1. وردپرس باران
 2. آموزش ها
 3. آموزش افزونه WP Rocket در 10 گام + فیلم رایگان + دوره فوق جامع

آموزش افزونه WP Rocket در 10 گام + فیلم رایگان + دوره فوق جامع

به نام خدا. با یک آموزش وردپرس رایگان دیگر از مرجع وردپرس در خدمت شما هستیم. در مقالات قبلی افزونه WP Rocket را برای افزایش سرعت سایت وردپرس معرفی کردیم. این بار با آموزش افزونه WP Rocket ، کانفیگ و نحوه کار با آن در خدمت شما هستیم. در این راهنمای جامع 0️⃣ ابتدا خیلی سریع با تعریف های مهم در بهینه سازی سرعت سایت آشنا می شوید. ❤️ سپس با 3 دوره آموزش کار با افزونه راکت به افزایش سرعت سایت وردپرسی خود خواهید پرداخت. 1️⃣ دوره اول بهینه سازی سرعت با موشک در 10 گام ساده است. 2️⃣ دوره دوم فیلم آموزش WP Rocket رایگان است. 3️⃣ دوره سوم نیز پکیج پیشرفته و فوق جامع راکت به صورت پروژه محور می باشد. پس با این راهنمای فوق جامع از وردپرس باران با ما همراه باشید.

0️⃣ آموزش کار با افزونه WP Rocket

3 دوره آموزش افزونه WP Rocket وردپرس باران

قبل از اینکه مستقیم وارد آموزش افزونه WP Rocket و کار با آن شویم بهتر است با چند اصطلاح مهم آشنا شوید. اصطلاحاتی مثل کش، کش سرور، کش مرورگر، افزونه کش، افزونه بهینه سازی وردپرس، بارگذاری تنبل تصاویر، بهینه سازی منابع، فایل ها و کدهای CSS, JS، فونت های گوگل، دیتابیس وردپرس، فشرده سازی Gzip و…

با آشنایی با این موارد به سادگی می توانید تنظیمات افزونه WP Rocket راکت را یاد بگیرید و افزایش سرعت سایت را انجام دهید. پس با یک پیش آموزش بسیار ضروری وارد دنیای بهینه سازی سرعت سایت شوید.

کش چیست؟ افزونه کش چه کار می کند؟

به تهیه یک نسخه کپی از صفحات سایت در هاست و ارسال سریع آن به مرورگر کاربر، کش سرور می گویند. نوع دیگری از کش با عنوان کش مرورگر نیز وجود دارد که برای فایل ها و منابع سایت مثل فایل های CSS و JS به کار می رود. در این نوع کش، اطلاعاتی مثل فایل های CSS و JS بر روی مرورگر کاربر ذخیره می شوند و در بازدید های مجدد کاربر استفاده می شوند. بنابراین در بازدید های بعدی حجم دانلود کاهش می یابد و سرعت وردپرس افزایش می یابد.

دو نوع کش سایت:

 1. کش سرور
 2. کش مرورگر

با فعال کردن کش سرور و کش مرورگر برای سایت خود به کمک یک افزونه کش می توانید سرعت بارگذاری صفحات را به طرز چشمگیری افزایش دهید. در همین آموزش افزونه WP Rocket وردپرس باران یاد می گیرید چطور کش سرور و مرورگر را فعال کنید. البته پیشتر در یک مقاله جامع بهترین افزونه های کش و بهینه سازی وردپرس را معرفی و مقایسه کردیم که می توانید از این نقد و بررسی نیز استفاده کنید. در این مقاله 12 افزونه کش وردپرس مقایسه و برترین ها معرفی شده اند.

لینک مقاله معرفی و مقایسه بهترین افزونه کش وردپرس

تفاوت آموزش افزونه راکت با دیگر افزونه های کش وردپرس

افزونه های متعددی برای بهینه سازی وردپرس ارائه شده اند. برخی از افزونه های ساده فقط برای فعال کردن کش سایت کاربرد  دارند. اما دلیل آموزش افزونه راکت در وردپرس باران این است که این افزونه علاوه بر کش سرور و کش مرورگر، امکانات بسیار زیاد دیگری نیز برای بهینه سازی سرعت سایت وردپرسی شما فراهم می کند.

آموزش افزونه راکت فقط شامل تنظیمات ساده کش سایت نیست و با این افزونه حرفه ای امکانات بسیار کاملی برای بهینه سازی سایت های وردپرسی را در اختیار خواهید داشت تا سایت شما مثل یک موشک سریع شود.

از مهمترین امکاناتی که با آموزش WP Rocket می توانید در سایت خود فعال کنید موارد زیر هستند.

 • فعال کردن کش سرور برای سایت
 • فعال کردن کش مرورگر
 • پیش بارگذاری کش صفحات سایت
 • فشرده سازی فایل های استایل و اسکریپت ها
 • ترکیب فایل های CSS و JS
 • بهینه سازی بارگذاری فونت های گوگل
 • بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس
 • بهینه سازی پایگاه داده Database

این ویژگی ها تقریبا امکانات اصلی افزونه موشک را تشکیل می دهند. پیشتر در مورد ترفند های افزایش سرعت وردپرس و راهکارهای عملی بهینه سازی سایت های وردپرسی مقاله ای منتشر کردیم. پیشنهاد ویژه می شود که پیش از آموزش افزونه راکت حتما این مقاله را مطالعه کنید. چون با آشنایی با اصطلاحات و روش های بهینه سازی وردپرس خیلی بهتر می توانید با تنظیمات افزونه کار کنید. در مقاله راهنما که در لینک زیر موجود است هم با تعاریف مهم در بهینه سازی آشنا می شوید و هم روش ها و ترفند های کاربردی افزایش لود سایت را یاد می گیرید.

لینک مقاله راهنمای جامع افزایش سرعت وردپرس بزودی

در ادامه به آموزش رایگان افزونه افزایش سرعت موشک وردپرس می پردازیم. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

❤️ آموزش افزونه راکت برای افزایش سرعت وردپرس

آموزش افزونه راکت وردپرس باران

افزونه راکت وردپرس چیست؟

پیش از آموزش افزونه WP Rocket خوب است تعریف کوتاهی از این افزونه داشته باشیم تا با موارد استفاده از آن بیشتر آشنا شوید. افزونه WP-Rocket یا راکت وردپرس که بهتر است در ترجمه فارسی با افزونه موشک نام گذاری شود یک افزونه بهینه سازی و افزایش سرعت سایت وردپرس می باشد. این افزونه به طور کلی مجموعه ای از اقدامات بهینه سازی را در سایت وردپرسی شما فعال می کند تا در نهایت سرعت بارگذاری سایت شما افزایش یابد.

در بخش قبل با بسیاری از ترفند ها و روش های بهینه سازی سایت آشنا شدید. با تنظیمات افزونه راکت تقریبا تمام این امکانات را در وردپرس خود خواهید داشت تا بدون کدنویسی بتوانید سرعت سایت خود را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهید.

اما استفاده از افزونه موشک همیشه هم پیشنهاد نمی شود!

چه زمانی از افزونه WP Rocket وردپرس استفاده کنیم؟

افزونه راکت برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی ساخته شده است ولی ممکن است در همه سایت ها نتیجه مناسبی نداشته باشد. بنابراین بهتر است که حتما پس از انجام تنظیمات و آموزش افزونه WP Rocket نتیجه کار بهنیه سازی سرعت با حالت قبل از بهینه سازی مقایسه شود. به این معنی که فقط در شرایطی که افزایش سرعت وردپرس را در نتیجه کار مشاهده کردید باید از این افزونه استفاده کنید.

افزونه موشک با توجه به فرایند های بهینه سازی کش، منابع، فایل های CSS , JS و فعال کردن بارگذاری تنبل و بسیاری موارد دیگر سعی در بهبود سرعت وردپرس دارد. اما در برخی (و فقط در برخی!) از سایت ها دیده می شود که فرایند افزایش سرعت سایت نتیجه عکس می دهد. چون فرآیند بهینه سازی منابع سرور را درگیر می کند و مخصوصا در هاست های اشتراکی ارزان قیمت نتیجه معکوس خواهد داشت.

ابزار سنجش سرعت سایت قبل و بعد از نصب افزونه راکت وردپرس

همانطور که اشاره شد بهتر است پس از نصب و تنظیمات مطابق آموزش افزونه WP Rocket حتما نتیجه بهینه سازی وردپرس و افزایش سرعت سایت را قبل و بعد از تنظیمات بررسی کنیم. برای بررسی نتیجه نصب افزونه موشک می توانید از ابزارهای سنجش سرعت سایت استفاده کنید. ابزار آنلاین و رایگان GTMetrix یکی از بهترین و محبوب ترین ابزار های تست سرعت سایت ها می باشد. فقط کافی است وارد سایت GTMetrix.com شوید و آدرس سایت یا صفحات سایت را وارد کنید. جی تی متریکس آماری از تعداد درخواست های سرور، حجم صفحه و سرعت بارگذاری صفحه به شما خواهد داد.

شما برای بررسی عملکرد و تنظیمات افزونه راکت باید قبل و بعد از نصب و تنظیمات، بررسی سرعت را در این سرویس انجام دهید و نتایج افزایش سرعت وردپرس را بررسی کنید.

یک مثال از بررسی تست سرعت سایت در سایت GTMetrix

در تصویر زیر نتیجه بررسی سرعت سایت وردپرس باران را در سایت جی تی متریکس مشاهده می کنید.

در نتیجه بررسی سرعت سایت در GTMetrix، پارامترهای مهم در این ابزار سنجش سرعت سایت موارد زیر هستند:

 • Fully Loaded Time : این عدد که برای وردپرس باران 3.2 ثانیه است، زمان بارگذاری صفحه سایت را مشخص می کند.
 • Total Page Size : این عدد حجم بارگذاری و لود سایت را نشان می دهد. کمتر بودن حجم صفحه موجب افزایش سرعت صفحه می شود.
 • Requests : تعداد درخواست ها به سمت سرور است. این عدد هر چقدر کمتر باشد یعنی سایت بهینه تر است.
 • دو عدد سمت چپ یعنی Pagespeed Score و YSlow Score نیز امتیازی است که به سرعت سایت بر اساس یک سری معیار ها داده می شود ولی موارد مهم تر در بررسی سرعت، سه معیار قبلی هستند.

البته ابزارهای دیگری نیز برای بررسی سرعت وجود دارند که با توجه به کیفیت و محبوبیت جیتی متریکس معرفی آن ها ضروری نیست. پس از آموزش افزونه WP Rocket می توانید سرعت سایت را در همین ابزار بررسی کنید.

آیا نصب افزونه راکت = افزایش سرعت بارگذاری سایت؟

تا اینجا در مورد اینکه چه زمانی از افزونه موشک استفاده کنید صحبت کردیم. همانطور که دیدید برای بررسی کیفیت عملکرد افزونه در سایت شما نیاز است تا ابتدا افزونه را نصب و تنظیم کنید و سپس نتیجه را با حالت قبل مقایسه کنید. اما همان طور که اشاره شد:

در برخی (و فقط در برخی!) از سایت ها دیده می شود که فرآیند افزایش سرعت سایت با یک افزونه نتیجه عکس می دهد.

البته در بیش از 90 درصد مواقع بلافاصله پس از نصب افزونه شاهد افزایش سرعت سایت به طرز شگفت انگیزی خواهید بود. همچنین با انجام تنظیمات بیشتر که در آموزش های افزونه راکت یاد می گیرید شاهد بهبود بیشتر سرعت وردپرس نیز خواهید بود. شاید به جرات بتوانیم بگوییم که:

در 99% سایت های وردپرسی می توانید سرعت سایت را به کمک افزونه ای مثل موشک تا چند برابر افزایش دهید.

پس پیشنهاد می شود حتما افزونه را دانلود و نصب کنید و نتیجه بهینه سازی را بر روی سایت وردپرسی خود بررسی کنید تا شگفت زده شوید.

افزونه WP Rocket را از کجا دانلود کنید؟

پیش از آموزش افزونه WP Rocket باید آن را دانلود کنید. راکت یک افزونه رایگان نیست و سازنده افزونه آن را به صورت تجاری ارائه کرده است. نسخه اورجینال افزونه راکت به صورت کاملا فعال سازی شده و بدون محدودیت با تمام امکانات در وردپرس باران ارائه شده است. افزونه WP Rocket وردپرس باران کاملا فارسی سازی شده و برای اولین بار در ایران با 30 روز ضمانت بازگشت سفارش و یک عمر بروزرسانی و پشتیبانی رایگان و همیشگی ارائه می شود.

دانلود افزونه WP Rocket افزایش سرعت سایت وردپرس - افزونه موشک - افزونه راکت

مزیت های خرید افزونه راکت از وردپرس باران:

 • نسخه اورجینال و بدون دستکاری
 • ترجمه شده به زبان فارسی
 • دانلود آنی و مستقیم
 • 30 روز ضمانت بازگشت سفارش
 • یک عمر بروزرسانی رایگان و همیشگی
 • یک عمر پشتیبانی رایگان و همیشگی
 • فعال سازی امکانات و رفع محدودیت ها (اختصاصی)
 • ارائه کاملترین نسخه در جهان (اختصاصی)

برای تهیه نسخه اورجینال، فعال سازی شده و فارسی افزونه هم اکنون می توانید از لینک زیر اقدام کنید.

لینک خرید نسخه اورجینال و فارسی افزونه WP Rocket

دانلود رایگان افزونه WP Rocket

پیش از هر چیز بدانید که افزونه راکت نسخه رایگان ندارد. شرکت سازنده افزونه آن را به صورت تجاری عرضه کرده است و این افزونه تنها یک نسخه پولی دارد و رایگان نیست. در برخی مراجع مشاهده می شود که نسخه هایی از این افزونه را به صورت رایگان منتشر کرده اند. اما استفاده از نسخه های رایگان منتشر شده که اصطلاحا به آن ها نسخه نال شده می گویند، خطرات جبران ناپذیری دارد! پس حتی برای آموزش افزونه WP Rocket یا هر گونه تست و بررسی دیگر نیز به هیچ وجه به دنبال نسخه های نال و رایگان نباشید.

دانلود رایگان نسخه نال شده افزونه راکت

به طور کلی به قالب ها و افزونه های تجاری وردپرس که به صورت رایگان منتشر می شوند، قالب یا افزونه نال شده می گویند. پیشتر در وردپرس باران یک ویدئوی چند دقیقه ای در مورد افزونه های نال شده و خطرات جبران ناپذیر آن ها منتشر کردیم. پیشنهاد می شود که همین حالا به لینک افزونه نال شده چیست مراجعه کنید تا از خطرات نصب افزونه های نال مطلع شوید.

لینک ویدئوی افزونه نال شده وردپرس چیست؟

پس از اینکه با اصطلاحات مهم در بهینه سازی سرعت سایت آشنا شدید و افزونه موشک را تهیه کردید، نوبت به تنظیمات افزونه و کار با آن می رسد. پس در ادامه برای یادگیری نحوه کار با این افزونه با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

قدم بعدی، آموزش کار با افزونه راکت و تنظیمات آن است.

1️⃣ آموزش افزونه WP Rocket (رایگان)

آموزش افزونه WP Rocket

از این قسمت به صورت عملی آموزش کار با افزونه WP Rocket فارسی را شروع می کنیم. راهنما در قالب 10 گام ساده ارائه می شود تا قدم به قدم بتوانید سرعت وردپرس خود را بهینه کنید. تمام موارد معرفی شده در بخش مقدمه که تا اینجا معرفی شدند را می توانید با یادگیری این بخش در وردپرس خود فعال کنید تا افزایش سرعت سایت خود را پس از چند گام ساده مشاهده کنید. در ادامه فهرست و لینک آموزش های رایگان آمده است.

گام 0 : نصب افزونه WP Rocket

افزونه های حرفه ای وردپرس مثل افزونه بهینه سازی وردپرس راکت را می توانید به 2 روش نصب کنید.

 1. نصب از طریق پیشخوان با آپلود فایل زیپ افزونه
 2. نصب افزونه به روش دستی طریق هاست به روش دستی

راهنمای کامل نصب افزونه در وردپرس به هر 2 روش در مقاله جامعی از وردپرس باران ارائه شده است. به کمک آموزش های این مقاله به سادگی می توانید این افزونه افزایش سرعت سایت وردپرس را نصب کنید.

لینک مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس

گام 1 : آموزش WP Rocket

در گام 1 به معرفی کلی داشبورد و تنظیمات افزونه راکت می پردازیم. در این گام می توانید با عملکرد کلی هر بخش از تنظیمات پلاگین آشنا شوید و بدانید که هر بخش برای چه تنظیماتی در نظر گرفته شده است. یک سری تعریف های مربوط به بهینه سازی سرعت سایت نیز در این بخش معرفی می شوند تا اصطلاحت فنی نیز برای شما گیج کننده نباشند. با بررسی این گام شما آماده تنظیم افزونه برای افزایش سرعت سایت ورپرسی خود خواهید شد.

آموزش WP Rocket تنظیمات افزونه راکت

مهمترین مطالبی که در گام 1 بررسی می کنیم در زیر فهرست شده اند. همچنین لینک تنظیمات افزونه در این گام آمده است.

 • امکاناتی که این افزونه به شما می دهد
 • مواردی که پیش از کانفیگ افزونه باید حتما بدانید
 • آموزش افزونه WP Rocket نصب افزونه به 2 روش
 • بهینه سازی و افزایش سرعت سایت وردپرس بلافاصله پس از نصب
 • شروع پیکربندی و تنظیمات اساسی افزونه
 • دسترسی سازنده افزونه به اطلاعات سایت
 • تائید نصب افزونه
 • حساب کاربری و اقدامات سریع
 • حساب من
 • RocketCDN
 • اقدامات سریع
 • فعالسازی نسخه بتا یا آزمایشی در تنظیمات
 • باید ها و نباید ها در تنظیمات اولیه

لینک گام 1 : آموزش تنظیمات افزونه WP Rocket

گام 2 : تنظیمات کش موشک وردپرس (مهم)

در گام 2 از آموزش افزونه WP Rocket به معرفی مهمترین بخش کار با این افزونه می پردازیم. عنوان این بخش کش موشک وردپرس است. کش یعنی تهیه نسخه کپی و آماده از سایت برای دسترسی سریع و بدون وقفه کاربران به صفحات سایت. در آموزش افزونه راکت در گام دوم یاد می گیرید ابتدا با مفهوم کلی کش و انواع آن آشنا می شوید. یاد می گیرید چطور کش وردپرس را به کمک این افزونه فعال کنید. در ادامه نیز تنظیمات پیشرفته تر شامل کش موبایل، کش کاربران، طول عمر کش و… را بررسی می کنیم.

آموزش افزونه WP Rocket : تنظیمات کش موبایل

مهمترین مطالبی که در گام 2 (مهمترین گام) بررسی می کنیم در زیر فهرست شده اند. همچنین لینک صفحه این گام آمده است.

 • تعریف کش
 • کش سرور
 • کش مرورگر
 • تنظیمات کش
 • کش موبایل
 • کش کاربران
 • طول عمر کش
 • حذف یا پاک کردن کش
 • غیرفعال کردن کش وردپرس برای صفحات خاص (مهم)

یکی دیگر از مسائل مهم در مورد افزونه های کش، روش صحیح استفاده از این ویژگی است. فعال کردن کش وردپرس برای تمام صفحات سایت همراه مشکلاتی ایجاد می کند که بسیاری از کاربران مبتدی از آن غافل هستند. با استفاده نادرست از این ویژگی ممکن است فروش سایت شما کاهش یابد یا حفظ حریم خصوصی اطلاعات کاربران شما که از مسئولیت های شما به عنوان مدیر سایت است زیر سوال برود.

در گام 2 از آموزش کار با این افزونه کش و بهینه سازی وردپرس به طور کامل، بهترین تنظیمات کش و روش های جلوگیری از تداخل ها و رفع مشکلات سایت های فروشگاهی و کاهش فروش، مشکلات حساب کاربری، فرم ها و حریم شخصی کاربران و… را یاد می گیرید.

لینک گام 2 : تنظیمات کش افزونه راکت

گام 3 : بهینه سازی فایل های وردپرس

برای بارگذاری هر صفحه از سایت تعدادی فایل به مرورگر کاربر ارسال می شوند. حجم و تعداد این فایل نقش بسیار مهمی در سرعت لود سایت دارند. یکی از امکاناتی که در گام 3 آموزش افزونه WP Rocket یاد می گیرید، فشرده سازی و ترکیب فایل های منابع سایت است. فایل های CSS و JS که برای نمایش صحیح سایت به کار می روند، بخش زیادی از حجم صفحات سایت را تشکیل می دهند. وجود فایل های حجیم و البته وجود تعداد زیاد فایل ها به شدت موجب کاهش سرعت سایت و افزایش زمان لود آن می شود.

آموزش افزونه WP Rocket : بهینه سازی فایل های وردپرس CSS و JS

در مورد فایل های منابع و افزایش سرعت لود سایت به کمک افزونه راکت می توانید از 4 ویژگی ترکیب و فشرده سازی فایل های CSS و JavaScript استفاده کنید.

 1. فشرده سازی فایل های CSS در وردپرس
 2. فشرده سازی فایل های JS
 3. ترکیب فایل های استایل CSS
 4. ترکیب فایل اسکریپت JS

علاوه بر فشرده سازی و ترکیب فایل ها امکانات بسیار دیگری نیز در در این افزونه کش وردپرس در نظر گرفته شده است. اجرای با تاخیر کدهای استایل و اسکریپت، جایگزینی کدهای مدرن کتابخانه JQuery و… برای افزایش لود سایت های وردپرسی می توانند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند.

 • حذف کدهای منسوخ کتابخانه قدیمی جی کوئری
 • بارگذاری با تاخیر اسکریپت ها در وردپرس
 • بارگذاری فایل های JS فقط زمانی که کاربر درخواست دهد
 • رفع مشکل ترکیب فایل ها و تداخل های بین فایل های JS و CSS

در گام 3 آموزش افزونه راکت ابتدا توضیحات مختصری برای آشنایی شما با فایل های منابع خواهیم داد. سپس فشرده سازی و ترکیب اصولی فایل های CSS و JS را به کمک این افزونه بهینه سازی وردپرس آموزش می دهیم. برای آموزش کار با افزونه موشک در بخش بهینه سازی فایل ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

لینک گام 3 : بهینه سازی فایل ها در افزونه WP Rocket

گام 4 : بهینه سازی رسانه افزونه WP Rocket

وجود تصاویر در محتوا و نوشته های سایت موجب جذابیت محتوا می شود. محتوایی که در آن تصویر نباشد یک محتوای زنده نیست. اما از سوی دیگر یکی از عوامل کاهش سرعت سایت ها وجود تصاویر در صفحات است. تصاویر معمولا حجم زیادی از بارگذاری سایت را به خود اختصاص می دهند. اما با بهینه سازی تصاویر وبسایت به سادگی می توانید از تصاویر زیادی در سایت خود استفاده کنید و همچنان سرعت لود صفحات بالا باشد.

آموزش رسانه افزونه WP Rocket شامل لیزی لود و تصاویر WebP

برای بهینه سازی تصاویر جهت افزایش سرعت سایت انجام دو فرآیند ضروری است.

 1. بهینه سازی حجم و ابعاد تصاویر
 2. بارگذاری تنبل تصاویر یا لیزی لود

در مورد بهینه سازی حجم و ابعاد تصاویر می توانید به راهنمای جامع بهینه سازی تصاویر وردپرس مراجعه کنید.

اما ویژگی لیزی لود تصاویر از امکانات افزونه موشک است که در گام 4 آموزش افزونه WP Rocket به طور کامل بررسی شده است. همچنین در مورد ویژگی تصاویر بهینه وب با پسوند WebP که توسط گوگل معرفی شده است نیز در این آموزش صحبت می شود.

لینک گام 4 : رسانه در افزونه WP Rocket

گام 5 : آموزش پیش بارگذاری در افزونه WP Rocket

در گام 2 با تنظیمات کش که مهمترین بخش آموزش افزونه WP Rocket بود آشنا شدید. گفتیم کش سرور یعنی ذخیره یک نسخه کپی از سایت بر روی هاست برای افزایش سرعت سایت. اما برای اینکه کش سرور بر روی هاست شما ایجاد شود نیاز است تا از هر صفحه سایت شما حداقل یک بار بازدید شود. یعنی تا زمانی که اولین بازدید از یک صفحه خاص انجام نشود، نسخه کش برای آن صفحه ساخته نخواهد شد. پس چگونه باید سرعت لود صفحات وردپرس که بازدید زیادی ندارند را افزایش دهیم؟ روش حل مشکل را توسعه دهندگان پلاگین راکت با پیش بارگذاری کش ها ارائه داده اند. اما منظور از پیش بارگذاری چیست؟

پیش بارگذاری در آموزش افزونه WP Rocket

مهمترین بخش های تنظیمات پیش بارگذاری راکت:

 • پیش بارگذاری چیست؟
 • فعال کردن پیش بارگذاری کش راکت
 • پیش بارگذاری لینک ها
 • پیش نیاز درخواست DNS
 • پیش بارگذاری فونت ها

در گام 5 آموزش افزونه راکت وردپرس به طور کامل با مفهوم پیش بارگذاری کش صفحات آشنا می شوید. همچنین کانفیگ کامل افزونه موشک را برای پیش بارگذاری بخش های مختلف یاد می گیرید.

لینک گام 5 : پیش بارگذاری در افزونه WP Rocket

تقویم آموزشی ادامه دوره

دوره آموزش افزونه کش موشک ادامه دارد و گام های بعدی مطابق تقویم آموزشی زیر به سایت اضافه می شوند.

 • گام 6 (تاریخ انتشار: هفته سوم آذر 1399)
 • گام 7 (تاریخ انتشار: هفته چهارم آذر 1399)
 • گام 8 (تاریخ انتشار: هفته اول دی 1399)
 • گام 9 (تاریخ انتشار: هفته دوم دی 1399)
 • گام 10 (تاریخ انتشار: هفته سوم دی 1399)

در ادامه دوره های ویدئویی آموزش افزونه موشک وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

2️⃣ فیلم آموزش WP Rocket فارسی (فیلم رایگان)

در بخش های قبل با مقدمات و تنظیمات اولیه افزونه راکت آشنا شدید. همچنین راهنمای بخش های مهم افزونه را خدمت شما ارائه کردیم. اما خیلی از کاربران از ما درخواست داشتند تا یک فیلم آموزش افزونه WP Rocket برای راه اندازی سریع افزونه تهیه کنیم تا با تنظیمات ساده بتوانند سرعت سایت وردپرسی خود را افزایش دهند. به همین منظور یک دوره ویدئویی آماده کرده ایم که با ثبت نام رایگان در فرم زیر می توانید این ویدئو ها را در ایمیل خود دریافت کنید.

سرفصل های دوره آموزش افزونه WP Rocket رایگان برای افزایش سرعت سایت وردپرس

 • نصب افزونه به ساده ترین روش
 • آموزش جدیدترین نسخه افزونه راکت فارسی
 • تنظیمات اولیه افزونه راکت فارسی
 • تنظیمات تکمیلی افزونه راکت وردپرس برای افزایش سرعت وردپرس

لینک ثبت نام در دوره رایگان آموزش راکت

برای دریافت ویدئو های رایگان این دوره از لینک زیر اقدام کنید.

به زودی: ضبط این دوره در برنامه آتی سایت می باشد. (پس از تکمیل دوره رایگان متنی که در 10 گام ارائه می شود)

3️⃣ دوره فوق جامع آموزش افزونه راکت (پیشرفته)

تا اینجا با یک راهنمای نسبتا کامل برای شروع کار با پلاگین راکت سعی کردیم در افزایش سرعت سایت شما کمک ناچیزی کرده باشیم. در برنامه آتی وردپرس باران است تا با تولید یک دوره پیشرفته جهت آموزش جامع کار با افزونه WP Rocket و معرفی تنظیمات کامل و بهینه آن برای سایت های موضوعی یک دید تخصصی تر در افزایش سرعت سایت های وردپرسی در شما ایجاد کند. آموزش های افزایش سرعت سایت های وردپرسی با افزونه راکت شامل دوره های پروژه محور زیر می باشند.

در دوره آموزش پیشرفته افزونه راکت چه چیز هایی یاد خواهید گرفت؟

 • دوره آموزش جامع تنظیمات افزونه راکت
 • دوره افزایش سرعت سایت های خبری مجله ای(پروژه محور)
 • دوره افزایش سرعت سایت های فروشگاهی (پروژه محور)
 • دوره افزایش سرعت سایت های شرکتی (پروژه محور)

به زودی دوره های افزایش سرعت تخصصی سایت به کمک افزونه WP Rocket رونمایی خواهند شد. تمام این دوره ها در پکیج فوق جامع پرچمداران سرعت وردپرس نیز ارائه می شوند.

دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

4 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • Avatar
  محمودی
  2020-10-26 00:46

  آموزش به نظر جامعی است. امیدوارم برای افزایش سرعت سایت وردپرسی ام مفید باشد.
  با تشکر از شما برای زحمات و آموزش هایی که رایگان و بی دریغ در اختیار ما قرار می دهید.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-26 10:10

   سلام آقای محمودی
   سپاس از نظر شما. بله همانطور که در جزئیات و بررسی عملکرد افزونه هم توضیح دادم به کمک این افزونه می توانید افزایش سرعت سایت وردپرسی را تا چند برابر تجربه کنید. در مورد اینکه چه زمانی از این افزونه وردپرس استفاده کنید و اینکه آیا همیشه نصب افزونه راکت مفید است یا خیر نیز توضیحاتی ارائه دادم.
   با سپاس

   پاسخ
 • خیلی ممنون از آموزش های مفیدتون. مشتاقانه منتظر قسمت های بعدی این دوره هستم. خیلی خوبه که برنامه قسمت های بعدی را هم نوشتید. باز هم از این دوره های رایگان بذارید.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-11-28 16:31

   سلام خانم مریم
   سپاس از دیدگاه پر انرژی شما. بله مطابق تقویم آموزشی درج شده قسمت های بعدی آموزش آماده و منتشر خواهند شد. حتما دوره های مشابه بیشتری برای سایر افزونه های وردپرس هم در آینده ارائه خواهیم داد.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست