Redis چیست؟ آموزش کار با Redis در وردپرس (کش پایگاه داده)

به نام خدا. امروز در وردپرس باران با معرفی یک افزونه کش برای وردپرس نصب شده بر روی سرور مجازی در خدمت شما هستیم. افزونه کش با عنوان دانلود افزونه Redis Object Cache موضوع آموزش این مقاله می باشد. ابتدا با یک مقدمه می گوییم پایگاه داده Redis چیست؟ سپس در ادامه به آموزش کار با Redis در وردپرس خواهیم پرداخت. همچنین مقاله ای جهت مقایسه 12 افزونه برتر کش وردپرس معرفی می نماییم. با ما در این آموزش وردپرس از وردپرس باران همراه باشید.

پایگاه داده Redis چیست؟

به زبان ساده پایگاه داده Redis Caching یک پایگاه داده در داخل حافظه سرور می باشد. لذا به راحتی می توانیم از آن برای ذخیره اطلاعات یا کش استفاده کنیم. استفاده از پایگاه داده Redis Caching روش مناسبی برای کش کردن در وردپرس و یا دیگر برنامه های پشتیبانی شده توسط این پایگاه داده می باشد. در این مقاله آموزش کار با Radis در وردپرس را شرح خواهیم داد. با ما در این آموزش همراه باشید.

آموزش کار با Redis در وردپرس

تا اینجا دانستیم که پایگاه داده Redis چیست؟ در ادامه آموزش کار با Redis در وردپرس مورد برسی قرار می گیرد. سعی می کنیم آموزش را گام به گام پیش ببریم تا فراگیری آن آسان گردد. لذا آموزش کار با Redis را به 3 مرحله زیر تقسیم می کنیم.

 • آموزش نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی
 • نصب ماژول PHP بر روی سرور مجازی
 • دانلود افزونه Redis Object Cache و نصب و فعال سازی آن

پیش نیاز های آموزش کار با Redis چیست (در وردپرس)

 • یک سرور مجازی لینوکسی
 • نصب وردپرس بر روی سرور مجازی لینوکسی

در ادامه توضیحات تکمیلی آموزش کار با Redis در وردپرس برای هر مرحله را تشریح می کنیم.

آموزش نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی

پس از اینکه دانستیم Radis چیست و چه پیش نیازی دارد. در این قسمت از آموزش کار با Redis در وردپرس به آموزش نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی می پردازیم. پیش از هر چیز ابتدا باید وردپرس را بر روی سرور مجازی خود نصب کرده باشیم. سپس به نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی اقدام نمایید. آموزش نصب Redis بر روی سرور مجازی لینوکسی اوبونتو به شرح زیر است. کد فرمان نصب:

apt-get install redis-server

برای نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی CentOS 7 نیز از فرمان نصب زیر استفاده می کنیم:

yum install redis

حتما از فعال بودن بسته های EPEL یا Extra Packages for Enterprise Linux اطمینان حاصل نمایید. سپس برای فعال سازی پایگاه داده Redis در سرور مجازی از فرمان زیر استفاده می کنیم:

systemctl start redis.service

و برای اینکه Redis در هر مرتبه بوت سیستم فعال شود از فرمان زیر اجرای خودکار آن را فعال می کنیم:

systemctl enable redis.service

نصب ماژول PHP بر روی سرور مجازی

تا اینجای آموزش کار با Redis در وردپرس آموختیم پایگاه داده Redis چیست؟ و آن را بر روی سرور مجازی خود نصب کردیم. پیش از دانلود افزونه Redis Object Cache و فعال سازی آن باید ماژول PHP را نیز بر روی سرور مجازی خود نصب کنیم. برای این منظور از کد فرمان زیر در اوبونتو استفاده می کنیم:

apt-get install php-redis

برای سیستم عامل CentOS نیز از کد فرمان زیر برای نصب ماژول PHP استفاده می کنیم:

yum install php-pecl-redis

حالا همه چیز مهیای استفاده از افزونه Redis Object Cache می باشد.

دانلود افزونه Redis Object Cache و نصب و فعال سازی آن

پس از نصب پایگاه داده Redis بر روی سرور مجازی لینوکسی خود و نصب ماژول PHP وقت دانلود افزونه Redis Object Cache می باشد. برای نصب افزونه های رایگان وردپرسی پیشتر در دوره آموزش گام به گام وردپرس به طور کامل آموزش ها را ارائه نمودیم. لینک دانلود افزونه Redis Object Cache نیز در بخش دانلود همین صفحه موجود است. لذا از توضیحات نصب این افزونه عبور می کنیم. در صورت نیاز به آموزش نصب افزونه در وردپرس به مقاله مربوطه در این دوره مراجعه نمایید. برای این منظور به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک آموزش نصب افزونه وردپرس به 2 روش در دوره آموزش گام به گام وردپرس


مقایسه دانلود افزونه Redis Object Cache با سایر افزونه های کش

در مخزن وردپرس افزونه های رایگان خیلی خوبی وجود دارند. همچنین افزونه های حرفه ای نیز برای بهینه سازی و کش سایت وردپرسی عرضه شده اند. که سرعت سایت را به گونه ای باورنکردنی افزایش می دهند. استفاده از افزونه Redis Object Cache نیازمند سرور مجازی برای سایت می باشد. از کیفیت عملکرد این افزونه به دلیل در دسترس نبودن سرور مجازی در هنگام بررسی افزونه های کش اطلاعی نداریم. اما در تحقیق ما در وردپرس باران بر روی چند سایت به نتایج ارزشمندی رسیده ایم. در تحقیق مذکور با معرفی 12 افزونه کش برتر و مقایسه و بررسی ویژگی ها و معایب هر یک آغاز می کنیم. نهایتا 4 افزونه برتر را برای 4 نوع استفاده برای کاربران با سطوح مختلف پیشنهاد خواهیم داد. نتیجه این بررسی در مقاله زیر منتشر شده است:

لینک مقاله بررسی و مقایسه 12 بهترین افزونه کش وردپرس


نتیجه گیری

در این مقاله از وردپرس باران با معرفی یک روش کش کردن در سرور مجازی به آموزش کار با Redis در وردپرس پرداختیم. ابتدا آموختیم پایگاه داده Redis چیست؟ سپس با معرفی و دانلود افزونه Redis Object Cache آموزش راه اندازی این سیستم کش کردن را ارائه دادیم. همان طور که اشاره شد استفاده از این روش نیازمند داشتن سایت وردپرسی بر روی سرور مجازی می باشد. همچنین مقاله ای جهت معرفی و مقایسه بهترین افزونه های کش وردپرس معرفی نمودیم که پیشنهاد ویژه ما بررسی و مقایسه افزونه های کش معرفی شده و نصب یکی از موارد پیشنهادی متناسب با نیاز شما می باشد. امیدواریم این مقاله از مرجع آموزش وردپرس مورد توجه شما واقع شده باشد. با ما در سایر آموزش های وردپرس سایت همراه باشید.

 

دانلود افزونه Redis Object Cache

صفحه افزونه

2 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام،
  نسخه پرو آن را ندارید قرار بدهید؟

  پاسخ
  • مجید تبسمی
   مجید تبسمی
   2023-09-07 11:10

   سلام دوست من
   خیر نسخه پرو این افزونه موجود نیست.
   با تشکر

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پایگاه داده Redis چیست؟ - آموزش کار با Redis در وردپرس
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست