آموزش تنظیمات CDN و Heartbeat API در افزونه WP Rocket راکت وردپرس – گام 8 از 10

[تنظیمات CDN و Heartbeat API در افزونه WP Rocket]. سلام. در گام هشتم از آموزش افزونه WP Rocket به تنظیمات CDN و Heartbeat می رسیم. اگر شما از سیستم CDN استفاده می کنید بهتر است با استفاده از افزونه WP Rocket تنظیمات سایت خود را جهت استفاده بهتر از CDN بهینه سازی نمایید. همچنین بخش Heartbeat یا همان تپش قلب که مربوط به تنظیمات بهینه سازی منابع در سرور می باشد برای شما توضیح داده خواهد شد. با ما در تنظیمات افزونه WP Rocket در وردپرس باران همراه باشید.

آموزش تنظیمات CDN در افزونه WP Rocket

این بار قبل از آموزش تنظیمات CDN در افزونه WP Rocket به معرفی کوتاه و مختصری در خصوص CDN یا همان شبکه توزیع محتوا می پردازیم.

CDN کوتاه شده کلمه Content Delivery Network به معنی شبکه توزیع محتوا می باشد. اما شبکه توزیع محتوا یعنی چه؟ به معنای ساده، زمانی که شما آدرس سایت را در مرورگر خود وارد می کنید، محتوای سایت از نزدیک ترین شبکه به مکان شما، برایتان ارسال خواهد شد. این یک شبکه متصل به تمامی سرورهای شبکه جهانی اینترنت می باشد. یک نسخه از تمامی اطلاعات سایت شما، در همه این شبکه ها موجود می باشد. سرویس CDN محتوای سایت مانند تصاویر، کدهای CSS و javascript، pdf و فایل های ویدئویی شما را پشتیبانی می کند. برخی از مزایای استفاده از سرویس CDN:

  • سرعت بیشتر سایت و افزایش رضایت بازدیدکنندگان
  • بهبود وضعیت سئو سایت
  • کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی گوگل
  • کاهش مصرف پهنای باند و ترافیک هاست
  • افزایش تعداد صفحات بررسی شده در روز توسط روبات های گوگل
  • ارتباط و همخوانی راحت با مدیریت محتوای وردپرس

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص CDN به این مقاله مراجعه نمایید: شبکه توزیع محتوا CDN چیست؟

در مورد افزایش بازدید از موتورهای جستجو بیشتر بدانید: آموزش سئو وردپرس

فعالسازی CDN

تنظیمات CDN در افزونه WP Rocket

اگر شما از سیستم توزیع محتوا یا همان شبکه تحویل محتوا استفاده می کنید می توانید برای هماهنگی بیشتر این سیستم با افزونه این تنظیمات را برای بهینه سازی بیشتر فعال نمایید. پس آموزش افزونه WP Rocket را در وردپرس باران دنبال کنید.

CNAME هایی که شما از سرویس CDN تهیه نموده اید را می توانید در بخش مربوط به آن وارد نمایید. شما می توانید CNAME هایی که فقط برای یک بخش از فایل های استاتیک مانند CSS و یا عکس ها می باشد را وارد نمایید. این نکته لازم به ذکر است که اکثر سرویس های بین المللی CDN در ایران تحریم می باشد. اما اگر از نسخه رایگان Cloudflare استفاده می کنید، نیازی به وارد نمودن این تنظیمات نمی باشد. چوت این افزونه به صورت اتوماتیک با این افزودنی ها هماهنگ می باشد. شما می توانید از سرویس های ایرانی این سرویس استفاده نمایید. برای این کار کافیست در گوگل عبارت CDN ایرانی را جستجو نمایید تا لیستی از سرویس دهنده های ایرانی برای شما نمایش داده شود.

حذف فایل‌ها از CDN

حذف فایل های CDN در افزونه WP Rocket

در این بخش شما می توانید فایل های CSS، JavaScript، عکس و یا فیلم هایی که نمی خواهید در بخش تنظیمات CDN در افزونه WP Rocket اعمال شوند را وارد نمایید. در این بخش نیاز نیست که نام دامنه سایت خود را وارد نمایید. همچنین با استفاده از (.* ) می توانید تمامی فایل ها از یک نوع را انتخاب نمایید. برای انتخاب فایل های مختلف، هر کدام را باید در یک خط قرار دهید.

آموزش تنظیمات Heartbeat API در افزونه WP Rocket

Heartbeat API یا همان تپش قلب ارتباطی را برای انتقال و همگام سازی داده ها در زمان واقعی بین سرور و مرورگر فراهم می کند. نمونه هایی که در آن Heartbeat API درگیر می شود عبارتند از:

  • ذخیره خودکار و ویرایش ها در ویرایشگر پست
  • اعلان ها در داشبورد مدیریت وردپرس
  • اطلاعات قفل کردن پست هنگامی که ویرایشگر دیگری روی پست کار می کند
  •  و …

تپش قلب در WP Rocket

تپش قلب در آموزش تنظیمات افزونه WP Rockeet

با فعال کردن کادر انتخاب کنترل Heartbeat، می توانید API ضربان قلب را کاهش دهید، غیرفعال کنید یا محدود نکنید. وقتی انتخاب کنید فعالیت را کاهش دهید ، فواصل از یک ضربه در هر دقیقه به یک ضربه در هر 2 دقیقه کاهش می یابد. توجه داشته باشید که غیرفعال کردن Heartbeat API به طور کامل می تواند بر عملکرد افزونه ها و مضامین متکی به آن تأثیر بگذارد.

ابزارهای WordPress Site Health به Heartbeat هستند. اگر فعالیت در backend را غیرفعال کنید ، این ابزار نمی تواند هیچ نتیجه ای را بارگیری کند. همانطور که در عکس تنظیمات مشاهده می کنید شما می توانید تنظیمات را برای سه بخش “رفتار پشت صحنه“، “رفتار در ویرایشگر پست” و “رفتار در ظاهر” اعمال نمایید. که این تنظیمات به شما سه نوع انتخاب “محدود نکن“،”کاهش فعالیت” و “غیر فعال کردن پردازش شورت کد” خواهد داد.

در گام هشتم از آموزش افزونه WP Rocket سعی کردیم به تنظیمات CDN و Heartbeat بپردازیم. اگر شما از سیستم CDN استفاده می کنید بهتر است با استفاده از پلاگین راکت تنظیمات سایت خود را برای شبکه CDN بهینه سازی نمایید. همچنین بخش Heartbeat یا همان تپش قلب که مربوط به تنظیمات بهینه سازی منابع در سرور است نیز به طور کامل در این آموزش بررسی شد.

برای ادامه آموزش افزونه راکت می توانید سایر قسمت های این دوره رایگان را در وردپرس باران دنبال کنید.

سایر قسمت های دوره آموزش رایگان افزونه WP Rocket را نیز مشاهده کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش تنظیمات CDN در افزونه WP Rocket
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست