مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات وردپرس

در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس در مرجع آموزش وردپرس، می رسیم به مدیریت دیدگاه ها در وردپرس. در این مقاله از وردپرس باران به آموزش مدیریت دیدگاه ها می پردازیم. دیدگاه ها در وردپرس را به طور کامل معرفی می کنیم. چگونگی حذف دیدگاه ها، ویرایش دیدگاه ها، بستن دیدگاه ها در وردپرس یا حذف ارسال دیدگاه ها و پاسخ به دیدگاه را بررسی می کنیم.

مقدمه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات

دیدگاه ها در وردپرس فارسی ترجمه کامنت در وردپرس می باشد(comments). یکی از سریع ترین روش های ارتباط کاربران با هر سایتی بدون شک بخش دیدگاه های آن است. از طریق بخش دیدگاه ها یا نظرات در وردپرس کاربران امکان درج نظر در مورد مطالب را دارند. با بیان نظرات توسط کاربران و تعامل بین مدیر سایت و کاربران، سایت تبدیل به یک شبکه اجتماعی کوچک می گردد. تعامل کاربران با یکدیگر در سایت موجب افزایش ماندگاری کاربران در سایت و بهبود رتبه سایت در موتور های جستجو می گردد. و این یعنی افزایش بازدید سایت که هر مدیر سایتی خواهان آن می باشد. دیدگاه ها در وردپرس یکی از جذاب ترین امکانات وردپرس می باشد. مدیریت دیدگاه ها یا نظرات در وردپرس از پیشخوان مدیریت وردپرس به آسانی امکان پذیر است. در ادامه به آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس می پردازیم.

آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس – مدیریت نظرات

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس همانند سایر بخش های مدیریتی وردپرس از منو های پیشخوان وردپرس در دسترس می باشد. برای دسترسی به بخش دیدگاه ها در وردپرس از منوی پیشخوان وردپرس روی دیدگاه ها کلیک نمایید.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس - مدیریت نظرات وردپرس

در بخش دیدگاه ها لیستی از دیدگاه ها نمایش داده می شود. امکان مدیریت دیدگاه ها در این صفحه فراهم شده است. در ادامه به معرفی بخش های مختلف مدیریت دیدگاه ها یا نظرات می پردازیم.

ویرایش و حذف دیدگاه ها در وردپرس – ویرایش نظرات

حذف دیدگاه ها در وردپرس

برای حذف نظرات در وردپرس ابتدا وارد بخش مدیریت دیدگاه ها از منوی پیشخوان وردپرس می شویم. برای حذف یکی از دیدگاه ها از لیست نظرات وردپرس کافی است ماوس را لحظه ای روی دیدگاه مورد نظر نگه داریم. گزینه های حذف دیدگاه و گزینه های دیگر نمایش داده می شوند. برای حذف دیدگاه مورد نظر روی انتقال به زباله دان کلیک نمایید. با این کار دیدگاه مورد نظر به زباله دان منتقل می گردد. برای حذف کامل می توانید به بخش زباله دان مراجعه و از آن جا نیز دیدگاه را حذف نمایید.

ویرایش دیدگاه ها در وردپرس

ویرایش دیدگاه ها در وردپرس همانند ویرایش نوشته ها یا برگه ها در دو حالت امکان پذیر است. ویرایش سریع نظرات امکان ویرایش سریع دیدگاه به صورت جزئی را فراهم می کند. طبیعتا ویرایش سریع گزینه های کمتری را برای ویرایش دیدگاه در اختیار می گذارد. برای ویرایش دیدگاه ها در حالت کامل نیز می توانید ویرایش دیدگاه را انتخاب نمایید تا وارد صفحه ویرایش نظرات یا دیدگاه ها شوید. در صفحه باز شده امکان مدیریت کامل در ویرایش دیدگاه فراهم شده است. بستگی به نوع ویرایش نظرات مورد نظر می توانید از ویرایش دیدگاه یا ویرایش سریع استفاده نمایید.

پاسخ به دیدگاه در وردپرس

امکان پاسخ به دیدگاه در وردپرس به سادگی در بخش مدیریت دیدگاه ها فراهم شده است. برای پاسخ به نظرات در وردپرس کافی است ماوس را لحظه ای روی دیدگاه مورد نظر نگه داریم. سپس از گزینه های ظاهر شده روی پاسخ کلیک کنید تا بخش پاسخ به دیدگاه نمایان شود. اکنون به راحتی می توانید پاسخ به نظر را یادداشت نمایید. از امکانات ویرایشگر نیز در پاسخ می توانید استفاده نمایید تا متن پاسخ را شخصی سازی نمایید. در پایان بر روی پاسخ کلیک نمایید تا پاسخ به دیدگاه در وردپرس ثبت شود. آموزش امکانات ویرایشگر متن وردپرس، به طور کامل در آموزش نوشته ها در وردپرس آمده است. در صورت نیاز به آموزش به آن مقاله مراجعه نمایید.

آموزش ویرایشگر متن در وردپرس: آموزش نوشته ها در وردپرس

بستن دیدگاه ها در وردپرس

بستن دیدگاه ها در وردپرس ممکن است به هر دلیلی برای یک نوشته یا برگه مورد نیاز باشد. مثلا فرض کنید برای یک محصول که دیگر فروش ندارد بخواهید دیدگاه ها را ببندید. به هر ترتیب اگر قصد دارید امکان بستن نظرات در وردپرس را فعال کنید با آموزش حذف ارسال دیدگاه در وردپرس یا بستن دیدگاه ها در وردپرس با ما همراه باشید.

فعال کردن امکان بستن دیدگاه ها در وردپرس

فعال کردن امکان بستن دیدگاه ها در وردپرس کاری بسیار ساده است. پیش از هر چیز وارد ویرایش نوشته ها در وردپرس یا افزودن نوشته تازه شوید. از بخش بالایی صفحه بر روی تنظیمت صفحه کلیک کنید تا گزینه های صفحه نمایش داده شوند.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس - مدیریت نظرات وردپرس

با فعال کردن چک مارک مربوط به گفتگو بخشی در قسمت پایینی صفحه با عنوان گفتگو ظاهر می شود. با مشاهده بخش گفتگو در صفحه ویرایش نوشته، بستن دیدگاه ها در وردپرس فعال شده است. از این پس می توانید طبق آموزش زیر اقدام به بستن نظرات پست خاص نمایید.

بستن دیدگاه ها در وردپرس برای نوشته ها – بستن نظرات پست خاص

برای بستن دیدگاه ها در وردپرس کافی است به بخش ویرایش نوشته مورد نظر وارد شویم. از بخش گفتگو با غیر فعال کردن گزینه پذیرفتن دیدگاه، دیدگاه ها برای پست نوشته مورد نظر بسته می شوند. همچنین برای یک نوشته تازه که می نویسید می توانید از ابتدا دیدگاه ها را ببندید. روش کار مشابه بستن دیدگاه ها در وردپرس برای نوشته های قبلی از بخش ویرایش نوشته می باشد.

بستن دیدگاه ها در وردپرس برای برگه ها

بستن نظرات در وردپرس در برگه ها کاملا مشابه روش آموزش داده شده در بستن دیدگاه ها در وردپرس برای نوشته ها می باشد. لذا از تکرار آموزش آن خودداری می کنیم.

افزونه ها و قالب های وردپرس بخش دیدگاه های وردپرس را تغییر می دهند!

یک نکته پایانی در مورد تنظیمات بخش های مختلف وردپرس اضافه کنیم که بسیاری از قالب ها و افزونه های وردپرس بر روی ظاهر و امکانات سایت تاثیر می گذارند. مثلا با نصب یک افزونه می توانید برای بخش نظرات عضویت ایجاد کنید تا کاربران از طریق ایمیل از پاسخ دیدگاه ها مطلع شوند. یا مثلا افزونه ووکامرس که برای ایجاد بخش فروشگاه در وردپرس است بخش جداگانه ای برای محصولات و همچنین دیدگاه محصولات اضافه می کند. در اکثر قالب های فروشگاهی مثل قالب وودمارت معمولا بخش دیدگاه محصولات در یک تب جدید در کنار توضیحات محصول اضافه می شود. پس اگر از قالب و افزونه هایی در سایت خود استفاده کنید ممکن است تفاوت های جزئی در تنظیمات یا مدیریت دیدگاه ها داشته باشید.

جمع بندی

در ادامه آموزش گام به گام وردپرس در این مقاله در مورد دیدگاه ها در وردپرس صحبت کردیم. ابتدا اهمیت بخش نظرات را در افزایش بازدید سایت عنوان نمودیم. سپس با آموزش مدیریت دیدگاه ها کار با نظرات در وردپرس را آموختیم. چگونگی حذف دیدگاه ها، ویرایش دیدگاه ها، بستن دیدگاه ها در وردپرس یا حذف ارسال دیدگاه ها و پاسخ به دیدگاه را کاملا مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از این قسمت آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. با ما در ادامه آموزش کامل وردپرس همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

آموزش دسته ها و برچسب ها: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس - مدیریت نظرات وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست