افزونه UpdraftPlus آموزش کامل تنظیمات + دانلود

در این مقاله از مرجع آموزش وردپرس به آموزش افزونه UpdraftPlus می پردازیم. این افزونه از میان افزونه های بکاپ گرفتن از وردپرس بیشترین دانلود را در مخزن وردپرس به خود اختصاص می دهد. نسخه رایگان آپ درافت پلاس امکانات قابل قبولی را برای بکاپ گیری وردپرس با افزونه ارائه می دهد. در یخش دانلود همین صفحه دانلود افزونه UpdraftPlus را نیز ارائه خواهیم داد. بکاپ زمان بندی شده در وردپرس و بازیابی بک آپ وردپرس را نیز بررسی خواهیم کرد. در ادامه با آموزش کامل تنظیمات افزونه UpdraftPlus و کار با آن جهت بکاپ گیری از وردپرس با ما همراه باشید.

معرفی افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus یکی از بهترین افزونه های رایگان بکاپ وردپرس می باشد. این افزونه با آمار دانلود بی نظیر دانلود بیش از 1 میلیون دانلود را در مخزن وردپرس ثبت کرده است. افزونه Updraft Plus را می توان محبوب ترین افزونه بکاپ وردپرس دانست. امتیاز 5 از 5 نیز بیانگر این محبوبیت می باشد. در صورتی که دنبال یک افزونه سریع و با تنظیمات ساده برای بکاپ وردپرس هستید، آموزش افزونه UpdraftPlus بهترین انتخاب است. ولی اگر نگاه حرفه ای تر دارید و تنظیمات دقیقتر و شخصی سازی بیشتر نیاز دارید، به مقاله معرفی بهترین افزونه بکاپ وردپرس که بالاتر معرفی شد مراجعه نمایید.

ویژگی های افزونه UpdraftPlus

 • بازیابی بکاپ وردپرس به سادگی بکاپ گرفتن آن
 • بکاپ بر روی سرویس های ذخیره سازی ابری
 • امکان زمان بندی بکاپ گیری
 • سریع و نیاز به منابع کم سرور
 • آزمایش شده بر روی بیش از 1 میلیون سایت وردپرس

آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس + 8 بهترین افزونه بکاپ گیری از وردپرس - آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus


آموزش افزونه UpdraftPlus

در ادامه به آموزش کامل تنظیمات بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus می پردازیم. پیش از هر چیز دانلود افزونه UpdraftPlus و نصب آن را ارائه می دهیم.

دانلود افزونه UpdraftPlus

در این قسمت از آموزش افزونه UpdraftPlus به دانلود افزونه می پردازیم. برای دانلود افزونه UpdraftPlus می توانیم از پیشخوان وردپرس و بخش افزونه ها نام آن را جستجو کنیم. همچنین در بخش دانلود همین مقاله لینک دانلود افزونه Updraft Plus آمده است. کافی است آن را در فولدر افزونه ها در هاست خود آپلود و از حالت فشرده خارج نمایید. برای آموزش روش های نصب افزونه، می توانید به دوره آموزش کامل وردپرس در وردپرس باران مراجعه نمایید.

تنظیمات افزونه UpdraftPlus

پس از دانلود افزونه UpdraftPlus و نصب و فعالسازی آن، افزونه برای بکاپ وردپرس آماده است. برای ورود به بخش تنظیمات افزونه به پیشخوان، تنظیمات و سپس “پشتیبان های افزونه UpdraftPlus” مراجعه می کنیم. در صفحه تنظیمات افزونه چندین تب وجود دارد.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus

1- وضعیت کنونی: در این بخش اطلاعاتی در مورد پشتیبان گیری زمان بندی شده بعدی، آخرین بکاپ گیری، آخرین پیام ثبت شده وجود دارد. همچنین امکان بکاپ وردپرس و بازیابی بکاپ در این بخش از تنظیمات افزونه UpdraftPlus فراهم شده است.

2- پشتیبان های موجود: در بخش پشتیبان ها، لیستی از بکاپ های گرفته شده نمایش داده می شود. برای هر بکاپ اطلاعاتی مثل زمان بکاپ و نوع بکاپ و نمایش اطلاعات دیگر قرار دارد.

3- کلون/جابجایی: در این بخش امکاناتی برای انتقال سایت وردپرسی از یک هاست به جای دیگر قرار دارد. این امکان صرفا در نسخه حرفه ای افزونه فعال است.

4- تنظیمات افزونه UpdraftPlus: کلیه تنظیمات مربوط به افزونه از جمله تنظیم بکاپ زمان بندی و بکاپ خودکار، محل ذخیره و انتقال بکاپ و… در این بخش در دسترس می باشند.

5- ابزارهای پیشرفته: در این بخش اطلاعاتی در مورد سرور و دیتابیس ارائه شده است. تنظیماتی مثل خروجی گرفتن از تنظیمات برنامه یا درون ریزی اطلاعات در این بخش وجود دارند. بسیاری دیگر از تنظیمات این بخش نیز در نسخه رایگان فعال نیستند.

6- پریمیوم: برای سفارش نسخه حرفه ای افزونه از سایت سازنده می توانید از اینجا اقدام نمایید.


آموزش بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus

برای بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus به تب وضعیت کنونی در تنظیمات افزونه می رویم. سپس بر روی تهیه پشتیبان کلیک می کنیم. یک صفحه پاپ آپ برای تعیین تنظیمات سریع برای بکاپ ظاهر می شود.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus

در این صفحه چند گزینه وجود دارد. در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم.

گزینه اول برای بکاپ گرفتن از دیتابیس می باشد. دیتابیس شامل کلیه تنظیمات وردپرس، پست ها و… می باشد. برای تهیه بکاپ از دیتابیس وردپرس این گزینه را فعال می کنیم.

گزینه دوم برای بکاپ گرفتن از فایل های وردپرس می باشد. فایل ها شامل هسته وردپرس، افزونه ها، قالب ها، رسانه ها یا همان فایل های آپلود شده و کلیه فایل های روی هاست می باشد. برای بکاپ از فایل ها این گزینه را فعال می کنیم.

گزینه سوم برای ارسال و انتقال فایل ها به محل دیگر می باشد.

گزینه چهارم نیز برای جلوگیری از پاک شدن خودکار فایل بکاپ می باشد.

نهایتا پس از انتخاب گزینه های مورد نظر برای بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus بر روی دکمه تهیه پشتیبان کلیک می کنیم. شروع بکاپ گیری با پیغام زیر اطلاع رسانی می شود. پس از مدتی بکاپ ساخته می شود و ذخیره می گردد.

شروع پشتیبان گیری: بسیار خوب . شما به زودی فعالیت هایی را در ” آخرین گزارش ها ” در فیلد زیر خواهید دید.


آموزش کار با افزونه UpdraftPlus برای بکاپ زمان بندی شده در وردپرس

برای بکاپ زمان بندی شده در وردپرس با افزونه UpdraftPlus ابتدا به تنظیمات افزونه می رویم. سپس وارد تب تنظیمات افزونه می شویم. در این قسمت کلیه تنظیمات افزونه از جمله برنامه ریزی بکاپ گیری وجود دارد.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus

برنامه ریزی بکاپ گیری همانند آموزش بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus ساده است. در صفحه تنظیمات اولین گزینه برای بکاپ گیری خودکار وردپرس از فایل ها می باشد. با تنظیم مقادیر بر روی زمان بندی های مورد نظر فرایند بکاپ گیری دوره ای به طور خودکار انجام می گیرد. مثلا می توانیم هر 4 ساعت یکبار، هر 8ساعت، هر 12 ساعت، روزانه، هفتگی و ماهانه فرایند بکاپ گیری خودکار را تنظیم نماییم. تعداد بکاپ هایی که نگهداری می شوند نیز از گزینه بعدی تنظیم می کنیم. با این کار فایل های قدیمی تر به طور خودکار پاک می شوند. ردیف دوم تنظیمات نیز عملکردی مشابه جهت بکاپ از دیتابیس وردپرس را انجام می دهد.


آموزش کار با افزونه UpdraftPlus جهت بازیابی بکاپ وردپرس

برای کار با افزونه UpdraftPlus برای بازیابی بکاپ وردپرس کافی است به تب پشتیبان های موجود مراجعه کنیم.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus

لیستی از پشتیبان های گرفته شده یا همان بکاپ ها در این صفحه نمایش داده می شود. کافی است بکاپ مورد نظر را از اطلاعات نمایش داده شده انتخاب نماییم. برای بازیابی بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus بر روی بازنشانی کلیک می کنیم.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus

با توجه به محتویات موجود در فایل بکاپ می توانید موارد مورد نظر جهت بازیابی را انتخاب نمایید. در پایان بر روی بازنشانی کلیک می کنیم. پس از مدتی بازیابی بکاپ وردپرس تمام می شود.


خرید افزونه UpdraftPlus نسخه حرفه ای یا افزونه جایگزین حرفه ای

دانلود افزونه UpdraftPlus دارای یک نسخه حرفه ای نیز می باشد. در نسخه حرفه ای این افزونه امکانات بیشتری نسبت به نسخه رایگان ارائه شده است. در صورت خرید افزونه UpdraftPlus نسخه حرفه ای می توانید از تمام امکانات آن بهره مند شوید. همچنین ما در وردپرس باران بر روی روش های بکاپ گیری با افزونه و بدون افزونه و همچنین نقد و بررسی برترین افزونه ها در این زمینه مقاله ای منتشر کرده ایم. پیشنهاد ویژه وردپرس باران مطالعه این مقاله ارزشمند (حاصل تجربه تیم وردپرس باران) و انتخاب یک افزونه حرفه ای برای بکاپ گرفتن از وردپرس می باشد. در صورتی که دنبال افزونه حرفه ای تری برای بکاپ گیری وردپرس هستید به مقاله آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس در لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک معرفی و مقایسه 8 افزونه برتر بکاپ گیری وردپرس در آموزش بکاپ گرفتن از وردپرس

نتیجه گیری

در این مقاله از وردپرس باران به آموزش افزونه UpdraftPlus پرداختیم. ابتدا با معرفی مختصری از افزونه آغاز نمودیم. برخی ویژگی های آن را  لیست کردیم. سپس آموزش افزونه را آغاز کردیم. ابتدا دانلود افزونه UpdraftPlus را ارائه دادیم. در ادامه به آموزش تنظیمات افزونه پرداختیم. سپس آموزش بکاپ وردپرس با افزونه و بکاپ زمان بندی شده و دوره ای را ارائه کردیم. در پایان نیز آموزش بازیابی بکاپ وردپرس با افزونه UpdraftPlus را بررسی کردیم. امیدواریم این آموزش وردپرس برای شما مفید بوده باشد. با ما در سایر مقالات سایت همراه باشید.


پیشنهاد وردپرس باران:

لیست سایر آموزش های دوره آموزش گام به گام وردپرس: دوره آموزش کامل وردپرس


 

دانلود افزونه UpdraftPlus

صفحه افزونه

4 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام در حالت اول، فایل پشتیبان رو کجا ذخیره میکنه ؟
  انجامش دادم، ولی برای محل ذخیره سازی، سوالی نپرسید

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-07-15 10:06

   سلام دوست من
   مسیر بکاپ وردپرس در افزونه UpdraftPlus بر روی هاست شما فولدر wp-content/updraft می باشد.
   با توجه به اینکه فرایند بکاپ گیری بر روی هاست کار مناسبی نیست و با حذف اطلاعات، فایل های بکاپ نیز از دست خواهند رفت پیشنهاد می کنم از یک افزونه حرفه ای مثل بکاپ بادی استفاده کنید تا فایل های بکاپ به طور خودکار به ایمیل، فضای هاست ابری مثل گوگل درایو، دراپ باکس یا … ارسال شوند و در یک محل ذخیره امن در خارج از هاست اصلی سایت شما در دسترس باشند.
   لینک افزونه BackupBuddy فارسی
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام و روز به خیر
  من از این مطلب استفاده کردم و بابت این کمک تون ممنونم. شاد و سلامت و پیروز باشید.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-12-24 11:18

   سلام دوست من
   خوشحالم برای شما مفید بوده و استفاده کردید.
   با سپاس از دیدگاه شما

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش افزونه updraftplus + دانلود افزونه updraftplus
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست