1. وردپرس باران
 2. آموزش ها
 3. آموزش کار با Contact Form 7 (جامع) + دانلود فرم تماس 7 فارسی

آموزش کار با Contact Form 7 (جامع) + دانلود فرم تماس 7 فارسی

[آپدیت پاییز 1397] به نام خدا. امروز در مرجع آموزش وردپرس به آموزش کار با Contact Form 7 می پردازیم. در این جلسه از آموزش وردپرس با افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس آشنا می شویم. ابتدا با یک مقدمه معرفی افزونه تماس با ما با عنوان افزونه فرم تماس 7 وردپرس را ارائه می دهیم. ویژگی های افزونه را بررسی می کنیم. سپس به صورت گام به گام به آموزش کار با Contact Form 7 می پردازیم. ساخت فرم تماس با ما در افزونه فرم تماس 7 فارسی را مرحله به مرحله بررسی می کنیم. در ادامه با آموزش و دانلود افزونه Contact Form 7 با ما در وردپرس باران همراه باشید.

افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس – مقدمه

یکی از ساده ترین روش های ارتباط کاربران با مدیر سایت استفاده از افزونه فرم تماس وردپرس می باشد. با استفاده از افزونه فرم تماس وردپرس به راحتی می توان یک صفحه تماس با ما به وردپرس اضافه نمود. ساده ترین فرم تماس با ما معمولا شامل یک فرم ساده با چند فیلد می باشد. یک فرم با فیلدهایی شامل عنوان، ایمیل و نام فرستنده و متن پیام می توانند ساده ترین فرم تماس وردپرس را تشکیل دهند. فرم تماس با ما در وردپرس ممکن است در انواع پیشچیده تر شامل دریافت اطلاعاتی برای سفارش کار، پشتیبانی یا هر مورد دیگری شود. برای نمونه به فرم تماس وردپرس باران در صفحه تماس با ما دقت نمایید. این یکی از ساده ترین فرم های ساخته شده با افزونه فرم تماس 7 می باشد. در ادامه با معرفی و آموزش کار با Contact Form 7 در وردپرس باران با ما همراه باشید.


افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس – معرفی

افزونه فرم تماس 7 فارسی بدون شک بهترین افزونه فرم تماس وردپرس می باشد. دانلود افزونه Contact Form 7 از 5 میلیون نصب در مخزن وردپرس عبور کرده است. با این آمار محبوبترین افزونه تماس با ما وردپرس همین فرم تماس 7 فارسی می باشد. پیش از آموزش کار با Contact Form 7 به معرفی ویژگی های این افزونه فارسی می پردازیم.

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس

ویژگی های افزونه Contact Form 7 – افزونه فرم تماس 7 وردپرس

 • اضافه کردن فرم تماس به وردپرس به سادگی
 • ارسال پیام ها از طریق ایمیل
 • امکان ساخت و مدیریت چندین فرم تماس مختلف
 • امکان شخصی سازی فرم ها با HTML
 • امکان شخصی سازی ایمیل ها
 • پشتیبانی از تکنولوژی Ajax
 • پشتیبانی از CAPTCHA
 • پشتیبانی از AKISMET
 • ترجمه شده به زبان های مختلف از جمله زبان فارسی

دانلود فرم تماس 7 فارسی

پیش از آموزش کار با Contact Form 7 باید افزونه را دانلود و نصب نمایید. افزونه فرم تماس 7 یک افزونه رایگان وردپرسی می باشد. برای دانلود افزونه Contact Form 7، افزونه فرم تماس وردپرس مثل سایر افزونه های رایگان وردپرس دو روش وجود دارد. هر دو روش دانلود و نصب افزونه وردپرس در دوره آموزش کامل وردپرس به طور مفصل آموزش داده شده است. برای مطالعه کامل آموزش نصب افزونه در وردپرس به مقاله مربوطه در دوره آموزش کامل وردپرس مراجعه نمایید. لینک دانلود افزونه فرم تماس 7 در بخش دانلود افزونه Contact Form 7 در همین صفحه موجود است.


آموزش کار با Contact Form 7

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس

پس از نصب و فعالسازی افزونه به آموزش کار با Contact Form 7 می رسیم. پس از فعالسازی افزونه فرم تماس 7 فارسی گزینه “فرم تماس” به منوهای پیشخوان وردپرس اضافه می شود. در فرم تماس، سه زیر منو داریم.

 • فرم های تماس: برای مدیریت و ویرایش فرم های تماس که قبلا ایجاد شده است به کار می رود.
 • افزودن جدید: برای ایجاد یک فرم تماس جدید به کار می رود.
 • یکپارچه سازی: از این بخش برای ایجاد هماهنگی افزونه فرم تماس با سایر افزونه ها از قبیل CAPTCHA استفاده می شود.

اضافه کردن فرم تماس جدید در Contact Form 7

در این قسمت از آموزش کار با Contact Form 7 به چگونگی ساخت فرم تماس با ما به صورت گام به گام می پردازیم. برای ایجاد یک فرم تماس جدید با افزونه فرم تماس 7 وارد زیر منوی “افزودن جدید” می شویم. در ابتدا برای فرم تماس خود یک عنوان انتخاب می کنیم. این عنوان برای مدیریت فرم ها در افزونه به کار می رود. در بخش بعدی چندین تب وجود دارد. با توضیح گزینه های موجود در این تب ها به صورت مرحله به مرحله ساخت فرم با افزونه فرم تماس 7 فارسی را تکمیل می کنیم.

فرم

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس

در این قسمت از آموزش کار با Contact Form 7 – افزونه فرم تماس 7 فارسی به توضیح گزینه های تب “فرم” می پردازیم. در این تب یک ادیتور برای نوشتن کدهای HTML مربوط به فرم تماس وجود داد. همچنین از تولبار این ویرایشگر برای اضافه کردن موارد مختلف به فرم می توان استفاده نمود. یکی از ساده ترین فرم ها شامل نام، ایمیل، موضوع و پیام به صورت پیش فرض در این فرم نوشته می شود. در صورتی که تنها به یک ساخت فرم تماس 7 ساده نیاز دارید که کاربران برای شما پیام ارسال کنند، همه چیز آماده است.

گزینه های فرم در افزونه فرم تماس وردپرس

در این قسمت از آموزش کار با Contact Form 7 توجه شما را به یک نکته در طراحی با افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس جلب می کنیم. برای اضافه کردن هر یک از موارد به فرم،  باید کد آن را به صورت یک کد کوتاه بنویسیم. یعنی کد کوتاه را بصورت [text* your-name] وارد می کنیم. عبارت اول نوع فیلد را مشخص می کند و عبارت دوم با یک فاصله برچسب فیلد می باشد. همچنین برای ساده تر کردن کار می توانیم از دکمه های تولبار ادیتور استفاده  کنیم. برای مثال قرار دادن کد [text* your-name] در فرم، یک فیلد متنی یا Text با برچسب your-name به فرم اضافه می کند. از این برچسب بعدا در تنظیمات تب ایمیل آموزش کار با Contact Form 7 استفاده خواهیم کرد.

ایمیل

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس

در ادامه آموزش کار با Contact Form 7 به توضیح گزینه های تب “ایمیل” می رسیم. در تب ایمیل می توانیم مشخصات ایمیل ارسالی و همچنین محتوای آن را تنظیم نماییم. در ادیتور متن محتوای ایمیل نیز می توانیم از کدهای HTML استفاده کنیم. برچسب های استفاده شده در فرم را نیز جهت ارسال باید در فرمت ایمیل به کار ببریم. برای مثال اگر در فرم تماس خود یک فیلد به صورت [text* your-name] اضافه کرده باشیم، در بخش ایمیل از برچسب آن به شکل [your-name] استفاده می کنیم. فرمت ایمیل ارسالی برای فرم پیش فرض در حالت اولیه نوشته شده است. در صورتی که تنها از حالت پیش فرض فرم استفاده کنیم و نیاز به شخصی سازی ایمیل نداشته باشیم، همه چیز آماده استفاده است. برای ادامه تنظیمات افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس به سایر تب ها می رویم.

تنظیمات سایر تب ها و ذخیره فرم تماس

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس

تا اینجای آموزش کار با Contact Form 7 تقریبا فرم آماده شده است. در ادامه به توضیح مختصر سایر تنظیمات در تب های دیگر می پردازیم. کلیه پیام های پیش بینی شده در افزونه فرم تماس 7 فارسی را می توانیم در تب “پیام” شخصی سازی کنیم. مثلا می توانیم پیامی که بعد از ارسال موفق پیام ظاهر می شود یا… را به دلخواه در فرم تماس با ما تغییر دهیم. تنظیمات خاصی که در مستندات برنامه شرح داده شده است، در تب “تنظیمات اضافی” قابل اضافه کردن می باشند. در پایان از قسمت سمت چپ بر روی ذخیره کلیک می کنیم تا فرم تماس جدید ایجاد شود.


ساخت فرم تماس 7 فارسی و نمایش آن در سایت وردپرس

تا این قسمت از آموزش کار با Contact Form 7 فرم تماس با ما را طراحی و ذخیره کردیم. اکنون برای نمایش فرم تماس با ما ایجاد شده با Contact Form 7 به زیر منوی “فرم های تماس” می رویم. در این بخش لیستی از فرم های تماس ایجاد شده نمایش داده می شود. کد کوتاه مقابل فرم تماس مورد نظر جهت نمایش در سایت را کپی می کنیم. حالا باید یک برگه جهت نمایش فرم ایجاد کنیم. از این برگه برای نمایش فرم طراحی شده با افزونه فرم تماس 7 فارسی وردپرس استفاده می کنیم.

ایجاد برگه جهت نمایش فرم تماس با ما

وارد پیشخوان وردپرس و بخش برگه ها می شویم و یک برگه جدید اضافه می کنیم. یک عنوان مناسب برای برگه انتخاب می کنیم. مثلا تماس با ما عمومی ترین عنوان برای این برگه می باشد. بجای متن برگه نیز کد کوتاهی که کپی کرده بودیم را قرار می دهیم. نهایتا برگه را ذخیره می کنیم. طراحی فرم تماس با ما توسط افزونه فرم تماس 7 فارسی تمام شد. به همین سادگی! حال می توانیم نتیجه را با باز کردن برگه مشاهده کنیم. از لینک این برگه نیز می توانیم در منوی سایت یا هرجای دیگر استفاده نماییم.


استایل فرم تماس 7

آموزش فرم تماس 7 تا اینجا در واقع به پایان رسیده است. فقط در مورد استایل فرم تماس 7 ممکن است بخواهیم کمی به ظاهر کار بیشتر بپردازیم. اما اصول ساخت فرم تماس 7 در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در صورت درخواست شما کاربران عزیز نیز مقاله ای جداگانه برای استایل فرم تماس 7 در نظر می گیریم. البته استایل دادن به فرم ها یا قالب های ایمیل نیازمند کمی دانش کدنویسی CSS می باشد.


مشکل فرم تماس 7 فارسی

برای دانلود فرم تماس 7 فارسی می توانید از بخش دانلود همین صفحه اقدام نمایید. در این آموزش وردپرس سعی کردیم تا یک جلسه گام به گام برای آموزش فرم تماس 7 برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نماییم. برای ساخت فرم تماس 7 طبق آموزش کار با Contact Form 7 در این آموزش پیش بروید. در صورتی که در هر یک از مراحل فوق سوالی یا مشکلی وجود داشت در بخش دیدگاه های همین صفحه مطرح نمایید. تا  بتوانیم مشکل فرم تماس 7 را برطرف نماییم.


نتیجه گیری

خوب آموزش کار با Contact Form 7 هم به پایان رسید. در این آموزش وردپرس به معرفی افزونه فرم تماس 7 فارسی و ویژگی های آن پرداختیم. دانلود  فرم تماس 7 فارسی را ارائه دادیم. سپس به آموزش کار با Contact Form 7 به صورت کامل و مرحله به مرحله پرداختیم. ساخت فرم تماس 7 با افزونه فرم تماس وردپرس و مدیریت فرم ها را آموختیم. با نحوه نمایش فرم تماس با ما در سایت وردپرس نیز آشنا شدیم. امیدواریم این جلسه از آموزش وردپرس برای شما مفید واقع شده باشد. با ما در ادامه آموزش ها از مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.


پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس


 

رایگان شد: فیلم آموزش وردپرس
فیلم راهنمای سریع شروع کار با وردپرس را به رایگان دریافت کنید
به شما قول می دهیم از شیوه آموزش این دوره شگفت زده شوید
قیمت محصول: 49000 تومان
رایگان به مدت محدود
دانلود افزونه Contact Form 7

صفحه افزونه

دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،افزونه رایگان وردپرس،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

8 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام بر شما.
  خیلی ممنون از توضیحات جامعتون.
  سوالی داشتم در مورد این پلاگین.
  میخوام فرمی بسازم و از کاربر بخوام که به موضوعی امتیاز بده.
  حالا نمیدونم چطور این مقداری که کاربران برای امتیاز وارد می کنند رو تو سایتم تحت عنوان آخرین امتیاز ثبت شده ، نمایش بدم.
  میشه در این مورد راهنمایی بفرمایید؟
  سپاس

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-02-23 11:54

   سلام دوست من. سپاس از نظر شما. برای اینکه بتونید از اطلاعات دریافتی فرمساز استفاده کنید باید اطلاعات دریافتی را در دیتابیس ذخیره کنید. افزونه فرم تماس 7 وردپرس این امکان را به طور پیش فرض نداره. اما افزونه های جانبی برای فرم تماس 7 نوشته شدند که با یک سرچ در مخزن وردپرس می تونید پیدا کنید. افزونه های فرم ساز حرفه ای هم در سایت معرفی کردیم که امکانات کامل نظیر ذخیره در دیتابیس ، ایجاد فرم نظرسنجی، فیلدهای خاص و… را پیش بینی کردند. پیشنهاد می کنم مقاله معرفی بهترین افزونه فرم ساز وردپرس را مطالعه بفرمایید. موفق باشید

   پاسخ
 • سلام
  بجای فرم کد فرم نمایش میده داخل برگه؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-10-24 10:33

   سلام دوست من. طبق آموزش افزونه فرم تماس 7 پیش برید و فرم را طراحی کنید. سپس شورتکد فرم را دریافت کنید و در برگه مورد نظر قرار بدید. یک فرم زیبا در برگه شما قرار می گیرد. همچنین پیشنهاد می کنم برای ساخت فرم های حرفه ای تر و بدون ویرایش هیچ کدی از افزونه گراویتی فرم استفاده کنید. نمونه ای از یک فرم حرفه ای با گراویتی فرم را می تونید در لینک تماس با ما سایت ما ببینید. با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون من افزونه contact form رو دانلو کردم ولی تب ها و گزینه هاش تو پنل کار بری انگلیسی هستند چطور میتونم فارسیشون کنم؟

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-04-16 15:53

   سلام دوست من
   برای دریافت ترجمه فارسی افزونه فرم تماس 7 می توانید از پیشخوان وردپرس در زیرمنوی به روزرسانی ها بر روی دکمه بررسی کلیک کنید و سپس در پایین صفحه بر روی بروزرسانی ترجمه ها کلیک کنید.
   همچنین در صورتی که به افزونه های حرفه ای تر و فارسی سازی شده نیاز دارید که بدون نیاز به کدنویسی و تنها با کشیدن و رها کردن المان ها با ماوس بتوانید فرم ها را طراحی کنید می توانید مقاله معرفی بهترین افزونه فرم ساز وردپرس را بررسی کنید.
   با تشکر

   پاسخ
 • سلام من نوشته های شمارا در مسیج بادی امتحان کردم ولی هیچ کدام جواب دلخواه من را نداد فقظ چیز هایی که نوشته ام را می فرسته داخل ایمیل وقتی مشتریی تیکت میزنه یه من ارسال میشه ولی فقط چیزهایی که خودم نوشتم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-09-09 10:28

   سلام دوست من
   برای نمایش فیلدهای ورودی کاربر در ایمیل باید از شورتکد ها استفاده کنید که برای سادگی فقط کافی است فیلدهای مورد نظر را از بالای صفحه کپی و در ویرایشگر بخش محتوای پیام اضافه کنید.
   به طور کلی طراحی فرم و مدیریت فیلدها در افزونه فرم تماس 7 کمی سخت و زمان بر است و پیشنهاد می کنم از یک از افزونه حرفه ای مثل Gravity Forms استفاده کنید. افزونه های حرفه ای علاوه بر ارسال ایمیل، فرم های ارسالی را در داخل پیشخوان وردپرس بخش فرم های ورودی نیز به شما نمایش می دهند.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فرم تماس 7 فارسی - فرم تماس 7 فارسی - آموزش کار با Contact Form 7 + دانلود افزونه فرم تماس وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست