افزونه موشک وردپرس wp rocket را ⚠️ نصب نکنید ؟! ⚠️

به نام خدا. افزونه WP Rocket یا افزونه موشک وردپرس یک افزونه افزایش سرعت و افزونه بهینه سازی سرعت وردپرس محبوب است. ولی در این مقاله راهنما می خواهیم 3 دلیل به شما بدهیم که افزونه راکت WP Rocket وردپرس را نصب نکنید! همچنین برای هر دلیل پیشنهاد های جایگزین افزونه راکت وردپرس را نیز معرفی می کنیم تا بهترین نتیجه را در افزایش سرعت وردپرس خود داشته باشید. با این راهنمای جامع و کاربردی با ما در وردپرس باران همراه باشید و قبل از نصب افزونه WP Rocket حتما این 3 مورد را بررسی کنید.

✅ پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

چرا افزونه موشک وردپرس را ⚠️ نباید نصب کنید ؟! ⚠️

شاید شما به دنبال دانلود و نصب افزونه موشک وردپرس بودید که به این مقاله رسیدید. شاید هم در بررسی و مقایسه افزونه های کش وردپرس به این نتیجه رسیدید که افزونه WP Rocket یک گزینه مناسب برای سایت شما است. اما در این بخش قصد داریم 3 دلیل به شما بدهیم تا از نصب افزونه راکت منصرف شوید ! پس با بررسی این 3 مورد و پیشنهاد های جایگزین با ما همراه باشید.

افزونه موشک وردپرس

1- افزونه موشک وردپرس WP Rocket تنظیمات ساده ای دارد

افزونه WP Rocket یک افزونه بهینه سازی وردپرس حرفه ای است. این افزونه برای افزایش سرعت سایت وردپرسی یک گزینه مناسب است اما تنظیمات بسیار ساده ای دارد. اگر شما قصد دارید به طور حرفه ای سایت خود را بهینه کنید و سرعت بارگذاری صفحات را افزایش دهید خیلی دست شما باز نخواهد بود.

همچنین سفارشی سازی تنظیمات در افزونه راکت ضعیف است و با توجه به احتمال بروز به هم ریختگی در ظاهر سایت گزینه های لازم برای رفع به هم ریختگی محدود است.

 • ترکیب فایل های CSS یا JS در افزونه راکت در بسیاری مواقع موجب به هم ریختگی ظاهر سایت می شود
 • تنظیمات ترکیب فایل ها انعطاف پذیر نیست و رفع به هم ریختگی سایت کار سختی است
 • تاخیر بارگذاری فایل های منابع CSS و JS در این افزونه گزینه سفارشی سازی خاصی ندارد
 • اجرای با تاخیر اسکریپت ها در بسیاری موارد موجب به هم ریختگی سایت می شود
 • رفع بهم ریختگی ناشی از اجرای اسکریپت ها عملا خیلی پیچیده است
 • بارگذاری تنبل تصاویر در برخی قالب ها تداخل دارد
 • و…

پس اولین دلیلی که نباید افزونه موشک وردپرس را نصب کنید این است که تنظیمات افزونه خیلی انعطاف پذیر نیست و رفع مشکلات به هم ریختگی ظاهری سخت است. در ادامه همین مقاله بهترین افزونه جایگزین حرفه ای با تنظیمات فوق پیشرفته به عنوان گزینه پیشنهادی وردپرس باران معرفی شده است.

✅ پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

دانلود افزونه WP Rocket اگر تنظیمات پیچیده نمی خواهید

دانلود افزونه WP Rocket افزایش سرعت سایت وردپرس - افزونه موشک - افزونه راکت

تنظیمات ساده راکت باعث شده است تا بسیاری از کاربران وردپرس از این افزونه استفاده کنند. پس شاید اگر خیلی فرد فنی و متخصصی نیستید و برای افزایش سرعت سایت خود نیز نمی خواهید وقت زیادی بگذارید همین موشک گزینه مناسبی برای شما باشد. در این شرایط می توانید گزینه هایی مثل ترکیب فایل ها یا تاخیر در اجرای اسکریپت ها و… را غیرفعال کنید تا به هم ریختگی احتمالی را برطرف کنید و بهینه سازی را تا حد معقول داشته باشید. البته غیر فعال کردن کلی این ویژگی ها تا حدی موجب کاهش سرعت سایت می شود!

بنابراین برای کاربرانی که نمی خواهند برای بهینه سازی سرعت سایت خود خیلی درگیر تنظیمات پیچیده و حرفه ای شوند نصب افزونه WP Rocket پیشنهاد می شود.

لینک دانلود و راهنمای نصب افزونه WP Rocket

لینک راهنمای جامع آموزش افزونه راکت

✅ پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

2- افزونه موشک WP Rocket رایگان نیست

افزونه راکت یک افزونه کش و بهینه سازی سرعت وردپرس است که به صورت تجاری ارائه می شود. بنابراین برای استفاده از امکانات آن نیاز به خرید WP Rocket از سایت سازنده یا یکی از منابع معتبر فارسی دارید.

در برخی سایت ها دانلود رایگان افزونه فارسی wp rocket به عنوان نسخه رایگان نیز موجود است ولی تمام نسخه های رایگان افزونه موشک وردپرس نسخه نال شده می باشند. افزونه نال شده به این معنی است که این نسخه توسط منابع نامعتبر منتشر شده است. بنابراین احتمال وجود کدهای مخرب و هک شدن سایت شما فقط با یکبار نصب این نسخه ها وجود دارد.

حتما این ویدئوی کوتاه را ببینید: افزونه نال شده وردپرس

اما شاید شما نمی خواهید برای خرید افزونه WP Rocket هزینه کنید. دانلود رایگان افزونه wp rocket نیز سایت شما را در خطرات امنیتی و هک قرار می دهد. پس دومین دلیلی که نباید از این افزونه در وردپرس استفاده کنید این است که رایگان نیست، نسخه های منتشر شده رایگان معتبر نیستند و شما نمی خواهید برای خرید آن هزینه کنید.

در صورتی که نخواهید برای خرید WP Rocket هزینه کنید می توانید از افزونه های جایگزین رایگان با امکانات کمتر استفاده کنید. با دانلود افزونه رایگان وردپرس خطرات و ریسک ناشی از نصب نسخه های نامعتبر را رفع می کنید و هزینه ای هم برای بهینه سازی سرعت وردپرس خود پرداخت نمی کنید. در ادامه همین مقاله تعدادی از افزونه های رایگان جایگزین راکت را به شما معرفی می کنیم. ولی پیشنهاد ویژه می شود از راکت برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید.

✅ پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

3- اگر هاست شما کیفیت مناسب ندارد

مهمترین موضوع قبل از بهینه سازی سایت داشتن یک هاست مناسب است. پیش از شروع عملیات بهینه سازی سایت حتما باید از کیفیت زیر ساخت های سایت خود مطمئن باشید. اگر کیفیت هاست شما مناسب نباشد روش های افزایش سرعت در سایت شما که به روش دستی یا به کمک افزونه های بهینه سازی انجام می شود همگی با شکست مواجه می شوند. در این شرایط شاید ضرب المثل “خانه از بست ویران است” در مورد چنین سایتی مناسبت داشته باشد! پس باید ابتدا زیر ساخت ها و زیربنای مناسبی برای سایت داشته باشید.

پیش از هر چیز باید از کیفیت هاست خود مطمئن شوید. ابزار های آنلاین مختلفی هستند که برای بررسی سرعت سایت، پارامترهای مختلفی را بررسی می کنند. برای مثال می توانید سرعت سایت خود را در چند ابزار تست  سرعت مثل GTMetrix ، Google Pagespeed و… بررسی کنید تا پاسخ اولیه سرور را مشاهده کنید. شاید در این بررسی بهتر باشد که از یک وردپرس خام و بدون قالب و افزونه اضافی استفاده کنید تا همه چیز در شرایط استاندارد سنجیده شوند.

فعلا افزونه راکت را نصب نکنید!

با بررسی های مختلف که نمونه هایی از آن شرح داده شد می توانید کیفیت هاست خود را بررسی کنید. اگر هاست شما کیفیت مناسبی نداشته باشد حتما باید نسبت به تغییر سرور میزبانی سایت خود اقدام کنید. بنابراین اگر هاست شما مناسب نیست فعلا از افزونه موشک وردپرس استفاده نکنید و در ابتدا زیر ساخت سایت خود را اصلاح کنید.

هزینه برای تعویض یا تهیه یک هاست مناسب اهمیت بیشتری از خرید افزونه WP Rocket وردپرس یا هر افزونه دیگری برای بهینه سازی سرعت سایت دارد.

پس اگر هاست مناسب ندارید فعلا پلاگین راکت را نصب نکنید و به فکر رفع مشکلات اصلی باشید.

پس از اینکه از کیفیت هاست خود مطمون شدید می توانید برای خرید و نصب افزونه کش اقدام کنید.

✅ پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

جایگزین افزونه موشک وردپرس WP Rocket چیست؟

در بخش قبلی همین مقاله در مورد 3 دلیل مهم که چرا نباید افزونه موشک وردپرس را نصب کنید صحبت کردیم.

مورد اول مربوط به تنظیمات ساده و سفارشی سازی محدود افزونه است که وقتی با مشکل به هم ریختگی ظاهر سایت مواجه شوید خیلی کنترل زیادی در رفع مشکل نخواهید داشت. به همین دلیل در ادامه یک افزونه بهینه سازی وردپرس حرفه ای برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی معرفی می کنیم که تنظیمات بسیار حرفه ای و پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد.

مورد دوم نیز برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که نمی خواهند برای افزایش لود سایت و بارگذاری سریعتر سایت خود هزینه کنند. برای این دسته از کاربران نیز یک راهنمای جامع معرفی می کنیم تا فهرستی از افزونه های کش وردپرس را بتوانند بررسی و مقایسه کنند و یک گزینه جایگزین رایگان در سایت خود داشته باشند.

1- اگر تنظیمات حرفه ای و پیشرفته تر از افزونه موشک می خواهید

همان طور که در بخش های قبل اشاره شد افزونه راکت تنظیمات ساده ای دارد و برای کاربران مبتدی گزینه بسیار مناسبی است. اما همین تنظیمات ساده در بسیاری موارد موجب کاهش کارایی و عملکرد افزونه می شود. مثلا با فعال کردن ترکیب فایل های JS در تنظیمات افزونه موشک وردپرس ظاهر سایت در برخی از قالب ها دچار به هم ریختگی می شود.

وقتی تنظیمات ساده رفع مشکل را پیچیده می کند!

از طرفی روش حل مشکل به هم ریختگی در افزونه WP Rocket پیچیده است. چرا که برای برطرف کردن مورد باید توسط آنالیز های حرفه ای فایل هایی که با ترکیب آن ها تداخل ایجاد می شود را پیدا کنید و لینک آن ها را از مسیر ترکیب خارج کنید. این مشکل در مورد فایل های CSS نیز وجود دارد. همچنین ممکن است فشرده سازی کدهای CSS و JS یا تاخیر در اجرای اسکریپت ها نیز چنین مشکلاتی را ایجاد کند. روش حل مشکل در این موارد نیز به پیچیدگی مورد قبل است.

وای به روزی که با فعال کردن یکی از گزینه های بهینه سازی سرعت در راکت، سایت شما دچار به هم ریختگی شود. اگر دانش کافی در مورد پیدا کردن علت مشکل و فایل های ناهماهنگ نداشته باشید شاید مجبور به پذیرفتن محدودیت افزونه شوید. در این شرایط باید یک بخش از بهینه سازی افزونه را به طور کل غیرفعال کنید. پس کاهش سرعت نتیجه تنظیمات ساده پلاگین موشک می شود.

افزونه مرغ مگس خوار Hummingbird Pro وردپرس را نصب کنید

اما ما در وردپرس باران یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. اگر قصد دارید برای افزایش سرعت سایت وردپرسی خود وقت بگذارید و بهینه ترین تنظیمات را در سایت خود داشته باشید، از افزونه Hummingbird Pro یا در ترجمه فارسی افزونه مرغ مگس خوار استفاده کنید. تنظیمات این افزونه به طرز شگفت انگیزی انعطاف پذیر است که با ورود به دنیای بهینه سازی توسط این افزونه همه چیز در کنترل شما خواهد بود.

جایگزین افزونه موشک وردپرس : افزونه مرغ مگس خوار

در افزونه مرغ مگس خوار تنظیمات ترکیب و فشرده سازی فایل های CSS و JS یا اجرای اسکریپت ها و بسیاری موارد دیگر کاملا قابل سفارشی سازی است. تمام فایل ها و منابع سایت شما چه بخشی از فایل های قالب باشد و چه با نصب افزونه های دیگر به سایت شما اضافه شده باشد در تنظیمات افزونه فهرست می شوند. در هر کدام از تنظیمات بهینه سازی شما هستید که تعیین می کنید کدام فایل ها ترکیب شوند. کدهای داخل کدام فایل ها فشرده سازی شوند یا اجرای اسکریپت ها به چه صورت باشد. همه چیز در دستان شما خواهد بود!

هم اکنون می توانید از لینک زیر نسخه اورجینال، حرفه ای و فارسی سازی شده این افزونه افزایش سرعت وردپرس را دانلود کنید.

✅ پیشنهاد جایگزین: خرید نسخه حرفه ای افزونه مرغ مگس خوار : افزونه Hummingbird Pro

در ادامه راهنمای جامعی جهت معرفی بهترین جایگزین های راکت برای وقتی که نمی خواهید هزینه کنید معرفی می کنیم. با ادامه این مطلب آموزشی وردپرس باران همراه باشید.

2- اگر نمی خواهید برای افزایش سرعت سایت هزینه کنید

در بخش قبل گفتیم که افزونه موشک وردپرس یک افزونه تجاری است و نسخه رایگان ندارد. همچنین دانلود رایگان افزونه WP Rocket از منابع نامعتبر سایت شما را با خطرات امنیتی و هک مواجه می کند. پس فکر دانلود رایگان افزونه راکت را از سر خود بیرون کنید. یا نسخه اورجینال افزونه را با پرداخت هزینه تهیه کنید و یا از افزونه های کش رایگان به عنوان انتخاب جایگزین استفاده کنید.

افزونه کش جایگزین رایگان افزونه موشک وردپرس

پیشتر در مقاله ای جداگانه در وردپرس باران بهترین افزونه های کش وردپرس را فهرست و مقایسه کردیم. در این راهنما ابتدا 12 تا از بهترین افزونه های بهینه سازی سرعت وردپرس را فهرست کردیم و سپس بر اساس یک سری معیار آن ها را مقایسه کردیم. در پایان نیز فهرست خود را براساس بهترین ها فهرست کردیم و چند افزونه را براساس نیاز کاربران مختلف ب عنوان گزینه های پیشنهادی وردپرس باران معرفی کردیم.

پیشنهاد ویژه می شود اگر نمی خواهید برای دانلود افزونه راکت یا افزونه مرغ مگس خوار هزینه کنید حتما این مقاله را بررسی کنید. شما می توانید به جای نصب افزونه های نال شده و پذیرش خطرات امنیتی و هک سایت، یک افزونه رایگان برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت نصب کنید. اگرچه امکانات افزونه های رایگان کمتر است و شاید کیفیت لازم را در مقایسه با افزونه های حرفه ای نداشته باشند اما ریسک خطرات امنیتی را تجربه نخواهید کرد.

پیشنهاد ویژه وردپرس باران: معرفی و مقایسه 12 بهترین افزونه کش وردپرس

پیشنهاد جایگزین: معرفی و مقایسه 12 افزونه افزایش سرعت و بهینه سازی وردپرس : افزونه کش وردپرس

پیشنهاد ویژه: خرید نسخه اورجینال راکت + فارسی سازی و فعال سازی اختصاصی وردپرس باران : افزونه راکت

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان افزونه WP Rocket را نیز مشاهده کنید:
دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

2 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • 1- افزونه موشک وردپرس تنظیمات ساده ای دارد…
  در این مورد کاملا با شما موافقم. کاربران مبتدی با پلاگین راکت خیلی راحت ارتباط برقرار می کنن ولی وقتی کمی حرفه ای تر باشین دیگه شاید WP Rocket پاسخگوی سایت های شما نباشه. رفع مشکلات تداخل و… در راکت واقعا سخت هست و برای همین باید بعضی بهینه سازی ها و تنظیمات را کلا در این افزونه غیرفعال کرد. البته این برای بعضی سایت ها هست و اگر قالب و افزونه ها استاندارد باشن واقعا عالی جواب میده

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-07-28 10:59

   سلام آقای رضا
   بله دقیقا تنظیمات ساده راکت در موارد پیشرفته مشکل ساز می شود و در برخی سایت ها می تواند موجب از دست دادن برخی از ویژگی های بهینه سازی مثل فشرده سازی کدها و… شود.
   سپاس از اینکه دیدگاه خود را با کاربران وردپرس باران به اشتراک می گذارید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

افزونه موشک وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست