افزونه فول بکاپ وردپرس – بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup

به نام خدا. امروز قصد داریم در مرجع آموزش وردپرس به معرفی افزونه فول بکاپ وردپرس بپردازیم. ابتدا افزونه بکاپ گیری کامل از وردپرس با عنوان افزونه BackWPup را معرفی خواهیم نمود. ویژگی های افزونه بکاپ گیری کامل از وردپرس را بررسی می کنیم. دانلود افزونه BackWPup را ارائه می خواهیم داد. نهایتا با آموزش تصویری افزونه بکاپ گیری کامل از وردپرس کار با افزونه BackWPup را می آموزیم. پیشتر در مقاله ای جداگانه به معرفی بهترین افزونه بکاپ گیری وردپرس پرداختیم. در صورتی که هنوز آن مقاله را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد می کنیم برای مطالعه به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله معرفی بهترین افزونه بکاپ وردپرس: آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس

مقدمه بکاپ گیری کامل از وردپرس

بکاپ گیری کامل از وردپرس شامل دو مرحله می باشد. تهیه بکاپ کامل از فایل های وردپرس و بکاپ از دیتابیس وردپرس. بکاپ از فایل ها شامل بکاپ گیری کامل از وردپرس، قالب ها، افزونه ها و فایل های آپلودی می باشد. بکاپ از دیتابیس وردپرس نیز مشخصا از دیتابیس تهیه می شود. دیتابیس وردپرس کلیه اطلاعات پست ها و دسته بندی ها و تنظیمات و… را شامل می شود. افزونه فول بکاپ وردپرس با عنوان افزونه BackWPup فرایند بکاپ گیری کامل از وردرس را از پیشخوان وردپرس فراهم می کند. در ادامه به معرفی افزونه BackWPup خواهیم پرداخت. ویژگی های افزونه را بیان خواهیم نمود. سپس آموزش بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup را ارائه می دهیم. پس با ادامه آموزش افزونه فول بکاپ وردپرس با ما در وردپرس باران همراه باشید.

معرفی افزونه فول بکاپ وردپرس – افزونه BackWPup

افزونه فول بکاپ وردپرس که در این مقاله معرفی می کنیم، افزونه BackWPup می باشد. این افزونه با آمار دانلود بیش از 600 هزار از مخزن وردپرس یکی از بهترین افزونه های بکاپ وردپرس می باشد. به همین دلیل تیم وردپرس باران، آموزش بکاپ گیری کامل از وردپرس را با افزونه BackWPup در نظر گرفته است. در بنر معرفی این افزونه در مخزن وردپرس دانلود بالای 5 میلیونی ذکر شده است!

آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس - افزونه فول بکاپ وردپرس - بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup

انتخاب های دیگر در افزونه فول بکاپ وردپرس

افزونه BackWPup در دو نسخه رایگان و حرفه ای منتشر شده است. نسخه رایگان پاسخگوی تمام نیاز های شما برای بکاپ گیری کامل از وردپرس می باشد. اما در نسخه رایگان امکان بازگردانی بکاپ از پیشخوان وردپرس وجود ندارد. لذا در صورتی که افزونه حرفه ای تری نیاز دارید پیشنهاد ما استفاده از افزونه حرفه ای BackupBuddy می باشد. افزونه های رایگانی با تنظیمات کمتر که امکان بازیابی بکاپ وردپرس از پیشخوان را فراهم می کند نیز وجود دارند. در مقاله معرفی افزونه بکاپ گیری کامل از وردپرس 8 افزونه فول بکاپ وردپرس بررسی و مقایسه شده اند.

لینک مقاله معرفی بهترین افزونه بکاپ وردپرس: آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + معرفی 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس

ویژگی های افزونه فول بکاپ وردپرس – افزونه BackWPup

در ادامه ویژگی های افزونه فول بکاپ وردپرس BackWPup که توسعه دهنده افزونه ذکر کرده است، لیست شده اند.

 • تهیه بکاپ از دیتابیس وردپرس
 • برون ریزی فایل XML وردپرس
 • ساخت فایلی شامل لیست افزونه های نصب شده
 • بهینه سازی دیتابیس
 • بررسی و تعمیر دیتابیس
 • بکاپ از فایل های وردپرس
 • تهیه بکاپ در فرمت های مختلف فشرده از جمله zip, tar, tar.gz, tar.bz2
 • ذخیره بکاپ در هاست
 • انتقال بکاپ از طریق FTP
 • ذخیره بکاپ در سرویس های ابری مثل دراپ باکس (گوگل درایو در نسخه رایگان فعال نیست)
 • ارسال بکاپ به ایمیل
 • سازگار با وردپرس شبکه
 • بازیابی بکاپ از پیشخوان (در نسخه رایگان فعال نیست)
 • رمزنگاری فایل بکاپ (در نسخه رایگان فعال نیست)

دانلود افزونه BackWPup و نصب و فعالسازی آن

برای دانلود افزونه BackWPup و نصب آن می توانیم از دو روش اقدام کنیم. روش اول از پیشخوان وردپرس به بخش افزونه ها برویم و بر روی افزودن کلیک کنیم. سپس نام افزونه را جستجو و بر روی هم اکنون نصب کن کلیک نماییم و نهایتا آن را فعال کنیم. همچنین می توانیم فایل نصبی افزونه را از بخش دانلود افزونه BackWPup در همین صفحه دریافت کنیم. پس از دریافت فایل افزونه فول بکاپ وردپرس، باید آن را در فولدر افزونه ها در هاست آپلود و از حالت فشرده خارج کنیم. نهایتا از بخش افزونه ها در پیشخوان آن را فعال نماییم. آموزش نصب افزونه ها در وردپرس در مقاله ای جداگانه از دوره آموزش کامل وردپرس به طور مفصل بررسی شده است. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس

آموزش بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup

تا اینجا با افزونه فول بکاپ وردپرس یا همان افزونه BackWPup و ویژگی های آن آشنا شدیم. دانلود افزونه و نصب و فعالسازی را نیز مختصرا توضیح دادیم. وقت آن رسیده است تا آموزش بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup را آغاز کنیم. پس از فعالسازی افزونه منویی با عنوان افزونه در پیشخوان وردپرس اضافه می شود که زیر منو های مختلفی را شامل می شود.

بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس با یک کلیک

ابتدا وارد زیر منوی داشبرد افزونه BackWPup می شویم. همان طور که مشخص است، یک دکمه بزرگ برای شروع بکاپ گیری از وردپرس تنها با یک کلیک به ما چشمک میزند! تنها با کلیک بر روی این دکمه یک بکاپ از دیتابیس وردپرس ساخته شده و لینک دانلود ارائه می شود. اما اگر به دنبال روش افزونه فول بکاپ وردپرس هستید نگران نباشید. امکان تهیه بکاپ کامل از وردپرس نیز در این افزونه فراهم شده است. برای آموزش بکاپ گیری کامل از وردپرس در ادامه با ما باشید.

بکاپ گیری کامل از وردپرس – تعریف Job در افزونه BackWPup

برای بکاپ گیری با تنظیمات دلخواه می توانیم طرح های مختلفی را برای بکاپ گیری تعریف نماییم. در تعداد این طرح ها محدودیتی وجود ندارد. به هر یک از این طرح ها در افزونه BackWPup یک Job می گویند. مثلا فرض کنید بخواهیم یک بکاپ گیری کامل از وردپرس بصورت هفتگی، از دیتابیس بصورت روزانه و از قالب ها و افزونه ها به صورت ماهانه داشته باشیم. کافی است برای هر کدام یک Job در افزونه تعریف کنیم. برای افزودن یک Job در افزونه فول بکاپ وردپرس از زیر منو های افزونه بر روی Add New Job کلیک می کنیم. یک صفحه برای تنظیمات دلخواه برای بکاپ مد نظر ظاهر می شود. این صفحه شامل چندین تب می باشد که با انتخاب برخی موارد ممکن است این تب ها کم یا زیاد گردند. در تب با عنوان General  تنظیمات عمومی بکاپ را انجام می دهیم.

افزونه فول بکاپ وردپرس - بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup

تنظیمات عمومی

Job Name: ابتدا برای Job خود یک اسم تعیین می کنیم. مثلا Weekly Full Backup برای طرح بکاپ کامل هفتگی مناسب است.

Job Tasks: سپس در این بخش تعیین می کنیم این طرح بکاپ از چه بخش هایی بکاپ گیری را انجام دهد. برای بکاپ گیری کامل از وردپرس حداقل Database Backup و File Backup را انتخاب می کنیم. در صورتی که بخواهیم فقط از دیتابیس و یا فقط از فایل ها طرح بکاپ را تعریف کنیم، تنها گزینه های مورد نظر را انتخاب می کنیم.

در ادامه نام فرمت نامگذاری فایل بکاپ و فرمت فشرده سازی را انتخاب می کنیم. در نهایت نیز محل ذخیره بکاپ را تعیین می کنیم. محل ذخیره بکاپ می تواند شامل فولدری در هاست، ایمیل، FTP، دراپ باکس و… باشد. در صورت انتخاب هر کدام از موارد مورد نظر، تبی برای تنظیمات افزونه فول بکاپ وردپرس ظاهر می گردد. در ادامه به توضیح سایر تب های موجود می پردازیم.

سایر تنظیمات افزونه فول بکاپ وردپرس

Settings for database backup: در تب DB Backup تنظیمات مربوط به بکاپ گیری از دیتابیس وردپرس آمده اند. برای اینکه جدول هایی از دیتابیس را از لیست بکاپ گیری حذف کنیم، کافی است چک مارک آن ها را برداریم. در ادامه نیز یک نام برای بکاپ دیتابیس وردپرس انتخاب می کنیم و نوع فشرده سازی را تعیین می کنیم.

Folders to backup: برای تنظیمات گزینه های بکاپ گیری از فایل های وردپرس به تب Files  می رویم. برای بکاپ گیری از هر عنوان کافی است چک مارک مربوط به آن را فعال کنیم. انتخاب ها به ترتیب عبارتند از: فولدر نصب وردپرس، فولدر محتوای وردپرس، افزونه ها، قالب ها و آپلودها. در صورتی که بخواهیم یک فولدر داخلی از هر یک از انتخاب ها را از لیست بکاپ حذف کنیم، چک مارک آن را در بخش Exclude فعال می کنیم. همان طور که اشاره شد افزونه BackWPup یک افزونه فول بکاپ وردپرس می باشد. برای بکاپ گیری کامل از وردپرس کافی است چک مارک همه گزینه های اصلی را بدون Exclude کردن موردی فعال کنیم.

To Folder: محل ذخیره بکاپ در هاست را در این بخش تعیین می کنیم.

To Email: گزینه های مربوط به ارسال بکاپ از طریق ایمیل را از اینجا تنظیم می کنیم.

در صورتی که محل ذخیره سازی بکاپ را روی موارد بیشتری تنظیم کرده باشیم، تنظیمات هر کدام در تب های جدید قابل تنظیم می باشند. نهایتا با ذخیره کردن یک Job ایجاد می شود. هر زمان به بکاپ گیری با تنظیمات انجام داده نیاز داشتیم، از زیر منوی Job می توانید آن را Start نماییم. اما در صورتی که بخواهیم بکاپ گیری کامل از وردپرس به صورت دوره ای و برنامه ریزی شده انجام شود، طبق روش آموزشی در ادامه عمل می کنیم.

بکاپ گیری کامل از وردپرس طبق برنامه ریزی زمان بندی شده و دوره ای (بکاپ گیری خودکار)

Job Schedule: در تنظیمات این تب از افزونه فول بکاپ وردپرس، نحوه اجرای بکاپ گیری را می توان تنظیم نمود. ابتدا وارد تنظیمات این بخش می شویم.

افزونه فول بکاپ وردپرس - بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup

برای فعال کردن بکاپ خودکار از وردپرس گزینه Start Job را بر روی with WordPress cron تنظیم می کنیم. با این کار تنظیمات زمان بندی در پایین همین بخش ظاهر می شوند. برای زمان بندی خودکار می توانیم فاصله زمانی بکاپ گیری را روی ماهانه، هفتگی، روزانه یا ساعتی تنظیم کنیم. همچنین زمان دقیق تهیه بکاپ را می توانیم روی ساعت و دقیقه خاصی تنظیم نماییم. در پایان با ذخیره یک Job ایجاد می شود که بدون نیاز به دخالت مدیر بکاپ گیری خودکار از وردپرس را انجام می دهد.

نتیجه

در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس در مورد افزونه فول بکاپ وردپرس صحبت کردیم. ابتدا با یک مقمه به مفهوم بکاپ کامل از وردپرس پرداختیم. گفتیم برای بکاپ باید از دیتابیس و فایل ها بکاپ تهیه کنیم. افزونه BackWPup را معرفی نمودیم و ویژگی های آن را بررسی کردیم. سپس بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup را آموزش دادیم. نهایتا بکاپ گیری خودکار از وردپرس طبق زمان بندی و تهیه بکاپ دوره ای را ارائه دادیم. امیواریم از این آموزش وردپرس استفاده لازم را برده باشید. با ما در وردپرس باران همراه باشید.

دانلود افزونه BackWPup

صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

افزونه فول بکاپ وردپرس - بکاپ گیری کامل از وردپرس با افزونه BackWPup
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست