آموزش افزونه WP Smush Pro – آموزش کار با افزونه اسموش

[آموزش افزونه WP Smush Pro – آموزش کار با افزونه اسموش]. سلام. با یکی دیگر از سری آموزش وردپرس با شما همراه هستیم. اگر افزایش سرعت سایتتان یک دغدغه اصلی برای شما می باشد، به شما پیشنهاد میکنیم این آموزش تنظیمات Smush را تا انتها مطالعه نمایید. همان طور که بارها در مقالات مختلف بیان شده، وجود تصاویر در داخل سایت موجب جلوگیری از افزایش سرعت سایت خواهد شد و ما امروز با آموزش افزونه اسموش پرو برای شما این مشکل را حل خواهیم نمود. همچنین اگر شما تاکنون افزونه WP Smush Pro را دانلود نکرده اید می توانید این افزونه وردپرس را از سایت وردپرس باران خریداری نمایید.

آموزش افزونه WP Smush Pro

افزونه WP Smush Pro با کاهش اصولی حجم تصاویر سایت، سرعت سایت شما به طرز چشم گیری افزایش خواهد داد. افزونه های متعددی برای کاهش حجم تصاویر سایت وجود دارد. برخی از این افزونه ها رایگان و برخی دیگر به صورت پولی می باشد. اما برتری افزونه اسموش پرو نسبت دیگر افزونه ها عبارت است از:

 • کاهش حجم تصاویر وردپرس با روش های حرفه ای و بدون افت کیفیت
 • کوچک کردن یا تغییر اندازه تصاویر وردپرس به اندازه بیشینه تعیین شده
 • کاهش حجم تصاویر وردپرس در انواع فرمت های تصویر از جمله JPG, JPEG, PNG, GIF
 • کاهش حجم تصاویر وردپرس در هرکجای و هر مسیری از هاست سایت
 • کاهش حجم تصاویر وردپرس به طور خودکار و هنگام آپلود بدون اتلاف وقت
 • کاهش حجم تصاویر وردپرس با حجم استاندارد وب
 • پشتیبانی از وردپرس شبکه
 • نسخه حرفه ای افزونه WP Smush Pro سازگار با کتابخانه افزونه مورد علاقه شما
 •  و …

دانلود افزونه Smush Pro چگونه است؟

افزونه WP Smush Pro افزونه ای جهت کاهش حجم تصاویر در درون سایت می باشد. این افزونه توسط تیم WPMU DEV تهیه شده است. این افزونه وردپرس در دو نسخه رایگان و حرفه ای موجود می باشد. شما می توانید برای دریافت نسخه رایگان این افزونه از مخزن وردپرس این افزونه را دریافت و نصب نمایید. اما همانطور که می دانید نسخه رایگان دارای محدودیت های فراوانی بوده که عملا نمیتواند آنچه که مد نظر ماست را برایمان برآورده نماید. برای دریافت نسخه حرفه اسموش شما میتوانید برا پرداخت مبلغی، نسخه حرفه ای این افزونه که دارای امکانات بیشتری بوده را بر روی سایت خود نصب نمایید.

برای خرید این افزونه بر روی لنک روبرو کلیک کنید: دانلود افزونه WP Smush Pro فارسی

 • تغییر اندازه تصاویر هنگام آپلود
 • تبدیل تصاویر PNG به JPG جهت کاهش حجم تصاویر
 • کاهش حجم تصاویر به صورت انبوه در هر فولدر موجود در هاست
 • کاهش حجم تصاویر موجود در رسانه های وردپرس به صورت انبوه و دسته جمعی (بدون محدودیت در تعداد)
 • کاهش حجم تصاویر وردپرس با حجم بالا (فقط در نسخه پرو وردپرس باران)
 • سرعت بیشتر در فشرده سازی تصاویر وردپرس (بهینه سازی تا 200 برابر سریع تر)
 • فشرده سازی پیشرفته سوپر اسموش Super Smush (فشرده سازی 2 برابری تصاویر)

نحوه نصب افزونه WP Smush Pro

همانطور که بارها در مقالات مختلف برای شما بیان نموده ایم، افزونه ها به دو روش در وردپرس قابل نصب می باشند.

 1. نصب از طریق پیشخوان با آپلود فایل زیپ افزونه
 2. نصب افزونه به روش دستی طریق هاست به روش دستی

برای آموزش نصب افزونه WP Smush Pro شما هم می توانید پس از خرید این افزونه، زمانی که فایل زیپ این افزونه را دانلود نمودید، به یکی از دو روش فوق افزونه را بر روی سایت خود نصب نمایید.

لینک مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش کار با افزونه اسموش (تنظیمات Smush)

حال به بخش تنظیمات smush می رسیم. پس از نصب افزونه حال نوبت کار با افزونه WP Smush Pro رسیده تا به راحتی سرعت سایت خود را افزایش دهید. پس از فعالسازی افزونه، در قسمت پیشخوان وردپرس، در انتها گزینه Smush Pro افزوده خواهد شد. با کلیک بر روی آن شما در ابتدا وارد محیط تنظیمات Smush خواهید شد. در اولین ورود به تنظیمات، بخش ویزارد ستاپ یا همان راه اندازی سریع برای شما به نمایش در خواهد آمد.

5 گام ساده تنظیمات افزونه Smush

راه اندازی سریع در تنظیمات Smush

1️⃣ اولین قسمت از راه اندازی سریع تنظیمات افزونه WP Smush Pro همانند تصویر بالاست. شما می توانید با کلیک بر روی “در آینده انجام میدهم” این تنظیمات را بعدا انجام دهیم. اما با کلیک بر روی “شروع نصب” وارد مرحله بعدی از تنظیمات افزونه Smush خواهیم شد.

فعال سازی خودکار بهینه سازی تصاویر در تنظیمات اسموش

2️⃣ این پیغام با عنوان “بهینه سازی خودکار بارگذاری های جدید” به شما می گوید هنگامی که تصویر جدیدی را در رسانه وردپرس بارگذاری نمودید، تنظیمات افزونه WP Smush Pro به طور خودکار تصاویر را برای شما بهینه سازی نماید. اگر این گزینه را غیر فعال نمایید می بایست پس از بارگذاری هر عکس به صورت دستی آن عکس را بهینه سازی نمایید. پیشنهاد میکنیم این که گزینه را همیشه فعال نمایید. با کلیلک بر روی گزینه بعدی وارد قسمت بعدی خواهیم شد.

حذف exif در کار با افزونه WP Smush Pro

3️⃣ در این قسمت، شما می توانید اطلاعات عکس ها را بصورت اتوماتیک حذف نماید. این اطلاعات شامل تاریخ، زمان، مکان و اطلاعات دوربین می باشد.وجود این اطلاعات باعث افزایش حجم عکس ها شده در نتیجه موجل افزایش سرعت سایت می شود. پیشنهاد ما در آموزش افزونه WP Smush Pro این است که این گزینه فعال باشد.

متادیتای EXIF چیست؟

EXIF کوتاه شده عبارت Exchangeable Image File Format به معنای ” فرمت قابل تعویض فایل های تصویری” می باشد. Metadata، به معنی اطلاعات مربوط به تصویر گرفته شده است. دوربین های دیجیتال مدرن ( همچنین دوربین تلفن های همراه ) می توانند تمام انواع داده ها را هنگامی که شما عکسی می اندازید ذخیره و ثبت کنند. برای مثال ، معمولا اطلاعاتی مانند سرعت شاتر، ISO ، و تنظیمات دیافراگم ، و همچنین اطلاعاتی در مورد نوع لنز مورد استفاده ، نام تجاری دوربین ، محل جغرافیایی تصویر گرفته شده(در صورتی که مجهز به geo – tagging باشد)، و حتی نام عکاس تصاویر به همراه خود عکس ذخیره می گردد.

لیزی لود در تنظیمات افزونه اسموش پرو

4️⃣ در این قسمت از آموزش کار با افزونه اسموش شما می توانید تنظیمات مربوط به لیزی لود یا همان برگذاری تنبل تصاویر را فعال نمایید. بارگذاری تنبل تصاویر ویژگی ای می باشد که تا زمانی که کاربر  به مکان عکس در صفحه نرسیده باشد، عکس لود یا همان بارگذاری نمی شود. چنین قابلیتی موجل افزایش چشمگیر سرعت سایت و همچنین کاهش مصرف پهنای باند میگردد. پیشنهاد میگردد که این گزینه در تنظیمات Smush فعال باشد. هرچند در نسخه های جدید وردپرس این قابلیت بصورت پیش فرض فعال می باشد.

دسترسی به اطلاعات سایت در تنظیمات smush

5️⃣ بخش انتهایی از نصب آسان افزونه اسموش پرو، مربوط به ردیابی اطلاعات مورد استفاده از افزونه در سایت می باشد. این گزینه به سازنده افزونه کمک خواهد کرد که بتواند بفهمد که نکات مثبت و منفی افزونه ساخته شده چیست. بنابراین این اطلاعات سازنده را در بهبود افزونه کمک خواهد نمود. همچنین طبق گفته های سازنده، این افزونه هیچگونه اطلاعات و دیتای شخصی را ردیابی نمی کند. بهتر است این گزینه غیر فعال باشد.

پس از کلیک برروی گزینه “اتمام فرآیند نصب” افزونه بصورت کامل راه اندازی اولیه گردید. حال با انتخاب Smush Pro در پیشخوان وردپرس، شما وارد محیط داشبورد این افزونه خواهید شد. با ما با ادامه آموزش افزونه WP Smush Pro همراه باشید.

آموزش Smush

پس از آنکه شما راه اندازی سریع را انجام داده اید می توانید وارد تنظیمات حرفه ای تر این افزونه شوید. همچنین اگر تمایلی به راه اندازی سریع نداشته باشید میتوانید خودتان به راحتی افزونه را تنظیم نمایید. در بخش داشبورد این افزونه شما بخش های مختلف مانند نصویر زیر مشاهده خواهید نمود. با ورود به هربخش در تنظیمات Smush و اعمال تنظیمات مد نظر، سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید.

تنظیمات داشبورد در آموزش Smush

اسموش جمعی

اسموش جمعی در تنظیمات افزونه smush

در اولین بخش از تنظیمات اسموش، شما با اسموش جمعی آشنا خواهید شد. این بخش به صورت عمده تصاویر را فشرده سازی می نماید. به این صورت که با کلیک برای شروع فشرده سازی، ابتدا افزونه اسموش، تمامی عکس های کتابخانه رسانه وردپرس را بررسی و همه آنها را که نیاز به بهینه سازی دارند را به صورت عمده فشرده سازی می کنند. به عنوان مثال همان طور که در عکس بالا می بینید، عدد 65 نشان دهنده تعداد عکس های مورد نیاز برای بهینه سازی توسط اسموش می باشد. این عدد با بررسی کتابخانه رسانه وردپرس به دست آمده است.

اندازه تصاویر

اندازه تصاویر در اسموش افزونه WP Smush Pro

در آموزش کار با افزونه اسموش هنگامی که شما تصویری را در وردپرس آپلود می نمایید، وردپرس به صورت اتوماتیک ابعاد مختلفی از این تصویر را به صورت مجزا در هاست شما دخیره می نماید. در این قسمت شما می توانید این انتخاب را داشته باشید که آیا همه این تصاویر بهینه سازی شوند یا فقط ابعاد خاصی را اسموش بهینه سازی نماید. با انتخاب گزینه سفارشی، لیست تمامی ابعاد تصاویر برای شما به نمایش در خواهد آمد، که بنا بر نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که گزینه همه را فعال کنید.

نگارش این آموزش در همین صفحه ادامه خواهد داشت.

6 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • همین؟!!! بقیش کو پس!! هنوز تنظیمات مختلف داره هاا

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2022-05-16 17:56

   سلام دوست من
   به نویسنده مطلب اطلاع می دهیم تا آموزش را بروزرسانی کند.
   با سپاس از شما

   پاسخ
 • Avatar
  مسیبی
  2023-05-15 10:48

  سلام من از این افزونه استفاده کردم تصاویر بزرگتر از آنچه براش در نظر گرفتم نمایش داده شد

  پاسخ
  • پشتیبانی فنی
   پشتیبانی فنی
   2023-05-15 12:24

   سلام دوست من
   افزونه اسموش ابعاد تصویر را تغییر نمی دهد مگر اینکه تصاویر خیلی بزرگ باشند و در تنظیمات افزونه حداکثر ابعاد را برای تصاویر محدود کنید. در این حالت ابعاد تصویر به مقدار کوچکتر کاهش داده می شوند تا حجم تصاویر بزرگ در سایت کم شود.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  مرتضی
  2024-04-17 11:23

  ببخشید با افزونه لایت اسپید کش تداخل نداره ؟؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2024-04-17 12:20

   سلام دوست من
   خیر هیچ مشکلی در استفاده از دو افزونه Litespeed و افزونه Smush در کنار هم وجود ندارد و هم اکنون بر روی سایت خود ما وردپرس باران نیز همین دو افزونه نصب هستند.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش افزونه WP Smush Pro - آموزش کار با افزونه اسموش
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست