افزونه آمار وردپرس فارسی (بهترین آمارگیر وردپرس)[دانلود + آموزش]

به نام خدا. در این مقاله از وردپرس باران قصد معرفی بهترین افزونه آمارگیر وردپرس فارسی را داریم. افزونه آمار وردپرس فارسی یکی از بهترین افزونه های آمارگیر وردپرس می باشد. در این مقاله ابتدا انواع روش های ثبت آمار بازدید سایت وردپرس را بررسی می کنیم. سپس اختصاصا در مورد روش استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس می پردازیم. برای این منظور افزونه آمار وردپرس فارسی با عنوان افزونه WP Statistics را معرفی می کنیم. تمام ویژگی های آن را نیز بررسی می کنیم. همچنین به طور کامل به آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی خواهیم پرداخت. در حین آموزش چند ترفند آموزش سئو نیز در استفاده از این افزونه جهت افزایش بازدید سایت ارائه خواهیم داد. با این مقاله آموزش وردپرس فارسی از وردپرس باران با ما همراه باشید.

آمار وردپرس : آمار بازدید سایت وردپرس

اگر این مطلب را مطالعه می کنید بدون شک یک سایت وردپرسی دارید. یا یک پروژه سایت وردپرسی را قبول کرده اید. هر مدیر سایتی برای اطلاع از عملکرد سایت خود دوست دارد از آمار بازدید سایت وردپرس خود با خبر باشد. میزان بازدید پست ها و پیشرفت کار خود را در دوره های مختلف بررسی و مقایسه نماید. برای بهبود بازدید سایت خود از تحلیل آمار وردپرس استفاده نماید. در این مقاله روش های مختلف مشاهده آمار سایت وردپرس را بررسی می کنیم. 3 روش کلی افزونه آمارگیر وردپرس نظیر افزونه آمار وردپرس فارسی و استفاده از ابزارها و کدنویسی را معرفی می کنیم. برای هر مورد بهترین انتخاب ها را پیشنهاد می دهیم. با ما در این مقاله آموزش وردپرس همراه باشید.

3 روش ثبت آمار بازدید سایت وردپرس

 • استفاده از پلاگین اختصاصی ثبت آمار
 • استفاده از ابزارهای آمارگیر سایت
 • استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس

آمار وردپرس با پلاگین اختصاصی

استفاده از این روش برای ثبت آمار وردپرس مستلزم دانش برنامه نویسی می باشد. یا باید به یک برنامه نویس مراجعه نمایید. روش کار چنین است که باید یک شمارنده در صفحات ایجاد کنید که با هر مرور صفحه یک عدد شمرده شود. ثبت آیپی بازدیدکننده و مشخصات و… شامل پلاگین نویسی پیشرفته تر در این زمینه می شود. پلاگین نویسی روش وقت گیری می باشد. اگر دانش برنامه نویسی نداشته باشید نیز هزینه های استخدام برنامه نویس را در پی خواهد داشت. برخی قالب های وردپرس نیز به طور پیش فرض این امکان را فراهم می کنند که استفاده از آن بد نیست. ولی روش های بعدی را به شما پیشنهاد می کنیم.

استفاده از ابزارهای آمارگیر سایت

پیش تر در مورد استفاده از ابزارهای آمارگیر سایت به تفصیل در مقاله جداگانه صحبت کرده ایم. لذا در این بخش از توضیحات این روش خودداری می کنیم. پیشنهاد ویژه وردپرس باران برای راه اندازی یک آمارگیر وردپرس حرفه ای مطالعه مقاله مذکور می باشد. برای شروع به مقاله موجود در لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله راهنمای جامع راه اندازی سیستم ثبت آمار بازدید سایت

افزونه آمارگیر وردپرس

روش سوم استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس می باشد. با استفاده از یک افزونه آمار وردپرس می توانید در سایت خود تحلیل آمار بازدید وردپرس را داشته باشید. در این روش نیازی به ابزارهای واسطه و ثبت سایت در جایی نیست. بنابراین مزیت این روش مستقل بودن افزونه آمارگیر وردپرس از سایر سیستم ها می باشد. همچنین تمام آمار و تحلیل های آمار بازید سایت وردپرس در پیشخوان آن صورت می گیرد. لذا برای مشاهده آمار نیازی به مراجعه به سایت دیگر یا ابزارهای خاصی نیست.

مزایای استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس

 • عدم نیاز به ثبت سایت در ابزار واسطه
 • عدم نیاز به مراجعه به سایت دیگر
 • مشاهده نتایج افزونه آمار وردپرس در پیشخوان

اما استفاده از روش ممکن است محدودیت هایی نیز داشته باشد. در برخی پروژه ها شکایت از کندی سایت هنگام استفاده از افزونه آمار وردپرس فارسی به گوش رسیده است. همچنین ثبت آمار در دیتابیس منجر به افزایش حجم دیتابیس و کاهش سرعت غیر مستقیم وردپرس نیز می شود. پس دوراهی استفاده از افزونه آمار وردپرس فارسی یا استفاده از ابزارهای آمارگیر وردپرس همواره می تواند وجود داشته باشد.

معایب استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس

 • کاهش سرعت سایت
 • افزایش حجم دیتابیس

بهترین افزونه آمار وردپرس – بهترین افزونه آمارگیر وردپرس

تا اینجا با معرفی انواع روش های ثبت آمار وردپرس مقدماتی را ارائه دادیم. در ادامه به بررسی کامل روش سوم یعنی استفاده از افزونه آمار وردپرس فارسی می پردازیم. افزونه های متعددی در زمینه آمارگیر وردپرس در مخزن وردپرس ارائه شده اند. اما بهترین افزونه آمار وردپرس فارسی چیست؟

با یک جستجوی ساده در مخزن وردپرس می توانید لیستی از این افزونه ها را ببینید. مثلا نتایج جستجوی چند عبارت در ادامه آمده است.

لیست افزونه های آمار وردپرس:

همانطور که می بینید نتایج متعددی در لیست جستجو وجود دارند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از این افزونه ها واسط بین سایت شما و سرویس جانبی می باشند که در اینجا بحث ما نمی باشد.

افزونه آمار وردپرس فارسی یا ابزار آمارگیر؟ مسئله این است!

با توجه به ارجحیت روش استفاده از ابزارهای آمارگیر وردپرس (بهترین آمارگیر سایت) از بررسی و مقایسه افزونه های لیست خودداری می کنیم. همچنین برای دریافت بهترین گزارش ها از آمار بازدید سایت وردپرس استفاده از این آمارگیر سایت را پیشنهاد می کنیم. اما برای آن دسته از کاربرانی که تمایل به استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس دارند بهترین را معرفی می کنیم. پیشنهاد وردپرس باران در این زمینه افزونه آمار وردپرس فارسی با همین نام است. در مخزن انگلیسی وردپرس نیز با عنوان افزونه WP Statistics منتشر شده است. این افزونه محبوب ترین افزونه آمارگیر وردپرس می باشد. در ادامه به معرفی کامل این افزونه خواهیم پرداخت.

افزونه آمار وردپرس فارسی یا افزونه WP Statistics

افزونه آمار وردپرس فارسی با عنوان WP Statistics محبوب ترین افزونه آمارگیر وردپرس می باشد. این افزونه با بیش از 400 هزار نصب فعال و بروزرسانی منظم افزونه پیشنهادی وردپرس باران می باشد. در این قسمت به معرفی برخی از مهمترین امکانات و ویژگی های این افزونه می پردازیم.(آمار نصب فعال از مخزن وردپرس)

افزونه آمار وردپرس فارسی - بهترین آمارگیر وردپرس

ویژگی های افزونه آمار وردپرس فارسی WP Statistics

 • ثبت کامل اطلاعات بازدیدکنندگان وردپرس
 • آدرس آیپی
 • سایت ارجاع دهنده
 • مرورگر بازدیدکننده
 • موتور جستجوی جستجوگر
 • سیستم عامل کاربر
 • شناسایی کشور بازدیدکننده
 • شناسایی شهر بازدیدکننده
 • دقیق ترین افزونه آمار وردپرس فارسی
 • آمار گرافیکی
 • نمودار آمار بازدید
 • تعداد کاربران ورودی از هر موتور جستجو
 • تعداد سایت های ارجاع دهنده
 • تعداد ارجاع هر سایت
 • نمایش 10 مرورگر پربازدید برتر
 • نمایش 10 کشور پربازدید برتر
 • نمایش 10 صفحه پربازدید سایت
 • نمایش 10 سایت ارجاع دهنده برتر
 • فیلتر کردن براساس زمان دلخواه
 • نمایش آمار بازدید وردپرس براساس دسته بندی و برچسب
 • پشتیبانی از ابزارک نمایش آمار وردپرس
 • امکان خروجی گرفتن از آمار بازدیدها
 • امکان ارسال گزارش ایمیلی
 • ترجمه شده به زبان فارسی
 • و…

دانلود افزونه آمار وردپرس فارسی – دانلود افزونه آمارگیر وردپرس

دانلود افزونه آمارگیر وردپرس با عنوان دانلود افزونه آمار وردپرس فارسی یا افزونه WP Statistics رایگان می باشد.(دانلود افزونه فارسی wp-statistics) بنابراین با مراجعه به پیشخوان وردپرس و بخش افزونه ها می توانید آن را نصب و فعال نمایید. کافی است روی افزودن کلیک کرده و نام افزونه را جستجو نمایید. سپس بر روی نصب و در ادامه فعال سازی کلیک نمایید. همچنین روش دیگر نصب نیز آپلود فایل نصبی افزونه در هاست می باشد. دانلود فایل نصبی افزونه آمار وردپرس فارسی در بخش دانلود WP Statistics در همین مقاله موجود است.

در مورد هر 2 روش نصب افزونه های رایگان وردپرس به طور کامل در دوره آموزش کار با وردپرس صحبت شده است. در صورت نیاز به آموزش دانلود افزونه آمار وردپرس فارسی و نصب آن می توانید به جلسه مربوطه در لینک زیر مراجعه نمایید.

آموزش 2 روش نصب افزونه وردپرس در دوره آموزش وردپرس فارسی

آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی

تا اینجا افزونه آمارگیر وردپرس محبوب یعنی افزونه WP Statistics را معرفی کردیم. همچنین دانلود افزونه آمار وردپرس فارسی را نیز ارائه نمودیم. در این قسمت قصد آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی را داریم. در ادامه با آموزش نحوه کار با افزونه با ما همراه باشید.

پس از فعال سازی افزونه یک منو با عنوان آمار به پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی آن صفحه مرور کلی به عنوان اولین زیر منو باز می شود. در ادامه یک مرور کلی از شرح عملکرد زیر منوهای موجود در منوی آمار خواهیم داشت.

افزونه آمار وردپرس فارسی - بهترین آمارگیر وردپرس

شرح عملکرد زیر منو ها در افزونه آمار وردپرس فارسی

مرور کلی

این زیر منو داشبورد اصلی در آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی می باشد. در این بخش اطلاعات و آمار کلی بازدید ها ارائه می شود. مثلا نمودار آمار بازدیدهای اخیر، برترین ارجاع دهنده ها، مرورگرهای پر بازدید، موتورهای جستجو، آخرین بازدیدکننده ها و…

آمار بازدیدها

زیرمنوی آمار بازدید ها بخش نمایش بازدیدها بر روی نمودار و فیلتر زمانی و… می باشد. مثلا می توانید گزارش ها را به 10 روز اخیر تغییر دهید و در بازه کوتاه مدت عملکرد خود را تحلیل کنید. یا در بازه های بزرگ مثلا 3 ماهه، 6 ماهه و… نمودار پیشرفت خود را ببینید. همچنین در زیر نمودار می توانید تعداد بازدید یا بازدیدکنندگان وردپرس را براساس نمودار ببینید.

آنلاین

در زیر منوی آنلاین از وضعیت کاربران در لحظه می توانید با خبر شوید. اینکه چه تعداد کاربر و صفحه هم اکنون از سایت بازدید می کنند.

ارجاع دهنده ها

یکی از بخش های جالب در آموزش افزونه آمارگیر وردپرس نمایش سایت های لینک دهنده می باشد. با این امکان می توانید ببینید کاربران از چه درگاهی وارد سایت شما می شوند.

برگه ها

آمار بازدید وردپرس شما در برگه ها اینجا قابل تحلیل است. در این بخش می توانید برترین برگه های سایت را شناسایی نمایید. در این زیر منو از آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی نیز امکان فیلتر کردن براساس زمان وجود دارد.

بازدیدکنندگان

آمار دقیقی از آخرین بازدیدکنندگان سایت در این بخش ارائه می شود. مرورگر بازدیدکننده، آیپی، ارجاع دهنده و… برای هر بازدیدکننده نمایش داده می شود.

نویسنده ها

آمار بازدید از مطالب نویسنده ها به تفکیک در این بخش گزارش می شوند. نویسندگانی که مطالب آن ها بازدهی کافی ندارد را در این بخش شناسایی کنید. از اخراج آن ها خودداری کنید و سعی در ارشاد آن ها به راه راست باشید!

برترین بازدیدکنندگان

براساس میزان بازدید روزانه برترین کاربران در این بخش لیست می شوند. همچنین اطلاعات کامل هر بازدیدکننده نیز ارائه می شود. بازدید ها، کشور، آی‌پی، سیستم عامل کاربر، پلت‌فرم، نگارش مرورگر تماما گزارش می شوند.

بهینه سازی

امکانات مدیریتی نظیر حذف آمار از دیتابیس، خروجی گرفتن از آمار وردپرس و… در این بخش ارائه می شود.

تنظیمات

کلیه تنظیمات آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی در این زیر منو قرار دارند. این افزونه کاملا فارسی سازی شده است. همچنین توضیحات فارسی برای هر بخش تنظیمات وجود دارد. لذا از توضیح و تکرار بخش های تنظیمات خودداری می کنیم.

افزونه آمار وردپرس فارسی و افزایش بازدید سایت (ترفند آموزشی سئو)

در این بخش گزارش های مهم آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی جهت افزایش بازدید سایت و سئو را بررسی می کنیم. سعی می کنیم توضیح مختصری از استراتژی افزایش بازدید برای هر گزارش نیز ارائه دهیم.

کلمات جستجو شده

آخرین آمار کلمات جستجو شده در موتورهای جستجو را در این قسمت ببینید. یک آمار فوق العاده برای تحلیل عبارات ورودی گوگل و سایر موتورهای جستجو. با این امکان می توانید نوشته خود را براساس کلمه کلیدی که ورودی گرفته اید بهینه کنید و بازدید وردپرس خود را چندین برابر نمایید.

برترین کلمات جستجو شده

برترین عبارات جستجو شده در وردپرس شما در این بخش ارائه می شود. با این امکان می توانید با توجه به عبارات پرجستجو برای مخاطبان خود تولید محتوا نمایید. یکی از بهترین روش ها برای شناسایی نیاز مخاطبان سایت شما همین گزینه می باشد. آمار وردپرس در این بخش را فراموش نکنید.

دسته بندی ها و برچسب ها

آمار بازدید وردپرس براساس دسته بندی های سایت در این زیر منو گزارش می شوند. با این اطلاعات از افزونه آمارگیر وردپرس دسته های محبوب سایت خود را شناسایی نمایید. سپس با تولید محتوا در این دسته ها شاهد افزایش بازدید سایت خود باشید. گزارشی مشابه دسته بندی ها برای برچسب ها نیز در بخشی با همین نام ارائه می شود.

مرورگر ها

بخش مرورگرها از افزونه آمار وردپرس نیز مهم است. در این بخش اطلاعات سیستم عامل بازدیدکنندگان و همچنین مرورگر آن ها گزارش می شود. فیلتر گذاری گزارش ها در بازه زمانی مورد نظر نیز در این بخش امکان پذیر خواهد بود. با اطلاعات گزارش شده در این بخش می توانید ساختار سایت را برای مخاطبان خود بهینه نمایید. مثلا ممکن است بیشتر کاربران شما از مرورگر و سیستم عامل های موبایلی استفاده کنند. در چنین شرایطی داشتن یک قالب با نمایش بهتر در موبایل کمک بسیاری در ایجتد یک تجربه کاربری مناسب و جذب بیشتر کاربر می نماید. همچنین بهینه سازی محتوا مثلا تصاویر و ویدئو را نیز می توانید برای موبایل بهینه نمایید.

برای بهینه سازی سرعت و تصاویر سایت دو مقاله ویژه در وردپرس باران منتشر شده است. حتما با مطالعه این دو مقاله سرعت سایت وردپرسی خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. چرا که افزایش سرعت، افزایش بازدید سایت را در پی خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی وردپرس باران جهت بهینه سازی سرعت افزونه کش وردپرس

مقاله پیشنهادی وردپرس بارن جهت بهینه سازی تصاویر وردپرس

نتیجه گیری

در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس به معرفی کامل افزونه آمار وردپرس فارسی پرداختیم. افزونه WP Statistics را بهترین افزونه آمارگیر وردپرس فارسی معرفی نمودیم.(دانلود افزونه فارسی wp-statistics) ابتدا انواع روش های ثبت آمار بازدید سایت وردپرس را بررسی کردیم. سپس در مورد استفاده از افزونه آمارگیر وردپرس را به صورت موردی مورد مطالعه قرار دادیم. پس از معرفی افزونه آمار وردپرس فارسی تمام ویژگی های آن را نیز بررسی نمودیم. همچنین به طور کامل به آموزش افزونه آمارگیر وردپرس فارسی پرداختیم. در این آموزش ترفندهای فوق العاده ای برای سئو و افزایش بازدید سایت وردپرس ارائه نمودیم. امیدواریم این آموزش از وردپرس باران برای شما مفید واقع شود. با ما در سایر آموزش های مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

دانلود افزونه WP Statistics (دانلود افزونه فارسی wp-statistics)

صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

افزونه آمار وردپرس فارسی - بهترین آمارگیر وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست