لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ – آموزش لینک سازی خارجی در سایت

این بار در مرجع آموزش سئو، با مقاله ای تحت عنوان لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ – آموزش لینک سازی خارجی در سایت در خدمت شما دوست داران وردپرس باران هستیم. همان طور که در مقاله بک لینک چیست؟ – معیار های بک لینک خوب در سئو سایت در خصوص اهمیت بک لینک ها در سئو سایت صحبت کردیم. حال در این مقاله لینک بیلدینگ خارجی را تعریف و سپس آموزش لینک سازی خارجی در سایت را برای شما شرح خواهیم داد. اگر تاکنون مقاله بک لینک چیست؟ را نخوانده اید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

لینک مقاله: بک لینک چیست؟ – معیار های بک لینک خوب در سئو سایت

لینک بیلدینگ خارجی چیست؟

لینک بیلدینگ خارجی و یا همان لینک سازی خارجی یعنی قرار دادن لینک یک سایت دیگر با دامین متفاوت در یک صفحه از سایت. این کار باعث اعتبار بخشیدن به سایت هدف می شود. شما هم می توانید به یک سایت دیگر لینک بدهید. هم از یک سایت دیگر لینک بگیرید. اما چگونه بک لینک خارجی باعث رشد سایت ما می شود؟ چگونه باعث اعتبار سایت ما می شود؟ با یک مثال ساده این موضوع را برای شما روشن خواهیم نمود.

فرض کنید شما می خواهید یک محصولی را خریداری نمایید. از این محصول، دو برند وجود دارد. انتخاب شما برندی است که معروف است. اما چگونه برند معروف را شناسایی می کنید. مطمئنا برندی که نام آن را در محافل مختلف شنیده اید و دیگران تبلیغ آن را برای شما کرده اند انتخاب می کنید. همین موضوع باعث اعتبار این برند گردیده است. لینک خارجی و یا بک لینک ها مانند همین مثال است. گوگل با پیمایش سایت های مختلف و بررسی لینک ها به سایت شما اعتبار خواهد داد. هرچقدر سایتهای دیگر، لینک شما در سایت خود معرفی نمایند، گوگل اعتبار بیشتری به سایت شما خواهد داد. اما بک لینک بیش از حد موجب جریمه از طریق الگوریتم پنگوئن می شوید. جهت معرفی الگوریتم های گوگل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت

آموزش لینک سازی خارجی در سایت

حال نوبت آن رسیده که شما پس از ایجاد سایت و راه اندازی آن، لینک سازی خارجی را هم فرا بگیرید. تا اینجای مقاله شما مفهوم اولیه لینک سازی خارجی آشنا شدید. اما کجا باید لینک بلدینگ خارجی انجام دهیم؟ آیا باید در تمام سایت ها لینک سایت خودمان را قرار دهیم؟ جواب مطلقا خیر است.

نکاتی که در لینک سازی خارجی باید بدانید

  • لینک سازی در سایت های مرتبط
  • لینک سازی در سایت های فارسی زبان
  • لینک سازی در سایت هایی با اعتبار بالا
  • اسپم نبودن سایت ها
  • برنامه ریزی دقیق برای لینک سازی خارجی
  • استفاده از ریپورتاژ آگهی

یکی از نکاتی که همواره باید به آن توجه نمایید، لینک سازی در سایت های مرتبط با حوزه کاری خودتان باشد. این کار اعتبار بیشتری برای لینک شما در نظر می گیرد. همواره در سایت هایی لینک سازی کنید که هم زبان با سایت شما هستند. اگر سایت شما به زبان فارسی است، کاری غیر عقلانی است که در یک سایت روسی زبان بک لینک ایجاد کنید. یکی دیگر از معیارهای مهم برای لینک سازی خارجی، اعتبار دامنه و اعتبار صفحه می باشد. هر چه قدر اعتبار دامنه و صفحه مورد نظر بیشتر باشد، ارزش آن لینک بیشتر است. برای چک کردن اعتبار دامنه و اعتبار صفحه می توانید از سایت MOZ کمک بگیرید.

در هنگام لینک سازی حتما دقت کنید که امتیاز اسپم سایت مورد نظر بالا نباشد. سایت اسپم نه تنها مفید نیست، بلکه به مراتب ضرر آن بیشتر است. منظور از برنامه ریزی دقیق این است که در یک روز تعداد لینک سازی خارجی بالایی ایجاد نکنید. فرض کنید شما در یک روز 1000 لینک بیلدینگ خارجی انجام داده اید. این کار شما به سرعت توجه گوگل را به شما جلب می کند و مصنوعی بودن این کار، باعث جریمه شما خواهد شد. البته این نکته برای سایت های نو پا می باشد. چرا که سایت هایی با اعتبار بالای 70 شاید روزانه بالای 1000 بک لینک طبیعی دریافت کنند.برای لینک بیلدینگ خارجی بهترین حالت آن است که از سایت هایی با اعتبار بالا که ورودی بالایی دارند، ریپورتاژ بگیرید. ریپورتاژ آگهی در سئو سایت بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

چگونه لینک سازی خارجی انجام دهیم؟

در ادامه آموزش لینک سازی خارجی در سایت روش های لینک بیلدینگ خارجی را برای شما شرح خواهیم داد.

  • لینک سازی خارجی از طریق ایجاد محتوای ارزشمند
  • فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی
  • لینک بیلدینگ خارجی از طریق پست مهمان
  • بحث و تبادل نظر در انجمن های تخصصی

لینک سازی خارجی از طریق ایجاد محتوای ارزشمند

همواره همه کارشناسان سئو، به این نکته اعتقاد دارند، که تولید محتوا یکی از مهم ترین ارکان سئو سایت می باشد. در آموزش سئو همواره به این نکته توجه داشته ایم. هنگامی که شما یک محتوای ارزشمند تولید کنید، به خودی خود به عنوان یک مرجع شناخته خواهید شد. در این صورت دیگران با مطالعه مطلب شما، آن را در سایت خود قرار داده و به شما لینک می دهند. این نوع لینک سازی خارجی یکی از بهترین نوع لینک بیلدینگ خارجی است. اگر تا کنون مقاله تولید محتوا از آموزش رایگان سئو را مطالعه نکرده اید به لینک زیر بروید.

لینک مقاله: آموزش تولید محتوا در وردپرس – چگونه تولید محتوا کنیم؟

فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

سعی کنید در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، لینکدین، گوگل پلاس و … فعالیت داشته باشید. این نکته را به یاد داشته باشید که شبکه های اجتماعی بدون مخاطب ارزشی برای شما نخواهد داشت. چون لایک و کامنت در این شبکه ها و جذب مخاطب از این طریق بسیار ارزشمند است. سعی کنید در یک یا دو شبکه اجتماعی، فعالیت مستمر داشته باشید. از قرار دادن پست ها بدون تغییر متن در شبکه های اجتماعی، خودداری کنید. حتما نوشته ای جدید و متفاوت در شبکه اجتماعی خود قرار دهید.

لینک بیلدینگ خارجی از طریق پست مهمان

برخی از سایت ها از طریق کاربرانشان تولید محتوا می کنند. این سایت ها بهترین موقعیت برای لینک سازی خارجی می باشند. سعی کنید در سایت هایی که مرتبط با فعالیت سایت شما می باشند، شناسایی و سپس محتوای اختصاصی برای آن ها تولید کنید. در این بین می توانید با لینک دادن به سایت خود، یک بک لینک طبیعی ایجاد نمایید.

بحث و تبادل نظر در انجمن های تخصصی

انجمن ها، فروم ها و سایت های مرتبط با سایت خود را شناسایی کنید. سپس سوالات و مشکلات کاربران را پاسخ دهید. از طریق ارسال دیدگاه می توانید یک بک لینک طبیعی دریافت کنید. اما این منوط به این است که شما هم به سوال کاربر دقیق و جتمع پاسخ دهید و هم اینکه بی ارتباط با موضوع خواسته شده نباشد. چون در این صورت حتما کامنت شما پاک خواهد شد. در غیر این صورت شما توانسته اید بک لینک خوب دریافت کنید.

یک نکته بسیار مهم

تا اینجای مقاله لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ – آموزش لینک سازی خارجی در سایت به اهمیت ویژه لینک سازی خارجی پی بردید. حتما به این نتیجه رسیده اید که این کار بر خلاف لینک سازی داخلی سخت تر می باشد. حال با این توصیفات برخی از افراد اقدام به فروش لینک در سایت ها می کنند. گوگل از طریق الگوریتم پنگوئن بر روی خرید بک لینک بسیار حساس است. به همین خاطر گفته می شود که به هیچ وجه بک لینک نخرید. اگر مقاله لینک سازی داخلی را نخوانده اید، به لینک زیر مراجعه فرمائید.

لینک مقاله: لینک بیلدینگ داخلی چیست؟ – آموزش لینک سازی داخلی در سایت

نتیجه گیری

با مفهوم لینک سازی خارجی آشنا شدید. لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ را تعریف نمویدیم. سپس به آموزش لینک سازی خارجی در سایت پرداختیم. نکاتی را در این خصوص بیان کردیم. روش های ساخت بک لینک را توضیح دادیم. و در نهایت یک نکته بسیار مهم در خصوص خرید بک لینک گفتیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر تاکنون دوره آموزش رایگان سئو را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر رفته و لیست آموزش های ما را مطالعه فرمایید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

لینک بیلدینگ خارجی چیست؟ - آموزش لینک سازی خارجی در سایت
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست