تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس – آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس

در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس از مرجع آموزش وردپرس به ادامه آموزش تنظیمات وردپرس می پردازیم. در این جلسه در مورد تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس صحبت می کنیم. تنظیمات بخش نظرات یا دیدگاه ها برای کنترل بیشتر روی بخش دیدگاه های سایت می باشد. در ادامه بخش های مختلف تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را شرح خواهیم داد. در جلسات قبل در مورد سایر قسمت هایی تنظیمات وردپرس صحبت نمودیم. این جلسه، قسمت چهارم و پایانی از آموزش کامل تنظیمات وردپرس می باشد. در صورتی که قسمت های قبلی آموزش تنظیمات را مشاهده نکرده اید به لینک مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

لینک آموزش تنظیمات: آموزش تنظیمات وردپرس

مقدمه تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس یا comments settings. در تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس گزینه های متعددی جهت کنترل دیدگاه های وردپرس وجود دارد. تنظیمات به دو بخش کلی گزینه های گفتگو و نیم رخ ها یا همان آواتار ها تقسیم می شوند. گزینه های پیش فرض نوشته، دیگر تنظیمات دیدگاه ها و… در زیر مجموعه تنظیمات گزینه های گفتگو در وردپرس قرار می گیرند. نمایش نیم رخ ها، بیشترین رتبه بندی و… نیز در بخش نیم رخ ها وجود دارند. در ادامه به تشریح گزینه های تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس می پردازیم. پس با ادامه آموزش با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

برای تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس بدیهی است باید وارد پیشخوان وردپرس شویم. سپس بخش تنظیمات و در ادامه وارد گفت و گو می شویم. در این بخش گزینه های تنظیمات گفت و گو یا همان دیدگاه ها را ملاحظه می کنیم. در ادامه به تشریح عملکرد هر یک از گزینه ها خواهیم پرداخت.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس - آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس – گزینه های گفت و گو در وردپرس

در ابتدا گزینه های گفت و گو در وردپرس را خواهیم داشت. تنظیمات زیر را در این بخش خواهیم داشت.

گزینه های پیش فرض نوشته

در این بخش از تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس، گزینه های مربوط به بازتاب ها را خواهیم داشت.

کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است: این گزینه برای اطلاع رسانی به صاحب دامنه هایی است که لینک آنها در نوشته ما استفاده شده است. سیستم وردپرس به آنها اطلاع می دهد که آن ها را لینک کرده اید.

اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه: این گزینه مشابه مورد قبل می باشد. با این تفاوت که در جهت مخالف عمل می کند. یعنی در صورتی که سایتی از مطالب ما کپی کند یا به ما لینک دهد، به ما اطلاع رسانی می شود.

اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید: در تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس برای غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها کافی است این گزینه را غیرفعال کنید. با فعال کردن این گزینه نیز دیدگاه ها فعال می شوند. بنابراین کاربران می توانند برای نوشته های جدید دیدگاه ارسال کنند.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد: برای اینکه پر کرن فرم مشخصات نویسنده دیدگاه اجباری باشد این گزینه را فعال کنید. با فعال بودن این گزینه کاربران برای ارسال نظر باید ایمیل و نام خود را وارد نماید.

اجباری بودن ثبت نام در سایت برای ثبت دیدگاه

کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند: برای جلوگیری از ارسال دیدگاه برای کاربران مهمان این گزینه را فعال می کنیم. با فعال کردن این گزینه فقط کاربران عضو و وارد شده می توانند دیدگاه ارسال کنند. اگر بخواهیم کاربران غیر عضو یا به اصطلاح مهمان هم بتوانند دیدگاه بنویسند، این گزینه را فعال می کنیم.

بستن خودکار دیدگاه

بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از * روز به‌صورت خودکار: برای اینکه دیدگاه ها برای پست های قدیمی تر به طور خودکار غیرفعال شوند، این گزینه را در تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس فعال می کنیم. تعداد روزهای مورد نظر جهت غیرفعال سازی دیدگاه ها را نیز در قسمت مربوطه وارد می کنیم. با این کار پس از انتشار مطلب، دیدگاه ها تنها برای مدت تعیین شده فعال می باشند.

دیدگاه های تو در تو

فعال‌کردن دیدگاه‌های تودرتو با عمق * دیدگاه: همان طور که می دانیم در وردپرس امکان پاسخ به دیدگاه ها وجود دارد. از این گزینه می توانیم عمق دیدگاه های تو در تو را تعیین کنیم. مقدار پیش فرش این گزینه 5 است که می توانیم به دلخواه آن را تغییر دهیم.

صفحه بندی دیدگاه ها

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با *1 دیدگاه در هر صفحه و *2 صفحه به‌صورت پیش‌فرض نشان داده‌شود. نمایش دیدگاه‌های *3 در هر صفحه: در تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس از این گزینه برای تعیین نوع نمایش، صفحه بندی و ترتیب نمایش دیدگاه ها استفاده می کنیم. در *1 تعداد دیدگاه ها در هر صفحه را تعیین می کنیم. در 2* نیز تعیین می کنیم که آخرین صفحه یا اولین صفحه نمایش داده شود. در قسمت 3* نیز ترتیب نمایش دیدگاه ها براساس کهنه تر یا جدیدتر را تنظیم می کنیم.

برایم نامه بفرستید هرگاه

در این قسمت تنظیمات ارسال ایمیل به مدیر سایت را فعال می کنیم. تنظیم می کنیم که آیا هنگامی که دیدگاه جدیدی نوشته می شود یا دیدگاهی در صف بررسی است، ایمیل ارسال شود.

کسی دیدگاهی نوشته است: با فعال کردن این گزینه، هنگامی که یک دیدگاه جدید در سایت گذاشته شد، ایمیلی به مدیر سایت ارسال می شود.

دیدگاهی نیازمند بررسی است: با فعال کردن این گزینه، هنگامی که یک دیدگاه نیازمند تایید مدیر است، ایمیلی به مدیر سایت ارسال می شود.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود

در این بخش تنظیماتی جهت نمایش دیدگاه ها وجود دارد. اینکه بلافاصله پس از اینکه کاربر دیگاه گذاشت در سایت نمایان شود یا خیر.

دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند: برای اینکه دیدگاه ها پیش از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده نشوند، این گزینه را فعال می کنیم. با فعال بودن این گزینه دیدگاه ها در صف بررسی قرار می گیرند. برای نمایش دیدگاه ها در سایت باید مدیر سایت آنها را از بخش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس تایید نماید. آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس به طور کامل در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است. در صورتی که هنوز آن مقاله را مطالعه نکرده اید به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک آموزش مدیریت دیدگاه ها: مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس

کاربران تایید شده در تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد: با فعال کردن این گزینه در صورتی که یکبار دیدگاه کاربری خاص را تایید کنیم، دیدگاه های بعدی نیاز به تایید نخواهند داشت. با ارسال دیدگاه های جدید توسط این کاربر، دیدگاه بلافاصله در سایت نمایش داده خواهد شد.

یک دیدگاه در صورت داشتن بیش از * پیوند در صف بررسی مدیریت نگه داشته شود: با فعال کردن این گزینه، دیدگاه هایی که در متن آن ها لینک ارسال شده باشد در صف بررسی قرار می گیرند. تعداد لینک ها را نیز در بخش مربوطه می توانیم کنترل نماییم.

گزینه های نیم رخ ها در وردپرس – آواتار ها در وردپرس

در این بخش از تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس یا همان گفت و گو، گزینه های نیم رخ ها وجود دارد. نیم رخ ها همان آواتار ها برای کاربران می باشند که به عنوان تصویر کاربر نمایش داده می شوند. تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس برای نیم رخ ها در این بخش به شرح زیر می باشند.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس - آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس

نمایش نیم‌رخ

نمایش نیم‌رخ‌ها: برای فعال و غیرفعال کردن نیم رخ ها در تنظیمات دیدگاه های وردپرس از این گزینه استفاده می کنیم. بدیهی است با غیرفعال کردن این گزینه نیم رخ ها یا همان آواتار ها در بخش دیدگاه ها نمایش داده نخواهند شد.

بیشترین رتبه‌بندی

رتبه بندی یا درجه بندی سنی نیم رخ ها یا آواتارها از این بخش کنترل می شود. ممکن است برخی کاربران از آواتارهایی استفاده کنند که برای نمایش عموم مناسب نباشند. با فعال کردن و تنظیمات این بخش بر روی آواتارها کنترل بیشتری خواهید داشت.

G : مناسب برای همه مخاطبان: بیشترین سخت گیری در انتخاب و نمایش آواتار ها در وردپرس همین رتبه بندی ی باشد. آواتارهای نمایش داده شده در این تنظیمات مناسب برای تمام سنین می باشند.
PG: ممکن است دارای محتوای نامناسب باشد، معمولا برای سنین ۱۳ به بالا: یک درجه بالاتر از G مربوط به رتبه PG می باشد. این درجه بندی ممکن است محتوایی داشته باشد که برای کودکان مناسب نباشد.
R: برای مخاطبان بالای ۱۷ سال: این رتبه بندی سنی بسیار کمتر فیلتر گذاری را روی آواتار ها انجام می دهد. لذا تنها آواتارهای خیلی نامناسب را از نمایش حذف می کند.
X: دارای محتوای نامناسب، بیشتر از بقیه رتبه‌ها: بیشترین درجه رتبه بندی که هیچ محدودیتی در نمایش آواتارها اعمال نمی کند. این رتبه بندی ممکن است شامل نمایش تصاویر مناسب برای عموم در سایت شود.

نیم‌رخ پیش‌فرض – آواتار پیش فرض وردپرس

وردپرس به طور پیش فرض برای کاربرانی که آواتار برای خود انتخاب نکرده اند، از یک سری آواتار پیش فرض استفاده می کند. در این بخش از تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس می توانیم آواتار پیش فرض وردپرس را انتخاب نماییم. گزینه های پیش رو  شامل موارد زیر می گردد.

 • شخص اسرارآمیز
 • خالی
 • نشان Gravatar
 • اشکال ساخته شده‌ی تصادفی
 • قطره آب
 • هیولا
 • شکل‌های ساخته شده‌ی تصادفی

انتخاب برخی از این موارد یک آواتار ثابت پیش فرض برای تمام کاربران بدون آواتار قرار می دهند. برخی از گزینه ها نیز تصاویر تصادفی برای کاربران ایجاد می کنند. برای مثال شخص اسرار آمیز، خالی و نشان گراواتار یک تصویر ثابت برای همه کاربران بدون آواتار اختصاص می دهند. برای درک بهتر این گزینه ها بهتر است آن ها را خودتان انتخاب و نتیجه را مشاهده نمایید.

نتیجه گیری تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

در این مقاله به آموزش تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس پرداختیم. ابتدا با یک مقدمه، بخش تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را به طور کلی معرفی کردیم. سپس گزینه های مختلف تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس یا گزینه های گفت و گو در وردپرس را بررسی کردیم. برای کلیه گزینه های موجود در تنظیمات، عملکرد را شرح دادیم. امیدواریم از این آموزش وردپرس استفاده کافی را برده باشید. آموزش تنظیمات در این جلسه به پایان رسید. در جلسه بعدی به ادامه آموزش کامل وردپرس که احتمالا شروع بحث افزونه ها است، خواهیم پرداخت. پس با ادامه آموزش ها با ما در وردپرس باران همراه باشید.

 

سایر قسمت های آموزش تنظیمات: آموزش تنظیمات وردپرس

 

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

21 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام
  چگونه محل دیدگاه ها رو در صفحه سایت عوض کنیم
  وقتی دیدگاه ها را فعال میکنم در آخر صفحه قر میگیرد وبعد از آن چیزی نمیتونم قرار بدم

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-10 17:08

   سلام دوست من
   برای تغییر محل دیدگاه ها در وردپرس باید قالب شما از این ویژگی پشتیبانی کند.
   با استفاده از قالب های چندمنظوره به سادگی می توانید صفحه نوشته ها یا محصولات را با چیدمان دلخواه و بدون کدنویسی طراحی کنید و المان ها را در محل دلخواه قرار دهید. در لینک قالب چند منظوره وردپرس می توانید فهرستی از بهترین قالب ها در این زمینه را مشاهده کنید. همچنین در لینک قالب وردپرس نیز فهرستی از قالب های حرفه ای وردپرس در همه زمینه ها ارائه شده است.
   با تشکر

   پاسخ
 • Avatar
  حسین کریمی
  2020-10-15 20:54

  دم شما گرم
  استفاده کردم از سایتتون

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-16 16:16

   خواهش می کنم
   با سپاس و آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • Avatar
  حسین کریمی
  2020-10-15 20:55

  فقط یه سوال داشتم
  ورد پرس از کجا متوجه میشه آواتار کاربر جز کدوم دسته بندی هست (بیشترین رتبه)

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-16 16:18

   سلامی دوباره
   کنترل و رتبه بندی آواتار یا به اصطلاح گراواتار ها در سایت gravatar.com انجام می شود و وردپرس فقط برای نمایش در دیگاه ها از اطلاعات این سرویس استفاده می کند.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  با تشکر از سایت و مطالب خوبتون
  من در قسمت تنظیمات، قسمت گفت و گو، تیک مربوط به “پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود” را میزنم ولی وقتی کاربر دیدگاهی می نویسد بدون اینکه تایید با نپذیرفته شود در سایت به نمایش در می آید و خیلی برام عجیبه!!
  ممنون میشم در این زمینه بهم کمک کنید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-11-24 16:16

   سلام آقای جهانمرد
   برای تائید دستی نظرات و عدم نمایش آن ها پیش از تائید می توانید تنظیمات بخش “پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود” را به صورت زیر تنظیم کنید:
   فعال: دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند.
   غیرفعال: نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد
   با این ترکیب فقط دیدگاه هایی که مدیر سایت تائید کند روی سایت نمایش داده می شوند.
   با سپاس

   پاسخ
   • من دقیقا به همین صورت عمل می کنم و تیک گزینه اول را زده و گزینه دوم را بدون تیک قرار می دهم
    ” دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند” دارای تیک
    “نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد” بدون تیک

    ولی باز هم بدون تایید نظرات ثبت می گردد.

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2020-11-25 12:42

     سلامی دوباره آقای جهان مرد
     تنظیمات صحیح به همین صورت است و اگر با این تنظیمات مشکلی وجود دارد ممکن است تداخلی در بین افزونه ها یا قالب شما وجود داشته باشد که مانع عملکرد صحیح این موارد می شود. در این شرایط باید سایر پارامترها را بررسی کنید.
     البته توجه داشته باشید که در صورتی که برای بررسی خودتان به عنوان مدیر دیدگاه ثبت می کنید بدون تائید در سایت ثبت می شود و روش صحیح بررسی این مورد استفاده از یک مرورگر دیگر می باشد.
     با سپاس

     پاسخ
 • همچنین وقتی پیام می زارم این جمله “دیدگاه شما در انتظار بررسی است” نمایان نمی شود

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  با تشکر از سایت و مطالب خوبتون
  سوالی از خدمتتون داشتم
  وقتی در قسمت تنظیمات گفت و گو، تیک مربوط به پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود تایید دستی شود را کلیک کنم کاربر بدون اینکه مدیر سایت تایید کند نظراتش نمایش داده می شود و همچنین عبارت “دیدگاه شما در انتظار بررسی است” بعد از ارسال دیدگاه نمایش داده نمی شود
  پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-11-24 16:18

   پاسخ شما در دیدگاه قبلی ارسال شد.
   لطفا دیدگاه تکراری ثبت نکنید تا امکان پاسخگویی دقیق تر و سریعتر به نظرات فراهم شود.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سیناپور
  2021-06-16 16:09

  ممنون از مقاله آموزش تنظیمات دیدگاه در وردپرس که به صورت کامل و با جزئیات کامل تمام گزینه ها را توضیح دادید. استفاده کردم و وظیفه دونستم از شما تشکر کنم.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-06-17 11:08

   سلام آقای سیناپور
   سپاس از نظر لطف شما و خوشحالم که آموزش های وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته و استفاده کردید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • با سلام ، ببخشید برای دسترسی نداشتن کابران به بخش پروفایل و ایمیل های کابران دیگر در کامنتها باید چه تنظیماتی انجام دهم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-02-05 10:38

   سلام دوست من
   به طور پیش فرض امکان دسترسی به ایمیل و مشخصات کاربران در وردپرس بسته است و اطلاعات کاربری محرمانه می باشند.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من در سایتم مثل شما قسمتی برای درج نظرات دارم و میخوام که زمانی که کاربر به نظرش پاسخ داده شد براش ایمیل بره اما این اتفاق نمیفته
  درضمن وبسایتم هم برای ارسال و دریافت ایمیل به درستی پیکربندی شده.
  لطفا راهنماییم بفرمائید
  متشکرم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-07-19 10:54

   سلام دوست من
   وردپرس به طور پیش فرض امکان ارسال ایمیل برای پاسخ دیدگاه ها را ندارد ولی به کمک نصب افزونه هایی که برای این منظور توسعه داده شده اند می توانید این ویژگی را به سایت خود اضافه کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  قیاسی
  2023-10-04 23:33

  سلام وقت بخیر
  آیا امکان جابه جایی دیدگاه ها وجود دارد؟ به این صورت که دیدگاه‌های متناسب‌تر با تشخیص ادمین در بالا قرار گیرند و مخاطب دیدگاه ها را با ترتیب مشخص شده توسط ادمین (و نه لزوماً ترتیب زمانی ارائه ی دیدگاه) مطالعه کند.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-10-08 10:31

   سلام دوست من
   به طور پیش فرض در امکانات وردپرس این ویژگی وجود ندارد و برای این ویژگی لازم است افزونه مناسب پیدا کنید تا جایگزین بخش دیدگاه ها در وردپرس شود.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس - آموزش تنظیمات دیدگاه وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست