افزونه موشک وردپرس wp rocket را ⚠️ نصب نکنید ؟! ⚠️

به نام خدا. افزونه WP Rocket یا افزونه موشک وردپرس یک افزونه افزایش سرعت و افزونه بهینه سازی سرعت وردپرس محبوب است. ولی در این مقاله راهنما می خواهیم 3 دلیل به شما بدهیم که افزونه راکت WP Rocket وردپرس را نصب نکنید! همچنین برای هر دلیل پیشنهاد های جایگزین افزونه راکت را نیز معرفی می کنیم تا بهترین نتیجه را در افزایش سرعت وردپرس خود داشته باشید. با این راهنمای جامع و کاربردی با ما در وردپرس باران همراه باشید و قبل از نصب افزونه WP Rocket حتما این 3 مورد را بررسی کنید.

چرا افزونه موشک وردپرس را ⚠️ نباید نصب کنید ؟! ⚠️

شاید شما به دنبال دانلود و نصب افزونه موشک وردپرس بودید که به این مقاله رسیدید. شاید هم در بررسی و مقایسه افزونه های کش وردپرس به این نتیجه رسیدید که افزونه WP Rocket یک گزینه مناسب برای سایت شما است. اما در این بخش قصد داریم 3 دلیل به شما بدهیم تا از نصب افزونه راکت منصرف شوید ! پس با بررسی این 3 مورد و پیشنهاد های جایگزین با ما همراه باشید.

افزونه موشک وردپرس

1- افزونه موشک وردپرس WP Rocket تنظیمات ساده ای دارد

افزونه WP Rocket یک افزونه بهینه سازی وردپرس حرفه ای است. این افزونه برای افزایش سرعت سایت وردپرسی یک گزینه مناسب است اما تنظیمات بسیار ساده ای دارد. اگر شما قصد دارید به طور حرفه ای سایت خود را بهینه کنید و سرعت بارگذاری صفحات را افزایش دهید خیلی دست شما باز نخواهد بود.

همچنین سفارشی سازی تنظیمات در افزونه راکت ضعیف است و با توجه به احتمال بروز به هم ریختگی در ظاهر سایت گزینه های لازم برای رفع به هم ریختگی محدود است.

  • ترکیب فایل های CSS یا JS در افزونه راکت در بسیاری مواقع موجب به هم ریختگی ظاهر سایت می شود
  • تنظیمات ترکیب فایل ها انعطاف پذیر نیست و رفع به هم ریختگی سایت کار سختی است
  • تاخیر بارگذاری فایل های منابع CSS و JS در این افزونه گزینه سفارشی سازی خاصی ندارد
  • اجرای با تاخیر اسکریپت ها در بسیاری موارد موجب به هم ریختگی سایت می شود
  • رفع بهم ریختگی ناشی از اجرای اسکریپت ها عملا خیلی پیچیده است
  • بارگذاری تنبل تصاویر در برخی قالب ها تداخل دارد
  • و…

پس اولین دلیلی که نباید افزونه موشک وردپرس را نصب کنید این است که تنظیمات افزونه خیلی انعطاف پذیر نیست و رفع مشکلات به هم ریختگی ظاهری سخت است. در ادامه همین مقاله بهترین افزونه جایگزین حرفه ای با تنظیمات فوق پیشرفته به عنوان گزینه پیشنهادی وردپرس باران معرفی شده است.

دانلود افزونه WP Rocket اگر تنظیمات پیچیده نمی خواهید

دانلود افزونه WP Rocket افزایش سرعت سایت وردپرس - افزونه موشک - افزونه راکت

تنظیمات ساده راکت باعث شده است تا بسیاری از کاربران وردپرس از این افزونه استفاده کنند. پس شاید اگر خیلی فرد فنی و متخصصی نیستید و برای افزایش سرعت سایت خود نیز نمی خواهید وقت زیادی بگذارید همین موشک گزینه مناسبی برای شما باشد. در این شرایط می توانید گزینه هایی مثل ترکیب فایل ها یا تاخیر در اجرای اسکریپت ها و… را غیرفعال کنید تا به هم ریختگی احتمالی را برطرف کنید و بهینه سازی را تا حد معقول داشته باشید. البته غیر فعال کردن کلی این ویژگی ها تا حدی موجب کاهش سرعت سایت می شود!

بنابراین برای کاربرانی که نمی خواهند برای بهینه سازی سرعت سایت خود خیلی درگیر تنظیمات پیچیده و حرفه ای شوند نصب افزونه WP Rocket پیشنهاد می شود.

لینک دانلود و راهنمای نصب افزونه WP Rocket

لینک راهنمای جامع آموزش افزونه راکت

2- افزونه موشک WP Rocket رایگان نیست

افزونه راکت یک افزونه کش و بهینه سازی سرعت وردپرس است که به صورت تجاری ارائه می شود. بنابراین برای استفاده از امکانات آن نیاز به خرید WP Rocket از سایت سازنده یا یکی از منابع معتبر فارسی دارید.

در برخی سایت ها دانلود رایگان افزونه فارسی wp rocket به عنوان نسخه رایگان نیز موجود است ولی تمام نسخه های رایگان افزونه موشک وردپرس نسخه نال شده می باشند. افزونه نال شده به این معنی است که این نسخه توسط منابع نامعتبر منتشر شده است. بنابراین احتمال وجود کدهای مخرب و هک شدن سایت شما فقط با یکبار نصب این نسخه ها وجود دارد.

حتما این ویدئوی کوتاه را ببینید: افزونه نال شده وردپرس

اما شاید شما نمی خواهید برای خرید افزونه WP Rocket هزینه کنید. دانلود رایگان افزونه wp rocket نیز سایت شما را در خطرات امنیتی و هک قرار می دهد. پس دومین دلیلی که نباید از این افزونه در وردپرس استفاده کنید این است که رایگان نیست، نسخه های منتشر شده رایگان معتبر نیستند و شما نمی خواهید برای خرید آن هزینه کنید.

در صورتی که نخواهید برای خرید WP Rocket هزینه کنید می توانید از افزونه های جایگزین رایگان با امکانات کمتر استفاده کنید. با دانلود افزونه رایگان وردپرس خطرات و ریسک ناشی از نصب نسخه های نامعتبر را رفع می کنید و هزینه ای هم برای بهینه سازی سرعت وردپرس خود پرداخت نمی کنید. در ادامه همین مقاله تعدادی از افزونه های رایگان جایگزین راکت را به شما معرفی می کنیم.

3- اگر هاست شما کیفیت مناسب ندارد

مهمترین موضوع قبل از بهینه سازی سایت داشتن یک هاست مناسب است. پیش از شروع عملیات بهینه سازی سایت حتما باید از کیفیت زیر ساخت های سایت خود مطمئن باشید. اگر کیفیت هاست شما مناسب نباشد روش های افزایش سرعت در سایت شما که به روش دستی یا به کمک افزونه های بهینه سازی انجام می شود همگی با شکست مواجه می شوند. در این شرایط شاید ضرب المثل “خانه از بست ویران است” در مورد چنین سایتی مناسبت داشته باشد! پس باید ابتدا زیر ساخت ها و زیربنای مناسبی برای سایت داشته باشید.

پیش از هر چیز باید از کیفیت هاست خود مطمئن شوید. ابزار های آنلاین مختلفی هستند که برای بررسی سرعت سایت، پارامترهای مختلفی را بررسی می کنند. برای مثال می توانید سرعت سایت خود را در چند ابزار تست  سرعت مثل GTMetrix ، Google Pagespeed و… بررسی کنید تا پاسخ اولیه سرور را مشاهده کنید. شاید در این بررسی بهتر باشد که از یک وردپرس خام و بدون قالب و افزونه اضافی استفاده کنید تا همه چیز در شرایط استاندارد سنجیده شوند.

فعلا افزونه راکت را نصب نکنید!

با بررسی های مختلف که نمونه هایی از آن شرح داده شد می توانید کیفیت هاست خود را بررسی کنید. اگر هاست شما کیفیت مناسبی نداشته باشد حتما باید نسبت به تغییر سرور میزبانی سایت خود اقدام کنید. بنابراین اگر هاست شما مناسب نیست فعلا از افزونه موشک وردپرس استفاده نکنید و در ابتدا زیر ساخت سایت خود را اصلاح کنید.

هزینه برای تعویض یا تهیه یک هاست مناسب اهمیت بیشتری از خرید افزونه WP Rocket وردپرس یا هر افزونه دیگری برای بهینه سازی سرعت سایت دارد.

پس اگر هاست مناسب ندارید فعلا پلاگین راکت را نصب نکنید و به فکر رفع مشکلات اصلی باشید.

جایگزین افزونه موشک وردپرس WP Rocket چیست؟

به زودی برای هر یک از مواردی که در بالای مطرح شد بهترین جایگزین ها را معرفی خواهیم کرد. با مطالب آموزشی و بروزرسانی های بعدی وردپرس باران همراه باشید.

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان افزونه WP Rocket را نیز مشاهده کنید:
دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

افزونه موشک وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست