گذاشتن عکس در پست وردپرس – آموزش رسانه در وردپرس

در این مقاله از دوره آموزش وردپرس در مرجع آموزش وردپرس قصد داریم به آموزش رسانه در وردپرس و کتابخانه وردپرس بپردازیم. در این آموزش چگونگی گذاشتن عکس در پست وردپرس را می آموزیم. در آموزش مدیریت رسانه در کتابخانه وردپرس در وردپرس علاوه بر گذاشتن عکس در وردپرس، روش گذاشتن فیلم در وردپرس را نیز خواهیم آموخت. تصاویر یا ویدئو ها از بخش رسانه ها در وردپرس مدیریت می شوند. در ادامه این آموزش روش های آپلود عکس و آپلود فیلم در وردپرس را معرفی می کنیم. همچنین آموزش گذاشتن عکس در پست وردپرس را می آموزیم. پس با این آموزش وردپرس از وردپرس باران با ما همراه باشید.

مقدمه آموزش رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس فارسی ترجمه مدیا در وردپرس می باشد (media). رسانه شامل عکس یا تصویر، فیلم (ویدئو) و صوت می باشد. فرض کنید در پست وردپرس خود نیاز به گذاشتن عکس در پست وردپرس باشد. یا نیاز به گذاشتن فیلم در وردپرس دارید. یا قصد دارید یک فایل صوتی یا پادکست در نوشته وردپرس اضافه کنید. راه کار تمام این نیاز ها بخش مدیریت رسانه در وردپرس می باشد. در این آموزش بخش رسانه در وردپرس و کتابخانه وردپرس را به طور کامل شرح خواهیم داد.

آموزش رسانه در وردپرس

در منوی پیشخوان مدیریت وردپرس پس از نوشته ها، رسانه در وردپرس و کتابخانه وردپرس قرار گرفته است. بخش مدیریت رسانه شامل دو زیر منو با عنوان های کتابخانه و افزودن رسانه به وردپرس می باشد. برای آپلود عکس در وردپرس ابتدا روی افزودن کلیک نمایید.

گذاشتن عکس در پست وردپرس - آموزش رسانه در وردپرس

آپلود عکس در وردپرس

برای آپلود عکس در وردپرس، آپلود ویدئو یا آپلود صوت پس از کلیک بر روی افزودن در بخش رسانه وردپرس بخش آپلود رسانه در وردپرس نمایش داده می شود.

کتابخانه وردپرس پرونده‌های چندرسانه‌ای – افزودن

گذاشتن عکس در پست وردپرس - آموزش رسانه در وردپرس

با انتخاب گزینش پرونده ها می توانید فایل عکس یا ویدئو یا صوت را در وردپرس آپلود نمایید. با انتخاب فایل و آپلود، فایل مورد نظر به کتابخانه وردپرس اضافه می شود.

مقدمه گذاشتن عکس در پست وردپرس

برای اضافه کردن و گذاشتن عکس در پست وردپرس دو راه وجود دارد. یکی اینکه ابتدا عکس را در بخش رسانه آپلود نمایید و در کتابخانه وردپرس عکس را داشته باشید. و روش دوم اینکه در هنگام نوشتن و یا ویرایش نوشته در وردپرس اقدام به آپلود عکس در وردپرس و گذاشتن در پست نمایید. تفاوت خاصی در این دو روش وجود ندارد و معمولا ساده تر است که در هنگام نوشتن نوشته در وردپرس عکس را آپلود و جایگذاری نماییم.

آموزش گذاشتن عکس در پست وردپرس

برای گذاشتن عکس در پست وردپرس وارد نوشتن نوشته تازه در وردپرس می شویم. همچنین می توانید ویرایش یکی از نوشته های قبلی را انتخاب نمایید. در بخش بالایی منوی ویرایشگر وردپرس دکمه ای جهت افزودن پرونده چندرسانه ای قرار دارد. این بخش برای آپلود و قرار دادن عکس در نوشته به کار می رود. برای این منظور روی دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک نمایید. همانطور که می بینید بخشی مشابه مدیریت رسانه وردپرس نمایش داده می شود. در این قسمت با کلیک بر روی بارگزاری پرونده ها می توانید اقدام به آپلود عکس نمایید یا از کتابخانه وردپرس فایلهای قبلا آپلود شده را انتخاب نمایید. در پایان عکس به نوشته وردپرس اضافه می گردد.

نتیجه گیری

در این مقاله از دوره آموزش کامل وردپرس، با آموزش گذاشتن عکس در پست وردپرس و مدیریت رسانه آشنا شدیم. در ادامه دوره آموزش کامل وردپرس با تشریح بخش های دیگر پیشخوان مدیریت وردپرس آشنا می شویم. پس با ادامه آموزش وردپرس در مقالات بعدی وردپرس باران با ما همراه باشید.

پیشنهاد وردپرس باران:

آموزش دسته ها و برچسب ها: آموزش دسته بندی مطالب در وردپرس

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

2 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام

  در ویرایشگر گوتنبرگ وقتی عکس قرار داده میشه به صورت پیش فرض لینک میشه به آدرس عکس و به صورت بزرگتر نمایش داده میشه

  حتی لینک هم برای عکس قرار داده شده اما آدرس عکس رو نشون میده و حتما باید از بخش کلاسیک عکس رو اضافه و لینک دار کرد تا درست بشه

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-07-02 10:41

   سلام دوست من
   پیشنهاد من در درجه اول نصب ویرایشگر کلاسیک است تا تولید محتوا در ویرایشگر بی نقص و سریع کلاسیک انجام شود.
   اما برای مشکل موجود یک بار قالب سایت خود را تغییر دهید و بررسی کنید در قالب دیگر هم چنین مشکلی وجود دارد یا خیر.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

گذاشتن عکس در پست وردپرس - آموزش رسانه در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست