جلسه 06: نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp و XAMPP (آموزش تصویری جامع)

در پست قبلی از مرجع آموزش وردپرس، مقدمه آموزش نصب وردپرس در Localhost و Host را بیان نمودیم. مفاهیم هاست، دامنه و لوکال هاست را به زبان ساده شرح دادیم. اکنون در این مقاله قصد داریم در ادامه دوره آموزش وردپرس، آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp و آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP برای لینوکس ویندوز مکینتاش را ارائه دهیم. ابتدا نصب وردپرس روی ویندوز را با نصب وردپرس روی کامپیوتر مکینتاش یا لینوکس مقایسه می کنیم. همچنین لینک دانلود نرم افزار لوکال هاست را معرفی می کنیم. سپس آموزش تصویری نصب وردپرس روی Localhost را ارائه می دهیم.

نصب وردپرس در Localhost

برای نصب وردپرس روی Localhost باید محیط هاست را روی کامپیوتر شبیه سازی کنیم. شبیه سازی هاست روی کامپیوتر با نصب نرم افزار های شبیه ساز امکان پذیر می باشد. نرم افزار های مختلفی برای شبیه سازی هاست و سرور وجود دارند. دراین مقاله به بررسی کامل 2 نرم افزار محبوب برای آموزش نصب وردپرس در کامپیوتر شخصی می پردازیم.


نصب وردپرس روی هاست؟ در مقالات جداگانه آموزش نصب وردپرس بر روی هاست بررسی شده اند:

در صورتی که می خواهید نصب وردپرس روی هاست سی پنل را بیاموزید، نصب وردپرس روی هاست را مطالعه نمایید.

همچنین برای نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین، نصب وردپرس روی دایرکت ادمین را مطالعه فرمایید.


آموزش نصب وردپرس روی ویندوز 🆚 نصب وردپرس روی کامپیوتر لینوکس یا مکینتاش

پیش از شروع آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست باید توضیحاتی در مورد نرم افزار های موجود ارائه دهیم. نرم افزار های موجود برای آموزش نصب وردپرس روی ویندوز و نصب وردپرس رو کامپیوتر با سیستم عامل لینوکس یا مکینتاش متفاوت می باشند. چون معماری سیستم عامل ها با هم متفاوت است. لذا ارائه دهنده نرم افزار شبیه ساز هاست و سرور باید نرم افزار هایی متناسب با نوع سیستم عامل ارائه دهند. در ادامه نرم افزار نصب وردپرس روی ویندوز را با نصب وردپرس روی کامپیوتر با سیستم عامل دیگر مقایسه می کنیم.

نصب وردپرس روی ویندوز

نصب وردپرس روی ویندوز با هر دو نرم افزار شبیه ساز هاست روی کامپیوتر که بررسی می کنیم امکان پذیر است. بنابراین محدودیتی در انتخاب نرم افزار برای نصب وردپرس روی ویندوز نخواهید داشت. همان طور که آمار نشان می دهد محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر جهان ویندوز می باشد. در کشور عزیزمان ایران نیز اکثر کاربران از ویندوز استفاده می کنند. همچنین خرید هاست برای شروع کار با وردپرس برای بسیاری از کاربران هزینه اضافی محسوب می شود. چرا که به سادگی و با آموزش نصب وردپرس روی Localhost Wamp یا XAMPP می توان اقدام به نصب وردپرس روی کامپیوتر کرد.

نرم افزارهای شبیه ساز هاست و سرور برای ویندوز:

 • نرم افزار Wamp یا WampServer (ومپ سرور)
 • نرم افزار XAMPP (زمپ)

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی ویندوز با هر دو نرم افزار ارائه شده است. بنابراین از نظر آموزش نیز وردپرس باران کاملا راه را برای انتخاب شما باز گذاشته است. آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP و آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp در ادامه همین همقاله موجود می باشد. پیشنهاد وردپرس باران استفاده از نرم افزار XAMPP می باشد.

نصب وردپرس روی کامپیوتر لینوکس یا مکینتاش

برای نصب وردپرس روی کامپیوتر با سیستم عامل لینوکس یا مکینتاش نیز نگران نباشید. نرم افزار شبیه ساز هاست و سرور معرفی شده برای این موارد نیز در این آموزش موجود است. بنابراین آموزش نصب در Localhost در این نوشتار برای لینوکسی ها و کاربران اپل نیز کاربرد دارد.

نرم افزارهای شبیه ساز هاست و سرور برای لینوکس و مکینتاش :

نرم افزار Wamp یا WampServer (ومپ سرور)

همان طور که اشاره شده آموزش نصب وردپرس روی Wamp و آموزش نصب وردپرس روی XAMPP در این مقاله ارائه شده است. اما برای کاربران لینوکسی و مک فقط آموزش نصب وردپرس روی زمپ به کار می آید. پیشنهاد وردپرس باران آموزش نصب وردپرس در زمپ می باشد. چرا که در تمام سیستم عامل ها نسخه نصبی این نرم افزار ها موجود است. همچنین نرم افزار MAMP نیز به طور اختصاصی برای سیستم عامل مک ارائه شده است.


آموزش تصویری نصب وردپرس روی لوکال هاست

هدف وردپرس باران در این مقاله ارائه یک آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست جامع و گام به گام می باشد. بنابراین در این مقاله به آموزش تصویری و گام به گام پرداخته ایم. در مورد آموزش ها نیز سعی کرده ایم آموزش نصب وردپرس روی XAMPP و آموزش نصب وردپرس روی wamp را به عنوان دو نرم افزار محبوب این زمینه ارائه دهیم.

آموزش نصب وردپرس روی XAMPP

نرم افزار XAMPP یک نرم افزار چند سکو می باشد. به این معنا که ارائه دهنده این نرم افزار آن را برای سیستم عامل های مختلف ارائه می دهد. بنابراین برای آموزش نصب وردپرس روی XAMPP محدود به سیستم عامل خاصی نخواهید بود. نرم افزار XAMPP از Apache + MariaDB + PHP + Perl پشتیبانی می کند. در واقع از سرواژه همین کلمات گرفته شده است. این نرم افزار شبیه سازی سرور و هاست برای کامپیوتر برای سیستم عامل های محبوب زیر ساخته شده است.

سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط نرم افزار XAMPP:

 • ویندوز مایکروسافت
 • مکینتاش اپل
 • لینوکس

آموزش نصب وردپرس روی Wamp

نرم افزار WampServer مخصوص کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز می باشد. بنابراین برای آموزش نصب وردپرس روی Wamp باید یک سیستم ویندوزی داشته باشید. نرم افزار WampServer یک محیط توسعه وب است که برای ویندوز ارائه شده است. این نرم افزار از Apache2 + PHP + MySQL database Alongside + PhpMyAdmin پشتیبانی می کند. این نرم افزار شبیه سازی سرور و هاست برای ویندوز برای سیستم عامل های معماری زیر ساخته شده است.

سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط نرم افزار WampServer:

 • ویندوز 32 بیتی
 • ویندوز 64 بیتی

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp یا WampServer (ومپ سرور)

آموزش نصب وردپرس روی Wamp و XAMPP تقریبا مشابه است. از آن جایی که نرم افزار WampServer فقط برای ویندوز ارائه شده است، اما XAMPP برای مکینتاش، لینوکس و ویندوز ارائه می شود. بنابراین این آموزش را با نرم افزار XAMPP پیش می بریم تا فارغ از نوع سیستم عامل بتوانید از این آموزش استفاده لازم را ببرید.

چک لیست نصب وردپرس در Wamp

 • دانلود نرم افزار WampServer
 • نصب نرم افزار WampServer
 • فعال کردن سرویس های Wamp
 • دانلود وردپرس
 • انتقال فایل به Localhost
 • ساخت دیتابیس برای Localhost
 • اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست
 • نصب وردپرس و راه اندازی وردپرس در 5 دقیقه
 • ورود به پیشخوان و تمام

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp طبق مراحل چک لیست فوق می باشد. ولی پیشنهاد وردپرس باران آموزش استفاده از XAMPP می باشد که البته فرقی بین مراحل دو نرم افزار وجود ندارد.


آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP

همان طور که اشاره شد نرم افزارهای متعددی برای شبیه سازی هاست در کامپیوتر و اجرای WordPress در Localhost وجود دارد. از معروف ترین شبیه سازهای هاست در کامپیوتر WampServer در ویندوز و XAMPP در هر سه سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مکینتاش می باشند. نرم افزار XAMPP در همه سیستم عامل ها قابل نصب و راه اندازی است. بنابراین آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ویندوز، لینوکس و مکینتاش را با این نرم افزار پیشنهاد می کنیم.

نرم افزار WampServer فقط برای ویندوز ارائه شده است، اما XAMPP برای مکینتاش، لینوکس و ویندوز ارائه می شود.

چک لیست نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP

 • دانلود نرم افزار XAMPP
 • نصب نرم افزار XAMPP
 • فعال کردن سرویس های XAMPP
 • دانلود وردپرس
 • انتقال فایل به مسیر نصب نرم افزار Localhost
 • ساخت دیتابیس در Localhost
 • اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست
 • نصب وردپرس و راه اندازی وردپرس در 5 دقیقه
 • ورود به پیشخوان و تمام

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی لکال هاست XAMPP طبق مراحل چک لیست فوق ارائه می شود.

دانلود نرم افزار XAMPP برای نصب وردپرس روی لوکال هاست

نرم افزار شبیه ساز هاست XAMPP یک نرم افزار رایگان می باشد. دانلود آخرین نسخه XAMPP از سایت سازنده به صورت رایگان در دسترس می باشد. برای مشاهده لینک دانلود آخرین نسخه XAMPP به لینک دانلود نرم افزار XAMPP مراجعه نمایید.

نصب نرم افزار XAMPP

نرم افزار XAMPP مثل اکثر نرم افزار های کامپیوتر به سادگی فشردن چند دکمه نصب می شود. لذا از توضیح چگونگی نصب XAMPP خودداری می کنیم.

فعال کردن سرویس های XAMPP و آماده سازی برای نصب وردپرس روی لوکال هاست

پس از نصب و اجرای نرم افزار شبیه ساز هاست XAMPP صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

wordpress-localhost-installation-with-xampp-1-wpbaran-ir

پیش از نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP برای شروع کار، نیاز است تا سرویس های مورد نیاز را فعال کنیم. برای این منظور به دو سرویس Apache و MySQL نیاز داریم. لذا این دو سرویس را با فشردن دکمه های start مقابل عنوان های مربوطه فعال می کنیم. پس از چند ثانیه رنگ پس زمینه عنوان سرویس های فعال شده به رنگ سبز روشن تغییر پیدا می کند. در این مرحله سرویس های نرم افزار XAMPP فعال شده و هاست شبیه سازی و آماده نصب وردپرس می باشد.

wordpress-localhost-installation-with-xampp-2-wpbaran-ir

نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP

برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP نیاز به دانلود وردپرس داریم. پیش تر در مورد دانلود وردپرس و تفاوت نسخه فارسی و انگلیسی آن مقاله ای نوشته ایم. همچنین دانلود آخرین نسخه وردپرس را نیز همواره در این مقاله موجود است. برای دانلود به لینک زیر مراجعه نمایید.

پست دانلود وردپرس : دانلود وردپرس فارسی

پس از دانلود وردپرس که یک فایل فشرده است باید آن را در مسیر مناسب قرار دهیم. لذا به مسیر زیر در کامپیوتر مراجعه می کنیم. آدرس نمونه زیر در ویندوز می باشد که در لینوکس و مکینتاش نیز مشابه همین آدرس خواهد بود.

C:\xampp\htdocs

سپس فایل فشرده پکیج دانلودی وردپرس را در این مسیر استخراج می کنیم. به طور پیش فرض پکیج وردپرس در یک فولدر به نام wordpress قرار دارد. برای اینکه سایت ساخته شده با وردپرس در آدرس اصلی نمایش داده شود کلیه فایل های موجود در این فولدر را از آن خارج می کنیم. بنابراین تمام فایل های موجود در فولدر وردپرس را روی مسیر معرفی شده خواهیم داشت. در ادامه باید یک دیتابیس برای سایت بسازید.

ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP

در ادامه آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP باید اشاره کنیم که وردپرس برای کار کردن نیاز به دیتابیس دارد. تنظیمات و اطلاعات پست ها و… همگی در دیتابیس ذخیره می گردند. بنابراین پیش از هر کار برای نصب وردپرس باید یک دیتابیس بسازیم. برای این منظور در نرم افزار XAMPP روی دکمه admin مقابل MySQL کلیک کنید یا آدرس زیر را در مروگر اینترنتی وارد می کنیم:

http://localhost/phpmyadmin/

با وارد کردن آدرس فوق به صفحه مدیریت دیتابیس وارد می شوید. تصویر زیر:

wordpress-installation-tutorial-phpmyadmin-wpbaran-ir

برای ساخت دیتابیس برای وردپرس، ابتدا روی New در نوار سمت چپ کلیک کنید. وارد بخش ساخت دیتابیس جدید می شوید. تصویر زیر:

wordpress-installation-tutorial-phpmyadmin-2-wpbaran-ir

یک نام برای دیتابیس وارد نمایید و بر روی Create کلیک نمایید تا دیتابیس ساخته شود. توجه داشته باشید که نام دیتابیس می تواند هرچیزی باشد. ولی باید آن را به خاطر بسپارید یا در جایی یادداشت نمایید تا در مراحل بعدی از آن استفاده نمایید. برای مثال ما عنوان wpbaran را برای نام دیتابیس خود انتخاب می کنیم.

تا اینجای آموزش نصب وردپرس روی XAMPP دیتابیس ساخته شده است و دیگر کاری با دیتابیس ندارید. بقیه کار ها را به خود وردپرس بسپارید. وردپرس مدیریت دیتابیس را کاملا خودکار و بدون نیاز به هیچ دانشی در مورد دیتابیس از سوی مدیر سایت انجام می دهد. فقط کافی است دیتابیس را به وردپرس متصل نمایید. در ادامه کانفیگ وردپرس جهت اتصال به دیتابیس را شرح خواهیم داد.

ادامه آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ❗

از این مرحله به بعد آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp و XAMPP کاملا مشابه می باشد. لذا از تکرار آموزش برای دو نرم افزار خودداری می کنیم و یک آموزش مشترک برای ادامه نصب در Wamp و XAMPP ارائه می دهیم. با ادامه آموزش نصب وردپرس روی Localhost با ما همراه باشید.

اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP

در این قسمت از آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست باید وردپرس را به دیتابیس متصل نمایید. برای اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست ابتدا آدرس زیر را در مرورگر خود باز کنید:

http://localhost/wp-admin/setup-config.php

صفحه زیر را مشاهده می کنید:

wordpress-installation-tutorial-wp-config-wpbaran-ir

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp یا XAMPP را ادامه می دهیم. روی بزن بریم کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. عنوان دیتابیس را مقابل نام پایگاه داده قرار دهید. ما در مرحله قبل نام دیتابیس را wpbaran انتخاب کرده بودیم. لذا این نام را وارد می کنیم. برای نام کاربری مقدار root و رمز را خالی رها می کنیم. میزبان پایگاه داده را بدون تغییر و برابر localhost می گذاریم و پیشوند جدول را به دلخواه و ترجیحا یک مقدار کوچک مثلا wb_ قرار دهید. حال روی فرستادن کلیک نمایید.

wordpress-installation-tutorial-wp-config-2-wpbaran-ir

در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید به صفحه راه اندازی وردپرس هدایت می شوید.

نصب وردپرس و راه اندازی وردپرس در 5 دقیقه 🚀

تا اینجای آموزش نصب وردپرس روی Wamp یا XAMPP، اتصال وردپرس به دیتابیس تکمیل شده است. برای راه اندازی سایت وردپرسی روی دکمه راه اندازی نصب کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شوید:

wordpress-installation-tutorial-wp-install-wpbaran-ir

به فرآیند معروفِ پنج دقیقه‌ایِ راه‌اندازی وردپرس خوش آمدید! اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در مسیر استفاده از گسترده‌ترین و پرتوان‌ترین نرم‌افزار نشر الکترونیک جهان قرار بگیرید.

خوب، در این مرحله از آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp یا XAMPP اطلاعات سایت و ورود به پنل مدیریت را باید تنظیم نمایید. در کادر مربوط به نام سایت، یک نام برای سایت خود انتخاب نمایید. برای پنل مدیریت سایت یک نام کاربری و رمز تعیین کنید و در پایان آدرس ایمیل خود را به عنوان مدیر سایت وارد نمایید. توجه فرمایید تمام این اطلاعات را بعدا نیز می توانید تغییر دهید. پس از تکمیل فرم روی راه اندازی وردپرس کلیک نمایید. صفحه زیر را مشاهده می کنید:

wordpress-installation-tutorial-wp-install-2-wpbaran-ir

اکنون روی ورود کلیک نمایید تا به صفحه ورود وردپرس هدایت شوید.

ورود به پیشخوان وردپرس – پنل مدیریت وردپرس

در این صفحه می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمزی که در مرحله قبل وارد کرده بودید وارد پنل مدیریت وردپرس شوید. لذا نام کاربری و رمز را وارد کرده و روی ورود کلیک نمایید. وارد پنل مدیریت وردپرس یا به اصطلاح پیشخوان وردپرس می شوید.

wordpress-installation-tutorial-wp-admin-wpbaran-ir

از این پس می توانید برای ورود به پنل مدیریت وردپرس یا همان پیشخوان وردپرس از آدرس زیر استفاده نمایید:

http://localhost/wp-admin/

تبریک می گوییم. آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp یا XAMPP تمام شده است. شما می توانید از آدرس localhost در مرورگر خود سایت وردپرسی خود را مشاهده نمایید. همچنین از پیشخوان وردپرس سایت خود را مدیریت نمایید.

دانلود رایگان XAMPP و MAMP و WampServer در لینک زیر

دانلود نرم افزار لوکال هاست XAMPP Wamp

در این مقاله آموزش کامل نصب وردپرس بر روی لوکال هاست XAMPP و WampServer یا MAMP ارائه شد. با همین آموزش ساده و قدم و به قدم می توانید سایت وردپرسی خود را همین امروز بر روی کامپیوتر خود راه اندازی کنید.

برای دانلود این نرم افزار ها نیز می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دریافت رایگان هر 3 نرم افزار در لینک دانلود نرم افزار لوکال هاست


پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان وردپرس را نیز مشاهده کنید:
دانلود XAMPP و MAMP و Wamp

دانلود نرم افزار لوکال هاست

99 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام با تشکر
  مو به مو اجرا کردم
  ولی لوکا هاست را باز نمی کند مرور گر
  http://localhost/phpmyadmin /
  را باز نمی کند

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-09-02 11:24

   سلام دوست من
   احتمالا سرویس های مربوط به نرم افزار XAMPP در ویندوز شما به خوبی اجرا نشده باشند. برای بررسی این مورد طبق تصاویر مربوط به بخش “فعال کردن سرویس های XAMPP” در همین مقاله بررسی کنید که آیا سرویس ها فعال است یا خیر. برای نصب وردپرس در لوکال هاست ویندوز به دو سرویس Apache و MySQL نیاز داریم. لذا این دو سرویس را با فشردن دکمه های start مقابل عنوان های مربوطه فعال کنید. پس از چند ثانیه رنگ پس زمینه عنوان سرویس ها باید فعال شده و به رنگ سبز روشن تغییر پیدا کنند.
   مورد را بررسی بفرمایید در صورت سبز نشدن مشکل از نرم افزار و احتمالا تداخل با سایر نرم افزار های ویندوز باشد و باید برای رفع آن اقدام کنید.
   در صورت هرگونه مشکل بفرمایید تا راهنمایی لازم صورت گیرد.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
   • سلام
    منم متاسفانه سرویس apache برام فعال نمی شه و ارور می ده که
    api-ms-win-crt-runtime-I1-1-0dll از روی سیستمت گم شده و برا رفعش برنامه رو دوباره نصب کن که دوباره نصب کردم ولی دوباره همین ارورو می ده. ممکنه راهنمایی کنین چکار کنم

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2019-09-03 10:43

     سلام دوست من.
     تا اینجا مشخصا مشکل شما در کارکرد صحیح نرم افزار می باشد. با توجه به خطای دریافتی احتمالا مشکل شما با نصب یک پکیج از فایل های Runtime حل شود. پیشنهاد می شود نرم افزار های زیر را برای رفع مشکل آزمایش کنید:
     VC Redist Installer
     RuntimePack
     Microsoft Visual C All Package
     با نصب نرم افزارهای فوق احتمالا مشکل شما حل شود.
     توجه: لطفا با یک آدرس ایمیل مشخص در سایت فعالیت داشته باشید!
     با آرزوی موفقیت برای شما

     پاسخ
 • سلام من تو مرحله اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP به مشکل برخوردم ارور 404 میده :
  Object not found!
  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.38 (Win32) OpenSSL/1.1.1a PHP/7.3.2

  البته من پورت 80 رو به 8080 تو کانفیگ تغییر دادم برای این لینک هم پورت 8080 رو میزنم ولی این ارور رو میده

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-09-03 19:09

   سلام دوست من.
   احتمالا شما فایل های وردپرس را به درستی در فولدر مربوطه در مسیر درست قرار نداده اید. (مرحله “نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP” کامل انجام نشده است.)
   به طور پیش فرض فایل زیپ وردپرس شامل یک فولدر به نام wordpress است. پس از اینکه فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کردید لازم است محتوای فولدر wordpress هر آنچه که هست را از داخل آن Cut و به یک مرحله بالاتر یعنی در فولدر htdocs وارد شوید و Paste کنید. با این کار تمام فایل های موجود در فولدر وردپرس را روی مسیر C:\xampp\htdocs خواهید داشت. مثلا فایل setup-config.php داخل فولدر htdocs موجود است.
   در صورت وجود مشکل سوال بفرمایید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
   • سلام مجددا فایلها رو کپی کردم ظاهرا این مشکل برطرف شده ولی خطای برقراری ارتباط با پایگاه داده رو میده الان

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2019-09-04 11:34

     سلام مجدد خدمت شما. بسیار هم عالی.
     پیش از اتصال به پایگاه داده باید ابتدا یک دیتابیس خام طبق آموزش بخش “ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP” ایجاد کنید. سپس در مرحله “اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP” از نام دیتابیس ساخته شده در مرحله قبل استفاده کنید.
     بنابراین نام پایگاه داده برابر نامی که خودتان انتخاب کردید است، نام کاربری برابر root و رمز نیز خالی می باشد. سایر گزینه ها نیز بدون تغییر مطابق تصویر می باشند.
     موارد را مطابق آموزش اجرا کنید. در صورت هرگونه مشکل سوال بفرمایید.
     با آرزوی موفقیت برای شما

     پاسخ
     • mnm moteassefane hamin error e ertebat ba payggaho mide vali towzihetouno motvakeh nashodamhob mn database sakhtam

     • مجتبی تبسمی
      مجتبی تبسمی
      2019-09-05 12:00

      سلام دوست من. لطفا فارسی بنویسید. با سپاس

     • عرضم این بود ک منم همین مشکل خطای برقراری ارتباط با پایگاهو دارم
      و توضیحی که برای رفعش دادین رو درست متوجه نشدم
      من محتویات فولدر وردپرس رو در htdocs زمپ کپی کردم، بعد رفتم برای ساختن دیتابیس
      ولی با این ارور ارتباط با پایگاه مواجه شدم

     • مجتبی تبسمی
      مجتبی تبسمی
      2019-09-06 13:32

      طبق آموزش بخش “ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP” ابتدا یک دیتابیس با نام دلخواه مثلا wpbaran ایجاد کنید. سپس در مرحله “اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP” از همان نام دیتابیس استفاده کنید. بنابراین نام پایگاه داده wpbaran و نام کاربری root و رمز نیز خالی می باشد(دقیقا مطابق آموزش تصویری ارائه شده). با آرزوی موفقیت برای شما

   • سلام
    مثلا فایل setup-config.php داخل فولدر htdocs موجود است.
    این نکته بالایی که فرمودین نیست و من کماکان مشکل دارم!؟
    چون اساسا فایلsetup-config.php در فولدر wp-admin قرار داره.
    و ما بر اساس فرمایشتون محتویات فولدر wordpress رو (شامل سه فولدر و 16 فایل رو ) به C:\xampp\htdocs کپی میکنیم.
    درسته؟؟
    با این آدرس localhost/wp-admin/setup-config.php
    من با فونت بهم ریخته و صفحه ای تماما با علامت سوال و حروف درهم انگلیسی بینشون مواجه هستم
    چه باید بکنم؟؟
    سپاس

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2019-11-01 19:43

     سلام دوست من
     بله. بهتر است ابتدا تمام محتویات htdocs را پاک کنید. سپس تمام محتویات فولدر wordpress شامل 3 فولدر و تعدادی فایل را از آن خارج کنید به طوری که در htdocs قرار بگیرند.
     همچنین روش دیگری وجود دارد که محتویات فولدر wordpress را خارج نکنید و در تمام مراحل بعدی آموزش هر جا آدرس localhost بود از localhost/wordpress استفاده کنید.
     یک فیلم آموزش نصب وردپرس در لینک فیلم آموزش وردپرس قرار گرفته است که می توانید به صورت ویدئویی نصب لوکال هاست را آموزش ببینید.
     در صورت هرگونه مشکل سوال بفرمایید.
     با آرزوی موفقیت برای شما

     پاسخ
 • با سلام من تمام راه هایی که گفته شده بود رو انجام دادم ولی اروری با این عنوان میاد:
  امکان انتخاب پایگاه داده مورد نظر ممکن نیست.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-09-18 16:59

   سلام دوست من
   برای اینکه مشکلی در اتصال به پایگاه داده نباشد:
   ابتدا باید یک دیتابیس طبق آموزش بخش “ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP” ایجاد کنید.
   سپس در مرحله “اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP” از نام دیتابیس که خودتان انتخاب کردید استفاده کنید،
   نام کاربری برابر root و رمز را نیز خالی بگذارید.
   برای اتصال وردپرس به دیتابیس طبق راهنمایی اقدام کنید و در صورت هرگونه مشکل سوال بفرمایید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
   • من دقیقا این کارها رو چند بار طبق آموزش انجام دادم اما نشد.

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2019-09-19 12:17

     سلام دوست من.
     در صورتی که تمام موارد طبق آموزش انجام شده و خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده دریافت می کنید ممکن است اشکال در نرم افزار لوکال هاست شما یا عدم هماهنگی با نسخه ویندوز باشد.
     اگر طبق آموزش از نرم افزار XAMPP استفاده می کنید آن را کاملا حذف کنید (uninstall) و بجای آن نرم افزار WampServer را نصب کنید.
     مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست wamp تفاوتی ندارد.
     با آرزوی موفقیت برای شما

     پاسخ
 • سلام مجدد تمام راه هایی که گفتید رو انجام میدم ولی در آخر خطایی که گفتم رو میده.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-09-19 12:19

   پاسخ شما در دیگاه قبلی داده شد. ومپ سرور را نصب کنید و مورد را بررسی کنید. لطفا دیدگاه تکراری ارسال نکنید. با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  ایلیا
  2020-03-14 15:29

  سلام. ممنون بابت آموزش آموزش نصب وردپرس در لوکال هاست wamp

  مراحی که گفتید را قدم به قدم انجام دادم ( در برنامه wamp) به ساخت دیتابیس رسیدم
  نام دیتایسم را وارد میکنم ارور شماره 1044 رو میده !
  لطفا راهنمایی کنید
  ارور #1044 – Access denied for user ”@’localhost’ to database eilya97’

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-03-14 16:17

   سلام دوست من.
   پیشنهاد می کنم از نرم افزار XAMPP که حرفه ای تر هم هست استفاده کنید تا با خطاهای کمتری مواجه شوید. البته اگر در هنگام ساخت دیتابیس با نام کاربری root و کلمه عبور خالی وارد phpmyadmin شوید معمولا خطای دسترسی را دریافت نمی کنید. یکبار دیگر با مشخصاتی که ذکر شد وارد phpmyadmin شوید و یک دیتابیس جدید بسازید و مورد را مجددا بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد از XAMPP استفاده کنید.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
   • Avatar
    ایلیا
    2020-03-15 00:18

    سلام
    دیتابیس جدید را چه جوری بسازم ؟

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2020-03-15 13:11

     سلامی دوباره
     برای ساخت دیتابیس می توانید از آموزش بخش “ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست XAMPP” در همین مقاله استفاده کنید یا از فیلم آموزش وردپرس کمک بگیرید.
     با سپاس

     پاسخ
 • با سلام میخوام زمپ رو دانلود کنم و روی گزینه دانلود میزنم صفحه باز نمیشه

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-03-27 00:47

   سلام دوست من.
   لینک قرار گرفته مربوط به سایت رسمی نرم افزار هست و ظاهرا به دلیل تحریم در برخی مواقع از ایران در دسترس نیست. برای باز کردن لینک می توانید از تغییر آی پی استفاده کنید یا نرم افزار XAMPP را از سایت های دانلود نرم افزار مثل این لینک دریافت کنید.
   با تشکر

   پاسخ
 • سلام سیات آپاچی بالا نمیاد زمپ رو دانلود کنم

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-03-28 19:16

   سلام دوست من
   برای دانلود نرم افزار XAMPP می توانید به سایت های دانلود نرم افزار ایرانی هم مراجعه کنید. این نرم افزار رایگان است و در دیدگاه های قبلی، لینک یک سایت ایرانی برای دانلود زمپ داده شده است.
   با تشکر

   پاسخ
 • سلام
  من قبلا XAMPP را نصب کرده بودم اما بعد وردپرس هیچ قالبی نصب نمیشد خطا می داد اومدم همه چی را پاک کردم و XAMPP را نیز پاک کردم. و آخرین ورژن آن را دانلود کردم اما همان ابتدای کار خطای زیر را می دهد:
  Important! Because an actived User Account Contorol (UAC) on your system some functions of XAMPP are possibly restricted. With UAC please avoid to install XAMPP to C:Program Files(missing write permisssions). Or deactivate UAC with msconfig after this setup.

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-04-15 01:43

   سلام دوست من
   برای رفع این مشکل باید User Account Contorol را در ویندوز خود غیر فعال کنید. در این مورد می توانید در گوگل جستجو نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • Avatar
  امیرحسین
  2020-05-02 19:21

  سلام استاد. من قبلا نرم افزار wamp رو روی سیستمم نصب کردم و دارم. برای نصب کردن نرم افزار xampp باید wamp رو حذف کنم؟ یا می تونم دوتاش رو هم داشته باشم

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-02 21:03

   سلام آقای گنجی
   برای نصب وردپرس در لوکال هاست ویندوز کافی است از یکی از نرم افزار های شبیه ساز هاست XAMPP یا Wamp استفاده کنید. نصب همزمان دو نرم افزار موجب تداخل در پورت ها و سرویس ها در ویندوز شما می شود.
   در صورتی که نرم افزار WampServer را بر روی ویندوز خود نصب دارید می توانید از همین نرم افزار استفاده کنید و آموزش ها را مطابق راهنمای همین صفحه ادامه دهید.
   تنها تفاوت دو نرم افزار در مسیر شبیه سازی هاست در کامپوتر شما است که در این راهنما باید بجای C:\xampp\htdocs از آدرسی شبیه به C:\wamp64\www استفاده کنید. یعنی فولدر www در مسیر نصب نرم افزار wamp .
   موفق باشید

   پاسخ
 • Avatar
  حسن مقیمی
  2020-05-10 00:05

  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404

  localhost
  Apache/2.4.43 (Win64) OpenSSL/1.1.1g PHP/7.4.5نمیدونم مشکل چیه ارور مید

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-10 03:28

   سلام آقای مقیمی
   در صورتی در مورد اجرای صحیح و گام به گام مراحل آموزش مطمئن هستید، لطفا بفرمایید که در کدام مرحله از آموزش با این خطا مواجه می شوید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.
   در متن خطا ظاهرا لینکی را باز می کنید که وجود ندارد.
   با تشکر

   پاسخ
 • میشه خواهش کنم نحوه نصب ورد پرس انگلیسی رو توضیح بدید من نیاز دارم انگلیسی نصب کنم

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-05-17 04:42

   سلام دوست من
   مراحل نصب وردپرس انگلیسی و فارسی دقیقا مشابه هست با این تفاوت که: برای دانلود وردپرس باید آخرین نسخه وردپرس انگلیسی را از لینک دانلود وردپرس دریافت کنید.
   در مراح نصب نیز مطابق راهنمای همین مقاله از عنوان “ادامه آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست ❗” تا انتها فقط رابط کاربری انگلیسی است و مطابق تصاویر و راهنما می توانید آموزش را دنبال کنید.
   سوالی بود در همین بخش بپرسید.
   همچنین از دوره رایگان آموزش ویدئویی وردپرس باران در لینک فیلم آموزش وردپرس نیز می توانید استفاده کنید.
   با تشکر

   پاسخ
 • من زمپ را دانلئد کردم ولی باز نمیکنه خطا میده این برنامه نمیتواند روی رایانه شخصی شما نصب شود.میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-06-10 16:32

   سلام دوست من
   احتمالا فایل نصب نرم افزار XAMPP در سیستم شما به درستی دانلود نشده و فایل ناقص است و یا نسخه مناسب با سیستم عامل خود را دانلود نکرده اید.
   توجه کنید این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز 64 بیتی، ویندوز 32 بیتی، لینوکس و مک نسخه های جداگانه برای دانلود قرار داده است.
   با دانلود مجدد نرم افزار متناسب با سیستم عامل خود می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  طاهری
  2020-07-30 18:41

  سلام.وقت بخیر.من نرم افزار xamppدانلود کردم ولی قسمت serviseفعال نیست{ تیک های ضربدر نمایش داده نمیشه} ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ویندوز 10 هست.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-07-30 21:37

   سلام دوست من
   برای اجرای نرم افزار بر روی آیکن آن کلیک راست کنید و بر روی گزینه Run as Admin کلیک کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام ببخشید من xammpرو نصب کردم و وردپرس را احرا کردم و پیشخوان را باز کردم ولی الان اشتباهی ammpxروپاکش کردم والان وقتی xammpرو نصب میکنم سرورapache,mysqlاستارت نمیشه ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-08-08 11:51

   سلام دوست من
   ابتدا مطمئن شوید که نرم افزار را به صورت Run as Admin اجرا می کنید و سپس مطابق آموزش اقدام به فعال سازی سرویس ها (چک مارکهای سبز) نمایید.
   با فعال کردن سرویس ها نیاز به Start هم نیست و فقط یکبار باید ویندوز یا سیستم عامل خود را خاموش و روشن کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-06 12:10

  با سلام
  تمام موارد مو به مو اجرا ، اما در قسمت اتصال وردپرس به دیتابیس لوکال هاست Wamp یا XAMPP ، وارد http://localhost/wp-admin/setup-config.php نميشوم ؟ خطا ميده لطفا اين مراحل اخر كمك كنيد تموم بشه

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-07 10:10

   سلام خانم منیری
   احتمالا سرویس های نرم افزار XAMPP در سیستم شما به درستی فعال نشده اند. یکبار سیستم را راه اندازی مجدد کنید و نرم افزار را با کلیک راست و گزینه Run as Admin اجرا کنید. سپس سرویس های MySQL و Apache را فعال کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-06 12:57

  با سلام
  احتمالاً نام کاربری یا رمز عبورتان در wp-config.php اشتباه است یا ارتباط با پایگاه‌داده به هر دلیلی در localhost برقرار نیست. ممکن است پایگاه‌داده شما از دسترس خارج شده باشد.

  مطمئن هستید که نام کاربری و رمزعبور شما درست هستند؟
  اطمیمنان دارید که نام میزبان را درست تایپ کرده‌اید؟
  آیا از کارکرد درست پایگاه‌داده سرور اطمینان دارید؟

  دچار اين خطا در اين مرحله مي شوم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-07 10:13

   سلامی دوباره
   پاسخ شما را در دیدگاه قبلی ارسال کردم.
   یک روش دیگر برای نصب وردپرس در لوکال هاست نصب وردپرس در یک فولدر مجزا است که در فیلم آموزش وردپرس می توانید این مورد را مشاهده کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه منیری
  2020-09-11 21:45

  سلام در سیستم لپ تاپ برنامه XAMPP نصب کردم اما مشکل اینجاست apache فعال نمیشود و این خطا میده
  Error: Apache shutdown unexpectedly.
  This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  Press the Logs button to view error logs and check
  the Windows Event Viewer for more clues
  If you need more help, copy and post this
  entire log window on the forums

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-12 10:43

   سلام خانم منیری
   به جای اجرای نرم افزار XAMPP با دو کلیک بر روی آن از این روش استفاده کنید.
   ابتدا بر روی آیکن نرم افزار راست کلیک کنید.
   سپس از گزینه های منوی نمایش داده شده گزینه Run as Admin را کلیک کنید.
   سپس بجای کلیک بر روی Start بر روی فعال کردن سرویس ها کلیک کنید تا چک مارک سبز فعال شود.
   سپس یکبار سیستم لپ تاپ را خاموش و روش کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-11 21:59

  سلام
  وقتی برنامه نصب کردم برای فعال کردن این دو سرویس ، سرویس apache فعال نمیشود و این خطا میده

  پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-12 23:14

  سلام ،تیک سبز فعال شده اما خطا پایین میده .
  Problem detected
  11:42:08 AM [Apache] Port 80 in use by “Unable to open process” with PID 4!
  11:42:08 AM [Apache] Apache WILL NOT start without the configured ports free!
  11:42:08 AM [Apache] You need to uninstall/disable/reconfigure the blocking application
  11:42:08 AM [Apache] or reconfigure Apache and the Control Panel to listen on a different port
  11:42:08 AM [Apache] Attempting to start Apache service…

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-16 20:15

   سلامی دوباره
   در صورتی که با نرم افزار XAMPP موفق به راه اندازی نشدید می توانید از نرم افزار جایگزین WampServer استفاده کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-13 00:07

  سلام
  میخام دیتابیس ایجاد کنم و وارد http://localhost/phpmyadmin بشم خطا 404 بهم میده

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-16 20:18

   سلام
   خطای 404 به معنی موجود نبودن آدرس است و با توجه به اینکه نرم افزار شبیه ساز هاست شما راه اندازی نشده است این خطا را دریافت می کنید. ابتدا مشکل نرم افزار را برطرف کنید و یا از نرم افزار جایگزین استفاده کنید و سپس برای نصب اقدام کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-14 00:04

  با سلام
  برنامه xampp نصب کردم این مرحله می رسم localhost/phpmyadmin میزنم صفحه خطا 404 میده
  HTTP Error 404.0 – Not Found
  The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

  که پاک کردم با Wampserver64 نصب کردم دوتا سرویس برای فعال کردن نبود و با xampp فرق میکرد . جالبه دقیقا localhost/phpmyadmin در wampserver میزنم اینجا خطا 404 میده (ویندوز 8.1 )
  هیچ صورتی از طریق دو برنامه در سیستم لپ تاپ نصب نمیشه . اما در سیستم شرکت راحت نصب کردم که ویندوز سون بود

  لطفا راهنمایی کنید تا موفق به نصب رو سیستم لب تاپ بشم .

  ممنون

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-24 10:46

   سلامی دوست من
   در صورتی که بر روی آیکن نرم افزار راست کلیک کنید و در ادامه از منوی ظاهر شده گزینه Run as Admin را کلیک کنید نباید مشکلی باشد.
   باز هم در صورت وجود مشکل ممکن است پورت های مورد نیاز نرم افزار XAMPP یا Wamp توسط نرم افزارهای دیگر ویندوز شما مشغول باشد.

   در این مورد 2 روش برای رفع مشکل وجود دارد که البته کمی تخصصی است و شاید در هیچ مرجعی پیدا نکنید. در صورتی که کمی آشنایی با نرم افزار ها و ویندوز داشته باشید می توانید از این راهنما استفاده کنید.

   روش حل مشکل تداخل پورت های نرم افزار XAMPP یا WampServer در ویندوز اختصاصی وردپرس باران:
   1- روش اول:
   به کمک نرم افزارهای سبکی مثل TCPView می توانید تداخل پورت را بررسی کنید و پورت 3306 را آزاد کنید. برای این منظور باید نرم افزاری که پورت 3306 را اشغال کرده است End Process کنید تا امکان استفاده از نرم افزار شبیه ساز سرور هاست فراهم شود.
   2- روش دوم:
   در تنظیمات نرم افزار XAMPP می توانید پورت مورد استفاده برای دیتابیس mysql را از 3306 به 3308 و… تغییر دهید تا از پورت جدید استفاده کند.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  سمانه
  2020-09-25 19:59

  با سلام
  تمام مراحل با دقت انجام شد و موفق شدم . اما مشکا اینجاست چرا وارد ادمین و ادرس سایت نمیشم و مرورگرها خطا میده

  localhost/wordpress/wp-admin
  localhost/wordpress
  اخر اسلش زدم

  ممنون

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-26 11:25

   سلام دوست من
   در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام دهید نباید مشکلی وجود داشته باشد.
   اگر مراحل نصب وردپرس را به درستی انجام داده اید به طور خودکار وارد صفحه ورود به پیشخوان خواهید شد. در هر زمان دیگر نیز با همین آدرس wp-admin می توانید وارد پنل مدیریت شوید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  مریم ستایش منش
  2020-10-09 21:43

  با سلام
  در قسمتی که باید Apache فعال بشه خطا میده ولی قسمت mySQL فعال و سبز شده.
  باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-12 10:07

   سلام خانم ستایش منش
   پاسخ دیدگاه های قبلی را در همین صفحه بررسی کنید. روش حل مشکل فعال نشدن سرویس های XAMPP را توضیح داده ام.
   پاسخ نظرات قبلی را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل باز هم سوال بفرمایید تا بهتر بتوانیم به شما کمک کنیم.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  حمید رضا توسلی
  2020-12-11 07:17

  با سلام آموزش ها بسیار خوب و کاربردی و عملی است. متشکرم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-12-11 19:28

   سلام آقای توسلی
   سپاس از پیام انرژی بخش شما.
   برای شما آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
 • سلام‌وقت بخیر من نمیتونم وارد صفحه ساخت دیتابیس بشم مدام دانلود برنامه میاد نه اون صفحه که نشون دادین چیکار کنم تابرام بیاد باید برنامه دانلودکنم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-08-11 10:04

   سلام خانم خادمی
   برای ساخت دیتابیس در لوکال هاست باید ابتدا مطمئن شوید که نرم افزار XAMPP یا Wamp به درستی نصب شده و سرویس های آن ها اجرا شده اند. سپس دقیقا لینک ساخت دیتابیس را در مرورگر کپی و مراحل را ادامه دهید. اگر به هر دلیلی سرویس های نرم افزار اجرا نشده باشند صفحه ساخت دیتابیس باز نمی شود.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  احمد صفایی
  2021-09-22 00:01

  سلام آقای تبسمی تشکر بابت ویدئوی یک ساعته ای که برای رفع مشکل نصب وردپرس روی لوکال هاست wamp آماده کردید و واقعا تمام اینترنت و منابع خارجی و ایرانی را زیر و رو کردم ولی فقط با این آموزش شما که تو دوره دادید تونستم مشکل را حل کنم. انشاالله پایدار باشید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-09-22 09:56

   سلام آقای صفایی
   خوشحالم که از شرکت در دوره پرچمداران صفر وردپرس رضایت دارید و ویدئوی آموزش خطایابی و رفع مشکل نرم افزار XAMPP برای شما کاربردی بوده است.
   با سپاس از اشتراک گذاری دیدگاه خود در مورد آموزش های وردپرس باران.
   برای شما آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
 • Avatar
  حمیدی
  2021-11-27 23:24

  سلام و خداقوت و تشکراز سایت خوبتون … برای من توی مرور گر /localhost/wordpress اصلا باز نمیکنه ارور میده میگه The requested URL was not found on this server.

  Apache/2.4.51 (Win64) OpenSSL/1.1.1l PHP/8.0.13 Server at localhost Port 80
  مشکلش چیه ؟؟؟ ممنون از توجهتون

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-11-28 10:01

   سلام آقا/خانم حمیدی
   بررسی کنید که حتما سرویس های نرم افزار XAMPP به درستی فعال باشند.
   سپس مطمئن شوید که فولدر وردپرس بر روی مسیر htdocs قرار گرفته است.
   با سپاس

   پاسخ
   • Avatar
    kaveh7890
    2022-01-23 14:31

    با سلام و خسته نباشید
    من هم همین مشکل آقای حمیدی رو دارم
    تمامی سرویس های xampp هم طبق آموزش های شما به درستی نصب شده اند ولی همین پیام رو دریافت میکنم

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2022-01-23 17:56

     سلام بر شما
     نسخه های سری 7.4 زمپ در صفحه دانلود موجود است. نسخه 7.4.27 نرم افزار زمپ را تست کنید ببینید مشکل حل می شود یا خیر. این نسخه حدود 16000 دانلود در سال های اخیر داشته و کاملا با وردپرس هماهنگ است. نتیجه را هم همینجا به اشتراک بگذارید.
     با سپاس

     پاسخ
     • Avatar
      kaveh7890
      2022-01-24 11:17

      سلام
      با تشکر از راهنمایی شما
      بله با نصب نسخه قدیمی تر درست شد
      ممنون

     • مجتبی تبسمی
      مجتبی تبسمی
      2022-01-24 12:38

      بسیار هم عالی
      امیدوارم از ادامه آموزش ها هم نهایت استفاده را داشته باشید.
      با سپاس

 • سلام وقت بخیر اقای تبسمی من زمپ رو نصب کردم mysql و apache هر دوتاشونم زمینشون سبز شد ولی بعد اینکه فولدر تست و فایل رو میسازم توی مرورگر سرچ کردم خطای ۴۰۴ میده. میشه راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • منظورم زمپ رو نصب کردم اشتباه تایپ شده

   پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-12-19 10:23

   سلام دوست من
   اگر نرم افزار XAMPP و سرویس های آن به خوبی نصب باشند و رنگ زمینه سبز به نشانه اجرای صحیح سرویس های لازم نمایش داده شود قاعدتا نباید مشکلی در اجرای فایل در مرورگر باشد. لطفا یکبار سیستم کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید و مجددا وضعیت رنگ سبز را بررسی کنید تا از این موضوع مطمئن شوید. همچنین در ادامه در تایپ صحیح مسیر فایل، نام فایل و کوچک و بزرگ بودن حروف دقت کنید احتمالا مشکلی نیست و می توانید ادامه آموزش ها را پیگیری کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام ببخشید دو تا برنامه رو از قبل نصب کنیم روی سیستم یا نه برا من اون دو تا تیک خالیه

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-01-15 10:58

   سلام بر شما
   خیر. نرم افزار هیچ افزونه دیگری نیاز ندارد و تمام موارد در خود نرم افزار وجود دارد. نیازی به نصب جداگانه چیزی ندارید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  عرفان
  2023-01-14 15:01

  سلام اقای تبسمی برا من گزینه استارت وجود نداره و هی ارور اپاچی یافت ندشد میده

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-01-15 10:56

   سلام دوست من
   در ابتدا نسخه پیشنهادی نرم افزار زمپ نسخه 7.4 است. برای اجرای نرم افزار هم بجای دوبار کلیک روی آیکن نرم افزار این کار را نکنید. برای اجرا ابتدا کلیک راست روی آیکن نرم افزار و سپس گزینه Run as Admin کلیک کنید.
   با سپاس

   پاسخ
   • Avatar
    عرفان
    2023-01-15 11:13

    بله اول اون کار رو کردم و الان نسخه قدیمی تر رو دانلود کنم ببینم حل میشه یا ممنون ۷.۴.۳۳

    پاسخ
    • Avatar
     عرفان
     2023-01-15 11:20

     و اینکه اقای تبسمی تو سایت شما خیلی سخت میشه یک فیلم اموزشی رو پیدا کرد و دیدگاه نوشت

     پاسخ
   • Avatar
    عرفان
    2023-01-15 11:25

    متاسفانه با نسخه قدیمی تر هم حل نشد برنامه ومپ رو نصب کنم؟

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2023-01-16 11:19

     پیشنهاد اول من نرم افزار xampp است ولی نرم افزار wamp هم جایگزین مناسبی برای کامپیوترهای ویندوز است و می توانید استفاده کنید.

     پاسخ
   • Avatar
    عرفان
    2023-01-15 15:16

    سلام اقای تبسمی من وقتی میخوام تست کنم و بزنم در مرورگر خطای ۴۰۴ میده البته با ومپ رفتم و کار ب ومپ رو نگفتین تو فیلما

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2023-01-16 11:20

     نرم افزار WampServer Windows و نرم افزار XAMPP دو شبیه ساز سرور و هاست بر روی کامپیوتر هستند و تفاوت زیادی بین این دو برنامه نیست. فقط فولدر روی هاست در زمپ با htdocs در دسترس است و در وبپ با فولدر www به آن دسترسی دارید.

     پاسخ
     • Avatar
      عرفان
      2023-01-16 14:57

      ممنون من این رو نمیدونستم ممنون از راهنماییتون

     • مجتبی تبسمی
      مجتبی تبسمی
      2023-01-17 10:42

      خواهش می کنم. با سپاس

     • Avatar
      عرفان
      2023-01-16 15:02

      ممنون اقای تبسمی مشکلم حل شد همچنان داریم فیلم هاتون رو دنبال میکنیم❤️

     • مجتبی تبسمی
      مجتبی تبسمی
      2023-01-17 10:42

      بسیار هم عالی. با آرزوی موفقیت برای شما

 • سلام اقای تبسمی من زمپ رو نصب کردم و وقتی اجرا میکنم هی میزنه اپاچی یافت نشد و مای اس کیو ال هی این ارور میده چیکار کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-01-15 11:00

   سلام دوست من
   لطفا یک سوال را با نام های مختلف و کامنت تکراری ارسال نکنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • Avatar
  ابراهیم
  2023-01-16 19:13

  سلام و من وقتی میخوام وقتی یه دیتابیس درست کنم تو phpmyadmin هی یوزرنیم و پسوورد میخواد من چیکار کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-01-17 10:45

   سلام آقای ابراهیم
   به صورت پیش فرض نام کاربری root و کلمه عبور خالی است ولی برای ساخت دیتابیس در زمپ معمولا این اطلاعات نیاز نیست.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من همه مراحل و زدم وردپرسم بالا میاد ونصب شده ولی فایل هایی که برای php نوشتم نشون نمیده واین ارور رو میده

  ممنون میشم راهنماییم کنید Apache/2.4.51 (Win64) OpenSSL/1.1.1l PHP/7.4.25 Server at localhost Port 80

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-05-06 10:43

   سلام دوست من
   منظور شما از فایل هایی که برای php نوشتید چیست؟ لطفا مطابق مراحل آموزش تصویری به مرحله ای که در آن با خطا مواجه می شوید اشاره کنید تا بهتر بتوانیم به شما کمک کنیم.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  راضیه
  2023-06-27 11:43

  ممنون بابت سایت خوبتون و اطلاعات خوبتون

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  بتده یک مشکلی دارم که سایت وردپرسی که روی لوکال هاست نصب کردم اما وقتی از یک کامپیوتر درون شبکه , سایت رو میارم سایت به صورت کامل لود نمیشه یعنی تصاویر که اصلا لود نمیشه و نوشته ها هم سمت راست چسبده
  به نظرشما دلیل چیه و چطور رفع کنم این مشکل رو ؟؟؟؟

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2024-02-17 11:05

   سلام دوست من
   این مورد می تواند از آدرس دهی فایل ها باشد که در طراحی شما از آدرس لوکال بارگذاری می شود و این آدرس در شبکه موجود نیست. سوال شما را تائید می کنم تا اگر سایر کاربران نیز تجربه ای دارند به شما کمک کنند.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نصب وردپرس روی لوکال هاست Wamp و XAMPP
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست