من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا)

من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا)

به نام خدا. امروز در مورد یک افزونه امنیتی برای جلوگیری از دسترسی ربات ها به سایت می نویسیم. افزونه من ربات نیستم reCaptcha یا همان افزونه من ربات نیستم گوگل (I’m not a robot) موضوع مقاله امروز وردپرس باران می باشد. ابتدا با کلیات کپچا و افزونه آشنا می شویم. راه اندازی افزونه من ربات نیستم در وردپرس را می آموزیم. همچنین مقاله ای جهت معرفی و مقایسه بهترین افزونه های کپچا معرفی می کنیم. نهایتا دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA را نیز ارائه خواهیم داد. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

چرا استفاده از افزونه من ربات نیستم گوگل؟

همواره در هر فضایی از جهان خرابکار هایی وجود دارند. از سرقت ها و جرائم دنیای واقعی گرفته تا نمود آن در فضای مجازی. هکرها و ربات های اسپمر موضوع مورد بحث ما در این نوشتار می باشند. مسلما برای داشتن یک سایت پویا و جذاب ثبت نام و ورود کاربران در سایت، بخش دیدگاه ها و فرم تماس و… نیاز به پر کردن اطلاعات توسط کاربران خواهد داشت. خرابکارهای فضای مجازی از این فرصت سوء استفاده می کنند. به این ترتیب که برای دسترسی به اطلاعات سایت یا ارسال هرزنامه های تبلیغاتی یا مقاصد پلید دیگر از طریق همین فرم ها اقدام می کنند. اما این مسائل چه ربطی به من ربات نیستم گوگل I’m not a robot دارد؟

راه حل جلوگیری ربات ها از دسترسی به اطلاعات سایت

یک راه حل برنامه نویسان امنیتی برای جلوگیری از دسترسی ربات ها در نظر گرفته اند، اضافه کردن یک فیلد امنیتی به فرم ها می باشد. به این ترتیب که مقدار ورودی فیلد برای ربات ها قابل پیش بینی نباشد. برای این منظور روش های مختلفی مثل استفاده از تصویر مخدوش که فقط کاربر انسانی قادر به خواندن آن می باشد. پاسخ به یک سوال یا حل معادله ریاضیاتی یا هر چیزی که پاسخ آن برای ربات ممکن نباشد. به این روش کپچا می گویند. پیشتر در مقاله معرفی بهترین افزونه های کپچا در مورد انواع کپچا و افزونه من ربات نیستم reCaptcha نیز صحبت کردیم. برای مطالعه بیشتر به مقاله مذکور مراجعه نمایید.

من ربات نیستم reCaptcha راه حل گوگل I’m not a robot

در بین انواع کپچا، یکی از محبوب ترین ها استفاده از کپچای گوگل No Captcha reCAPTCHA می باشد. اضافه کردن فیلد من ربات نیستم reCaptcha از دسترسی ربات ها به فرم های سایت جلوگیری می کند. بنابراین من ربات نیستم گوگل یک کپچای مناسب ارائه شده توسط برند معتبر گوگل می باشد. لذا وردپرس باران استفاده از این نوع کپچا پیشنهاد می کند.


دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA برای وردپرس

من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا) - من ربات نیستم گوگل

تا اینجا با افزونه من ربات نیستم گوگل یا I’m not a robot آشنا شدیم. نحوه راه اندازی آن را نیز به سادگی توضیح دادیم. امروز به بهانه معرفی و ارائه دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در مورد کپچای گوگل توضیحاتی نوشتیم. من ربات نیستم reCaptcha را به عنوان یک روش امنیتی مناسب جهت جلوگیری از دسترسی ربات ها معرفی نمودیم. لینک دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در بخش دانلود همین صفحه آمده است. اما افزونه Login No Captcha reCAPTCHA تنها افزونه گوگل کپچا نمی باشد. افزونه های متعددی برای راه اندازی من ربات نیستم در وردپرس نوشته شده اند. در ادامه به معرفی مقاله ای جهت معرفی و مقایسه بهترین های کپچا نیز خواهیم پرداخت.


راه اندازی افزونه من ربات نیستم گوگل در وردپرس

برای استفاده از Login No Captcha reCAPTCHA نیاز است ابتدا در بخش ریکپچای گوگل ثبت نام نماییم. سپس گوگل کدی را همراه با کلیدهای اختصاصی سایت ما ارائه می دهد. برای راه اندازی من ربات نیستم گوگل در سایت نیاز است تا کدهای دریافتی را همراه کلیدها در بین کدهای سایت در جای صحیح قرار دهیم. کدنویسی و تغییر کدها برای کاربران مبتدی یا حتی کارکشته ممکن است مشکل ساز شود. لذا توسعه دهندگان افزونه های وردپرس افزونه های متعددی جهت استفاده از افزونه من ربات نیستم reCaptcha توسعه داده اند. کافی است یکی از این افزونه ها را نصب کنیم. سپس کلید دریافتی از گوگل را در بخش تنظیمات افزونه وارد کنیم. در مورد نحوه دریافت کلید های گوگل کپچا پیشتر در مقاله ای آموزش کامل را ارائه نمودیم. برای مشاهده این آموزش به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله راهنمای دریافت کلیدهای گوگل: Site Key و Secret Key برای Google Captcha را از کجا تهیه کنیم؟


تست من ربات نیستم reCaptcha در وردپرس

پس از اینکه افزونه من ربات نیستم reCaptcha را نصب و راه اندازی کردیم نوبت تست آن است. ابتدا مطمئن شوید در بخش تنظیمات افزونه ریکپچای گوگل را برای بخش مورد نظر مثلا فرم ورود وردرس فعال کرده باشید. برای تست من ربات نیستم گوگل کافی است به صفحه مورد نظر بروید. مثلا برای بررسی امنیت در صفحه ورود وردپرس به این صفحه بروید. مشاهده می کنید که بخشی به عنوان تیک من ربات نیستم در فرم ورود اضافه شده است. برای تست من ربات نیستم بدون زدن تیک اقدام به ورود کنید. در صورتی که پیغام خطای من ربات نیستم را مشاهده کنید همه چیز درست است.


حل مشکل من ربات نیستم گوگل

در صورتی که طبق آموزش کلیدهای سایت خود را از گوگل دریافت و در افزونه وارد کنید مشکلی نخواهید داشت. کافی است تنظیمات مورد نظر جهت نمایش تیک من ربات نیستم را برای بخش مورد نظر فعال کنید. با این وجود با بروز هرگونه مشکل من ربات نیستم گوگل داشتید در بخش دیدگاه های همین صفحه مطرح نمایید تا در سریعترین زمان برای حل و رفع مشکل من ربات نیستم وردپرس شما راهنمایی لازم ارائه شود.


حذف من ربات نیستم گوگل

ممکن است به هر دلیل نیاز به حذف من ربات نیستم گوگل داشته باشید. اما ما پیشنهاد می کنیم در صورتی که مشکلی اساسی برای شما وجود ندارد از کپچای گوگل حتما استفاده نمایید. به هر ترتیب برای حذف پیغام من ربات نیستم از فرم های سایت وردپرس خود کافی است تا افزونه را غیرفعال یا حذف نمایید. برای این منظور مشابه حذف دیگر افزونه ها از پیشخوان و هاست خود می توانید اقدام نمایید که آموزش های آن در دوره آموزش وردپرس کاملا شرح داده شده است.


بهترین افزونه من ربات نیستم reCaptcha کدام است؟ I’m not a robot

همانطور که اشاره شد راه اندازی کپچا گوگل بدون افزونه ممکن است کار ساده ای نباشد. بنابراین در سیستم مدیریت محتوایی مثل وردپرس با استفاده از افزونه من ربات نیستم گوگل می توان به سادگی روند راه اندازی ریکپچا را تسهیل کرد. اما با یک نگاه و جستجو در بین افزونه های وردپرس با لیستی از افزونه های کپچای گوگل مواجه می شویم. اما بهترین افزونه من ربات نیستم reCaptcha کدام است؟

ما در وردپرس باران تحقیقی در زمینه افزونه های کپچا انجام دادیم. ابتدا لیستی از بهترین ها را تهیه و سپس براساس بهترین ها لیست خود را مرتب نمودیم. نتیجه این تحقیق در مقاله معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس منتشر شده است. دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در رتبه سوم این لیست قرار دارد. لذا پیشنهاد می کنیم جهت انتخاب بهترین افزونه برای راه اندازی من ربات نیستم گوگل در وردپرس به مقاله مذکور در لینک زیر مراجعه نمایید.

معرفی بهترین افزونه های کپچا برای وردپرس: بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس


نتیجه گیری

در این مقاله در مورد افزونه من ربات نیستم در وردپرس صحبت کردیم. دلیل استفاده از افزونه را به تفصیل بررسی نمودیم. با نحوه راه اندازی من ربات نیستم گوگل در وردپرس آشنا شدیم. گفتیم برای فعالسازی گوگل کپچا به کلیدهای آن نیاز است. راهنمای دریافت کلیدها نیز در مقاله ارائه شد. گفتیم دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA تنها افزونه در این زمینه نمی باشد. در ادامه مقاله ای جهت بررسی و مقایسه بهترین افزونه کپچا وردپرس معرفی نمودیم. امیدواریم از این مقاله وردپرس باران استفاده لازم را برده باشید. در صورت هرگونه مشکل در مورد افزونه ها و نحوه کار با آنها سوال خود را در بخش دیدگاه های همان صفحه مطرح نمایید. با ما در سایر مقالات سایت همراه باشید.

3.9/5 (7 رأی)

دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA

صفحه افزونه

اگر مطلب را می پسندید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

6
یک پاسخ بگذارید

avatar
3 دیدگاه ها
3 پاسخ ها
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین دیدگاه
5 نویسندگان دیدگاه
کافی نتمجتبی تبسمیفرزادمسعود رنجبرمحمود نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
مشترک شدن در
محمود
مهمان
محمود

من وارد یه سایت میخوام بشم گزینه من ربات نیستم فعال نیست در نتیجه نمیتونم وارد بشم و پیام ثابت کنید من ربات نیستم میده.
چکار کنم

مسعود رنجبر
عضو
مسعود رنجبر

سلام دوست من، با همه ی وبسایت ها این مشکل رو دارید؟ لطفا موارد زیر رو بررسی کنید :

۱- اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما به آخرین نسخه بروز شده باشد.
۲- توجه داشته باشید که “جاوااسکریپت” در مرورگر شما فعال باشد.
۳- پلاگین های مرورگر را یکبار غیرفعال کنید ، ممکن است یک پلاگین با ریکپچا هماهنگی ندارد.
۴- از مرورگر دیگری ستفاده کنید. مانند فایرفاکس، اپرا ….
۵- گاهی اوقات این مورد مربوط به وبسایتی که از ریکپچا استفاده می کند باشد.

فرزاد
مهمان
فرزاد

سلام وقت بخیر من وقتی میخوام از سایت اپلود بوی فایلیو دانلود کنم گزینه من رباط نیستن ک باید بیاد اون کادری ک باید تیک بزنیم نمیاره و پیغام : لطفا با تایید چک باکس “من ربات نیستم” تایید کنید که ربات نیستید.
کاربران ویژه نیاز به این تایید ندارند را میاره ولی با سایر کامپیوترها این مشکلو ندارم اا لب تابم مشکل داره؟

کافی نت
مهمان
کافی نت

سلام روزتون بخیر، من از وقتی ویندوز رو عوض کردم همش پیغام من یک ربات نیستم رو برای تمام مرورگرها دارم و خیلی زمان میبره تا وارد سایت بشم چون همش اون پیغام من یک ربات نیستم میاد!!!!