افزونه Imagify دانلود + آموزش تنظیمات افزونه Imagify

به نام خدا. در این مقاله از وردپرس باران به آموزش تنظیمات افزونه Imagify می پردازیم. دانلود افزونه Imagify را نیز ارائه خواهیم داد. این افزونه یکی از افزونه های فشرده سازی تصویر در وردپرس می باشد. برای بهینه سازی خودکار تصویر در وردپرس یکی از گزینه های مناسب خواهد بود. در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس ابتدا با یک مقدمه افزونه Imagify Image Optimizer را معرفی می کنیم. سپس ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد. در ادامه با آموزش تنظیمات افزونه Imagify آموزش کار با افزونه را خواهیم آموخت. با ما تا انتهای این آموزش وردپرس همراه باشید.

مقدمه دانلود افزونه Imagify و آموزش تنظیمات افزونه Imagify

افزونه Imagify Image Optimizer بالغ بر 100 هزار دانلود در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. در ادامه لیستی از ویژگی های این افزونه محبوب آمده است. پیشتر در مقاله ای جداگانه به معرفی و مقایسه بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر در وردپرس پرداختیم. دانلود افزونه Imagify را در این لیست در رتبه سوم قرار داده ایم. در صورتی که برای دانلود افزونه بهینه سازی تصویر در وردپرس نیاز به مقایسه بیشتر دارید. حتما پیشنهاد می کنیم به آن مقاله لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله: معرفی 8 بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس (فشرده سازی تصاویر وردپرس)


ویژگی های دانلود افزونه Imagify Image Optimizer

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify

 • دانلود افزونه Imagify رایگان
 • افزایش سرعت سایت با فشرده سازی تصاویر وردپرس بدون افت کیفیت
 • فشرده سازی کلیه تصاویر موجود در وردپرس و تصاویر جدید
 • فشرده سازی تصاویر در همه اندازه ها از جمله بندانگشتی و…
 • فشرده سازی تصاویر رتینا از WP Retina x2
 • سازگار با گالری WooCommerce
 • سازگار با گالری NextGen
 • تغییر اندازه تصاویر موجود
 • تغییر اندازه تصاویر جدید
 • امکان شخصی سازی تنظیمات افزونه Imagify
 • تعیین مقدار فشرده سازی در 3 سطح: معمولی: بدون افت کیفیت – متوسط: کمی افت کیفیت و فشرده سازی عالی – حداکثر: بیشترین فشرده سازی
 • بکاپ گیری از تصاویر اصلی جهت بازگردانی نسخه اصلی تصاویر
 • محدودیت حداکثر فشرده سازی 25 مگابایت یا حدود 250 تصویر در ماه برای نسخه رایگان

دانلود افزونه Imagify برای شروع کار

برای آموزش کار با افزونه Imagify پیش از هر کار باید افزونه را دانلود و نصب نماییم. دانلود افزونه Imagify مانند سایر افزونه های رایگان از دو روش امکان پذیر است. هر دو روش نصب افزونه وردپرس به طور کامل در دوره آموزش وردپرس بررسی شده اند. لذا از توضیح اضافه در مورد دانلود افزونه Imagify Image Optimizer و نصب و فعالسازی آن پرهیز می کنیم. لذا در ادامه به آموزش تنظیمات افزونه Imagify خواهیم پرداخت. برای مشاهده آموزش 2 روش نصب افزونه در وردپرس به لینک آموزش مربوطه در دوره آموزش کامل وردپرس مراجعه نمایید.

آموزش 2 روش نصب افزونه در وردپرس در دوره آموزش وردپرس: آموزش گام به گام وردپرس


تنظیمات افزونه Imagify – دریافت کلید فعالسازی افزونه Imagify

پس از دانلود افزونه Imagify و نصب و فعالسازی آن، منوی تنظیمات افزونه به پیشخوان اضافه می شود. برای دسترسی به تنظیمات افزونه Imagify به پیشخوان وردپرس و سپس منوی تنظیمات و نهایتا زیر منوی Imagify می رویم. پیش از هر چیز برای استفاده از افزونه باید برای آن یک حساب کاربری تهیه کنیم. سپس یک کلید API برای فعالسازی دریافت و در تنظیمات افزونه Imagify ثبت کنیم. در ادامه روند دریافت کلید فعالسازی افزونه Imagify را شرح می دهیم.

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify

دریافت کلید API برای فعالسازی افزونه Imagify

بعد از دانلود افزونه Imagify و نصب آن وارد منوی تنظیمات افزونه می شویم. هنگامی که اولین مرتبه وارد صفحه تنظیمات افزونه Imagify شدیم، بخشی برای وارد کردن کلید API ظاهر می شود. برای دریافت کلید API جهت فعالسازی افزونه Imagify بر روی دکمه Create a Free API Key کلیک می کنیم. سپس ایمیل خود را وارد نموده و بر روی Signup کلیک می کنیم. یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی به ایمیل وارد شده ارسال می گردد. مشخصات حساب کاربری ایجاد شده شامل Username و Password نیز در ایمیل دریافتی موجود می باشد. مهمترین بخش ایمیل دریافتی نیز کلید API افزونه Imagify می باشد که بعد از فعالسازی حساب استفاده می کنیم. به ایمیل خود مراجعه می کنیم و بر روی لینک فعالسازی کلیک می کنیم. با مشخصات موجود در ایمیل، وارد حساب خود می شویم. حساب فعال می شود.

وارد کردن کلید API برای فعالسازی افزونه Imagify

پس از دریافت کلید API نوبت به فعالسازی افزونه Imagify می رسد. وارد تنظیمات افزونه Imagify می شویم و کلید API موجود در ایمیل دریافتی را در محل مشخص شده وارد می کنیم. نهایتا بر روی دکمه ذخیره اطلاعات کلیک می کنیم. پس از چند ثانیه کلید API تایید می شود. از این پس با ورود به صفحه تنظیمات افزونه کلیه تنظیمات افزونه Imagify در دسترس خواهند بود. در ادامه به توضیح بخش های مختلف تنظیمات افزونه خواهیم پرداخت.


آموزش تنظیمات افزونه Imagify

تا اینجای آموزش، دانلود افزونه Imagify و تنظیمات فعالسازی آن را آموختیم. از این قسمت با گزینه های موجود در تنظیمات افزونه آشنا می شویم. پیش از هر چیز وارد تنظیمات افزونه Imagify می شویم. تنظیمات افزونه به 2 بخش کلی تقسیم می شوند.

 • تنظیمات بخش General Settings
 • تنظیمات بخش Optimization

در ادامه با بررسی گزینه های این بخش ها به آموزش تنظیمات افزونه Imagify خواهیم پرداخت.

بخش 1 – تنظیمات افزونه Imagify بخش General Settings

تا اینجا که دانلود افزونه Imagify تمام شده و همه چیز برای تنظیمات آن فراهم است، به بخش تنظیمات افزونه Imagify می رویم. اواین گزینه General Settings می باشد. این بخش مربوط به تنظیمات عمومی افزونه می باشد. کارکرد گزینه های موجود در این بخش به شرح زیر می باشند.

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify

گزینه های بخش OPTIMIZATION LEVEL در Imagify General Settings

برای تعیین میزان فشرده سازی تصویر توسط افزونه 3 حالت قابل انتخاب است. Normal یک فشرده سازی اولیه با بهترین کیفیت تصویر و کمترین کاهش حجم تصویر را ارائه می دهد. در صورتی که به کیفیت تصویر بیشتر اهمیت می دهید بهترین گزینه حالت Normal می باشد. حالت ULTRA بیشترین فشرده سازی را ارائه می دهد. البته کیفیت تصویر کمی کاهش پیدا می کند. اگر حداکثر فشرده سازی را می خواهید باید کمی کیفیت را فدای فشرده سازی در این حالت نمایید. AGRESSIVE یک حالت میانی بین دو حالت دیگر می باشد. پس از دانلود افزونه Imagify و فعالسازی آن در حالت پیش فرض تنظیمات افزونه Imagify این گزینه فعال است.

سایر گزینه های بخش General Settings

در ادامه تنظیمات بخش عمومی، گزینه هایی جهت بکاپ گیری از تصاویر، بهینه سازی خودکار و حفظ اطلاعات فایل تصویر وجود دارد. در این قسمت سایر تنظیمات افزونه Imagify در بخش General Settings را بررسی می کنیم.

Auto-Optimize images on upload: برای اینکه تصاویر بلافاصله پس از آپلود، به طور خودکار بهینه شوند، این گزینه را فعال می کنیم.

Backup original images: در صورتی که بخواهیم تصاویر را بعدا بررسی کنیم و در صورت نیاز نسخه اصلی را بازیابی کنیم، باید بکاپ گیری را فعال کنیم. در این حالت امکان فشرده سازی مجدد در سایر Level ها نیز امکان پذیر خواهد بود. ذکر این نکته را الزامی می دانیم که ذخیره بکاپ تصویر موجب افزایش اطلاعات روی هاست می گردد.

EXIF Data: در صورتی که بخواهیم اطلاعات فایل تصویر نظیر مکان GPS، کپی رایت، اطلاعات دوربین و… حفظ شوند این گزینه را فعال می کنیم.

بخش 2 – تنظیمات افزونه Imagify بخش Optimization

تا اینجا دانلود افزونه Imagify و تنظیمات عمومی آن را بررسی نمودیم. در ادامه آموزش تنظیمات افزونه Imagify به بخش Optimization می رسیم. در این بخش گزینه هایی برای فعالسازی فشرده سازی تصویر و تغییر اندازه آن ها در نظر گرفته شده است. در ادامه به توضیح گزینه های مختلف این بخش خواهیم پرداخت.

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify

گزینه های بخش MEDIA LIBRARY در Imagify Optimization

در این بخش از تنظیمات افزونه Imagify چندین گزینه جهت فشرده سازی تصاویر بندانگشتی و تغییر اندازه تصاویر وردپرس وجود دارد. گزینه های موجود عبارتند از:

Resize larger images: در این بخش می توانیم حداکثر عرض تصاویر را تعیین کنیم با فعال کردن این گزینه و تعیین مقدار بیشینه، تصاویر بزرگتر به اندازه تعیین شده کوچک می شوند. با این کار تا 80 درصد بهینه سازی صورت می گیرد.

Files optimization: از این گزینه می توانیم فایل های مورد نظر جهت بهینه سازی را تعیین کنیم. تصویر اندازه اصلی در حالت پیش فرض بهینه می شود. برای فشرده سازی تصاویر بندانگشتی وردپرس و… سایر ابعاد را انتخاب می کنیم.

گزینه های بخش CUSTOM FOLDERS در Imagify Optimization

تنظیمات افزونه Imagify در بخش CUSTOM FOLDERS برای تعیین بهینه سازی تصاویر خارج از کتابخانه وردپرس می باشد. گزینه های پیش رو به شرح زیر می باشند.

ADD THE THEME TO OPTIMIZATION: از این گزینه می توانیم قالب فعال سایت را جهت بهینه سازی تصاویر قالب وردپرس انتخاب نماییم.

Select folders for optimization: از این بخش نیز می توانیم مسیر دلخواهی از هاست را برای فشرده سازی تصاویر موجود به افزونه معرفی نماییم.


نتیجه گیری

در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس به معرفی و دانلود افزونه Imagify پرداختیم. ابتدا با یک مقدمه معرفی اولیه افزونه را ارائه نمودیم. در تکمیل معرفی افزونه، ویژگی های آن را به طور کامل بررسی کردیم. سپس دانلود افزونه Imagify را ارائه نمودیم. در ادامه به طور کامل آموزش تنظیمات افزونه Imagify را شرح دادیم. از دریافت کلید API فعالسازی افزونه Imagify شروع کردیم. آموزش را با شرح کامل گزینه های تنظیمات افزونه به طور گام به گام کامل نمودیم. امیدواریم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. با ما در سایر آموزش های وردپرس باران همراه باشید.


پیشنهاد وردپرس باران: دانلود افزونه WP Smush Pro بهترین افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس


 

دانلود افزونه Imagify

صفحه افزونه

4 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود افزونه Imagify + آموزش تنظیمات افزونه Imagify
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست