آموزش افزونه اکیسمت وردپرس – افزونه Akismet + آموزش فعالسازی

به نام خدا. امروز در مرجع آموزش وردپرس با آموزش افزونه اکیسمت وردپرس در خدمت شما هستیم. در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس ابتدا به معرفی مقدماتی از افزونه Akismet می پردازیم. بررسی می کنیم که افزونه Akismet چیست؟ و چرا باید از افزونه اکیسمت استفاده کنیم؟ سپس توضیح می دهیم افزونه اکیسمت چگونه کار می کند؟ در ادامه با آموزش افزونه اکیسمت وردپرس و فعالسازی افزونه اکیسمت استفاده از آن را می آموزیم. پس در ادامه با این آموزش با ما در وردپرس باران همراه باشید.

مقدمه افزونه Akismet

هنگامی که وردپرس را نصب می کنید، یکی از افزونه هایی که به طور پیش فرض همراه وردپس نصب می شود، افزونه Akismet می باشد. شاید برایتان این سوال به وجود آمده است که افزونه Akismet چیست؟ و چرا باید افزونه اکیسمت را فعال کنیم. در این آموزش قصد داریم آموزش افزونه اکیسمت وردپرس را ارائه دهیم. ولی پیش از هر چیز باید توضیح دهیم که افزونه Akismet چیست؟ و چرا باید آن را فعال کنیم؟ در ادامه به این سوال که افزونه اکیسمت چیست پاسخ می دهیم. سپس به آموزش افزونه اکیسمت وردپرس می پردازیم. پس در ادامه با ما در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش افزونه اکیسمت وردپرس - افزونه Akismet + آموزش فعالسازی

افزونه Akismet چیست؟ چرا باید از اکیسمت استفاده کنیم؟

افزونه Akismet وردپرس یک افزونه جهت جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس است. تشخیص دیدگاه های شامل لینک تبلیغاتی کار اصلی این افزونه می باشد. افزونه Akismet توسط تیم توسعه دهنده خود وردپرس نوشته شده است. برای اولین بار این افزونه در سال 2005 عرضه شد. اکیسمت ادعا می کند حدود 83% دیدگاه های ارسالی به سایت های پربازدید اسپم هستند. وردپرس باران پیشنهاد می کند حتما این افزونه را در سایت خود فعال نمایید. در ادامه آموزش افزونه اکیسمت وردپرس نیز ارائه شده است.

افزونه Akismet چگونه کار می کند؟

سایت های مختلف وردپرسی در سراسر دنیا افزونه اکیسمت را در وردپرس خود فعال کرده اند. هر بار که مدیر یکی از این سایت ها دیدگاهی را به عنوان اسپم (جفنگ) در سایت خود نشانه گذاری می کند این دیدگاه در دیتابیس اکیسمت ثبت می شود. بنابراین سایر سایت های وردپرس که به اکیسمت متصل هستند نیز از شر اسپم مشابه خلاص می شوند. به همین سادگی! در بخش بعدی آموزش افزونه اکیسمت وردپرس ارائه می شود.

آموزش افزونه اکیسمت وردپرس

برای فعالسازی افزونه اکیسمت وردپرس مانند هر افزونه دیگری ابتدا باید آن را فعال نماییم. لذا به بخش مدیریت افزونه ها در وردپرس رفته و آن را فعال می کنیم. با فعالسازی افزونه اکیسمت وردپرس پیغامی جهت ثبت افزونه ظاهر می شود. بنابراین برای استفاده از افزونه باید آن را ثبت نماییم. برای این کار از بخش مدیریت افزونه ها در وردپرس بر روی عبارت setting مقابل افزونه Akismet کلیک می کنیم. همچنین می توانیم از بخش تنظیمات و سپس ضد هرزنامه کلیک کنیم. به هرترتیب جهت فعالسازی اکیسمت دو کار باید انجام دهیم. دریافت کلید API از سایت سازنده و وارد کردن کلید API در افزونه جهت فعالسازی اکیسمت.

دریافت کلید API از Akismet.com

برای دریافت کلید API برای فعالسازی اکیسمت ابتدا روی دکمه دریافت کلید API کلیک می کنیم. با این کار وارد سایت Akismet می شویم. سپس در صفحه باز شده بر روی دکمه ACTIVATE AKISMET کلیک می کنیم. توجه داشته باشید ممکن است در تغییرات مختلف سایت اکیسمت متن و ظاهر دکمه دستخوش تغییراتی قرار گیرد. ولی آن چه در تجربه ثابت شده است، با ورود به صفحه دریافت کلید API با یک دکمه بزرگ! مواجه می شویم. این همان دکمه ای است که فریاد می زند مرا کلیک کن! برای دریافت کلید API نیاز است یک حساب کاربری در سایت wordpress.com داشته باشیم. توجه داشته باشید که دسترسی به این آدرس، نیازمند تغییر آی پی می باشد. ثبت نام در سایت را تکمیل می کنیم.

آموزش افزونه اکیسمت وردپرس - افزونه Akismet + آموزش فعالسازی

پس از ثبت نام و ورود، وارد صفحه سایت اکیسمت برای تعیین طرح مورد استفاده می شویم. با توجه به اینکه پرطرفدارترین طرح مورد استفاده همان طرح رایگان اکیسمت می باشد، این طرح را انتخاب می کنیم. طرح های حرفه ای تر شامل هزینه می شوند. نیازی به هزینه کردن برای تهیه طرح های حرفه ای تر نیست. طرح رایگان نیز کار خود را به خوبی انجام می دهد. بنابراین نوار لغزشی را روی 0 دلار تنظیم می کنیم. پس از تایید دریافت کلید API تمام شده و کلید تحویل داده می شود.

وارد کردن کلید API در بخش تنظیمات افزونه اکیسمت

پس از دریافت کلید API افزونه اکیسمت کافی است آن را در بخش مربوطه در تنظیمات افزونه وارد نماییم. کار تمام است. افزونه با موفقیت نصب و فعالسازی شد. از این پس دیدگاه های اسپم سایت شما به طور خودکار شناسایی و در پوشه اسپم قرار داده می شوند. به همین سادگی!

دانلود افزونه اکیسمت – دانلود افزونه Akismet

در حالت پیش فرض افزونه Akismet در پکیج وردپرس وجود دارد. لذا نیازی به نصب نیست و کافی است از بخش افزونه ها آن را فعال کنیم. اما اگر افزونه اکیسمت را پاک کرده باشید یا به هر دلیل این افزونه را در وردپرس خود ندارید، نگران نباشید. دانلود افزونه Akismet به صورت رایگان در مخزن وردپرس موجود است. می توانید از طریق پیشخوان آن را نصب نمایید. برای سهولت دسترسی شما کاربران عزیز در بخش دانلود همین مطلب لینک دسترسی مستقیم به افزونه اکیسمت قرار داده شده است. پس برای دانلود افزونه اکیسمت می توانید به بخش مربوطه مراجعه نمایید.

افزونه اکیسمت وردپرس یا افزونه کپچا ؟

افزونه Akismet جلوگیری از اسپم را به خوبی انجام می دهد. اما با این وجود همواره اسپمر هایی هستند که  از سد افزونه اکیسمت عبور می کنند. بنابراین داشتن یک دیوار امنیتی پشتیبان ضرورت می یابد. برای ایمنی بیشتر در برابر اسپم استفاده از یک افزونه امنیتی کپچا پیشنهاد می شود. برای آشنایی با بهترین افزونه های کپچا در مقاله ای به معرفی و مقایسه برترین افزونه های CAPTCHA پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم جهت افزایش امنیت فرم ها در برابر اسپم حتما از یک افزونه کپچا در کنار آموزش افزونه اکیسمت وردپرس استفاده نمایید.

لینک مقاله معرفی بهترین کپچا:

دانلود افزونه CAPTCHA (کپچا) معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس

بروزرسانی شد.

نتیجه گیری

در این مقاله از دوره آموزش کامل وردپرس به معرفی افزونه Akismet پرداختیم. پاسخ به این سوال که افزونه Akismet چیست؟ و چرا باید از افزونه اکیسمت استفاده کنیم؟ را توضیح دادیم. نحوه عملکرد افزونه را با طرح سوال افزونه اکیسمت چگونه کار می کند؟ شرح دادیم. در ادامه نیز به آموزش افزونه اکیسمت وردپرس پرداختیم. در پایان فعالسازی افزونه اکیسمت برای استفاده در وردپرس را آموختیم. امیدواریم این جلسه از آموزش وردپرس نیز مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. در مقالات بعدی وردپرس باران با ما همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

دانلود افزونه اکیسمت - دانلود افزونه Akismet

صفحه افزونه

8 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • Avatar
  باران رحمت
  2023-08-26 03:58

  سلام وقتتون به خیر الان به جای نام و فامیل و نام سایت بعداز ایمیل نام کشور و میخوان و متاسفانه نام کشور عزیزمون توی کادر نیست ازتوی اون کادر بایدچیو انتخاب کنیم وقتی ایران نیست؟
  برای ادامه نصب اکیسمت رایگان

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-08-26 11:47

   سلام دوست من
   کشوری که از آن هاست تهیه کرده اید را امتحان کنید.
   مثلا اگر هاست آلمان دارید گزینه را روی این کشور تنظیم کنید و حتما نتیجه را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.
   با سپاس

   پاسخ
   • Avatar
    آرمین
    2024-06-09 20:34

    سلام من هاستم آلمان هست ولی علاوه بر کشور یه کادر دیگه هم دارند پستال کارت خب اونجا چی بزنیم ؟

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2024-06-09 20:43

     سلام دوست من
     با جستجوی عبارت هایی مثل sample postal code احتمالا می توانید نمونه کد پیدا کنید و استفاده کنید.
     با سپاس

     پاسخ
 • Avatar
  baran rahmat
  2024-01-27 18:29

  هاست ایرانی بودچی؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2024-01-28 16:33

   سلام دوست من
   با مشخصات فرضی ثبت نام کنید و نتیجه را بررسی کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  مهدی بهره بر
  2024-02-22 20:39

  برای این موضوع راهی مناسب پیدا نشد ؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2024-02-28 17:54

   سلام دوست من
   پاسخ های قبلی را بررسی کنید شابد به شما کمک کنند
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش افزونه اکیسمت وردپرس - افزونه Akismet + آموزش فعالسازی
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست