1. وردپرس باران
 2. آموزش ها
 3. من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا)

من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا)

به نام خدا. در این آموزش وردپرس در مورد یک افزونه امنیتی برای جلوگیری از دسترسی ربات ها به سایت می نویسیم. افزونه من ربات نیستم reCaptcha یا همان افزونه من ربات نیستم گوگل (I’m not a robot) موضوع مقاله امروز وردپرس باران می باشد. ابتدا با کلیات کپچا و افزونه آشنا می شویم. راه اندازی افزونه من ربات نیستم در وردپرس را می آموزیم. همچنین مقاله ای جهت معرفی و مقایسه بهترین افزونه های کپچا معرفی می کنیم. نهایتا دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA را نیز ارائه خواهیم داد. با ما در مرجع آموزش وردپرس همراه باشید.

این مقاله راهنمای جامع راه اندازی سیستم ریکپچای گوگل در سایت های وردپرس می باشد تا امنیت فرم ها را در برابر ربات ها افزایش دهند. این مقاله ارتباطی به مشکلات ورود به اینستاگرام و مشاهده عبارت من ربات نیستم در سایت ها و مواردی مثل این ندارد !

چرا استفاده از افزونه من ربات نیستم گوگل؟

همواره در هر فضایی از جهان خرابکار هایی وجود دارند. از سرقت ها و جرائم دنیای واقعی گرفته تا نمود آن در فضای مجازی. هکرها و ربات های اسپمر موضوع مورد بحث ما در این نوشتار می باشند. مسلما برای داشتن یک سایت پویا و جذاب ثبت نام و ورود کاربران در سایت، بخش دیدگاه ها و فرم تماس و… نیاز به پر کردن اطلاعات توسط کاربران خواهد داشت. خرابکارهای فضای مجازی از این فرصت سوء استفاده می کنند. به این ترتیب که برای دسترسی به اطلاعات سایت یا ارسال هرزنامه های تبلیغاتی یا مقاصد پلید دیگر از طریق همین فرم ها اقدام می کنند. اما این مسائل چه ربطی به من ربات نیستم گوگل I’m not a robot دارد؟

راه حل جلوگیری ربات ها از دسترسی به اطلاعات سایت

یک راه حل برنامه نویسان امنیتی برای جلوگیری از دسترسی ربات ها در نظر گرفته اند، اضافه کردن یک فیلد امنیتی به فرم ها می باشد. به این ترتیب که مقدار ورودی فیلد برای ربات ها قابل پیش بینی نباشد. برای این منظور روش های مختلفی مثل استفاده از تصویر مخدوش که فقط کاربر انسانی قادر به خواندن آن می باشد. پاسخ به یک سوال یا حل معادله ریاضیاتی یا هر چیزی که پاسخ آن برای ربات ممکن نباشد. به این روش کپچا می گویند. پیشتر در مقاله معرفی بهترین افزونه های کپچا در مورد انواع کپچا و افزونه من ربات نیستم reCaptcha نیز صحبت کردیم. برای مطالعه بیشتر به مقاله مذکور مراجعه نمایید.

من ربات نیستم reCaptcha راه حل گوگل I’m not a robot

در بین انواع کپچا، یکی از محبوب ترین ها استفاده از کپچای گوگل No Captcha reCAPTCHA می باشد. اضافه کردن فیلد من ربات نیستم reCaptcha از دسترسی ربات ها به فرم های سایت جلوگیری می کند. بنابراین من ربات نیستم گوگل یک کپچای مناسب ارائه شده توسط برند معتبر گوگل می باشد. لذا وردپرس باران استفاده از این نوع کپچا پیشنهاد می کند.


دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA برای وردپرس

من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا) - من ربات نیستم گوگل

تا اینجا با افزونه من ربات نیستم گوگل یا I’m not a robot آشنا شدیم. نحوه راه اندازی آن را نیز به سادگی توضیح دادیم. امروز به بهانه معرفی و ارائه دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در مورد کپچای گوگل توضیحاتی نوشتیم. من ربات نیستم reCaptcha را به عنوان یک روش امنیتی مناسب جهت جلوگیری از دسترسی ربات ها معرفی نمودیم. لینک دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در بخش دانلود همین صفحه آمده است. اما افزونه Login No Captcha reCAPTCHA تنها افزونه گوگل کپچا نمی باشد. افزونه های متعددی برای راه اندازی من ربات نیستم در وردپرس نوشته شده اند. در ادامه به معرفی مقاله ای جهت معرفی و مقایسه بهترین های کپچا نیز خواهیم پرداخت.


راه اندازی افزونه من ربات نیستم گوگل در وردپرس

برای استفاده از Login No Captcha reCAPTCHA نیاز است ابتدا در بخش ریکپچای گوگل ثبت نام نماییم. سپس گوگل کدی را همراه با کلیدهای اختصاصی سایت ما ارائه می دهد. برای راه اندازی من ربات نیستم گوگل در سایت نیاز است تا کدهای دریافتی را همراه کلیدها در بین کدهای سایت در جای صحیح قرار دهیم. کدنویسی و تغییر کدها برای کاربران مبتدی یا حتی کارکشته ممکن است مشکل ساز شود. لذا توسعه دهندگان افزونه های وردپرس افزونه های متعددی جهت استفاده از افزونه من ربات نیستم reCaptcha توسعه داده اند. کافی است یکی از این افزونه ها را نصب کنیم. سپس کلید دریافتی از گوگل را در بخش تنظیمات افزونه وارد کنیم. در مورد نحوه دریافت کلید های گوگل کپچا پیشتر در مقاله ای آموزش کامل را ارائه نمودیم. برای مشاهده این آموزش به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک مقاله راهنمای دریافت کلیدهای گوگل: Site Key و Secret Key برای Google Captcha را از کجا تهیه کنیم؟


تست من ربات نیستم reCaptcha در وردپرس

پس از اینکه افزونه من ربات نیستم reCaptcha را نصب و راه اندازی کردیم نوبت تست آن است. ابتدا مطمئن شوید در بخش تنظیمات افزونه ریکپچای گوگل را برای بخش مورد نظر مثلا فرم ورود وردرس فعال کرده باشید. برای تست من ربات نیستم گوگل کافی است به صفحه مورد نظر بروید. مثلا برای بررسی امنیت در صفحه ورود وردپرس به این صفحه بروید. مشاهده می کنید که بخشی به عنوان تیک من ربات نیستم در فرم ورود اضافه شده است. برای تست من ربات نیستم بدون زدن تیک اقدام به ورود کنید. در صورتی که پیغام خطای من ربات نیستم را مشاهده کنید همه چیز درست است.


پیشنهاد وردپرس باران: بهینه سازی سایت وردپرسی و افزایش بازدید با افزونه Yoast SEO Premium


حل مشکل من ربات نیستم گوگل

در صورتی که طبق آموزش کلیدهای سایت خود را از گوگل دریافت و در افزونه وارد کنید مشکلی نخواهید داشت. کافی است تنظیمات مورد نظر جهت نمایش تیک من ربات نیستم را برای بخش مورد نظر فعال کنید. با این وجود با بروز هرگونه مشکل من ربات نیستم گوگل داشتید در بخش دیدگاه های همین صفحه مطرح نمایید تا در سریعترین زمان برای حل و رفع مشکل من ربات نیستم وردپرس شما راهنمایی لازم ارائه شود.


حذف من ربات نیستم گوگل

ممکن است به هر دلیل نیاز به حذف من ربات نیستم گوگل داشته باشید. اما ما پیشنهاد می کنیم در صورتی که مشکلی اساسی برای شما وجود ندارد از کپچای گوگل حتما استفاده نمایید. به هر ترتیب برای حذف پیغام من ربات نیستم از فرم های سایت وردپرس خود کافی است تا افزونه را غیرفعال یا حذف نمایید. برای این منظور مشابه حذف دیگر افزونه ها از پیشخوان و هاست خود می توانید اقدام نمایید که آموزش های آن در دوره آموزش وردپرس کاملا شرح داده شده است.


بهترین افزونه من ربات نیستم reCaptcha کدام است؟ I’m not a robot

همانطور که اشاره شد راه اندازی کپچا گوگل بدون افزونه ممکن است کار ساده ای نباشد. بنابراین در سیستم مدیریت محتوایی مثل وردپرس با استفاده از افزونه من ربات نیستم گوگل می توان به سادگی روند راه اندازی ریکپچا را تسهیل کرد. اما با یک نگاه و جستجو در بین افزونه های وردپرس با لیستی از افزونه های کپچای گوگل مواجه می شویم. اما بهترین افزونه من ربات نیستم reCaptcha کدام است؟

ما در وردپرس باران تحقیقی در زمینه افزونه های کپچا انجام دادیم. ابتدا لیستی از بهترین ها را تهیه و سپس براساس بهترین ها لیست خود را مرتب نمودیم. نتیجه این تحقیق در مقاله معرفی 8 بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس منتشر شده است. دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA در رتبه سوم این لیست قرار دارد. لذا پیشنهاد می کنیم جهت انتخاب بهترین افزونه برای راه اندازی من ربات نیستم گوگل در وردپرس به مقاله مذکور در لینک زیر مراجعه نمایید.

معرفی بهترین افزونه های کپچا برای وردپرس: بهترین افزونه کد امنیتی برای وردپرس


نتیجه گیری

در این مقاله در مورد افزونه من ربات نیستم در وردپرس صحبت کردیم. دلیل استفاده از افزونه را به تفصیل بررسی نمودیم. با نحوه راه اندازی من ربات نیستم گوگل در وردپرس آشنا شدیم. گفتیم برای فعالسازی گوگل کپچا به کلیدهای آن نیاز است. راهنمای دریافت کلیدها نیز در مقاله ارائه شد. گفتیم دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA تنها افزونه در این زمینه نمی باشد. در ادامه مقاله ای جهت بررسی و مقایسه بهترین افزونه کپچا وردپرس معرفی نمودیم. امیدواریم از این مقاله وردپرس باران استفاده لازم را برده باشید. در صورت هرگونه مشکل در مورد افزونه ها و نحوه کار با آنها سوال خود را در بخش دیدگاه های همان صفحه مطرح نمایید. با ما در سایر مقالات سایت همراه باشید.


آیا می خواهید یک طراح سایت حرفه ای شوید و بدون کدنویسی کسب درآمد کنید؟

وردپرس باران یک دوره آموزشی طراحی سایت بدون کدنویسی طراحی کرده است که در آن به آموزش 0 تا 100 طراحی سایت در موضوعات مختلف پرداخته است.

بدون دانش قبلی طراح سایت شوید و کسب درآمد کنید.

با توجه به درخواست های زیاد کاربران دوره پایه آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی وردپرس باران رایگان شد 👇👇👇

برای شروع آموزش رایگان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فیلم آموزش وردپرس

رایگان شد: فیلم آموزش وردپرس
فیلم راهنمای سریع شروع کار با وردپرس را به رایگان دریافت کنید
به شما قول می دهیم از شیوه آموزش این دوره شگفت زده شوید
قیمت محصول: 49000 تومان
رایگان به مدت محدود
دانلود افزونه Login No Captcha reCAPTCHA

صفحه افزونه

دسته بندی های این مطلب: آموزش ها،آموزش های وردپرس،افزونه رایگان وردپرس،وبلاگ وردپرس باران،وردپرس

24 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • Avatar
  محمود
  2018-12-29 14:38

  من وارد یه سایت میخوام بشم گزینه من ربات نیستم فعال نیست در نتیجه نمیتونم وارد بشم و پیام ثابت کنید من ربات نیستم میده.
  چکار کنم

  پاسخ
  • مسعود رنجبر
   مسعود رنجبر
   2018-12-29 14:56

   سلام دوست من، با همه ی وبسایت ها این مشکل رو دارید؟ لطفا موارد زیر رو بررسی کنید :

   1- اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما به آخرین نسخه بروز شده باشد.
   2- توجه داشته باشید که “جاوااسکریپت” در مرورگر شما فعال باشد.
   3- پلاگین های مرورگر را یکبار غیرفعال کنید ، ممکن است یک پلاگین با ریکپچا هماهنگی ندارد.
   4- از مرورگر دیگری ستفاده کنید. مانند فایرفاکس، اپرا ….
   5- گاهی اوقات این مورد مربوط به وبسایتی که از ریکپچا استفاده می کند باشد.

   پاسخ
  • سلام. خسته نباشید من پیج اینستا برام بالا نمیاد و میگه شما ربات هستین چطوری بهش بفهمونم ربات نیستم

   پاسخ
   • مجتبی تبسمی
    مجتبی تبسمی
    2020-03-23 20:08

    سلام دوست من.
    مقاله من ربات نیستم ریکپچا برای راه اندازی این امکان در سایت های وردپرسی است و در واقع ارتباطی به مورد شما ندارد. حوزه فعالیت ما در زمینه طراحی سایت بدون کدنویسی می باشد و در مورد مشکلات شبکه های اجتماعی تخصص نداریم. برای مشکل پیش آمده برای شما بهتر است با متخصصین شبکه های اجتماعی در تماس باشید.
    با سپاس

    پاسخ
 • Avatar
  فرزاد
  2019-06-12 14:43

  سلام وقت بخیر من وقتی میخوام از سایت اپلود بوی فایلیو دانلود کنم گزینه من رباط نیستن ک باید بیاد اون کادری ک باید تیک بزنیم نمیاره و پیغام : لطفا با تایید چک باکس “من ربات نیستم” تایید کنید که ربات نیستید.
  کاربران ویژه نیاز به این تایید ندارند را میاره ولی با سایر کامپیوترها این مشکلو ندارم اا لب تابم مشکل داره؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-06-12 16:58

   سلام دوست من. در صورتی که با سیستم دیگر چنین مشکلی ندارید بهتر است مرورگر خود را بروز کنید یا از مرورگر دیگری استفاده کنید. همچنین می توانید مشکل مربوطه را با پشتیبانی سایت آپلود بوی در میان بگذارید حتما شما را راهنمایی می کنند. موفق باشید

   پاسخ
 • Avatar
  کافی نت
  2019-06-23 10:21

  سلام روزتون بخیر، من از وقتی ویندوز رو عوض کردم همش پیغام من یک ربات نیستم رو برای تمام مرورگرها دارم و خیلی زمان میبره تا وارد سایت بشم چون همش اون پیغام من یک ربات نیستم میاد!!!!

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-06-23 10:25

   سلام دوست من. در صورتی که از نرم افزار های تغییر آیپی استفاده کنید عموما با این پیام مواجه خواهید شد. همچنین پیشنهاد می کنم با جیمیل خود در مرورگر کروم ساین این کنید تا از مشاهده پیغام من ربات نیستم تا حد زیادی جلوگیری شود. موفق باشید

   پاسخ
 • سلام. من یه مشکلی داشتم. تمامی موارد رو هم درست رفتم اما وقتی می خوام چک کنم، فقط یه ایکن اونم گوشه صفحه میاد و نوشته دارای محافظت ریکپچا در صورتی که من میخوام طرف بیاد تیک بزنه.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-11-09 10:34

   سلام دوست من. در هنگام ساخت ریکپچا در سایت گوگل باید از نسخه 2 ریکپچا یعنی reCaptcha V2 استفاده کنید تا حالت من ربات نیستم با چک مارک برای شما فعال شود. با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • سلام دوستان لطفا کمکم کنید دیشب درحال ساخت اکانت بودم برای بازی کلش اما برایم پیام آمده که شما روبات هستیدواکانتهای بازیم پریده چه کنم

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-11-11 10:02

   سلام دوست من. این مقاله راهنمای ریکپچای گوگل است که ارتباطی به اکانت بازی ندارد! پیشنهاد می شود در انجمن های مربوط به این بازی به دنبال پاسخ خود باشید. با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • سلام ببخشید یه سوال داشتم خاهش میکنم راهنمای کنید
  چرا وقتی میخام وارد اکانت اینستاگرامم بشم مینویسه شما روبات هستید

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2020-03-22 13:22

   سلام دوست من.
   وردپرس باران در زمینه آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس فعالیت میکند و راهنمای جامع من ربات نیستم برای فعال سازی و استفاده از این امکان در سایت های وردپرسی تهیه شده است. مورد شما در مقوله این مقاله نمی گنجد و بهتر است در انجمن ها و سایت های تحصصی در زمینه شبکه های اجتماعی و… مطرح شود.
   با تشکر

   پاسخ
 • سلام
  من تو فاست وکویین پات ارزهای کلیکی رو میزنم و هر سری 4 یا 5 بار کپچا میده حل میکنم کسی میدونه چه پیامی وچگونه به گوگل پیام بدیم که یکبار این کپچا ها رو بده نه چند بار ممنون لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-03-26 14:51

   سلام دوست من
   این مورد در حوزه تخصصی سایت وردپرس باران نمی باشد.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  احسان
  2020-04-07 21:38

  سلام هنگام ورود به پنل وردپرسی ریکپچا نشون داده میشه و ارور زیر رو میزنه
  ERROR for site owner: Invalid key type
  و این
  Authentication failed.
  You have entered an incorrect reCAPTCHA value
  باصلا نمیتونم لاگین کنم باید چی کارکنم؟

  پاسخ
  • پشتیبانی فنی
   پشتیبانی فنی
   2020-04-08 13:00

   سلام دوست من
   خطای دریافتی به دلیل تنظیمات نادرست افزونه ریکپچا در وردپرس شما می باشد. با مراجعه به لینک راهنمای دریافت کلیدها در بخش “راه اندازی افزونه من ربات نیستم گوگل در وردپرس” می توانید آموزش دریافت کلیدها را مشاهده کنید. کلیدهای گوگل برای ورژن های مختلف کپچا نیز متفاوت هستند. به ورژن ریکپچا جهت استفاده نیز توجه کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  عرفان
  2020-05-19 10:47

  سلام من وارد یه سایت میشم کادر من رباط نیستم میاد میزنم باز میشه همشو درس میزنم میگ موفق بود ولی دوباره همون کادر میاد

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-05-19 19:43

   سلام دوست من
   بهترین کار این است که با پشتیبانی سایت مربوطه تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنند. ما در این صفحه یک آموزش راهنما برای راه اندازی سیستم امنیتی من ربات نیستم برای مدیران سایت های وردپرسی تنظیم کرده ایم.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 • Avatar
  zainabshahreki
  2020-07-12 07:24

  سلام خسته نباشید برام اینستاگرام من پی ام من ربات نیستم امدمن ترسیدم نمیدونستم چکار کنم اینستاگرامو پاک کردم حالا نمیتونم وارد حسابم بشوم چکار باید کنم؟لطفا راهنمایی کنید توروخدا

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-07-12 17:21

   سلام دوست من
   حوزه تخصصی وردپرس باران در آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. برای سوال خود می توانید به انجمن ها و سایت های تخصصی شبکه های اجتماعی مراجعه نمایید.
   با سپاس

   پاسخ
 • سلام
  من هنگام ورود و خروج خطا زیر میده؟؟!!!!!

  دسترسی شما به این سایت به طور موقت توسط مدیر سایت محدود شده است
  دسترسی شما به این سرویس به طور موقت محدود شده است. لطفا چند دقیقه ی دیگر دوباره سعی کنید. (کد پاسخ 503 HTTP)

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2020-10-08 10:30

   سلام دوست من
   در این مورد بهتر است با پشتیبان سایت مربوطه در تماس باشید تا مورد را برای شما رفع کنند ولی اگر سایت متعلق به خودتان است می توانید افزونه کپچا را از طریق هاست پاک کنید تا امکان ورود و دسترسی به پیشخوان وردپرس داشته باشید.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

من ربات نیستم reCaptcha گوگل در وردپرس (راهنمای جامع ریکپچا) - من ربات نیستم گوگل
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست