آمار بازدید سایت : مقایسه 5 بهترین آمارگیر سایت (راهنمای جامع)

به نام خدا. در این مقاله آموزشی از مرجع آموزش وردپرس به بررسی آمار بازدید سایت و مقایسه 5 بهترین آمارگیر سایت می پردازیم. ابتدا برخی تعاریف مثل آمار بازدید روزانه سایت، تعداد بازدیدکننده سایت، بازدیدکننده بازگشتی و جدید و بازدید گوگل را ارائه می دهیم. سپس 3 روش کلی برای مشاهده آمار بازدید سایت را معرفی و مقایسه می کنیم. در این آموزش وردپرس چندین آمارگیر فارسی سایت ایرانی و خارجی برای تحلیل آمار و مشاهده آمار بازدید یک سایت را بررسی می کنیم. آمارگیر حرفه ای سایت و همچنین ابزارهای ساده برای این منظور را معرفی و مقایسه می کنیم. سعی ما ارائه جامع ترین مقاله در این زمینه می باشد. پس در ادامه با این مقاله کاربردی از وردپرس باران با ما همراه باشید.

آمار بازدید سایت

یکی از نیازهای هر مدیر سایتی اطلاع از  آمار بازدید سایت می باشد. مشاهده آمار بازدید یک سایت به مدیر آن کمک می کند تا بازدهی سایت خود را بررسی نماید. با بررسی و مشاهده آمار بازدید سایت می توان به علاقه مندی و بازخورد کاربران به موضوعات سایت پی برد.

مثلا موضوعی که بازخورد بیشتری داشته است می تواند سرنخی برای محبوبیت آن موضوع باشد. مدیر سایت با تولید محتوای تازه در آن موضوع می تواند در افزایش بازدیدکننده سایت خود گامی بلند بردارد.

برای طراحی سایت های فروشگاهی وردپرس معمولا از قالب های فروشگاهی وردپرس مثل قالب وودمارت، قالب فلت سام و… استفاده می شود. البته در سایت های فروشگاهی کمتر به بازدید توجه می شود و بیشترین تمرکز روی فروش است. اما در سایت های خبری وردپرس که معمولا با قالب های خبری وردپرس مثل  قالب جنه، قالب نیوزپیپر و… طراحی می شوند هدف افزایش بازدید و کسب درآمد مستقیم از بازدید است. پس داشتن آمار دقیقی از بازدید کاربران موضوع خیلی مهمی است.

تحلیل آمار بازدید می تواند خیلی بیشتر از این ها مفید باشد. در این مقاله قصد داریم آموزش کاملی از روش های مشاهده آمار بازدید یک سایت و انواع آمارگیر سایت را بررسی کنیم. ولی پیش از آن به تعریف چند اصطلاح مهم می پردازیم. همچنین در مورد موارد کاربردی آن نیز صحبت خواهیم کرد. با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آمار بازدید روزانه سایت (Page Views)

یکی از نشانه های پیشرفت در یک سایت افزایش آمار بازدید روزانه سایت می باشد. به کمک آمارگیر سایت و تحلیل دوره ای آمار می توانید به سادگی پیشرفت خود را بررسی نمایید. مثلا با مشاهده آمار بازدید سایت در یک ماه گذشته می توان تحلیل خوبی داشت. با نمایش میزان ترافیک در یک نمودار صعودی یا نزولی بودن آمار به سادگی عملکرد سایت را مشخص می کند.

تعداد بازدیدکننده سایت

یکی از موارد مهم در تحلیل آمار بازدید سایت تعداد بازدیدکننده سایت می باشد. تعداد کاربرانی که با آیپی یکتا وارد سایت می شوند یکی از موارد مهم می باشد. مثلا ممکن است آمار بازدید روزانه سایت شما 20 هزار صفحه باشد. اما آیا این تعداد صفحه را همین تعداد افراد مرور کرده اند؟ مطمئنا چنین نیست. ممکن است کاربران زیادی پس از ورود به سایت چندین صفحه از سایت شما را بازدید کنند. بنابراین دو مفهوم در تحلیل آمار وجود دارد.

 • آمار بازدید روزانه سایت : تعداد صفحاتی از سایت که در 24 ساعت بازدید می شوند.
 • تعداد بازدیدکننده سایت : تعداد کاربرانی که در 24 ساعت به سایت مراجعه می کنند.

بازدیدکننده بازگشتی

یکی از عوامل نشان دهنده محبوبیت یک سایت بازدیدکننده بازگشتی آن است. کاربرانی که به صورت روزانه به سایت مراجعه می کنند بازدیدکننده بازگشتی سایت محسوب می شوند. در مقابل همواره کاربرانی هستند که برای اولین بار به سایت شما مراجعه می کنند. بنابراین از نظر مخاطبین دو نوع بازدیدکننده سایت خواهیم داشت.

 • بازدیدکننده بازگشتی : بازدیدکنندگانی که به طور مرتب و روزانه از سایت شما بازدید دارند.
 • بازدیدکننده جدید : بازدیدکنندگانی که برای اولین بار به سایت شما مراجعه می کنند.

بازدید گوگل

یکی از مهمترین آمار ها در تعداد بازدید سایت آمار بازدید سایت یا ورودی از موتورهای جستجو است. بازدید گوگل به عنوان بهترین سایت ایران مهمترین معیار در بین سایر موتورهای جستجو می باشد.

اهمیت موتور جستجوی گوگل در بازدیدهای طبیعی و رایگان است که به یک وبسایت هدایت می شود. یکی از بهترین روش ها در افزایش بازدید و داشتن یک ترافیک نسبتا پایدار و رایگان موضوع “سئو سایت” می باشد. پس اطلاع از تعداد ترافیک دریافتی از گوگل می تواند برنامه ریزی برای تولید محتوا در سایت را برای پیشرفت سریعتر در سئو نیز فراهم کند. در واقع مهمترین معیار در سئو یک سایت بررسی آمار بازدید واقعی گوگل می باشد. البته گاهی شرکت های فروش بازدیدکننده نیز مشاهده می شوند که مثلا ترافیک طبیعی به سایت هدایت کنند. در مورد ترافیک طبیعی به هیچ وجه چنین مواردی مورد نظر ما نمی باشد. به علاوه همواره چنین وبسایت هایی با جریمه های سنگین گوگل و کاهش بازدید گوگل مواجه خواهند شد.


مشاهده آمار بازدید سایت – چگونه آمار سایت را ببینیم ؟

تا اینجا در مورد اهمیت اطلاع از آمار بازدید سایت صحبت کردیم. همچنین برخی تعارف را نیز ارائه نمودیم. در این قسمت در مورد مشاهده آمار بازدید سایت صحبت می کنیم. به این سوال که چگونه آمار سایت را ببینیم پاسخ خواهیم داد. در حالت کلی سه روش برای اطلاع از آمار بازدید سایت وجود دارد.

3 روش مشاهده آمار بازدید سایت

 • استفاده از کدنویسی اختصاصی ثبت آمار
 • آمارگیر سایت برای وردپرس و جوملا
 • استفاده از ابزارهای آمارگیر سایت

استفاده از کدنویسی اختصاصی ثبت آمار

استفاده از این روش برای مشاهده آمار بازدید سایت مستلزم دانش برنامه نویسی می باشد. برای این کار باید یک شمارنده در صفحات ایجاد نمایید و با هر مرور صفحه یک عدد به آن اضافه نمایید. در حالات پیشرفته تر دریافت آیپی کاربر و مشخصات و… شامل کدنویسی آمارگیر سایت می شود. این روش بسیار وقت گیر می باشد. همچنین اگر دانش برنامه نویسی نداشته باشید باید متحمل هزینه های اضافی نیز شوید که اصلا توصیه نمی شود. برخی قالب های آماده نیز به طور پیش فرض این امکان را فراهم می کنند که استفاده از آن بدک نیست! ولی روش های دیگر توصیه می شود.

آمارگیر سایت برای وردپرس و جوملا

یکی از ساده ترین روش های مشاهده آمار بازدید سایت استفاده از ماژول یا افزونه آمار در سیستم مدیریت محتوا می باشد. البته اگر سایت شما با سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس ، جوملا یا… طراحی شده باشد. با نصب افزونه آمار وردپرس یا ماژول آمارگیر سایت جوملا به سادگی می توانید آمار بازدید سایت را در پنل مدیریت سیستم مدیریت سایت خود مشاهده نمایید. اگر به دنبال یک روش سریع و بی دردسر هستید و تحلیل های پیشرفته نیاز ندارید این روش پیشنهاد می شود. بزودی در مقاله جامعی از وردپرس باران به معرفی و مقایسه بهترین افزونه های آمارگیر وردپرس خواهیم کرد.

پیشنهاد وردپرس باران مقاله افزونه آمار وردپرس


و اما بهترین روش، استفاده از ابزارهای آماگیر سایت پیشرفته می باشد. که در ادامه انواع آمارگیر بازدید سایت را بررسی خواهیم کرد.

آمارگیر سایت (راهنمای جامع انتخاب بهترین)

آمار بازدید سایت - بهترین آمارگیر سایت - مشاهده آمار بازدید یک سایت

روش پیشنهادی ما در وردپرس باران برای مشاهده آمار بازدید یک سایت استفاده از ابزار آمارگیر سایت می باشد. آمارگیرها ابزارهای آنلاینی هستند که با ثبت و اتصال سایت خود به آن ها می توانید آمار بازدید سایت را به طور دقیق مشاهده نمایید.

همچنین استفاده از این ابزارها امکانات تحلیلی بسیاری در اختیار شما قرار می دهند. اطلاعاتی همچون تعداد بازدیده سایت، آمار بازدید روزانه سایت، مرورگر باردیدکنندگان، سیستم عامل بازدیدکننده، موقعیت جغرافیایی و…

آمارگیر حرفه ای سایت

ابزارهای آمارگیر حرفه ای سایت نیز امکان تعریف اهدافی مثل عضویت کاربران یا فروش یک محصول و… را دارند. استفاده از چنین امکاناتی اطلاعات جامعی از رفتار کاربران در سایت را به شما می دهد. از این اطلاعات می توانید جهت بهینه سازی رابط کاربری و… سایت خود جهت ایجاد یک تجربه کاربری مناسب برای کاربر جهت افزایش بازدید یا فروش و… بهره مند شوید.

آمارگیر سایت رایگان

اکثر سیستم های آمارگیر سایت رایگان می باشند. یعنی برای استفاده از آن ها نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. بنابراین نگران هزینه های راه اندازی سیستم آمارگیری سایت خود نباشید. حرفه ای ترین ابزارها برای مشاهده آمار بازدید یک سایت به صورت رایگان قابل استفاده می باشند. هرچند ابزارهای غیر رایگان زیادی نیز در این زمینه وجود دارند.

آمارگیر فارسی سایت ایرانی و خارجی

در بین ابزارهای آمارگیر سایت جهت مشاهده آمار بازدید یک سایت آمارگیر فارسی ایرانی و خارجی وجود دارند. از محبوب ترین ابزارهای کد آمارگیر فارسی سایت ایرانی می توانیم به وبگذر و وبشمار و… اشاره کنیم. در نمونه های خارجی نیز Histats محبوب ترین گزینه می باشد. اما اگر نگاه حرفه ای به آمار داشته باشیم بهترین گزینه ها ابزارهای گوگل می باشند.

در ادامه بهترین ابزارهای آمارگیر سایت برای مشاهده آمار بازدید سایت را بررسی می کنیم. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

1- آمارگیر فارسی سایت ایرانی

در بین ابزارهای آمارگیر فارسی سایت ایرانی در این قسمت لیستی از معروف ترین ها را لیست می کنیم. البته در تجربه استفاده از این ابزار ها در چند پروژه کیفیت خوبی از این موارد دیده شده است. بررسی عملکرد آن ها را به عهده خودتان واگذار می کنیم.

لیست بهترین آمارگیر سایت ایرانی:

2- آمارگیر سایت خارجی

اگر در بین سایت های خارجی عباراتی مثل آمار بازدید سایت را جستجو کنید موارد بسیاری وجود دارند. البته خیلی از موارد موجود ممکن است محدودیت هایی در استفاده یا ثبت آمار بازدید داشته باشند. مثلا آمار حداکثر یک ماه را ذخیره کنند یا ارائه گزارش های کامل نیاز به شارژ حساب داشته باشد. در بین مواردی که خودمان استفاده کرده ایم بهترین موارد در ادامه لیست شده اند.

لیست بهترین آمارگیر سایت خارجی:

3- آمارگیر فوق حرفه ای گوگل آنالیتیکس

اگر به یک تحلیلگر آمار بازدید سایت حرفه ای نیاز دارید، بدون شک گوگل آنالیتیکس بهترین گزینه خواهد بود. این که یک کاربر از کجا وارد سایت شده، چه صفحاتی را مرور کرده، چه مدت در هر صفحه حضور داشته دقیقا ارائه می شود. مرورگر بازدیدکننده و سیستم عامل، رزولوشن تصویر مانیتور و دیگر مشخصات نرم افزاری سیستم بازدیدکننده نیز دقیقا ارائه می شود. موقعیت جغرافیایی و آیپی بازدیدکننده و بسیاری اطلاعات دیگر به کمک آمارگیر سایت گوگل آنالیتیکس تحلیل می شوند. گوگل آنالیتیکس یک سیستم فوق حرفه ای برای تحلیل دقیق آمار سایت می باشد. امکاناتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد بسیار زیاد است. سعی می کنیم به زودی در مقاله ای جداگانه به معرفی کامل این ابزار فوق العاده بپردازیم. همچنین نحوه کامل راه اندازی و کار با آن را نیز ارائه خواهیم داد.

گوگل آنالیتیکس یک سیستم فوق حرفه ای برای تحلیل دقیق آمار سایت می باشد.

4- بازدید گوگل وبمستر تولز یا گوگل سرچ کنسول جدید

آمار بازدید سایت از گوگل: یکی از پیش نیاز های اساسی هر سایت ثبت آن در موتورهای جستجو می باشد. گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جستجوی جهان بدون شک اولویت اول هر سایت خواهد بود. بنابراین پیش از هر چیز باید سایت خود را در گوگل ثبت نمایید. برای ثبت سایت در گوگل باید سایت خود را در ابزاری به نام گوگل سرچ کنسول (وبمستر تولز سابق) ثبت نمایید. با ثبت سایت در سرچ کنسول آمار دقیقی از ورودی های گوگل سایت شما در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین تعداد نمایش سایت شما در نتایج جستجو و رتبه سایت شما در کلمه کلیدی جستجو شده ارائه می شود. درست است که سرچ کنسول یک آمارگیر سایت نیست. ولی دقیق ترین آمار ورودی های گوگل را می توانید توسط این ابزار تحلیل و بررسی نمایید.

در صفحه ای اختصاصی از آموزش های وردپرس باران به آموزش جامع سرچ کنسول پرداخته ایم. در این مقاله، آموزش کامل تمام بخش های گوگل وبمستر تولز و نحوه استفاده از آن ها را ارائه داده ایم. پیشنهاد ویژه وردپرس باران مراجعه به مقاله مذکور و ثبت سایت در این ابزار فوق العاده گوگل می باشد. توجه داشته باشید ثبت سایت در گوگل از اولین اقداماتی باشد که برای یک سایت تازه تاسیس باید انجام شود.

آمارگیر سایت پیشنهادی وردپرس باران

همان طور که در دیگر مقالات بررسی و معرفی برترین های وردپرس باران دیده اید، همیشه موارد پیشنهادی را نیز ارائه خواهیم داد. در مورد آمارگیر سایت جهت مشاهده آمار بازدید سایت نیز چنین عمل خواهیم کرد. در این قسمت قصد داریم بهترین آمارگیر سایت را برای کاربرد مورد نظر شما معرفی نماییم. در این مورد دو نوع آمارگیر را پیشنهاد می کنیم. مورد اول برای کاربرانی که صرفا تمایل به مشاهده آمار بازدید یک سایت به صورت روزانه و ماهانه و… دارند. مورد دوم نیز برای کاربران حرفه ای که علاوه بر یک آمارگیر سایت به ابزارهای تحلیل و بررسی بازدیدکنندگان و… نیز نیاز دارند. بنابراین موارد پیشنهادی به صورت زیر می باشند.

آمارگیر پیشنهادی وردپرس باران:

 • آمارگیر ساده: Histats
 • آمارگیر حرفه ای سایت: گوگل آنالیتیکس
 • آمار بازدید گوگل با ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول (وبمستر تولز) فراموش نشود!

12 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام خسته نباشید.مقاله کاملی بود تشکر

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-03-12 10:41

   سلام دوست من. خوشحالم که مفید بوده برای شما. موفق باشید

   پاسخ
 • خوب بود ممنون و سپاس

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-03-28 19:12

   خوشحالیم که مورد استفاده قرار گرفته. موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر اگر این اطلاعات برای سایت دیگه ای غیر سایت خودمون بخوایم میتونیم بدست بیاریمش؟ مثلا من دنبال بیشترین سرچ داخلی چند سایت مختلف میگردم راهنمایی میکنید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-08-18 15:44

   سلام دوست من
   مشاهده آمار بازدید سایت رقیب که به آمارگیر آن دسترسی ندارید روش دقیقی ندارد اما از رتبه الکسا یا ابرازهایی مثل SimilarWeb می توانید تخمینی از تعداد بازدید سایت دیگران داشته باشید.
   همچنین برخی از مهمترین عبارات کلیدی سایت ها را می توانید از alexa.com دریافت کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام من می خوام بدونم هرنوشته و برگه ام چه تعداد بازدید خورده است؟ و در بالای برگه هم نشان دهد . چه ابزاری را پیشنهاد می کنید، سایتم وردپرسی است.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-04-26 13:07

   سلام آقای علی
   برای مشاهده آمار بازدید صفحات به صورت کاملا دقیق و حرفه ای پیشنهاد می شود از آمارگیر های معرفی شده در همین صفحه استفاده کنید. اما اگر قصد نمایش آمار به کاربران را دارید افزونه رایگان WP-PostViews می تواند به شما کمک کند.
   https://wordpress.org/plugins/wp-postviews/
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  بشارت
  2021-07-15 12:42

  آمارگیر سایت آنالیتیکس اگرچه بهترین آمار سایت را میده ولی خیلی پیچیده است و وقتی وارد محیطش بشی گیج میشی. من از همون histats استفاده کردم و خیلی ساده و عالی آمار بازدید سایت را پیگیری میکنم. به دوستانی که مثل من یه ابزار ساده میخوان بدون شک بهترین گزینه همین هست.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-07-18 11:19

   سلام دوست من
   سپاس از اینکه تجربیات خود را با دیگر کاربران وردپرس باران به اشتراک می گذارید.
   برای شما آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
 • سلام بزرگوار
  یک آمار گیر نیاز دارم که آمار بازدیدکنندگان را همراه با عکس و نامشان نمایش دهد

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-09-18 12:57

   سلام دوست من
   بهترین افزونه ها ی آمارگیر و همچنین ابزارهای کاربردی در این زمینه معرفی شده اند. اما در مورد آمارگیری که عکس بازدیدکننده و نام و… را نمایش دهد ایده ای وجود ندارد. آمارگیرها معمولا اطلاعات محل جغرافیایی و آیپی، سیستم کاربر مثل موبایل و دسکتاپ و تبلت، سیستم عامل مثل ویندوز و اندروید، جنسیت و آمارهای کلی دیگر مثل این موارد را آنالیز می کنند.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آمار بازدید سایت - بهترین آمارگیر سایت - مشاهده آمار بازدید یک سایت
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست