استفاده از recaptcha – دانلود recaptcha – افزونه ریکپچا وردپرس

به نام خدا. امروز در مرجع آموزش وردپرس به معرفی افزونه ریکپچا وردپرس می پردازیم. دانلود recaptcha برای وردپرس را ارائه می دهیم. افزونه ریکپچا که در این آموزش معرفی خواهیم کرد افزونه Invisible reCaptcha for WordPress می باشد. همان طور که از اسم این افزونه ریکپچا وردپرس پیداست، برای افزودن کپچا مخفی به وردپرس به کار می رود. استفاده از recaptcha با استفاده از این افزونه بسیار ساده است. در این مقاله پس از ارائه دانلود recaptcha به آموزش استفاده از recaptcha می پردازیم. در این آموزش وردپرس با ما در وردپرس باران همراه باشید.

پیشتر در مقاله ای جداگانه بهترین افزونه های کپچا در وردپرس را معرفی و مقایسه نمودیم. پیشنهاد می کنیم در صورتی که هنوز آن مقاله را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر مراجعه نمایید.

معرفی بهترین افزونه های کپچا برای وردپرس: بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس

 

مقدمه افزونه ریکپچا و استفاده از recaptcha

ریکپچا یک سرویس گوگل جهت جایگزین کردن با کپچا می باشد. همان طور که در مقاله دانلود CAPTCHA بیان کردیم، از افزونه کپچا برای تشخیص ربات ها از انسان استفاده می شود. معمولا در فرم ها برای جلوگیری از دسترسی ربات ها یک کد امنیتی به فرم اضاف می کنند. پر کردن این کد امنیتی برای ربات ها که هوش انسانی ندارند ممکن نیست. لذا تنها کاربران واقعی و انسانی می توانند از فرم ها استفاده کنند. از آنجا که افزونه های CAPTCHA اصولا نیازمند پاسخگویی کاربر می باشند، لذا یک زمانی از کاربر برای پر کردن کد امنیتی هدر می رود. گوگل برای جلوگیری از این اتلاف وقت، استفاده از recaptcha را معرفی کرده است.

افزونه ریکپچا وردپرس با عنوان Invisible reCaptcha for WordPress

افزونه ریکپچا وردپرس با عنوان افزونه Invisible reCaptcha for WordPress یکی از بهترین افزونه ریکپچا وردپرس می باشد. این افزونه با آمار دانلود بالای 50 هزار دانلود از مخزن وردپرس یکی از محبوب ترین های این زمینه می باشد. در ادامه به معرفی ویژگی های افزونه و دانلود recaptcha می پردازیم. سپس به آموزش استفاده از recaptcha می رسیم. در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

دانلود افزونه CAPTCHA - معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس (کپچا) - استفاده از recaptcha - دانلود recaptcha - افزونه ریکپچا وردپرس

ویژگی های افزونه ریکپچا وردپرس Invisible reCaptcha for WordPress:

 • دانلود recaptcha کاملا رایگان
 • ریکپچا مخفی برای WordPress
 • ریکپچا مخفی در فرم ورود یا لاگین وردپرس
 • ریکپچا مخفی در فرم ثبت نام
 • ریکپچا مخفی در فرم فراموشی رمز
 • ریکپچا مخفی در فرم دیدگاه های وردپرس
 • ریکپچا مخفی برای WooCommerce
 • ریکپچا مخفی در فرم ورود ووکامرس
 • ریکپچا مخفی در فرم ثبت نام ووکامرس
 • ریکپچا مخفی در فرم فراموشی رمز ووکامرس
 • ریکپچا مخفی در فرم دیدگاه های ووکامرس
 • ریکپچا مخفی برای Contact Form 7
 • ریکپچا مخفی برای Gravity Forms
 • ریکپچا مخفی برای اولترا کامیونیتی
 • ریکپچا مخفی برای BuddyPress

دانلود recaptcha – افزونه ریکپچا وردپرس Invisible reCaptcha for WordPress

برای دانلود recaptcha یا افزونه ریکپچا وردپرس Invisible reCaptcha for WordPress دو روش پیش روی ماست. هر دور روش نصب افزونه وردپرس در مقاله ای به طور کامل در دوره آموزش کامل وردپرس تشریح شده اند. برای آموزش نصب افزونه در وردپرس به مقاله موجود در این دوره آموزشی رایگان در لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک دوره آموزش گام به گام وردپرس ( آموزش 2 روش نصب افزونه در وردپرس ): دوره آموزش کامل وردپرس

 

استفاده از recaptcha – تنظیمات افزونه ریکپچا وردپرس Invisible reCaptcha

تا اینجا دانلود recaptcha و نصب و فعالسازی افزونه ریکپچا کامل شد. اکنون یک زیر منو در بخش تنظیمت پیشخوان با عنوان Invisible reCaptcha ایجاد شده است. برای تنظیمات افزونه ریکپچا به این بخش می رویم. تنظیمات افزونه شامل چندین منو به صورت عمودی می باشد. مهمترین تنظیمات افزونه در بخش Settings می باشد. در این بخش باید کلیدهای API گوگل را برای استفاده از recaptcha وارد کنیم.

استفاده از recaptcha - دانلود recaptcha - افزونه ریکپچا وردپرس

ثبت کلیدهای API گوگل در افزونه برای استفاده از recaptcha

همان طور که اشاره شد اولین کاری که باید پس از نصب و فعالسازی افزونه انجام دهیم، ثبت کلیدهای API گوگل است. آموزش دریافت کلیدهای API برای ریکپچا و کپچای گوگل در مقاله ای جداگانه ارائه شده است. در صورتی که برای دریافت کلید های گوگل از ریکپچا نیاز به آموزش داشتید به لینک زیر مراجعه نمایید. پس از دریافت کلیدها کافی است آن ها را در بخش مربوطه در تنظیمات منوی Settings افزونه ریکپچا وارد کنیم. تنظیمات راه اندازی اولیه افزونه به همین کلیدها خلاصه می شود.

لینک مقاله راهنمای دریافت کلیدهای گوگل: Site Key و Secret Key برای Google Captcha را از کجا تهیه کنیم؟

 

تنظیمات ظاهری افزونه ریکپچا

گزینه های دیگر در بخش Settings در صفحه تنظیمات افزونه ریکپچا مربوط به نمایش ریکپچا در سایت می شود.

Language: زبان ریکپچا را می توانیم بر روی حالت خودکار یعنی Automatically detect قرار دهیم. همچنین در صورت تمایل می توانیم زبان را روی فارسی یا انگلیسی تنظیم نماییم.

Badge Position: از این گزینه محل نمایش آیکن ریکپچا را تعیین می کنیم. چپ، راست یا در متن انتخاب های این گزینه می باشند.

Badge Custom CSS: در صورت آشنایی با CSS می توانیم استایل های دلخواه مورد نیاز را به ظاهر ریکپچا اعمال نماییم.

تنظیمات فعالسازی ریکپچا در فرم های مورد نظر جهت استفاده از recaptcha

برای نمایش ریکپچا در سایت باید آن را برای فرم های مورد نظر فعال کنیم. منوهای بعدی تنظیمات افزونه ریکپچا برای این منظور می باشند. با دانلود recaptcha و نصب آن، تنها با همین یک افزونه بسیاری از امکانات ممکن می شود. منوی WordPress برای فعال کردن ریکپچا در وردپرس و فرم های آن می باشند. به همین ترتیب برای استفاده از recaptcha در ووکامرس، UltraCommunity، BuddyPress و افزونه های فرم تماس نظیر Gravity Forms و Contact Form 7 منوهایی جداگانه قرار گرفته است. در این جا به آموزش استفاده از recaptcha در فرم های وردپرس می پردازیم. سایر موارد نیز مشابه همین حالت می باشد.

استفاده از recaptcha در وردپرس

استفاده از recaptcha - دانلود recaptcha - افزونه ریکپچا وردپرس

برای استفاده از recaptcha در وردپرس به منوی WordPress در تنظیمات افزونه ریکپچا می رویم. برای فعالسازی ریکپچا گزینه های موجود به ترتیب عبارتند از: فرم ورود، فرم ثبت نام، فرم دیدگاه ها و فراموشی رمز وردپرس. پس از انتخاب گزینه های مورد نظر، تغییرات را ذخیره می کنیم. کار تمام است. با دانلود recaptcha و تنظیم آن، ریکپچا از ارسال اسپم و فرم های شما حفاظت می کند. به همین سادگی!

نتیجه گیری

در این مقاله از آموزش وردپرس ابتدا به معرفی افزونه ریکپچا وردپرس پرداختیم. دانلود recaptcha برای وردپرس را ارائه دادیم. افزونه ریکپچا که در این مقاله معرفی نمودیم افزونه Invisible reCaptcha for WordPress می باشد. از این افزونه ریکپچا وردپرس برای افزودن کپچا مخفی به وردپرس استفاده می شود. استفاده از recaptcha با استفاده از این افزونه بسیار ساده است. در این آموزش پس از ارائه دانلود recaptcha به آموزش استفاده از recaptcha پرداختیم. نحوه دریافت کلید API گوگل کپچا و نمایش ریکپچا در فرم های وردپرس را بررسی نمودیم. امیدواریم این آموزش وردپرس برای شما مفید بوده باشد. با ما در سایر آموزش های وردپرس از وردپرس باران همراه باشید.

 

پیشنهاد وردپرس باران:

معرفی بهترین افزونه های کپچا برای وردپرس: بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس

 

دانلود recaptcha - افزونه ریکپچا وردپرس Invisible reCaptcha for WordPress

صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

استفاده از recaptcha - دانلود recaptcha - افزونه ریکپچا وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست