ابزارک وردپرس – آموزش مدیریت ابزارک های وردپرس

در این مقاله از دوره آموزش کامل وردپرس از مرجع آموزش وردپرس در مورد ویجت یا ابزارک وردپرس می نویسیم. ابزارک ها در وردپرس را به طور کامل بررسی می کنیم. در ادامه با آموزش مدیریت ابزارک های وردپرس با ما در وردپرس باران همراه باشید.

مقدمه ابزارک وردپرس

ویجت Widget یا ابزارک وردپرس این امکان را به مدیر سایت می دهند تا بدون اینکه کد های قالب را تغییر دهد قالب را شخصی سازی نماید. کد هایی را جهت نمایش در بخش های مختلف سایت نمایش دهد. همچنین با ابزارک های وردپرس می توان امکانات سایت را در بخش های مختلف افزایش داد. بدون اینکه کدی در قالب وردپرس سایت ویرایش شود. بسیاری از قالب ها بخش هایی برای نمایش ابزارک در وردپرس دارند. ممکن است بخش نمایش تبلیغات در سایت، دسته بندی های وردپرس، جستجو یا بخش های دیگر از ابزارک ها استفاده نمایند. یا ممکن است افزونه ای نصب نماییم که شامل یک ابزارک برای نمایش در سایت داشته باشد. فارغ از اینکه از چه قالبی استفاده می کنیم، مدیریت ابزارک های وردپرس روش مشخصی دارد. پس با آموزش مدیریت ابزارک های وردپرس با وردپرس باران همراه باشید.

آموزش مدیریت ابزارک های وردپرس

برای مدیریت ابزارک های وردپرس ابتدا وارد پیشخوان مدیریت وردپرس می شویم. سپس از در نمایش روی ابزارک ها کلیک می نماییم تا وارد بخش مدیریت ابزارک های وردپرس شویم.

ابزارک وردپرس - آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس

مدیریت ابزارک های وردپرس

با توجه به اینکه از چه قالبی استفاده می کنیم ممکن است چندین جایگاه نمایش ابزارک داشته باشیم. مثلا در قالبی که ما در آن آموزش را تهیه می کنیم یک جایگاه ابزارک داریم. عنوان این مورد در این مثال “ابزارک ستون کناری” می باشد. از این بخش می توانیم ابزارک های مورد نظر جهت نمایش در ابزارک وردپرس را مدیریت نماییم. در صفحه مدیریت ابزارک ها در وردپرس، لیست ابزارک های موجود در سمت راست (در وردپرس فارسی!) موجود می باشند. عنوان این بخش “ابزارک های در دسترس” می باشد.

افزودن ابزارک ها به ابزارک وردپرس جهت نمایش در سایت

برای افزودن ابزارک های در دسترس به ابزارک جهت نمایش در سایت کافی است یکی از ابزارک های در دسترس را به ابزارک مد نظر اضافه کنیم. برای این کار باید یکی از آن ها را با ماوس بگیریم و روی ابزارک مورد نظر بیندازیم. به اصطلاح درگ اند دراپ نماییم. معمولا محدودیتی در افزودن ابزارک های در دسترس به ابزارک ها وجود ندارد.

تنظیمات ابزارک های وردپرس

با افزودن هر ابزارک به لیست ابزاک ها ممکن است تنظیماتی مثل تعیین عنوان و مقادیر دیگر مورد نیاز باشد. با وارد کردن مقادیر می توانیم نمایش ابزارک را شخصی سازی نماییم. در پایان نیز با کلیک بر روی دکمه ذخیره ابزارک ذخیره و به لیست ابزارک ها اضافه می گردد. در لیست ابزارک های اضافه شده می توانیم ترتیب نمایش آنها را نیز با جابجا کردن آن ها به بالا یا پایین شخصی سازی نماییم. کار تمام است! ابزارک به سایت اضافه شده است. به همین سادگی!

نتیجه گیری

در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس در این مقاله در مورد ابزارک ها صحبت کردیم. با یک مقدمه و معرفی اولیه ابزارک ها کار را شروع نمودیم. سپس به آموزش مدیریت ابزارک وردپرس پرداختیم. در مورد جایگاه های نمایش ابزارک ها در قالب های مختلف صحبت کردیم. در ادامه به آموزش افزودن ابزارک ها به وردپرس  نهایتا تنظیمات ابزارک های وردپرس پرداختیم. امیدواریم از این آموزش وردپرس نیز استفاده لازم را برده باشید. با ادامه آموزش گام به گام وردپرس در وردپرس باران با ما همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ابزارک وردپرس - آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست