آموزش ساخت سایت رایگان بدون کدنویسی با وردپرس

آموزش ساخت سایت رایگان که سال ها قبل رویای کاربران اینترنت بود امروز به واقعیت تبدیل شده است. آموزش ساخت سایت بدون کدنویسی موضوع این مقاله راهنمای جامع در مرجع آموزش وردپرس است. با آموزش ساخت سایت با وردپرس به عنوان بهترین روش آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش ساخت سایت رایگان

آموزش ساخت سایت رایگان

با پیشرفت علم و تکنولوژی های راه اندازی سایت در دنیای امروز دیگر نیازی به برنامه نویسی و کدنویسی برای طراحی سایت نیست. یعنی بدون دانش برنامه نویسی و به صورت کاملا رایگان می توانید سایت خود را بسازید و مدیریت آن را شروع کنید. در ادامه می خواهیم 0 تا 100 ساخت وبسایت را به شما آموزش دهیم. ابتدا به چند سوال متداول پاسخ می دهیم.

راه اندازی سایت رایگان چطور ممکن است؟

در گذشته برای اینکه یک وبسایت راه اندازی کنید لازم به بود به یک برنامه نویس و طراح وب مراجعه کنید. هزینه های طراحی سایت نیز در این حالت بسیار زیاد بود. اما با پیشرفت تکنولوژی های طراحی سایت تمام فرآیند های کدنویسی توسط نرم افزار های حرفه ای این زمینه انجام می شود. یعنی کافی است شما کار با یک نرم افزار را یاد بگیرید و کاملا رایگان و بدون کار پیچیده ای سایت خود را راه اندازی کنید.

دانش مورد نیاز برای طراحی سایت رایگان چیست؟

شاید در جستجوی آموزش طراحی سایت دیده باشید که برای راه اندازی یک سایت باید کدنویسی html و css و javascript و… یاد بگیرید و از زبان های برنامه نویسی مثل php برای طراحی سیستم سایت خود استفاده کنید. اما در روش طراحی سایت بدون کدنویسی نیازی نیست برنامه نویسی یاد بگیرید. شما می توانید حرفه ای ترین سایت ها را در هر حوزه دلخواهی بدون دانش برنامه نویسی بسازید.

 • برنامه نویسی PHP نیاز نیست!
 • برنامه نویسی ASP.Net نیاز نیست!
 • کدنویسی HTML نیاز نیست!
 • کدنویسی CSS نیاز نیست!
 • کدنویسی JavaScript نیاز نیست!
 • به طور کلی هیچ دانش برنامه نویسی نیاز نیست!

همین که شما کار با کامپیوتر و اینترنت را در سطح مبتدی بدانید می توانید با یک آموزش ساخت سایت رایگان و بدون کدنویسی کار طراحی سایت را یاد بگیرید.

برای درست کردن سایت چه پیش نیاز هایی لازم است؟

هنگامی که در مورد یک نرم افزار حرفه ای، یک روش یا یک تکنولوژی جدید صحبت می کنیم خیلی کاربران تصور می کنند که باید تجهیزات پیشرفته و پیچیده ای تهیه کنند. اما خبر خوب در مورد طراحی سایت این است که نیازی به تجهزیات سخت افراری پیچیده ای ندارید. فقط یک کامپیوتر ساده برای انجام کارهای طراحی وبسایت کافی است. در ادامه در این مورد بیشتر هم توضیح می دهیم.

ساخت سایت رایگان در گوگل ثبت می شود؟

سایتی که شما در روش طراحی سایت از طریق برنامه نویسی می سازید یا با روش بدون کدنویسی راه اندازی می کنند هیچ فرقی ندارند. ضمن اینکه امکانات و ابزارهای سایت هایی که با نرم افزار های بدون کدنویسی ساخته می شوند بیشتر است. علاوه بر این افزایش امکانات در این سیستم ها نیز بدون محدودیت است. پس ساخت سایت رایگان در گوگل ثبت می شود و شما می توانید بازدید های رایگان از گوگل و موتورهای جستجو نیز داشته باشید. همچنین ابزارهایی برای بهینه سازی سایت شما برای افزایش بازدید گوگل نیز در نرم افزار های مدیریت محتوا وجود دارند که در مبحث مدیریت سایت با این موارد آشنا خواهید شد. اما پیش از هر چیز بهتر است در مورد این نرم افزار های  سایت ساز کمی بیشتر بدانید.

نرم افزار سایت ساز چیست؟ (سیستم مدیریت محتوا)

نرم افزار سایت ساز یا سیستم مدیریت محتوا به نرم افزاری گفته می شود که طراحی سایت بدون برنامه نویسی را ممکن می کند. پس برای آموزش ساخت سایت بدون کدنویسی کافی است که کار با یک نرم افزار سایت ساز را یاد بگیرید. نرم افزار سیستم مدیریت محتوا علاوه بر امکان راه اندازی سایت تمام امکانات مدیریت سایت را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

محبوب ترین نرم افزار های سایت ساز:

 • WordPress
 • Joomla
 • Dropal
 • Magento
 • Prestashop
 • و…

بهترین نرم افزار سایت ساز چیست؟

انتخاب بهترین نرم افزار سایت ساز خیلی ساده است. نرم افزاری که بیشترین محبوبیت را در جهان دارد و به زبان فارسی نیز ترجمه شده است وردپرس است. پس ساخت سایت با وردپرس بدون شک بهترین انتخاب است. نرم افزاری که بیش از 40 درصد سایت های سراسر جهان با این نرم افزار طراحی شده اند. اگر می خواهید در مورد وردپرس بیشتر بدانید ادامه آموزش ها در این راهنما را از دست ندهید.

در ادامه، اطلاعات کاملی در مورد وردپرس، دانلود نرم افزار وردپرس و آموزش رایگان وردپرس را برای دانلود قرار داده ایم.

ساخت سایت ir چگونه است؟

قدم اول در آموزش درست کردن سایت بدون کدنویسی با وردپرس انتخاب دامنه سایت است. دامنه سایت همان آدرس سایت است. مثلا wpbaran.ir آدرس سایت وردپرس باران یا به اصطلاح دامنه این سایت است. در انتخاب دامنه سایت شما می توانید نام دلخواه را برای ساخت سایت ir یا com یا… انتخاب کنید. روش طراحی سایت کاملا یکسان است و شما هستید که آدرس دامنه سایت خود را به دلخواه انتخاب می کنید.

آموزش ساخت سایت با گوشی

ساخت سایت رایگان با گوشی اندروید Android یا اپل iOS یکی از سوالات متداول کاربران است. آموزش ساخت سایت در گوگل با گوشی رایگان یکی از پرجستجو ترین عبارت ها در موتورهای جستجو نیز می باشد.

اما آیا می شود با گوشی هم طراحی سایت کرد؟

آموزش ساخت سایت با گوشی

در روش آموزش ساخت سایت با وردپرس بدون کدنویسی می توانید به عنوان آموزش ساخت سایت با گوشی نیز استفاده کنید. اما درست کردن سایت با گوشی محدودیت هایی در طراحی سایت برای شما ایجاد می کند.

 • محدود بودن اندازه صفحه نمایش در گوشی های هوشمند
 • عدم دسترسی به برخی ابزارهایی که کار طراحی را ساده می کنند
 • محدودیت منابع در گوشی ها
 • پردازشگر ضعیف در گوشی های هوشمند میان رده
 • مرورگرهای اینترنت محدود نسبت به کامپیوتر
 • و…

پس اگر چه ساخت سایت با گوشی هم امکان پذیر است ولی روش پیشنهاد ما استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ می باشد.

آموزش ساخت سایت با کامپیوتر یا لپ تاپ

بهترین روش طراحی سایت استفاده از یک کامپیوتر یا لپ تاپ است.

اما آیا از هر سیستم کامپیوتری با هر سخت افزاری می توانیم برای ساخت سایت استفاده کنیم؟

آموزش ساخت سایت با کامپیوتر

سیستم مورد نیاز برای طراحی سایت با کامپیوتر

خبر خوش این است که نیازی نیست سخت افزار سیستم کامپیوتری شما برای ساخت و راه اندازی سایت بدون کدنویسی خیلی قدرتمند باشد. حتی یک سیستم با کانفیگ سخت افزاری خیلی معمولی هم می تواند پاسخگوی تمام نیاز های شما برای کار طراحی وب باشد.

اگر می خواهید خیالتان درباره سیستم مورد نیاز راحت شود بگذارید یک نمونه برای شما مثال بزنیم.

شاید یک کامپیوتر خیلی قدیمی دارید که سال هاست در زیرزمین خانه شما خاک می خورد. همین حالا این سیستم را از زیرزمین بیرون بیاورید و خاکروبی کنید. اگر هنوز روشن می شود و امکان اتصال به اینترنت دارد، می توانید یک سیستم عامل و مرورگر بر روی آن نصب کنید و کار را شروع کنید!

نرم افزار مورد نیاز برای ساخت سایت با کامپیوتر

برای درست کردن سایت با کامپیوتر نیاز به نرم افزار های خاصی هم ندارید. همین که یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت و مرورگر اینترنت داشته باشید همه چیز آماده برای شروع کار است. تفاوتی ندارد که کامپیوتر شما ویندوز باشد یا لینوکس یا از سیستم های اپل استفاده می کنید. فقط کافی است یک مرورگر اینترنت مثل گوگل کروم، موزیلا فایر فاکس یا مایکروسافت ادج داشته باشید.

آموزش ساخت سایت با وردپرس (بدون کدنویسی)

تا اینجا اطلاعات کاملی در مورد روش طراحی سایت بدون کدنویسی و نرم افزار های سایت ساز رایگان بدست آوردید. از این قسمت می خواهیم شما را وارد دنیای وردپرس به عنوان بهترین روش طراحی سایت کنیم.

وردپرس چیست؟

برای ارائه یک پاسخ ساده و سریع به پرسش وردپرس چیست می توانیم بگوییم که WordPress یک نرم افزار تحت وب است. با نصب وردپرس بر روی یک سرور می توانیم به سادگی و در 5 دقیقه یک سایت راه اندازی کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا محسوب می شود. با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانیم یک سایت راه اندازی کنیم. سپس با پنل مدیریتی ساده آن به مدیریت محتوای سایت بپردازیم. تولید محتوا کنیم. مطلب منتشر نماییم. حتی با تبدیل وردپرس به فروشگاه به فروش آنلاین محصولات خود بپردازیم.

پس وردپرس نرم افزاری رایگان است که تمام امکانات لازم برای راه اندازی و مدیریت سایت را برای شما فراهم می کند.

اما یک بار دیگر تکرار می کنیم که وردپرس یک نرم افزار تحت وب است و نصب و استفاده از این نرم افزار با دیگر نرم افزارهایی که بر روی کامپیوتر خود نصب می کنید متفاوت است. پس لازم است ابتدا از لینک زیر نرم افزار را دانلود کنید و سپس به کمک آموزش های رایگانی که لینک داده ایم روش نصب و کار با این نرم افزار تحت وب را یاد بگیرید.

دانلود وردپرس

برای شروع می توانید نرم افزار وردپرس را دانلود کنید و سپس به کمک دوره های آموزشی رایگان و حرفه ای که به شما پیشنهاد می کنیم سایت خود را بسازید. همچنین مدیریت کامل سایت را نیز در این دوره ها یاد خواهید گرفت.

همین حالا برای دانلود نرم افزار وردپرس به لینک زیر مراجعه کنید:

راه اندازی سایت با وردپرس و مدیریت سایت

پس از دانلود وردپرس باید سایت خود را راه اندازی کنید و مدیریت سایت را یاد بگیرید. در این مورد دو دوره کامل و بی نظیر را برای شما آماده کرده ایم.

 1. دوره قدم به قدم در 3 روز
 2. دوره حرفه ای

دوره آموزش قدم به قدم وردپرس باران

دوره قدم به قدم برای یک شروع به کار سریع جهت ورود به دنیای وردپرس طراحی شده است.

دوره قدم به قدم وردپرس باران

در این دوره در 3 روز و 3 قدم می توانید سایت خود را بسازید و مدیریت سایت را یاد بگیرید.

 1. تهیه پیش نیاز ها و آماده سازی
 2. آموزش ساخت سایت با وردپرس
 3. آموزش کار با وردپرس

این دوره به مدت محدود رایگان شده است:

دوره حرفه ای آموزش ساخت سایت با وردپرس

دوره های حرفه ای وردپرس باران رایگان نیستند. در دوره قدم به قدم سایت شما به طور کامل راه اندازی می شود و مدیریت سایت را شروع می کنید. ولی برای آموزش های پیشرفته تر و حرفه ای تر حتما پیشنهاد می کنیم از دوره های حرفه ای نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش ساخت سایت رایگان
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست