جلسه 09: چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ – آموزش نوشته در وردپرس

اگر دوره آموزش وردپرس را از مرجع آموزش وردپرس دنبال کرده باشید، به طور عمومی با پیشخوان آشنا شده اید. همان طور که اشاره کردیم پیشخوان مدیریت وردپرس امکان مدیریت کامل وبسایت را برای مدیریت سایت فراهم می کند. امروز در ادامه آموزش گام به گام وردپرس قصد داریم در مورد آموزش نوشته در وردپرس صحبت کنیم. همچنین بخش افزودن نوشته در وردپرس را به طور کامل بررسی می کنیم. بدون شک نوشته ها و مطالب سایت مهمترین بخش یک سایت را تشکیل می دهند. امروز در این مقاله می آموزیم که چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ پس تا پایان آموزش با وردپرس باران همراه باشید.

مقدمه آموزش نوشته در وردپرس

نوشته در وردپرس در پیشخوان وردپرس بلافاصله پس از پیشخوان آمده است. اهمیت نوشته در وردپرس دلیل این اولویت بندی می باشد. دلیل این اهمیت هم بسیار مشخص است. مدیر سایت شاید تنظیمات سایت را یکبار برای همیشه انجام دهد. یا برگه هایی مثل تماس با ما و درباره ما را یکبار بنویسد و مراجعه مجدد به بخش برگه ها تا مدت ها نیاز نباشد. اما نوشته ها در وردپرس، مطالب سایت را تشکیل می دهند.

بروزرسانی های سایت با بروزرسانی مطالب سایت ممکن می گردد. مدیر سایت ممکن است بصورت ماهانه، هفتگی یا در اکثر موارد به صورت روزانه با انتشار مطلب، وبسایت را بروزرسانی نماید. لذا بخش افزودن نوشته در نوشته های وردپرس از مهمترین بخش های وردپرس می باشد. دسته بندی مطالب در وردپرس نیز از همین بخش نوشته ها در وردپرس امکان پذیر است. برچسب ها در وردپرس نیز در این بخش قرار دارند که در ادامه به اینکه چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ و آموزش نوشته ها در وردپرس می پردازیم.

آموزش نوشته در وردپرس

همان طور که اشاره شده مهمترین بخش پیشخوان وردپرس، نوشته در وردپرس می باشند که برای ارسال مطلب و افزودن نوشته به سایت استفاده می شود. در ادامه به آموزش نوشته در وردپرس و افزودن نوشته می پردازیم. دسته ها در وردپرس و برچسب ها در ورپرس را نیز معرفی خواهیم نمود.

افزودن نوشته به وردپرس

بخش افزودن نوشته به وردپرس همان طور که واضح است برای اضافه کردن مطلب به سایت استفاده می شود. برای اضافه کردن مطلب به سایت روی این گزینه کلیک نمایید. پس از کلیک روی افزودن نوشته به صفحه زیر هدایت می شوید.

چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ - آموزش نوشته ها در وردپرس

عنوان را اینجا وارد کنید

در این بخش عنوان اصلی مطلب یا مقاله خود را وارد نمایید. این بخش در ظاهر سایت با اندازه فونت بزرگ و در بالای محتوای مقاله قرار می گیرد و باید طوری انتخاب شود که گویای محتوای مطلب یا مقاله باشد. معمولا در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل نیز این عنوان ظاهر می شود.

ویرایشگر متن وردپرس – باکس پایین

محتوای مطلب و بدنه اصلی مقاله در این قسمت نوشته می شود. این بخش را می توان مانند ویرایشگرهای ساده مثل wordpad در ویندوز دانست. امکاناتی که در منوی بالایی این بخش وجود دارد مثل برجسته کردن بخشی از متن یا بولد کردن B یا ایتالیک I در این بخش ممکن می باشد. همچنین چینش متن به راست چین، چپ چین یا وسط چین همانند هر ویرایشگر ساده مشخص است. چند بخش که شاید کمتر در ویرایشگر ها استفاده شده باشند در ادامه توضیح می دهیم.

انتخابگر بند – تیتر 1 تا تیتر 6 – پیش ساختار مند – در ویرایشگر متن وردپرس

از این گزینه جهت انتخاب عناوین داخلی مطلب یا مقاله و همچنین زیر عنوان ها استفاده می شود. عنوان تیتر 2 از تیتر 1 کوچکتر است و در زیر عنوان تیتر 1 قرار می گیرد. برای عنوان های تیتر دیگر نیز همین طور می باشد. پیشنهاد می شود در مقالات خود حداقل از عناوین تیتر 2 و تیتر 3 استفاده نمایید. این کار هم به خوانایی مطلب یا مقاله شما کمک کند و هم به بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک می کند.

لیست های نشانه دار و فهرست عددی

این دو دکمه برای نمایش مرتب لیستی از چند سطر در متن استفاده می شوند. فرض کنید بخواهید لیستی از ویژگی ها یا مشخصات یا هرچیزی که به صورت لیست تهیه شده است را نمایش دهید. برای این منظور کافی است در هر سطر یک ویژگی یا مشخصه را وارد نمایید و اینتر بزنید. در پایان با انتخاب همه سطر ها و کلیک بر روی یکی از دکمه های لیست های نشانه دار یا فهرست عددی در ویرایشگر متن وردپرس لیست مورد نظر ساخته می شود.

لینک – گذاشتن یا ویرایش پیوند

از دکمه با عنوان گذاشتن یا ویرایش پیوند که با آیکون سنجاق مشخص شده است جهت لینک دار کردن یک کلمه در وردپرس یا بخشی از متن استفاده می شود. کافی است متن مورد نظر را انتخاب نمایید و روی این دکمه کلیک کنید. حالا می توانید لینک یا پیوند مورد نظر را وارد نمایید. متن مورد نظر به لینک تبدیل می شود.

ادامه مطلب و گذاشتن واژه بیشتر

از این دکمه برای شکستن متن مقاله به دو بخش استفاده می شود. در برخی قالب ها بخشی از متن در صفحه اصلی نمایش داده می شود و ادامه مطلب در صفحه جداگانه مطلب موجود می باشد. برای اینکه تعیین کنید چه قسمتی از متن در صفحه اصلی نمایش داده شود و گذاشتن واژه بیشتر و متن کامل در ادامه مطلب، می توانید از این دکمه استفاده کنید.

دسته ها در وردپرس و برچسب ها

مقاله چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ را در همین جا به پایان می رسانیم. دو بخش دیگر با عناوین دسته ها و برچسب ها در بخش نوشته در وردپرس وجود دارد که در مقاله ای جداگانه در مورد این بخش ها صحبت می کنیم.

مطالعه نمایید: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس – دسته ها و برچسب ها

نتیجه گیری

در این مقاله با عنوان چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ در مورد نوشته ها در وردپرس و افزودن نوشته به وردپرس صحبت کردیم. اهمیت نوشته ها در وردپرس را شرح دادیم و با آموزش نوشته ها در وردپرس مقاله را ادامه دادیم. با معرفی بخش افزودن نوشته یاد گرفتیم که چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ چگونه متن مطلب را در ویرایشگر متن وردپرس ویرایش کنیم. عنوان های مقاله را در تیتر 2 تا تیتر 6 قرار دهیم. نحوه لینک دار کردن متن در وردپرس را آموختیم. چگونگی تهیه لیست های نشانه دار و فهرست عددی در وردپرس را نیز آموزش دادیم و در مورد ادامه مطلب و گذاشتن واژه بیشتر صحبت کردیم. در مقالات آتی بخش نوشته ها در وردپرس را با آموزش دسته ها و برچسب ها تکمیل خواهیم کرد. پس با ادامه دوره آموزش کامل وردپرس با ما همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

آموزش دسته ها و برچسب ها: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان وردپرس را نیز مشاهده کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چگونه در وردپرس مطلب بگذاریم؟ - آموزش نوشته ها در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست