معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

این بار از سری آموزش رایگان سئو در مرجع آموزش سئو، با مقاله ای تحت عنوان معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ خدمت شما دوست داران وردپرس باران هستیم. پیش تر در مقاله معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت، الگوریتم پنگوئن گوگل را به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل نام بردیم. مختصر توضیحی در این خصوص دادیم. حال در این پست به صورت کامل و جامع به تاریخچه الگوریتم پنگوئن گوگل می پردازیم. اگر با الگوریتم های دیگر گوگل آشنا نیستید، مقالات زیر را مطالعه فرمائید.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت – قسمت اول

لینک مقاله: آشنایی با الگوریتم های گوگل برای بهبود رتبه سایت – قسمت دوم

معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

تاریخچه الگوریتم پنگوئن

اولین نسخه از این الگوریتم در ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۲ رو نمایی شد. در طی 4 سال از سال های 2012 تا 2016 گوگل 7 نسخه از این الگوریتم را منتشر و بروز رسانی نمود. آخرین نسخه این الگوریتم یعنی نسخه 4 هم اکنون بر روی تمام زبان ها قابل اجراست. این الگوریتم در حال حاظر بهینه ترین نسخه الگوریتم پنگوئن می باشد. در زیر نسخه ها و تاریخ انتشار این الگوریتم لیست گردیده است.

  • الگوریتم پنگوئن 1.0 منتشر شده در تاریخ ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۲
  • الگوریتم پنگوئن 1.1 منتشر شده در تاریخ ۲۶ می سال ۲۰۱۲
  • الگوریتم پنگوئن 1.2 منتشر شده در تاریخ ۵ اکتبر سال ۲۰۱۲
  • الگوریتم پنگوئن 2.0 منتشر شده در تاریخ ۲۲ می سال ۲۰۱۳
  • الگوریتم پنگوئن 2.1 منتشر شده در تاریخ ۴ اکتبر سال ۲۰۱۳
  • الگوریتم پنگوئن 3.0 منتشر شده در تاریخ ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۴
  • الگوریتم پنگوئن 4.0 منتشر شده در تاریخ ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۱۶

هدف از انتشار و معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل

هدف اصلی این الگوریتم، مبارزه با سایت هایی که بصورت غیر قانونی و به روش های سئو کلاه سیاه، اقدام به خرید و افزایش بک لینک های ورودی به سایت خود می کنند. پیش تر در مقاله بک لینک چیست؟ به اهمیت بک لینک ها در خصوص رتبه بندی سایت ها اشاره کردیم. برخی از افراد سود جو از این ترفند سوء استفاده نموده و اقدام به خرید لینک های غیر قانونی نمودند. سایت آن ها پس از مدتی به صدر نتایج گوگل آمد. اما پس از آن، گوگل برای مقابله با این عمل، این الگوریتم را منتشر نمود. این کار باعث شد، صاحبان سایت ها، کیفیت لینک را به تعداد لینک ترجیح دهند. هنگامی که سایت شما توسط الگوریتم بررسی شد، در صورتی که از روش های غیر قانونی استفاده کرده باشید، موجب جریمه خواهید شد.

چگونه از جریمه الگوریتم پنگوئن خارج شویم؟

لیست تمام سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند در google webmaster موجود می باشد. شما باید ابتدا باید لینک هایی را که از طرف گوگل جریمه شدید را شناسایی نمایید. پیش تر در خصوص بک لینک خوب در مقاله معیار های بک لینک خوب در سئو سایت توضیح داده ایم. ابتدا لینک های بد و اسپم را شناسایی و سپس اقدام به حذف آنها نمایید. برای این کار باید این مراحل را دنبال نمایید. ابتدا وارد گوگل وبمستر خود شوید. سپس از منوی سمت چپ Search Traffic کلیک کنید. بر روی Links to Your Site کلیک نمایید. در بخش Who links the most بر روی گزینه More کلیک کنید.

معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

سپس در صفحه جدید روی گزینه Download more sample links کلیک نمایید. پس انتخاب و ذخیره فایل، لیست تمام سایت هایی که به شما لینک داده اند را می بایست از نظر اسپم بودن بررسی نمایید. پس از بررسی لینک های مخرب و شناسایی آن ها، از طریق ابزار Disavow links آن ها را حذف نمایید. این فرآیند حذف ممکن است از 3 هفته تا 3 ماه به طول بکشد.

معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

نتیجه گیری

ابتدا به معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل پرداختیم. سپس تاریخچه این الگوریتم را برای شما بیان نمودیم. در بخش بعد هدف از انتشار این الگوریتم را گفتیم. در نهایت در خصوص جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل صحبت کردیم. راه حل خروج از این بحران را شرح دادیم. اما نکته ای را که باز هم تکرار میکنیم را بخاطر بسپارید. هیچ وقت لینک انبوه نخرید. چون که تشخیص این نوع لینک ها برای گوگل بسیار آسان است. لینک سازی طبیعی می تواند عامل موفقیت شما گردد. ممکن است دوره ای کوتاه جواب بگیرید. در صدر نتایج جستجو باشید. اما پس از مدتی جایگاه خود را ازدست خواهید داد. اگر تاکنون مقاله ی دوره آموزش رایگان سئو را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر رفته و لیست آموزش های ما را مطالعه فرمایید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

معرفی الگوریتم پنگوئن – الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست