ساخت فهرست در وردپرس (منو وردپرس) – مدیریت منو در وردپرس

در این آموزش از دوره آموزش کامل وردپرس از مرجع آموزش وردپرس می رسیم به آموزش فهرست ها و ساخت فهرست در وردپرس. در این مقاله فهرست ها در وردپرس و مدیریت منو در وردپرس را به طور کامل بررسی می نماییم. آموزش اضافه کردن گزینه جدید به منو وردپرس و یا ویرایش و حذف منوها را می آموزیم. با این آموزش وردپرس با وردپرس باران همراه باشید.

مدیریت منو در وردپرس

فهرست ها در وردپرس ترجمه منوها یا Menus در وردپرس می باشند. منو وردپرس یکی از بخش های اساسی سایت می باشند. در طراحی قالب اجباری به استفاده از فهرست ها در جای خاصی نیست و در قالب های مختلف مکان قرارگیری فهرست ها متفاوت می باشند. اصولا اکثر قالب ها یک فهرست اصلی وردپرس در قسمت بالایی سایت در هدر سایت دارند. همچنین برخی قالب ها دارای منوی فوتر یا منوی سایدبار می باشند که در پایین یا نوار کناری سایت نمایش داده می شوند. برخی سایت ها نیز دارای دو منوی اصلی و منوی دوم در هدر هستند. قالب شما به هر شکلی که طراحی شده باشد، مدیریت منو در وردپرس تفاوتی را نخواهد داشت. در ادامه با آموزش کار با منوهای وردپرس و مدیریت فهرست های وردپرس با ما همراه باشید.

آموزش ساخت فهرست در وردپرس

شروع کار با منوهای وردپرس

برای شروع کار با فهرست ها در وردپرس و ساخت فهرست در وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس می شویم. سپس از بخش نمایش و در ادامه بر روی فهرست ها کلیک می کنیم تا وارد بخش مدیریت منوی وردپرس شویم.

آموزش فهرست ها در وردپرس - مدیریت منوها در وردپرس

افزودن منو به وردپرس

برای ساخت فهرست در وردپرس بر روی “فهرست تازه ای بسازید” کلیک می کنیم. در بخش نام فهرست عنوان منوی وردپرس را وارد می کنیم. سپس برای افزودن منو به وردپرس روی ساخت فهرست کلیک می کنیم.

ویرایش منو وردپرس و مدیریت منو در وردپرس

برای ویرایش یا مدیریت منو در وردپرس وارد بخش مدیریت فهرست ها در پیشخوان می شویم. سپس در مقابل “برگزیدن یک فهرست برای ویرایش:” یکی از فهرست ها را برای ویرایش انتخاب می کنیم. در ادامه روی گزینش کلیک می کنیم تا ویرایش فهرست وردپرس باز شود. در این صفحه می توانیم فهرست مورد نظر را بسازیم یا ویرایش کنیم.

اضافه کردن لینک به منوی وردپرس

برای اضافه کردن لینک به منوی وردپرس کافی است از میان برگه ها، نوشته ها، دسته ها یا پیوند های دلخواه مواردی را انتخاب کنیم و افزودن به فهرست را کلیک نماییم. سپس می توانیم ترتیب فهرست ساخته شده را مرتب نماییم. در پایان با کلیک بر ذخیره فهرست تغییرات را ذخیره می کنیم. فهرست به همین سادگی ساخته می شود.

نمایش منو وردپرس در سایت

در بخش پایینی تنظیمات فهرست ها وردپرس، مکان نمایش وجود دارد. در این قسمت باید مکان نمایش فهرست در قالب را مشخص کنیم. قالب های مختلف ممکن است چندین جایگاه مختلف را جهت نمایش منو در وردپرس ارائه دهند. یکی از مکان ها را جهت نمایش فهرست انتخاب می کنیم. در پایان با کلیک بر ذخیره فهرست تغییرات را ذخیره می کنیم. همچنین از تب مدیریت جایگاه ها در صفحه مدیریت فهرست ها در وردپرس می توانیم مکان نمایش فهرست ها را تنظیم نماییم.

ساخت مگامنو در وردپرس چگونه است؟

یکی از انواع منوها در وردپرس مگامنو است. مگامنو به منوهای بزرگی گفته می شود که لینک ها به صورت جدولی در سئون و ردیف ها کنار هم چیده می شوند. وردپرس به صورت پیش فرض امکان ساخت مگامنو ندارد اما با کمک افزونه هایی مثل افزونه اوبر منو می توانید در وردپرس مگامنو بسازید. همچنین بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس مثل قالب ایمپرزا برای سایت های شرکتی یا قالب وودمارت برای سایت های فروشگاهی نیز امکانات ساخت مگامنو را به وردپرس اضافه می کنند.

نتیجه گیری

در ادامه آموزش گام به گام وردپرس در مورد منو وردپرس صحبت کردیم. مدیریت منو در وردپرس را آموختیم. ساخت فهرست در وردپرس را آموختیم. افزودن فهرست به وردپرس، ویرایش فهرست وردپرس و مدیریت فهرست های وردپرس، اضافه کردن لینک به فهرست ها در وردپرس و در پایان نمایش منو در سایت وردپرس را بررسی کردیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. با ما در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش فهرست ها در وردپرس - مدیریت منوها در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست