تنظیمات وردپرس – آموزش تنظیمات وردپرس

در این قسمت از دوره آموزش کامل وردپرس از مرجع آموزش وردپرس به آموزش تنظیمات وردپرس می پردازیم. در این آموزش وردپرس سعی می کنیم به طور کامل بخش تنظیمات وردپرس را گام به گام بررسی و آموزش دهیم. تنظیمات عمومی، تنظیمات نوشتن وردپرس، تنظیمات خواندن وردپرس، تنظیمات گفتگو یا دیدگاه ها در وردپرس و تنظیمات رسانه و تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس را می آموزیم. با این آموزش وردپرس از وردپرس باران با ما همراه باشید.

مقدمه آموزش تنظیمات وردپرس

تا این جای آموزش کامل وردپرس با بیشتر بخش های مختلف پیشخوان وردپرس آشنا شدیم. در ادامه آموزش قصد داریم، آموزش تنظیمات وردپرس یا settings را ارائه دهیم. بخش تنظیمات وردپرس به دسته های مختلف تقسیم شده است که به تک تک آنها می پردازیم.

 • تنظیمات عمومی وردپرس
 • تنظیمات نوشتن وردپرس
 • تنظیمات خواندن وردپرس
 • تنظیمات گفتگو در وردپرس
 • تنظیمات رسانه در وردپرس
 • تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس

با آموزش تنظیمات عمومی شروع می کنیم و به ترتیب سایر تنظیمات وردپرس را بررسی می کنیم.

تنظیمات عمومی وردپرس

تنظیمات عمومی وردپرس از قبیل عنوان سایت، معرفی کوتاه، آدرس سایت و ایمیل، تنظیمات کاربران و عضویت در وردپرس، تنظیمات زمان و زبان سایت در این بخش قرار دارند. با ادامه آموزش تنظیمات وردپرس با ما همراه باشید.

تنظیمات وردپرس - آموزش کامل تنظیمات وردپرس

عنوان سایت

برای عنوان سایت می توانیم نام برند و موضوع اصلی کاری سایت را وارد نماییم. مثلا: وردپرس باران یا مرجع آموزش وردپرس

معرفی کوتاه

در معرفی کوتاه می توانیم توضیح کوتاهی مثل شعار سایت یا چند کلمه کلیدی را قرار دهیم. مثلا: دانلود قالب وردپرس – دانلود افزونه وردپرس یا دانلود رایگان قالب وردپرس و…

نشانی سایت و نشانی وردپرس

توجه ویژه به این قسمت آموزش تنظیمات وردپرس برای تازه کارهای وردپرس. نشانی سایت و نشانی وردپرس، آدرس سایت و آدرس وردپرس را تعیین می کنند. تغییر در این بخش از تنظیمات عمومی وردپرس در صورتی که مبتدی هستید، به هیچ وجه توصیه نمی گردد. زیرا ممکن است به قیمت از کار افتادن وردپرس و کل سایت شما تمام شود.

نشانی ایمیل

در این قسمت مشخصا باید آدرس ایمیل مدیریت را وارد نمایید. این نشانی برای موارد مدیریتی استفاده می‌شود. اگر این نشانی را تغییر دهید، یک ایمیل به نشانی تازه‌ شما ارسال خواهد شد تا تایید شود. نشانی ایمیل جدید تا وقتی که تایید نشود، فعال نخواهد شد.

تنظیمات عضویت در تنظیمات عمومی وردپرس

در صورتی که بخواهیم کاربران سایت امکان ثبت نام در سایت ما را داشته باشند باید بخش عضویت را فعال نماییم.

به این بخش آموزش تنظیمات وردپرس توجه ویژه داشته باشید. نقش پیش فرض کاربر تازه را بر روی مشترک قرار می دهیم. توجه کنید در صورتی که این نقش کاربری را تغییر دهیم، کاربران دسترسی بیشتری به پنل پیشخوان مدیریت وردپرس خواهند داشت. گذاشتن نقش پیش فرض بر روی مدیر کل یعنی هر کاربری که ثبت نام کند دسترسی کامل به مدیریت سایت خواهد داشت. یک مدیر سایت با دسترسی های دقیقا مثل خود ما که به هیچ وجه این مورد را قرار نمی دهیم. و فعال کردن این مورد این یعنی تقدیم سایت به کاربر و از دست دادن سایت! قرار دادن چنین گزینه ای در تنظیمات وردپرس بسیار عجیب است و هیچ سایتی به کاربران خود دسترسی مدیریت کل نمی دهد. جالب است بدانید یک مدیر کل جدید می تواند مدیر های دیگر را از سایت حذف نماید!

در انتخاب نقش کاربری نویسنده یا ویرایشگر نیز دقت لازم را داشته باشید. چنین نقش هایی امکان نوشتن پست جدید و ویرایش پست ها را خواهند داشت. در حالت کلی تنظیم نقش کاربری روی مشترک برای حالت پیش فرض ایمن ترین حالت می باشد. در صورتی که بخواهیم به یک کاربر دسترسی بیشتری بدهیم، این کار پس از ثبت نام نیز ممکن خواهد بود.

زبان سایت، ناحیه زمانی و ساختار تاریخ و زمان

در تنظیمات عمومی وردپرس، زبان سایت وردپرس را طبیعتا در سایت های فارسی بر روی فارسی قرار می دهیم. شهری در منطقه‌ زمانی خودتان یا یک محدوده‌ی زمانی UTC انتخاب کنید. طبیعتا در ایران، زمان را نیز بر روی تهران تنظیم می نماییم.

در ادامه ساختار زمان و تاریخ در وردپرس را می توانیم طبق سلیقه خود شخصی سازی نماییم. روز آغازین هفته نیز معمولا شنبه می باشد!

ذخیره تنظیمات عمومی وردپرس

در پایان با کلیک بر روی دکمه ذخیره تنظیمات تغییرات را ذخیره می کنیم.

تنظیمات نوشتن وردپرس

پس از تنظیمات عمومی وردپرس، بخش بعدی در تنظیمات وردپرس، تنظیمات نوشتن وردپرس می باشد. انتخاب دسته بندی پیش فرض نوشته ها، ساختار پیش فرض نوشته و فرستادن با ایمیل در این بخش قرار دارند. برای ورود به این بخش وارد پیشخوان وردپرس، سپس تنظیمات و در ادامه بر روی تنظیمات نوشتن کلیک می کنیم.

تنظیمات وردپرس - آموزش کامل تنظیمات وردپرس

دسته بندی پیش فرض نوشته ها در وردپرس

دراین قسمت از آموزش تنظیمات وردپرس به مبحث دسته بندی پیش فرض نوشته ها در وردپرس می رسیم. به طور پیش فرض وردپرس یک دسته با عنوان دسته بندی نشده دارد. نوشته های تازه به صورت پیش فرض در این دسته بندی قرار می گیرند. برای تغییر دسته بندی پیش فرض نوشته ها می توانیم از این گزینه استفاده نماییم. پس از تغییر این گزینه، نوشته های جدید به طور پیش فرض در دسته بندی تنظیم شده قرار می گیرند.

ساختار پیش فرض نوشته

ممکن است قالب شما از چندین ساختار نوشته پشتیبانی کند. مثلا ساختاری اختصاصی برای تصویر، صدا و… در این قسمت ساختار پیش فرض نوشته را می توانید انتخاب نمایید. با این کار هنگامی وارد نوشته تازه می شوید به طور پیش فرض ساختار نوشته انتخاب شده انتخاب می گردد.

فرستادن با ایمیل

در آموزش تنظیمات وردپرس می رسیم به بخش فرستادن با ایمیل. بخش فرستادن با ایمیل برای تنظیمات ارسال نوشته با ایمیل است. مثلا فرض کنید پنل وردپرس برای مدتی در دسترس شما نیست. برای ارسال نوشته از دور می توانید از ایمیل استفاده نمایید. برای فرستادن نوشته به وردپرس با ایمیل باید یک ایمیل محرمانه با دسترسی POP3‌ درست کنید. هر ایمیل که از ‌این نشانی دریافت شود منتشر خواهد شد. بنابراین‌ ایده‌ی خوبی است که ‌این نشانی را به شدت محرمانه نگه دارید.‌ برای این منظور مشخصات ایمیل را وارد نمایید. همچنین می توانید دسته بندی پیش فرض برای نوشته های فرستاده شده با ایمیل را تعیین نمایید.

ذخیره تنظیمات نوشتن وردپرس

پس از اعمال تغییرات مورد نظر، با کلیک بر روی دکمه ذخیره تنظیمات تغییرات را ذخیره می کنیم.

در ادامه آموزش تنظیمات وردپرس

امیدواریم تا اینجای آموزش وردپرس برای شما مفید بوده باشد. با توجه به طولانی شدن مقاله، ادامه آموزش تنظیمات وردپرس را به مقاله بعدی در دوره آموزش کامل وردپرس موکول می کنیم. پس از آموزش تنظیمات عمومی وردپرس و تنظیمات نوشتن وردپرس، در ادامه در مورد تنظیمات خواندن وردپرس، تنظیمات گفتگو یا دیدگاه ها در وردپرس و تنظیمات رسانه و تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس می نویسیم.  پس با ادامه آموزش گام به گام وردپرس از وردپرس باران با ما همراه باشید.

ادامه آموزش تنظیمات وردپرس:

آموزش تنظیمات – قسمت دوم

آموزش تنظیمات – قسمت سوم

آموزش تنظیمات – قسمت چهارم

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

4 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام من تو قسمت تغییر نشانی سایت مشکل دارم وقتی آدرس سایتم رو وارد میکنم یه صفحه ایندکس ظاهرمیشه و زیرش نوشته وردپرس روش که کلیک میکنم آدرس سایتم یه اسلش میخوره و نام وردپرس رو بعدش مینویسه اگه بخوام مستقیم وارد سایت بشه باید چیکار کنم؟ توی قسمت نشانی سایت وردپرس رو از دامنه اصلیم حذف کردم ولی بعضی همونطوره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-02 22:45

   سلام دوست من
   در دوره رایگان آموزش وردپرس این مورد توضیح داده شده است. برای این منظور می توانید به جلسه آموزش نصب وردپرس مراجعه کنید و مرحله 3 نصب را بررسی کنید.
   این مورد را بررسی کنید و در صورت وجود هر مشکلی در خدمت شما هستیم.
   با تشکر

   پاسخ
 • Avatar
  محمدی
  2020-09-23 09:50

  واقعا خیلی مسخرس که نصف اموزشهارو میذارین مابقی هزینه داره. بهتره از اول بگین

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-23 10:21

   سلام خانم محمدی
   ما در وردپرس باران چندین دوره آموزش وردپرس داریم که برخی رایگان و برخی حرفه ای و همراه با پشتیبانی می باشند.
   دوره های رایگان ما هیچ وقت پولی نشده اند و همچنان می توانید از مطالب این دوره ها استفاده کنید. مثلا همین دوره آموزش تصویری وردپرس که حدود 40 جلسه است کاملا رایگان بوده، هست و خواهد بود. بنابراین اگر هم اکنون از مطالب رایگان یکی از دوره ها استفاده کرده اید می توانید ادامه مطالب را نیز به صورت رایگان ادامه دهید.
   برای آشنایی کامل با دوره های رایگان و دوره های حرفه ای وردپرس باران می توانید به صفحه معرفی دوره ها در لینک آموزش وردپرس مراجعه کنید و مطالب را با وقت و حوصله مطالعه کنید تا بتوانید بهترین دوره را مطابق نیاز های خود انتخاب کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تنظیمات وردپرس - آموزش کامل تنظیمات وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست