معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار – الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

این بار در مرجع آموزش سئو، در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی، به سراغ یکی دیگر از الگوریتم های گوگل آمده ایم. پس از معرفی الگوریتم پنگوئن و الگوریتم پاندا، حال با مقاله معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار – الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ خدمت شما دوست داران وردپرس باران هستیم. این الگوریتم بر خلاف دو الگوریتم پنگوئن و پاندا، سعی در بهبود نتایج جستجو دارد. در صورتی که دو الگوریتم نام برده شده، به جهت مبارزه با روش های غیر اصولی ارائه گردیده است. برای آشنا شدن با الگوریتم های گوگل، مقالات زیر را مطالعه نمایید.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت – قسمت اول

لینک مقاله: آشنایی با الگوریتم های گوگل برای بهبود رتبه سایت – قسمت دوم

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار – الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

تاریخچه الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

این الگوریتم قرار بود در تاریخ 26 سپتامبر 2013 توسط کمپانی گوگل معرفی گردد. اما یک ماه زودتر معرفی گردید. با انتشار الگوریتم پنگوئن و پاندا، تغییرات بسیار زیادی در نتایج و جایگاه سایت ها رخ داد. ترافیک ورودی بسیاری از سایت ها کاهش یافت. اما هنگامی که این الگوریتم منتشر شد، تغییرات چشم گیری در ترافیک و جایگاه آن سایت ها مشاهده نگردید. این الگوریتم بیشتر سعی در بهبود جایگاه سایت ها بر اساس کلمات جستجو شده داشت.

هدف اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

هدف اصلی از انتشار این الگوریتم، درک بهتر از جستجوی معنایی کلمات بود. اما گوگل چگونه تعیین می کند که این نتایج، نیاز کاربر را به اندازه کافی برآورده خواهد کرد؟ این جایی است که جستجوی معنایی در آن قرار دارد. هنگامی که شما کلمه ای را در گوگل سرچ می کنید، گوگل با درک معنای کلمه بهترین نتیجه را برای شما نمایش می دهد. اما ممکن است در این نمایش تغییراتی را در عنوان پست و توضیحات متا ایجاد کند. این تغییرات به جهت افزایش نرخ کلیک می باشد. با این تغییر کاربر را جذب پست شما می کند. ممکن است در متن، شما در خصوص یک موضوع بحث کرده باشید، اما اصل این موضوع در عنوان و توضیحات متا به خوبی بیان نشده باشد. الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل با تغییر در عنوان و تغییر در توضیحات متا این مشکل را بر طرف می کند.

چگونه متوجه شویم الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل سایت ما را تحت تاثیر قرار داده است؟

پس از معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، برای این که متوجه شوید، کافی است گاهی اوقات کلمات کلیدی سایت خود را سرچ کنید. اگر در نتایج جستجو، عنوان و یا توضیحات متفاوت از آن چیزی بود که شما قرار داده اید، باید حتما در عناوین پست یا توضیحات متا تجدید نظر کنید. گاهی اوقات کلمات جستجو شده خود را تغییر دهید. یعنی کلمات مترادف انتخاب کنید. ببینید آیا باز هم در نتایج هستید. استفاده از کلمات مترادف در متن، برای همین مواقع می باشد.

تحلیل رفتار کاربران با الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

یکی دیگر از کاربرد های الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، تحلیل رفتار کاربران می باشد. با یک مثال این موضوع را برای شما روشن خواهیم نمود. فرض کنید در یک کلمه کلیدی سایت A در رتبه 30 و سایت B در رتبه 1 باشد. اما کاربران بنا به دلایل مختلف، مثلا محتوای مفید تر و بروز، وارد سایت A می شوند. در این حالت گوگل به این رفتار کاربران توجه می کند. پس از بررسی سایت A به رتبه 1 خواهد آمد. این تحلیل رفتار کاربران از طریق الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل انجام می پذیرد.

نتیجه گیری

در مقاله معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار – الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ ابتدا تاریخچه این الگوریتم را بیان کردیم. سپس هدف اصلی این الگوریتم را توضیح دادیم. همچنین نکاتی در خصوص تحلیل رفتار کاربران ارائه شد. این الگوریتم همانند دیگر الگوریتم های گوگل، سعی در بهبود رتبه سایت و سئو سایت دارد. اگر تا کنون مقاله ی دوره آموزش سئو را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر رفته و لیست آموزش های ما را مطالعه فرمایید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار - الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست