بک لینک چیست؟ – معیار های بک لینک خوب در سئو سایت

این بار در مرجع آموزش سئو، با مقاله بک لینک چیست؟ – معیار های بک لینک خوب در سئو سایت خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در مقاله سئو چیست؟ یکی از روش های سئو را لینک سازی مناسب معرفی کردیم. حال بررسی خواهیم کرد که این لینک سازی یعنی چه؟ و چگونه بر سئو سایت تاثیر خواهد گذاشت. بدون شک لینک سازی یکی از مهمترین مباحث در سئو سایت می باشد، که اگر به درستی انجام نشود، می تواند نتیجه برعکس برای صاحب سایت به ارمغان بیاورد. گوگل هم توجه خاصی از گذشته تاکنون به لینک سازی داشته است.

بک لینک چیست؟

در تعریف گوگل یعنی ورود از یک صفحه وب به یک سایت دیگر. یعنی هنگامی که در یک صفحه هستیم با کلیک بر روی یک لینک، نوشته و یا عکس، به یک صفحه ی دیگری وارد شویم. این کار برای گوگل بسیار اهمیت دارد. در ابتدا گوگل برای رتبه بندی به سایت ها و در نتیجه نمایش آنها، از معیار لینک های ارجاع داده شده به آن سایت استفاده می کرد. به طوریکه هر سایتی، لینک ورودی از سایت های دیگر بیشتری دارد، رتبه بهتر و در نتیجه در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشت. از همین رو برخی افراد از این روش استفاده نمودند و شروع کردند به خرید و فروش لینک.

اما بعد از مدتی که بسیاری از سایت ها از این طریق توانسته بودند بک لینک های بسیار زیادی دریافت کنند، توسط گوگل شناسایی شدند. گوگل بعد از مدتی، متوجه این قضیه شد و در آنجا بود که برای جلوگیری از این روش ناعادلانه، الگوریتم پنگوئن را منتشر کرد. با انتشار این الگوریتم، بسیاری از سایت ها، رتبه خود را از دست دادند. و در آن جا بود که همه فهمیدند خرید بک لینک بی ارزش، می تواند موجب ضرر بزرگی به سایت گردد.

با الگوریتم های گوگل بیشتر آشنا شوید : معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت

بک لینک چیست؟ - معیارهای بک لینک خوب در سئو سایت

انواع بک لینک

حال با مفهموم بک لینک چیست؟ آشنا شدید. بک لینک ها به صورت پیش فرض Dofollow محسوب می شودند، مگر آن که آن را به Nofollow تغییر دهیم. در حالت اول هنگام خزش ربات گوگل در سایت و رسیدن به لینک، ارزش و اعتبار زیادی به سایت هدف منتقل می کند ولی در حالت Nofollow این اتفاق نخواهد افتاد و ارزش و اعتباری به آن اختصاص نخواهد داد. با این حال، این بدین معنی نیست که بک لینک نوفالو بی ارزش است. خیر. برای گوگل آن لینک هم ارزش دارد ولیکن نسبت به حالت اول کمتر.لینک ها به دو صورت داخلی و خارجی می باشند. برای خواندن مقاله لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی به دو لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله: لینک بیلدینگ داخلی چیست؟ – آموزش لینک سازی داخلی در سایت

لینک مقاله: لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ – آموزش لینک سازی خارجی در سایت

معیار های بک لینک خوب در سئو سایت

برای افزایش تاثیر بک لینک در سئو سایت، باید به موارد زیادی توجه کرد. باید ابتدا بدانیم که کدام بک لینک خوب است؟ و کدام بک لینک مضر؟ در حالت کلی برای این که یک بک لینک خوب بگیریم باید معیار های بک لینک خوب در سئو سایت را بدانیم:

  • Domain Authority – اعتبار دامنه
  • Page Authority – اعتبار صفحه
  • تعداد لینک های خروجی
  • ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده
  • محل قرارگیری بک لینک

بک لینک چیست؟ - معیارهای بک لینک خوب در سئو سایت

یکی دیگر از مهمترین مباحث، کیفیت سایتی می باشد که از آن لینک دریافت می کنید. سایتی با کیفیت است که دارای محتوای تولیدی خاص و ارزشمند باشد و بازدید بالایی داشته باشد. یعنی هم اعتبار دامنه و هم اعتبار صفحه بالایی داشته باشد. در این صورت بسیار مفید است.

مطمئنا وقتی از سایتی بک لینک دریافت می کنید، آن سایت به سایت های دیگر هم لینک داده است. هنگامی که تعداد لینک های خروجی از آن سایت بسیار زیاد باشد، بک لینک کیفیت خود را از دست خواهد داد.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم، ارتباط موضوعی بین مقاله از آن سایت با موضوع لینک شماست. فرض کنید شما در یک مقاله که در خصوص ورزش می باشد یک بک لینک برای کلمه ای باموضوعی به غیر از ورزش، مثلا “مودم اینترنت” بک لینک گرفته اید. مطمئنا این بک لینک نسبت به هنگامی که مقاله در خصوص اینترنت باشد از اهمیت کمتری برخوردار است.

مگان قرارگیری لینک هم بسیار مهم می باشد. اگر لینک شما در سایدبار و یا فوتر سایت قرار بگیرید، امکان این که از طرف الگوریتم پنگوئن جریمه شوید بسیار است. چرا که تکرار لینک شما در تمام صفحات سایت مورد نظر، به اگوریتم پاندا هشدار می دهد که این جایگاه از طرف صاحب سایت خریداری شده است.

نتیجه گیری

با مفهموم بک لینک چیست؟ آشنا شدید و در ادامه معیار های بک لینک خوب در سئو سایت را برای شما بیان نمودیم.حال به این موضوع پی بردیم که این موضوع هم می تواند مفید باشد و هم مضر. یعنی هم می تواند جزء روش های سئو کلاه سفید باشد و هم سئو کلاه سیاه. پس باید در دریافت آن بسیار دقت نمود تا در زمره روش های کلاه سیاه قرار نگیرد. در صورتی که هنوز روش های سئو را نمیدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با روش های سئو را مطالعه نمایید. اگر تاکنون مقاله ی دوره آموزش رایگان سئو را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر رفته و لیست آموزش های ما را مطالعه فرمایید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بک لینک چیست؟ - معیار های بک لینک خوب در سئو سایت
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست