آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس

همان طور که در دوره آموزش کامل وردپرس با مرجع آموزش وردپرس همراه بودید، تاکنون با برخی از منوهای پیشخوان آشنا شده اید. همان طور که اشاره کردیم پیشخوان مدیریت وردپرس امکان مدیریت کامل وبسایت را برای مدیریت سایت فراهم می کند. در این مقاله از وردپرس باران به ادامه آموزش وردپرس خواهیم پرداخت. در این آموزش قصد داریم در مورد مدیریت برگه ها و آموزش ساخت برگه در وردپرس صحبت کنیم.

مقدمه آموزش ساخت برگه در وردپرس

برگه ها در وردپرس همانند نوشته ها در وردپرس می باشند. پیشتر در مقاله ای جداگانه با عنوان چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته ها در وردپرس مفصل در مورد نوشته ها صحبت کردیم. برگه ها در وردپرس عموما برای ساخت صفحه های ثابت به کار می روند. عموما صفحه تماس با ما یا صفحه درباره ما در سایت ها یک برگه وردپرس می باشد. البته قاعدتا تفاوت هایی بین برگه ها و نوشته ها وجود دارد. در ادامه به مهمترین تفاوت های نوشته ها و برگه ها در وردپرس خواهیم پرداخت.

تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس

بگذارید پیش از آموزش ساخت برگه در وردپرس به تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس بپردازیم. مهمترین تفاوت های نوشته ها و برگه ها در وردپرس در ادامه آمده اند.

عدم وجود دسته بندی ها و برچسب ها در برگه ها

به عنوان اولین تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس باید گفت برگه ها در وردپرس به هیچ وجه شامل دسته بندی و برچسب نمی باشند. چون اصولا برای طراحی صفحات یکتا ایجاد شده اند. شاید این بزرگترین تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس باشد. برعکس نوشته ها در وردپرس قابلیت دسته بندی مطالب در وردپرس را دارند. امکان برچسب گذاری برای نوشته ها نیز فراهم شده است. همانطور که اشاره شد از برگه ها برای طراحی صفحات ثابت استفاده می شود. علاوه بر صفحاتی مثل تماس با ما و درباره ما، صفحات فرود نیز از طراحی صفحه در برگه ها ساخته می شوند. بنابراین صفحات مشابه و دسته بندی یا برچسب گذاری در برگه ها بی معنی می باشد.

افزونه صفحه ساز – استفاده از برگه خاص به عنوان صفحه اصلی سایت

افزونه هایی جهت ساخت صفحه یا به اصطلاح افزونه صفحه ساز وجود دارند. این افزونه ها با امکانات فراوان امکان طراحی صفحات مختلف و با طرح های گوناگون در ساخت برگه ها را فراهم می کنند. از صفحات ایجاد شده می توان به عنوان صفحه فرود یا حتی صفحه اصلی سایت استفاده نمود. بله! امکان استفاده از برگه به عنوان صفحه اصلی سایت نیز وجود دارد. این امکان در برگه ها از دیگر تفاوت های اساسی برگه ها و نوشته ها در وردپرس می باشد.

آموزش ساخت برگه در وردپرس – مدیریت برگه ها در وردپرس

بخش ساخت برگه و مدیریت برگه ها در وردپرس در پیشخوان وردپرس پس از رسانه آمده است. برای ورود به بخش مدیریت برگه ها روی برگه ها کلیک می کنیم.

آموزش ساخت برگه در وردپرس - مدیریت برگه ها در وردپرس

مدیریت برگه ها در وردپرس

در این صفحه لیستی از برگه های موجود برای مدیریت برگه ها در وردپرس نمایش داده می شوند. در ستون اول عنوان برگه نمایش داده می شود و در ستون های بعدی اطلاعاتی در مورد برگه مثل نویسنده و تاریخ و… نشان داده شده است. در صورتی که ماوس را لحظه روی عنوان برگه نگه دارید منوهای ویرایش و ویرایش سریع برگه ظاهر می شوند. با انتخاب ویرایش، به بخش ویرایش برگه وارد می شوید. همچنین می توانید از ویرایش سریع برخی تغییرات سریع را اعمال کنید. برای حذف برگه نیز از انتقال به زباله دان می توانید استفاده نمایید.

آموزش ساخت برگه در وردپرس

برای ساخت برگه با کلیک بر روی افزودن برگه، صفحه ساخت برگه در وردپرس باز می شود. در این صفحه که تقریبا شبیه به صفحه افزودن نوشته به وردپرس می باشد امکان ساخت برگه دلخواه وجود دارد. برگه‌ی تازه! عنوان را اینجا وارد کنید… بخش های ویرایش متن در برگه وردپرس همانند نوشته ها در وردپرس می باشد. ویرایشگر متن وردپرس در آموزش نوشته های وردپرس شرح داده شده است. لذا از توضیح مجدد آن در آموزش ساخت برگه در وردپرس صرف نظر می کنیم. بنابراین در صورت نیاز برای آموزش به آن مقاله مراجعه نمایید.

آموزش ویرایشگر متن در وردپرس: آموزش نوشته ها در وردپرس

 

برگه تماس با ما در وردپرس

همانطور که تا اینجا در آموزش ساخت برگه در وردپرس اشاره شد، برگه ها برای صفحات خاصی به کار می روند. یکی از صفحات پر کاربرد در طراحی سایت، برگه تماس با ما می باشد. برای ایجاد صفحه تماس با ما در وردپرس از برگه ها استفاده می کنیم. آموزش ساخت فرم تماس با ما برای وردپرس به طور کامل در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس بررسی می شود. برای دسترسی سریعتر نیز می توانید از لینک زیر این آموزش را مشاهده نمایید.

آموزش ساخت برگه تماس با ما در وردپرس: آموزش کار با Contact Form 7

پیشنهاد وردپرس باران:

آموزش دسته ها و برچسب ها: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش ساخت برگه در وردپرس - مدیریت برگه ها در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست