسی خواهید داشت.

آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست (از طریق هاست)

ممکن است هاست شما حجم حداکثر آپلود برای یک فایل را محدود کرده باشد. در این صورت امکان نصب قالب از پیشخوان ممکن است با خطا مواجه شود. همچنین ممکن است با توجه به محدودیت زمان آپلود در هاست فرایند نصب از پیشخوان با شکست مواجه شود. اگر به هر دلیل دنبال روش دیگری برای نصب قالب باشید، نصب قالب از طریق هاست راه حرفه ای تری می باشد. نصب قالب از طریق هاست بسیار ساده است. در ادامه با آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست با ما همراه باشید.

در روش نصب قالب از طریق هاست با خطاهای محدودیت حجم آپلود یا زمان پردازش مواجه نخواهید شد. روش پیشنهادی وردپرس باران برای نصب استفاده از آموزش این روش می باشد.

مقدمه نصب قالب وردپرس روی هاست

برای آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست ابتدا باید فایل قالب در دسترس باشد. فایل قالب یک فایل فشرده معمولا zip است که حاوی فایل های قالب می باشد.

آپلود فایل قالب وردپرس در مسیر قالب های وردپرس در هاست

برای نصب قالب وردپرس روی هاست ابتدا باید فایل فشرده قالب را روی هاست آپلود نماییم. برای این منظور از طریق پنل مدیریت هاست یا از طریق ftp وارد مسیر قالب های وردپرس در هاست می شویم. این مسیر در روت هاست یا home سپس فولدر public_html و در ادامه wp-content و در پایان themes می باشد. به صورت زیر:

home/public_html/wp-content/themes

نصب قالب وردپرس روی هاست با استخراج فایل فشرده

پس از آپلود فایل قالب در فولدر قالب ها کافی است آن را از حالت فشرده خارج نماییم. قالب نصب می شود. به همین سادگی! برای فعالسازی قالب وردپرس نصب شده فقط کافی است وارد پیشخوان وردپرس شویم. سپس از بخش مدیریت پوسته ها قالب را فعال کنیم. آموزش مدیریت پوسته های وردپرس پیشتر در همین مقاله عنوان شد.

مشکل در نصب قالب وردپرس + راه حل

بسیاری از موارد مشاهده شده که کاربران با مشکل در نصب قالب وردپرس مواجه می شوند. بنا به تنظیماتی که در سرور انجام شده و موارد دیگر ممکن است اتصال وردپرس با سرور محدود باشد.

مشکل حداکثر زمان اتصال برای نصب قالب وردپرس

مثلا پس از هر اتصال مدت زمان اتصال زمان مشخصی باشد و پس از آن قطع شود. بنابراین برای اتصال مجدد باید درخواست از وردپرس مجددا ارسال شود. در این میان اگر نصب قالب از پیشخوان انجام شود با توجه به حجم آپلود ممکن است زمان نصب به طول بیانجامد. در نتیجه اتصال قطع شود. در این حالت نصب قالب طریق روی هاست راه حل پیشنهادی برای رفع مشکل در نصب قالب وردپرس می باشد.

مشکل محدودیت حجم در نصب قالب ورپرس

همچنین حداکثر حجم قابل آپلود از طریق پیشخوان وردپرس محدود است پس اگر حجم قالب شما بیش از مقدار خاصی باشد با مشکل در نصب قالب وردپرس مواجه خواهید شد. البته این مورد کمتر ممکن است پیش بیاید چون قالب ها معمولا اینقدر حجیم نمی شوند. اگر قالبی با حجم زیاد داشتید نگران نباشید. آموزش نصب وردپرس روی هاست مشکلی با حجم بالا ندارد.

راه حل مشکل در نصب قالب وردپرس

راه حل کلی برای رفع مشکل در نصب قالب وردپرس بسیار ساده است. طبق آموزش نصب قالب از طریق هاست هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. مشکل نصب معمولا از روش نصب قالب از پیشخوان رخ می دهد بنابراین روش جایگزین آموزش نصب از طریق هاست بهترین انتخاب است. به همین سادگی!

نتیجه گیری

در این مقاله آموزش نصب قالب وردپرس به طور کامل شرح داده شد. دو روش نصب قالب از طریق پیشخوان و از طریق هاست آموزش داده شد. همان طور که دیدیم نصب قالب کار بسیار ساده ای است. از طریق هاست کافی است فایل فشرده قالب را در هاست آپلود کنیم. نهایتا فایل را از حالت zip خارج نماییم. در روش نصب از طریق پیشخوان نیز با مراجعه به بخش مدیریت قالب ها و بارگذای فایل می توانیم قالب را نصب نماییم. امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید. با آموزش های بعدی دوره آموزش کامل وردپرس با ما همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

 

6 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • Avatar
  archweb98
  2020-03-11 03:22

  آپدیت قالب سون به چه صورت هست ؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-03-11 11:10

   سلام دوست من
   برای آپدیت قالب وردپرس می توانید از آموزش همین مقاله در بخش “آموزش نصب قالب وردپرس روی هاست (از طریق هاست)” استفاده کنید. فقط قبل از نصب نسخه جدید لازم است فولدر مربوط به نسخه قبلی را از روی هاست پاک کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  حسن حسینی نژاد
  2020-06-17 22:45

  دمو درون ریزی نمی شود در صورتی که من صفحه را ری لود نمی کنم راه حل چیست ؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-06-18 10:12

   سلام آقای حسینی نژاد
   درون ریزی دمو در قالب ها معمولا با توجه به فرایند طولانی دانلود و نصب ممکن است زمان زیادی برای پردازش نیاز داشته باشد. با توجه به محدودیتی که اکثر هاست های اشتراکی برای این زمان پردازش در نظر می گیرند ممکن است درون ریزی کامل نشود.
   برای رفع این مشکل باید محدودیت زمان پردازش در هاست خود را افزایش دهید. در این مورد می توانید از پشتیبان هاست خود بخواهید این مورد را افزایش دهد. همچنین می توانید با درج کد php_value max_execution_time 300 در فایل htaccess در هاست خود این مورد را انجام دهید. البته افزونه هایی هم برای این مورد وجود دارند که می توانید بررسی کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  الهام
  2022-02-08 01:18

  از کجا قالب وردپرس بخرم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-02-08 10:50

   سلام دوست من
   از لینک خرید قالب وردپرس می توانید بهترین قالب های وردپرسی جهان را با ترجمه فارسی و بروزرسانی و پشتیبانی همیشگی تهیه کنید.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش نصب قالب وردپرس - آموزش پوسته ها در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست