تنظیمات رسانه وردپرس – تنظیمات خواندن وردپرس

در این قسمت از دوره آموزش کامل وردپرس از مرجع آموزش وردپرس به ادامه آموزش تنظیمات وردپرس می پردازیم. این بار به گزینه های بعدی تنظیمت یعنی تنظیمات خواندن وردپرس و تنظیمات رسانه وردپرس می پردازیم. در قسمت اول مقاله به آموزش تنظیمات عمومی و تنظیمات نوشتن وردپرس پرداختیم. در صورتی که هنوز قسمت اول آموزش تنظیمات وردپرس را مطالعه نکرده اید ابتدا به آن مقاله مراجعه نمایید.

پیش از این مقاله بخوانید : قسمت اول آموزش تنظیمات وردپرس

در ادامه تنظیمات خواندن وردپرس و تنظیمات رسانه وردپرس را می آموزیم. با این آموزش وردپرس از وردپرس باران با ما همراه باشید.

بی مقدمه!

تنظیمات خواندن وردپرس

تنظیمات خواندن وردپرس یا settings reading یا به عبارتی تنظیمات نمایش سایت در این بخش قرار دارند.

تنظیمات رسانه وردپرس - تنظیمات خواندن وردپرس

صفحه نخست شما نمایش می دهد

در این بخش از تنظیمات خواندن وردپرس تعیین می کنیم در صفحه اصلی وردپرس (یا به اصطلاح تیم ترجمه فارسی وردپرس، صفحه نخست) چه چیز نمایش داده شود. ممکن است یک سایت وبلاگی داشته باشیم یا به هر ترتیب بخواهیم آخرین نوشته ها را در صفحه اصلی نمایش دهیم. یا ممکن است در قالب ما یک برگه اختصاصی برای صفحه اصلی طراحی شده باشد. با توجه به نیاز خود می توانیم یکی از گزینه های “آخرین نوشته های شما” یا “یک برگه یکتا” را انتخاب نماییم.

بیشترین تعداد نوشته ها در هر برگه وبلاگ

در این قسمت از تنظیمات خواندن وردپرس می توانیم بیشترین تعداد نوشته ها در هر برگه وبلاگ را تعیین کنیم. مثلا اگر سایت وبلاگی است و نوشته ها در صفحه اصلی نمایش داده می شوند می توانیم تعداد پست در هر صفحه را تعیین کنیم. همچنین تعداد پست ها در هر صفحه از نتایج جستجو یا تعداد نوشته ها در هر صفحه از دسته بندی های سایت حداکثر تا این تعداد می گردد. از این مورد برای تعیین تعداد نوشته در هر صفحه استفاده می شود. بدیهی است سایر نوشته ها در صفحات بعدی نیز حداکثر به این تعداد لیست می شوند.

تنظیمات خوراک وردپرس

در ادامه تنظیمات خواندن وردپرس می رسیم به تنظیمات خوراک یا RSS وردپرس. بیشترین تعداد نوشته ها در خوراک را تعیین می کنیم. همچنین تعیین می کنیم برای هر نوشته در خوراک، خلاصه یا متن همه نوشته نمایش داده شود.

نمایش به موتورهای جستجو

در پایان بخش تنظیمات خواندن وردپرس نمایش به موتورهای جستجو وجود دارد. از غیر فعال سازی این مورد برای جلوگیری از موتورهای جستجو برای نمایش سایت در نتایج جستجو استفاده می شود. در صورتی که می خواهید سایت شما در موتورهای جستجو نمایش داده نشود این گزینه را غیر فعال نمایید. غیر فعال کردن این مورد برای طراحی اولیه و توسعه سایت پیشنهاد می شود. برای یک سایت فعال هرگز این گزینه را غیر فعال نکنید. چرا که با غیر فعال کردن این گزینه بازدیدهای خود از موتورهای جستجو را از دست خواهید داد. به قول وردپرس این برعهده موتورهای جستجو است که به پیشنهاد شما احترام بگذارند!

تنظیمات رسانه وردپرس

تنظیمات مربوط به اندازه های تصویر و فولدر بندی تصاویر و فایل های آپلود شده در بخش تنظیمات رسانه وردپرس قرار دارند.

تنظیمات رسانه وردپرس - تنظیمات خواندن وردپرس

اندازه های تصویر

در ابتدای تنظیمات رسانه وردپرس بخش اندازه های تصویر است. هنگامی که عکسی را در کتابخانه وردپرس آپلود می کنید وردپرس به طور خودکار چند اندازه استاندارد از عکس را تولید می کند. اندازه بند انگشتی معمولا برای تصاویر کوچک از پست یا تصاویری که در سایدبار قرار می گیرند استفاده می شود. اندازه میانه بیشتر به عنوان تصویر شاخص در صفحه اصلی استفاده می شود. اندازه بزرگ نیز در کاربرد های دیگر به کار می رود. البته نوع استفاده از این تصاویر به قالبی که استفاده می کنید و نوع طراحی قالب بستگی دارد.

پرونده ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن

در تنظیمات رسانه وردپرس می توانید پرونده ها را ماهانه و سالانه سازمتدهی کنید. از گزینه “پرونده ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” برای فولدر بندی فایلها و تصاویر آپلود شده در هاست استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم از این گزینه برای منظم شدن فایل ها روی هاست استفاده نمایید.

در ادامه

امیدواریم تا اینجای آموزش وردپرس برای شما مفید بوده باشد. پس از آموزش تنظیمات عمومی وردپرس و تنظیمات نوشتن وردپرس در قسمت اول آموزش تنظیمات وردپرس، در این مقاله در مورد تنظیمات خواندن وردپرس و تنظیمات رسانه وردپرس صحبت کردیم. در ادامه آموزش تنظیمات وردپرس، تنظیمات گفتگو یا دیدگاه ها در وردپرس و تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس را در مقالات جداگانه ای بررسی می کنیم. پس با ادامه آموزش گام به گام وردپرس از وردپرس باران با ما همراه باشید.

ادامه آموزش تنظیمات وردپرس:

آموزش تنظیمات – قسمت سوم

آموزش تنظیمات – قسمت چهارم

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تنظیمات رسانه وردپرس - تنظیمات خواندن وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست