کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

به نام خدا. کاهش حجم عکس سایت موضوع مقاله امروز در مرجع آموزش وردپرس می باشد. در پایان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس را نیز معرفی می کنیم. ابتدا به معرفی 3 روش کاهش حجم عکس می پردازیم. مزایا و معایب هر روش فشرده سازی تصاویر را بررسی می کنیم. ابزارهای مورد نیاز در هر روش را نیز مرور خواهیم کرد. سپس اختصاصا به کاهش حجم عکس در وردپرس خواهیم پرداخت. با معرفی و مقایسه 8 افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس، بهترین افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس را معرفی می کنیم. در این مقاله که حاصل تجربه و نتیجه تحقیق ما در وردپرس باران است با ما همراه باشید. 

چرا کاهش حجم عکس سایت؟

کاهش حجم عکس سایت یکی از مباحث مهم در مدیریت سایت می باشد. از یک طرف گذاشتن تصاویر در نوشته ها حجم صفحه را بالا می برند. در نتیجه سرعت بارگذاری سایت پایین می آید. از طرفی دیگر گذاشتن مطلب بدون تصویر در سایت، جذابیت مطلب را کم می کند. همه چیز به اینجا ختم نمی شود. گذاشتن تصویر در مطالب یکی از معیارهای سئو داخلی می باشد. یعنی موتورهای جستجو به صفحات دارای تصویر نمره بالاتری می دهند. همچنین وجود تصاویر و در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری سایت نتیجه منفی در سئو خواهد داشت. ایجا است که موضوع کاهش حجم عکس سایت مطرح می شود. یعنی استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس برای بهینه سازی صفحه و بالا رفتن سرعت بارگذاری.

آموزش کاهش حجم عکس

بی مقدمه یک راست برویم سر اصل مطلب! به طور کلی 3 روش برای کاهش حجم عکس سایت وجود دارد. در این قسمت هر 3 روش کاهش حجم عکس را معرفی می کنیم. سپس به بررسی معایب و مزایای هر روش می پردازیم. سپس بهترین روش بهینه سازی تصاویر در وردپرس را نیز معرفی می کنیم. در ادامه با این آموزش وردپرس از وردپرس باران همراه ما باشید.

3 روش کاهش حجم عکس سایت

 • نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت
 • سایت کاهش حجم عکس آنلاین کیفیت عالی
 • افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

1- نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

برای بهینه سازی تصاویر در اولین روش از نرم افزار کاهش حجم عکس استفاده می کنیم. در این روش می توانیم از نرم افزار فتوشاپ که این روز ها بر روی سیستم اکثر کاربران ایرانی نصب است استفاده کنیم. همچنین نرم افزار های مدیریت تصاویری نظیر ACD See امکاناتی برای کاهش حجم عکس در اختیار شما قرار می دهند. در مورد فشرده سازی تصاویر نرم افزار های اختصاصی نیز ارائه شده اند. از محبوب ترین این نرم افزار ها می توان به Jpeg Compressor اشاره کرد.

دانلود نرم افزار کاهش حجم عکس به صورت گروهی کارها را سریع تر می کند. استفاده از بسیاری از نرم افزار های فشرده سازی عکس در کامپیوتر این مزیت را دارد. نرم افزار هایی مثل فتوشاپ و Advanced JPEG Compressor که معرفی شدند نیز این امکان را دارند. لذا از آن ها به عنوان نرم افزار کاهش حجم عکس به صورت دسته جمعی نیز می توان یاد کرد!

ممکن است شما هم از نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر خود استفاده کنید. در واقع بسیاری از کاربران ایرانی از این نرم افزار برای ویرایش عکس ها استفاده می کنند. در این صورت شما نیاز به ابزار اضافه برای کاهش حجم عکس ها نخواهید داشت. تنها در هنگام ذخیره تصاویر خود کافی است حالت بهینه سازی را انتخاب نمایید. در پایان نیز خروجی نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت را دریافت خواهید کرد.

در استفاده از نرم افزار کاهش حجم عکس فشرده سازی در دو مرحله صورت می گیرد.  ابتدا تصاویر را فشرده می کنیم. سپس آن ها را در سایت آپلود می کنیم. البته در مورد بهینه سازی تصاویر که از پیش در هاست وجود دارند یک مرحله بیشتر وجود دارد. زیرا ابتدا باید تصویر قبلی دانلود شود. سپس دو مرحله اشاره شده انجام شوند. همان طور که می بینید در این روش ممکن است زمانی صرف دانلود و آپلود و بهینه سازی عکس صرف شود.

بنابراین مزایا و معایب استفاده از برنامه کاهش حجم عکس به صورت زیر نتیجه می شوند.

مزایای نرم افزار کاهش عکس

 • کاهش حجم عکس به صورت گروهی
 • عدم نیاز به نرم افزار جانبی در صورت نیاز به ویرایش تصاویر

معایب نرم افزار کاهش عکس

 • صرف زمان برای فشرده سازی دستی
 • دانلود و آپلود مکرر برای بهینه سازی تصاویر سایت

2- سایت کاهش حجم عکس آنلاین

یکی از بهینه ترین روش ها برای کاهش حجم عکس ها ابزارهای آنلاین می باشند. در این روش روند کار ساده است. ابتدا به سایت کاهش حجم عکس آنلاین مراجعه می کنید. سپس تصاویر اصلی خود را در این سایت آپلود می کنید. نهایتا نتیجه بهینه سازی تصاویر خود را دریافت می کنید. همچنین در برخی از سایت های کاهش حجم عکس امکان تنظیم میزان فشرده سازی وجود دارد. بنابراین با تعیین بالانس بین کیفیت و حجم می توانید بهترین خروجی را دریافت نمایید. از بهترین نمونه ابزارهای آنلاین فشرده سازی تصاویر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

بهترین سایت کاهش حجم عکس آنلاین

مزایای استفاده از ابزارهای آنلاین

 • همیشه در دسترس هستند
 • کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت
 • بهینه سازی تصاویر سایت بهینه سازی شده برای وب

معایب سایت کاهش حجم عکس آنلاین

 • صرف زمان برای فشرده سازی عکس ها
 • دانلود و آپلود مکرر برای بهینه سازی تصاویر سایت

3- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس (روش پیشنهادی وردپرس باران)

کاهش حجم عکس سایت در حالت کلی فرایندی زمان بر می باشد. اما استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر همه چیز را ساده کرده است.

مقایسه با روش اول: فرض کنیم بخواهیم تصاویر سایت خود را با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ کم حجم کنیم. برای این کار تمامی تصاویر را باید پیش از آپلود وارد نرم افزار کنیم و فشرده سازی کنیم. حال فرض کنید تصاویری نیز قبلا در آرشیو سایت وجود دارند که بهینه سازی تصاویر وردپرس روی آن ها انجام نشده است. در این حالت ابتدا باید کل تصاویر را از هاست خود دانلود کنیم. با نرم افزار فرایند فشرده سازی تصاویر را روی آنها اعمال کنیم. سپس مجددا همه عکس ها را بر روی هاست آپلود نماییم.

مقایسه با روش دوم: در استفاده از ابزارهای آنلاین نیز برای دانلود و آپلود فایل های قبلی باید زمان صرف شود. حتی برای فایل های جدید نیز ابتدا باید تصاویر را در سایت کاهش حجم عکس آنلاین آپلود کنید. سپس نسخه بهینه شده را دریافت نمایید.

مشخصا کاهش حجم عکس سایت با 2 روش قبلی کاری بسیار طاقت فرسا و زمان بر می باشد. به همین دلیل از افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس استفاده می کنیم. با این کار کلیه فرایند کاهش حجم عکس سایت به طور خودکار انجام می شوند.

در روش سوم یعنی استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس روند کار چنین است. ابتدا افزونه را دانلود و نصب و فعال سازی می کنیم. سپس تنظیمات اولیه را در افزونه شخصی سازی می کنیم. فشرده سازی خودکار را نیز فعال می کنیم. از این پس کلیه تصاویر به طور خودکار بهینه می شوند.

تصاویری از قبل آپلود کرده اید و بهینه نیستند؟ نگران نباشید. کاهش حجم عکس به صورت گروهی بر روی تصاویر قبلی نیز امکان پذیر است. کافی است وارد بخش کاهش حجم عکس به صورت دسته جمعی شوید. سپس شروع فشرده سازی را کلیک نمایید. به همین سادگی!

مزایای افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

 • بدون صرف زمان برای فشرده سازی عکس ها
 • فرایند خودکار بهینه سازی تصاویر وردپرس
 • بدون نیاز به دانلود و آپلود مکرر عکس ها

همانطور که متوجه شدید معایب روش های قبلی در روش استفاده از افزونه وجود ندارد. در ادامه با معرفی و مقایسه 8 تا از بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس با ما همراه باشید.


مقایسه 8 افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس (مقایسه + دانلود)

تا اینجا با 3 روش کاهش حجم عکس آشنا شدیم. همچنین دلیل استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس را بررسی کردیم. در این قسمت لیستی از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس را معرفی می کنیم. ویژگی های هر کدام را بررسی می کنیم. در لیست تهیه شده افزونه های محبوب براساس بیشترین دانلود انتخاب شده اند. همان طور که می دانیم تعداد نصب بالای افزونه نشان از کارامد بودن افزونه می باشد. چرا که نصب و بررسی نواقص افزونه در سایت های مختلف به تکمیل توسعه افزونه کمک شایانی می کند. همچنین در تحقیق انجام گرفته به تاریخ و نظم بروزرسانی افزونه ها توجه شده است. در ادامه شما را به مطالعه نتیجه این تحقیق ما در وردپرس باران دعوت می کنیم.


1- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس WP Smush Image Compression and Optimization (پیشنهاد وردپرس باران)

دانلود افزونه WP Smush Pro - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

اولین انتخاب به عنوان بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس WP Smush می باشد. بیش از 1 میلیون نصب موفق نشانه محبوبیت این افزونه توسعه یافته توسط گروه WPMU DEV می باشد. WP Smush به زبان های مختلف از جمله زبان شیرین فارسی نیز ترجمه شده است. این افزونه بروزرسانی های منظمی دارد و امکانات قابل توجهی ارائه می دهد. اسموش در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه می شود. نسخه حرفه ای امکانات بیشتر و فشرده سازی بیشتری را فراهم می کند. این افزونه، پیشنهاد وردپرس باران به عنوان یکی از بهترین افزونه کاهش حجم عکس سایت می باشد. در ادامه به معرفی برخی ویژگی های این افزونه فوق العاده خواهیم پرداخت.

مهمترین ویژگی های بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • کاهش حجم عکس سایت بدون افت کیفیت
 • بهینه سازی تصاویر وردپرس با کاهش اندازه تصاویر
 • کاهش حجم عکس سایت در انواع فرمت ها
 • کاهش حجم عکس سایت موجود در فولدرهای هاست
 • بهینه سازی خودکار بلافاصله پس از آپلود
 • فشرده سازی تصاویر موجود در کتابخانه وردپرس به صورت دسته جمعی (حداکثر 50 مورد همزمان در نسخه رایگان)
 • بهینه سازی تصاویر وردپرس با حجم استاندارد وب (فشرده سازی تصاویر با حجم حداکثر تا 1 مگابایت در نسخه رایگان)
 • دارای نسخه حرفه ای بدون محدودیت با سرعت، فشرده سازی و امکانات بیشتر (نسخه پیشنهادی وردپرس باران)

برای مشاهده توضیحات کامل و دانلود افزونه به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک صفحه بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس: دانلود افزونه WP Smush Pro بهترین افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس اسموش


2- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

کاهش حجم عکس سایت با EWWW Omage Optimizer دومین پیشنهاد می باشد. این افزونه تا کنون بیش از 600 هزار دانلود را در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. امکانات فراوان ارائه شده در این افزونه، آن را از سایر افزونه ها متمایز می سازد. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی های این افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس می پردازیم. سعی می کنیم در آینده در مورد این افزونه و روش کار آن مقاله ای ارائه نماییم.

اصلی ترین ویژگی های رتبه 2 از بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • کاهش حجم عکس سایت هنگام آپلود
 • کاهش حجم عکس سایت برای تصاویری که از قبل وجود دارند
 • امکان تبدیل فرمت تصاویر به فشرده ترین فرمت
 • امکان تعیین میزان فشرده سازی
 • کاهش حجم عکس سایت و یا تصاویر ساخته شده توسط هر افزونه دیگر
 • فشرده سازی تصاویر قالب وردپرس
 • کاهش حجم عکس سایت سازگار با افزونه های متعدد
 • کاهش حجم عکس سایت گالری های متعدد
 • پشتیبانی از سایت های چندزبانه

برای مطالعه بیشتر و دانلود افزونه به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک صفحه افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس: افزونه EWWW Image Optimizer – دانلود افزونه کاهش حجم تصاویر در وردپرس


3- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Imagify Image Optimizer

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

ثبت بیش از 100 هزار دانلود در مخزن وردپرس خبر از یک افزونه محبوب دیگر می دهد. افزونه Imagify Image Optimizer یکی دیگر از افزونه های کاهش حجم عکس سایت می باشد. کارکرد مناسب، رابط کاربری جذاب و فشرده سازی تصاویر بندانگشتی و… از ویژگی های این افزونه می باشند. در ادامه برخی ویژگی های مهم این افزونه را بررسی خواهیم کرد.

اصلی ترین ویژگی های رتبه 3 از بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • بهینه سازی سرعت سایت با کاهش حجم عکس سایت بدون افت کیفیت
 • فشرده سازی تصاویری که از قبل آپلود شده اند
 • فشرده سازی تصاویر جدید هنگام آپلود
 • فشرده سازی تصاویر بندانگشتی و…
 • فشرده سازی تصاویر Retina
 • سازگار با گالری WooCommerce و گالری NextGen
 • تغییر اندازه تصاویر که از قبل آپلود شده اند
 • تغییر اندازه تصاویر جدید هنگام آپلود
 • تعیین مقدار کاهش حجم عکس سایت در 3 سطح
 • امکان تهیه بکاپ از تصاویر اصلی برای بازگردانی نسخه اصلی تصاویر
 • محدودیت نسخه رایگان: حداکثر فشرده سازی 25 مگابایت یا حدود 250 تصویر در ماه

برای مطالعه بیشتر جهت دانلود و آموزش کامل کار با افزونه به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک صفحه دانلود و آموزش افزونه: دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify


4- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Tiny Compress Images – Compress JPEG & PNG images

افزونه TinyPNG - افزونه بهینه سازی عکسهای وردپرس - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

سایت TinyPNG یکی از ابزارهای آنلاین محبوب برای فشرده سازی تصاویر می باشد. البته مدتی است استفاده از آن با آیپی ایرانی مسدود شده است.  افزونه Tiny Compress Images – Compress JPEG & PNG images محصول TinyPNG می باشد. بیش از 100 هزار دانلود از مخزن وردپرس برای این افزونه بهینه سازی تصاویر ثبت شده است. برای فشرده کردن تصاویر JPG و PNG می توان از این افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس استفاده نمود. در ادامه لیستی از مهمترین ویژگی های این افزونه آمده است.

ویژگی های چهارمین از لیست بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • کاهش حجم عکس سایت در پس زمینه برای جلوگیری از اتلاف وقت کاربر
 • بهینه سازی خودکار تصاویر در هنگام آپلود عکس
 • قابلیت بهینه سازی تصاویر به صورت تک به تک
 • فشرده سازی انبوه تصاویر کتابخانه وردپرس (بهینه سازی دسته جمعی تصاویر)
 • تغییر اندازه تصاویر بزرگ به اندازه کوچکتر
 • حفظ اطلاعات فایل عکس از جمله اطلاعات مکان، زمان ثبت، دوربین و…
 • پشتیبانی از فشرده سازی تصاویر PNG Animated
 • و…

لینک صفحه دانلود افزونه: افزونه TinyPNG – افزونه بهینه سازی عکسهای وردپرس


5- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس ShortPixel Image Optimizer

بهینه سازی عکس در وردپرس با افزونه ShortPixel Image Optimizer - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

افزونه ShortPixel Image Optimizer یک افزونه رایگان یا به زبان طنز توسعه دهنده فریمیوم! می باشد. کارکرد ساده، جامع، پایدار با بروزرسانی های منظم و پشتیبانی تیم دوست داشتنی که آن را ساخته، از مهمترین ویژگی های توصیفی توسعه دهنده می باشد. بهبود رتبه سئو سایت، افزایش بازدید و نهایتا فروش بیشتر را با بهینه سازی تصاویر وردپرس و فایل های PDF سایتتان افزایش دهید. آمار بیش از 100 هزار دانلود از مخزن وردپرس این افزونه را قابل اعتماد خواهد کرد.

ویژگی های اصلی پنجمین از لیست بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • یک افزونه رایگان (یک افزونه فریمیوم!)
 • کاربری آسان با امکانات زیاد
 • فرایند خودکار (نصب کنید و بهینه سازی تصاویر وردپرس را فراموش کنید!)
 • کاهش حجم عکس سایت
 • بهینه سازی PDF در وردپرس
 • کاهش حجم عکس سایت به صورت تکی و گروهی برای تصاویر موجود در کتابخانه وردپرس
 • بدون محدودیت در حجم فایل
 • و…

لینک صفحه دانلود و توضیحات کامل افزونه: بهینه سازی عکس در وردپرس با افزونه ShortPixel Image Optimizer


6- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Optimus – WordPress Image Optimizer

دانلود افزونه Optimus - افزونه بهینه کننده تصویر وردپرس - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

برخی ویژگی های ششمین افزونه از لیست بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • بیش از 50 هزار دانلود
 • بروزرسانی تقریبا منظم
 • فشرده سازی خودکار تصاویر
 • فشرده سازی تا 70 درصد بسته به نوع تصاویر
 • کاهش حجم عکس سایت بدون افت کیفیت
 • پشتیبانی از ووکامرس
 • پشتیبانی از وردپرس شبکه
 • بهینه سازی چندتایی تصویر
 • بهینه کردن تصاویر Retina
 • نسخه رایگان دارای محدودیت حداکثری 100 کیلوبایت!
 • دارای نسخه حرفه ای با امکانات بیشتر

لینک دانلود و توضیحات کامل افزونه: دانلود افزونه Optimus (افزونه بهینه کننده تصویر وردپرس)


7- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Image Optimizer by 10web – Image Optimizer and Compression plugin

برخی ویژگی های مهم هفتمین از لیست بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • بیش از 30 هزار دانلود
 • بروزرسانی تقریبا منظم
 • فشرده سازی تصاویر JPG، PNG و GIF ( و PDF در نسخه حرفه ای)
 • کاهش حجم عکس سایت بدون افت کیفیت
 • امکان انتخاب روش فشرده سازی
 • تغییر اندازه تصویر بدون افت کیفیت محسوس
 • کاهش حجم تصاویر با تغییر اندازه تا 80 درصد
 • کاهش حجم عکس سایت هنگام آپلود
 • کاهش حجم عکس سایت موجود از قبل
 • فشرده سازی معمولی، متوسط و حداکثری
 • امکان تبدیل تصاویر به فرمت دلخواه
 • فشرده سازی تصاویر بندانگشتی وردپرس

8- افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس reSmush.it Image Optimizer

کاهش حجم عکس سایت - دانلود افزونه WP Smush.it - دانلود افزونه reSmush.it - کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس

ویژگی های اصلی هشتمین افزونه از لیست بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس:

 • بیش از 20 هزار دانلود
 • بیش از 3 میلیارد تصویر فشرده شده تا کنون توسط این افزونه
 • بروزرسانی تقریبا منظم
 • فشرده سازی تصاویر JPG، PNG و GIF
 • حداکثر حجم فایل تا 5 مگابایت
 • بهینه سازی انبوه تصاویر
 • امکان تنظیم میزان کاهش حجم عکس سایت

لینک دانلود و توضیحات کامل افزونه: افزونه resmush.it


بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

در این مقاله از دوره آموزش وردپرس به کاهش حجم عکس سایت پرداختیم. ابتدا لیستی جهت معرفی 8 تا از بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس تهیه نمودیم. در لیست تهیه شده محبوب ترین افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس مرتب شده اند. افزونه های معرفی شده حاصل تحقیق ما در وردپرس باران می باشد که برای شما عزیزان تهیه نمودیم. در این بررسی لیست افزونه ها را براساس محبوب ترین ها مرتب نمودیم. سپس ویژگی های هر یک را به طور مختصر بررسی کردیم. حاصل این تحقیق نیز معرفی بهترین افزونه کاهش حجم عکس سایت می باشد. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. با سایر آموزش های وردپرس با ما در وردپرس باران همراه باشید.


پیشنهادهای وردپرس باران: 

معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس(+آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس)

معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس (+دانلود افزونه CAPTCHA)


 

2 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام وقت بخیر ممنونم بابت مطالب آموزندتون.سوالی داشتم درمورد اینکه چطوری میشه تعداد عکس های تولید شده در وردپرس را کاهش داد؟الان هر مطلبی که میزارم تقریبا بین 9 تا 13 عکس در هاست ذخیره میشه با سایزهای مختلف و این باعث میشه هاست پر بشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-04-03 14:24

   سلام دوست من.
   تولید خودکار تصاویر در ابعاد مختلف در وردپرس مربوط به قالب شما و نمایش صحیح تصاویر در جایگاه های مختلف سایت می باشد. مثلا تصاویر با ابعاد کوچک برای ابزارک ها و فوتر و تصاویر بزرگتر برای نمایش در آرشیو و… استفاده می شوند. تغییر این موارد بستگی به قالبی که استفاده می کنید دارد و در صورتی که تنظیماتی برای این مورد داشته باشد می توانید تغییراتی در این ابعاد داشته باشید. به این مورد نیز توجه داشته باشید که ساخت تصاویر در ابعاد مختلف موجب کاهش حجم تصاویر نمایشی و افزایش سرعت سایت در نتیجه بهینه سازی تصاویر وردپرس می باشد.
   البته اگر با کدنویسی آشنا باشید می توانید از این لینک برای حذف تابع ساخت تصاویر در ابعاد دلخواه استفاده کنید.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کاهش حجم عکس سایت 3 روش + 8 افزونه بهینه سازی تصاویر در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست