دانلود افزونه WP Schema Pro فارسی (موشک سئو وردپرس) + آموزش

دانلود افزونه WP Schema Pro فارسی (موشک سئو وردپرس) + آموزش

به نام خدا. در این آموزش وردپرس به معرفی، آموزش و دانلود افزونه WP Schema Pro فارسی، افزونه موشک سئو وردپرس می پردازیم. افزونه اسکیما پرو وردپرس یک افزونه حرفه ای برای افزودن کدهای اسکیما به وردپرس و قالب وردپرس می باشد. برای استفاده از اسکیما در وردپرس با این افزونه نیاز به هیچ دانش برنامه نویسی و کدنویسی نخواهید داشت. در این آموزش وردپرس ابتدا به تعریف Schema markup و Structured Data و Rich Snippets به زبان ساده خواهیم پرداخت.  همچنین در مورد اهمیت کدهای اسکیما در وردپرس و ضرورت آن صحبت خواهیم کرد. در ادامه نیز به آموزش افزونه WP Schema Pro فارسی و معرفی انواع اسکیما خواهیم پرداخت. روش افزودن و استفاده از کدهای اسکیما در وردپرس را ارائه می دهیم. در پایان نیز نسخه اورجینال و فارسی سازی شده افزونه WP Schema Pro وردپرس را ارائه خواهیم داد. تا پایان این آموزش وردپرس با ما در مرجع وردپرس فارسی همراه باشید.

افزونه WP Schema Pro فارسی (موشک سئو وردپرس)

افزونه WP Schema Pro فارسی و استفاده از اسکیما در وردپرس

اسکیما چیست؟

حتما در نتایج جستجو از گوگل با مواردی مثل ستاره دار بودن، نمایش قیمت یا حتی نمایش دستور العمل انجام یک کار مواجه شده اید. این موارد که Rich Snippets نامیده می شوند، به کمک استفاده از اسکیما در وردپرس یا استراکچر دیتا ها در سایت ایجاد می شوند. گوگل این ساختار غنی و کدهای معنایی را درک می کند و از آن ها برای نمایش بهتر نتایج جستجو استفاده می کند. افزونه WP Schema Pro فارسی یا موشک سئو وردپرس یک روش سریع و آسان برای استفاده از اسکیما در وردپرس می باشد. به کمک این افزونه وردپرس به سادگی می تواند Structured Data یا داده های ساختاری را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

تعریف Schema markup و Structured Data و Rich Snippets به زبان ساده

در این قسمت تعریف خلاصه ای از مفاهیم فوق که به صورت اختصاصی و به زبان ساده توسط وردپرس باران تنظیم شده است می پردازیم.

Structured Data: استراکچر دیتا داده های ساختاری هستند که در کدهای سایت شما قرار می گیرند و مفهوم کدهای سایت شما را برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو قابل درک می کنند.

Schema Markup: نوع استانداردی از Structured Data که برای افزودن کدهای استراکچر دیتا به سایت استفاده می شود و توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی است، کدهای اسکیما یا Schema Markup می باشند.

Rich Snippets: پس از درک موتورهای جستجو از کدهای سایت شما ممکن است نحوه نمایش مطالب سایت شما در نتایج جستجو تغییر کند. به نحوه نمایش متفاوت سایت ها در نتایج جستجو اصطلاحا ریچ اسنیپت یا Rich Snippets می گویند. نمونه محبوبی از انواع این نوع نمایش ستاره دار کردن مطالب در نتایج گوگل است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

افزونه اسکیما چیست؟ تعریف Schema markup و Structured Data و Rich Snippets

یک مثال ساده از کاربرد اسکیما و افزونه موشک سئو وردپرس

برای مثال وجود یک عدد در یک صفحه از سایت خود را در نظر بگیرید. این عدد در سایت شما ممکن است مربوط به موارد مختلفی باشد که کاربران با مشاهده آن به سادگی به مفهوم آن که مثلا قیمت، امتیاز یا… است پی خواهند برد. اما موتورهای جستجو در حالت عادی تنها یک عدد مشاهده می کنند و درک خاصی از آن ندارند. شما با افزودن کدهای اسکیما به سایت می توانید مفهوم وجود این عدد را که قیمت، امتیاز یا… است، به گوگل انتقال دهید. در وردپرس نیز با کمک افزونه WP Schema Pro فارسی حتی نیاز به کدنویسی نخواهید داشت و این مورد تنها با یک رابط کاربری ساده قابل پیاده سازی است.

افزونه موشک سئو وردپرس و اهمیت کدهای اسکیما در وردپرس

استفاده از اسکیما در وردپرس و فعال کردن Structured Data علاوه بر نمایش Rich Snippets ها در نتایج گوگل، در سئو سایت بسیار مفید است. همانطور که گوگل برای بررسی سایت توسط خزنده های خود، سایت شما را اسکن می کند با درک بهتر از ساختار سایت شما، جایگاه بهتری در نتایج جستجو برای آن در نظر می گیرد. از طرف دیگر نمایش متفاوت سایت شما در نتایج جستجو به فراخور استفاده از اسکیما در وردپرس و نمایش استراکچر دیتای سایت شما به صورت Rich Snippets ها موجب افزایش نرخ کلیک می شود. در نتیجه با توجه به اهمیت CTR در بهبود سئو و رتبه صفحات سایت، استفاده از اسکیما در وردپرس می تواند سئوی سایت شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. به همین دلیل به این پلاگین، افزونه موشک سئو وردپرس نیز می گویند.

افزونه WP Schema Pro فارسی و افزودن اسکیما به وردپرس به طور خودکار

با دانلود افزونه WP Schema Pro فارسی، موشک سئو وردپرس، دیگر استفاده از اسکیما در وردپرس و افزودن استراکچر دیتا کار سختی نیست. بدون نیاز به کدنویسی و دانش برنامه نویسی و تنها با رابط کاربری آسان و چند کلیک ساده می توانید نشانه گذاری اسکیما را در وردپرس خود انجام دهید. تنظیمات اسکیما مارک آپ وردپرس که در پیکربندی انجام می دهید، استراکچر دیتا و کدهای اسکیما را به طور خودکار به تمام برگه ها و نوشته های سایت یا موارد مشخص شده اعمال می کنند. شما می توانید اسکیما را برای تک تک نوشته ها و برگه به صورت جداگانه تعریف کنید یا با تعریف حالت های کلی، آن ها را به دسته ای از مطالب اختصاص دهید.

آموزش افزونه WP Schema Pro فارسی (استفاده از اسکیما در وردپرس)

در همین ابتدا خدمت شما بگوییم که کار با افزونه بسیار ساده می باشد. افزودن کدهای اسکیما به وردپرس با افزونه WP Schema Pro فارسی نیاز به هیچ دانش برنامه نویسی یا کدنویسی ندارد. بدون اینکه نیاز باشد که دست به کد شوید، تنها با رابط کاربری افزونه موشک سئو وردپرس می توانید نشانه گذاری محتوای وردپرس را انجام دهید. برای استفاده از اسکیما در وردپرس با افزونه اسکیما پرو فارسی کافی است طبق مراحل زیر عمل کنید.

چک لیست افزودن کد های اسکیما به وردپرس بدون کدنویسی با افزونه اسکیما پرو

 1. نوع اسکیما را از انواع متنوعی که افزونه WP Schema Pro فارسی در اختیار شما قرار می دهد انتخاب کنید.
 2. موارد مورد نظر جهت اعمال کدهای اسکیما در وردپرس را تعیین کنید.
 3. فیلدهای مربوط به Structured Data را به آسانی پر کردن یک فرم ساده کنید.
 4. تمام! بقیه کار را به افزونه موشک سئو وردپرس بسپارید. سایت وردپرس شما برای نمایش Rich Snippets در گوگل آماده شده است!

در ادامه توضیح مختصری از هر مرحله ارائه خواهیم داد.

1- انتخاب نوع اسکیما در افزونه WP Schema Pro فارسی

آموزش افزونه WP Schema Pro فارسی اسکیما پرو

افزونه اسکیما پرو وردپرس با ارائه انواع مختلفی از اسکیما امکان افزودن انواع Structured Data را برای بخش های مختلف وردپرس فراهم می کند. در اولین گام برای افزودن یک داده ساختاری به وردپرس کافی است از لیست اسکیما مارک آپ های موجود، مورد مورد نظر را با توجه به نوع محتوای خود انتخاب نمایید. برای مثال گزینه Article یا مقاله برای مطالب وبلاگ استفاده می شوند و یکی از محبوب ترین فواید آن، ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل می باشد.

2- افزودن کدهای اسکیما به وردپرس در بخش های مختلف

افزودن کدهای اسکیما به وردپرس با افزونه Schema Pro فارسی

در مرحله قبل از آموزش افزونه موشک سئو وردپرس، شما یک داده ساختار اسکیما مارک آپ را ایجاد کردید و تنظیمات آن را انجام دادید. اما تا اینجا هیچ تغییر ساختاری در سایت شما ایجاد نشده است. در گام دوم استفاده از اسکیما در وردپرس باید اسکیمای ساخته شده افزونه WP Schema Pro فارسی را به بخش های مورد نظر سایت خود اعمال کنید. این موارد می تواند شامل یک یا تعدادی از برگه ها با خواص یکسان باشد. همچنین ممکن است بخواهید داده های ساختاری به نوشته های سایت شما اعمال شوند.

ساخت انواع اسکیما در وردپرس و اعمال آن ها به بخش های مورد نظر در افزونه اسکیما پرو هیچ محدودیتی ندارد. شما می توانید برای تک تک برگه ها و نوشته ها Structured Data تعریف کنید یا با تعریف موارد کلی آن را به تعداد زیادی از صفحات اختصاص دهید. به طور خلاصه، کنترل کامل اعمال اسکیما مارک آپ برای نمایش Rich Snippets گوگل در اختیار شما خواهد بود.

آموزش wp schema pro افزونه اسکیما پرو فارسی

 • تعریف و اعمال داده ساختاری Structured Data برای یک برگه یا نوشته
 • استفاده از اسکیما مارک آپ برای تعدادی از برگه ها یا نوشته ها
 • امکان افزودن اسکیما به وردپرس برای تمام برگه ها یا نوشته ها
 • قابلیت خارج کردن برگه یا نوشته خاص جهت جلوگیری از اعمال داده های ساختاری افزونه موشک سئو وردپرس

3- تکمیل فیلد های مربوط به Structured Data وردپرس

پس از تعیین موارد مورد نظر جهت افزودن کدهای اسکیما به وردپرس نوبت به مقدار دهی فیلدهای اسکیما می شود. تمام فیلد های ضروری Structured Data برای انواع Rich Snippets ها در افزونه اسکیما پرو پیش بینی شده اند. هر نوع اسکیما مارک آپ که در افزونه WP Schema Pro فارسی انتخاب می کنید تعدادی فیلد ضروری دارد که برای اعمال صحیح داده های ساختاری باید تکمیل شوند. تکمیل این موارد می تواند با مقادیر ثابت دلخواه یا مقادیر متغیر با پشتیبانی از زمینه های دلخواه باشد. برای مثال شما می توانید امتیاز یک مقاله را به طور ثابت 5 ستاره تعریف کنید! یا از زمینه دلخواه مربوط به افزونه امتیاز دهی ستاره ای استفاده کنید. حتی در افزونه موشک سئو وردپرس گزینه ای برای افزودن امکان امتیازدهی ستاره ای به نوشته های وردپرس توسط کاربران وجود دارد.

4- ادامه کار به عهده افزونه WP Schema Pro فارسی است

افزونه WP Schema Oro فارسی و Schema markup و Structured Data و Rich Snippets

کار شما تمام است! به همین سادگی سایت وردپرس شما برای نمایش Rich Snippets در گوگل آماده شده است! افزونه اسکیما پرو به طور خودکار کدهای معنایی و داده های ساختاری را به سایت شما اضافه می کند.

در ادامه به معرفی انواع گزینه های قابل استفاده در  اسکیما پرو فارسی خواهیم پرداخت. با ما در وردپرس باران همراه باشید.

انواع اسکیما مارک آپ افزونه WP Schema Pro برای استفاده از اسکیما در وردپرس

افزونه WP Schema Pro فارسی از محبوب ترین انواع داده های ساختاری Structured Data جهت نمایش محتوای غنی Rich Snippets در گوگل پشتیبانی می کند. در حال حاضر انواع متعددی از اسکیما مارک آپ ها در افزونه اسکیما پرو فارسی قابل استفاده بوده و در هر بروزرسانی به تعداد آن ها نیز افزودنه می شود.

انواع اسکیما در افزونه WP Schema Pro فارسی

 • Schema Review
 • Schema Local Business
 • Schema Article
 • Schema Service
 • Schema Product
 • Schema Course
 • Schema Recipe
 • Schema Persona
 • Schema Job Offer
 • Schema Software Application
 • Schema for Books
 • Schema Event
 • Rich Snippet for videos

در آینده سعی می کنیم در مورد انواع اسکیما و داده های سختاری نمایش ریچ اسنیپت ها مطالب بیشتری نیز ارائه دهیم.

آیا خرید افزونه WP Schema Pro فارسی ضروری است؟

در ابتدا بگوییم اگر می خواهید یک سایت موفق داشته باشید و به سئوی سایت خود اهمیت می دهید، خرید افزونه WP Schema Pro فارسی یک انتخاب هوشمندانه است. چون شما با تهیه این افزونه حرفه ای که خیلی ها از آن به عنوان موشک سئو وردپرس یاد می کنند، سئوی سایت خود را چندین درجه ارتقا خواهید داد.

فراموش نشود که برای سئو سایت وردپرسی پیش از هر چیز، شما به افزونه های ضروری دیگری نیز نیاز خواهید داشت. اولین گزینه برای سئو وردپرس داشتن یک افزونه سئو مناسب مثل افزونه یواست سئو می باشد. در گام های بعدی افزایش سرعت سایت (که یکی از مهمترین عوامل در سئو سایت است) به کمک افزونه کش وردپرس و افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس پیشنهاد می شود. در گام آخر نیز که سوخت جت سئو سایت شما است، افزونه اسکیما پرو فارسی پیشنهاد ویژه وردپرس باران می باشد.

دانلود رایگان افزونه WP Schema Pro فارسی

با یک بار تهیه افزونه اسکیما پرو فارسی وردپرس، دانلود رایگان افزونه WP Schema Pro فارسی برای نسخه های بعدی ارائه می شود. بنابراین با یک بار خرید برای همیشه می توانید اقدام به دانلود رایگان این افزونه وردپرس نمایید.

 • آپدیت: دانلود رایگان افزونه WP Schema Pro 1.4.1 فارسی در تاریخ 1398.07.30 به وردپرس باران اضافه شد.
 • آپدیت: دانلود رایگان افزونه WP Schema Pro 1.4.0 فارسی در تاریخ 1398.07.20 به وردپرس باران اضافه شد.
 • آپدیت: دانلود رایگان افزونه WP Schema Pro 1.3.1 فارسی در تاریخ 1398.06.05 به وردپرس باران اضافه شد.
 • اولین ارائه: دانلود افزونه اسکیما پرو فارسی به وردپرس باران اضافه شد.

دانلود افزونه WP Schema Pro فارسی (افزونه موشک سئو وردپرس)

افزونه اسکیما پرو وردپرس به صورت کاملا فارسی هم اکنون آماده ارائه می باشد. برای خرید افزونه WP Schema Pro فارسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

4/5 (12 رأی)

دریافت لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت آنلاین :

فروش ویژه به مدت محدود
خرید با تخفیف 39000 تومان 29000 تومان
پرداخت و دانلود
اگر مطلب را می پسندید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

2
یک پاسخ بگذارید

avatar
1 دیدگاه ها
1 پاسخ ها
2 دنبال کنندگان
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین دیدگاه
2 نویسندگان دیدگاه
مجتبی تبسمیشیرین نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
مشترک شدن در
شیرین
مهمان
شیرین

سلام
اسکیما جیسون مارک اپ یواست کدوم قسمت یواست میشه