معرفی الگوریتم کبوتر – الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

این بار با معرفی الگوریتم کبوتر گوگل در مرجع آموزش سئو خدمت شما هستیم. با الگوریتم پنگوئن، الگوریتم پاندا و الگوریتم مرغ مگس خوار در دوره آموزش سئو رایگان سئو سایت وردپرسی آشنا شدید. الگوریتم کبوتر، چهارمین الگوریتمی است که در آموزش سئو به بررسی آن خواهیم پرداخت. اگر تا کنون با الگوریتم های گوگل آشنایی ندارید، مقالات زیر را مطالعه نمایید.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت – قسمت اول

لینک مقاله: آشنایی با الگوریتم های گوگل برای بهبود رتبه سایت – قسمت دوم

معرفی الگوریتم کبوتر – الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم کبوتر گوگل در تاریخ 20 آگوست 2013 منتشر گردید. این الگوریتم برای بهبود الگوریتم های جستجو با استفاده از موقعیت مکانی ایجاد شد. با استفاده از این الگوریتم، مثلا هنگامی که کاربر نام رستورانی را جستجو کند، نزدیک ترین رستوران به موقعیت مکانی خود را خواهد دید. هنگامی که این الگوریتم منتشر شد، بسیاری از سایت ها به سئو محلی روی آوردند. با ثبت مکان خود در نقشه گوگل و سئو آن، ورودی خود را افزایش دادند. این که چگونه در نقشه گوگل کسب و کار خود را ثبت کنیم، به زودی طی یک آموزش خدمت شما دوست داران وردپرس باران ارائه خواهد گردید.

الگوریتم کبوتر همانند الگوریتم پنگوئن و پاندا برای مبارزه با سایت های اسپم منتشر نشده است. این الگوریتم صرفا برای بهبود نتایج جستجو منتشر گردید. انتخاب نام کبوتر یا همان Pigeon به این دلیل است که در گذشته برای ارتباطات محلی از کبوتر استفاده می شد. بنابر این وبمستران این نام را برای این الگوریتم انتخاب کردند. این الگوریتم همیشه نزدیک ترین موقعیت به کاربر با محدود کردن شعاع جستجوی خود را، انتخاب می کند.

وب سایت خود را در معرض دید الگوریتم کبوتر قرار دهید.

الگوریتم کبوتر چالشی برای کسب و کار های محلی است. بنابراین بسیاری از صاحبان کسب و کار های کوچک و بزرگ، به سئو محلی روی آوردند. علاوه بر ثبت سایت در نقشه، گوگل فاکتور های متعددی برای نمایش بهتر کسب و کارها  از طریق الگوریتم کبوتر دارد:

  • لینک سازی داخلی و خارجی دقیق
  • تولید محتوای ارزشمند
  • تولید محتوای محلی
  • اتوریتی دامنه
  • تمرکز بر اصول اولیه سئو محلی
  • گزارش سایت های اسپم

نتیجه گیری

تا این جا در دوره آموزش رایگان سئو، با معرفی الگوریتم کبوتر گوگل آشنا شدید. بنابراین لازمه همه کسب و کار های کوچک و بزرگ است که به سئو محلی اهمیت ویژه ای دهند. حال اگر شما هم دارای یک وب سایت هستید و کسب و کار ویژه ای دارید، در ثبت سایت خود در گوگل مپ عجله کنید. برای خواندن دیگر مقالات آموزش رایگان سئو، به لینک زیر مراجعه نمایید

لینک مقاله: آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

معرفی الگوریتم کبوتر – الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست