طراحی سایت ارزان توسط خودتان (آموزش رایگان)

به نام خدا. به مرجع آموزش وردپرس خوش آمدید. با آموزش رایگان طراحی سایت ارزان توسط خودتان در خدمت شما هستیم. در این آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی و گام به گام به ساخت سایت حرفه ای خواهیم پرداخت. راهنمای جامع طراحی سایت ارزان توسط خودتان برای اولین بار در سطح اینترنت توسط وردپرس باران منتشر می شود. در این آموزش به طور کامل به آموزش طراحی سایت رایگان از صفر تا صد خواهیم پرداخت. کلیه آموزش های ارائه شده با در نظر گرفته مخاطبین مبتدی و با نیاز های حرفه ای ارائه می گردد. لذا در صورتی که هیچ دانشی در هیچ زمینه ای هم ندارید این دوره کاملا شما را هدایت خواهد کرد. با این آموزش فوق العاده و بی نظیر با ما همراه باشید.

تنها هزینه طراحی سایت ارزان شامل هزینه های هاست و دامنه است که به صورت سالیانه و با مبلغ ناچیزی قابل تهیه می باشد.

برای طراحی سایت ارزان توسط خودتان به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای طراحی سایت ارزان کلیه آموزش ها از ابتدا ارائه خواهد شد. مهمترین پیش نیازها برای ساخت سایت در این روش عبارتند از:

 • صبر و حوصله و علاقه
 • اینترنت
 • آموزش طراحی سایت ارزان وردپرس باران!
 • هاست و دامنه

برای شروع کار ابتدا شما را با مفاهیم هاست و دامنه آشنا می کنیم. سپس روش طراحی سایت ارزان را شرح خواهیم داد. تعریف طراحی سایت در ویکی پدیا را نیز می توانید مطالعه نمایید.

هاست چیست؟

طراحی سایت ارزان، گران یا حتی رایگان فرقی ندارد. هاست همیشه پیش نیاز است! هر سایت از مجموعه ای از فایل ها و تصاویر و دیگر منابع مرتبط تشکیل می شود. همچنین اطلاعات مربوط در مکانی به نام پایگاه داده ذخیره می شوند. برای اینکه اطلاعات سایت ما در اینترنت در دسترس باشد نیاز به فضایی برای ذخیره سازی این فایل ها و اطلاعات داریم. هاست را در یک نگاه ابتدایی می توانیم یک کامپیوتر ساده متصل به اینترنت دانست. که برای ذخیره اطلاعات سایت استفاده می کنیم. بنابراین سایت ما همواره در اینترنت در دسترس خواهد بود. کسب اطلاعات اضافه تر در مورد هاست را به شما و گوگل می سپاریم. همین اندازه که بدانید هاست چیست برای طراحی سایت ارزان کافی است. پس برای شروع خیلی خودتان را برای تحقیق در این زمینه های تئوری درگیر نکنید!

دامنه چیست؟

مطمئنا سایت های زیادی را بازدید کرده اید. برای دسترسی به هر سایت باید آدرس سایت را بدانیم. مثلا آدرس سایت وردپرس باران wpbaran.ir می باشد. همین آدرس که برای دسترسی به یک سایت استفاده می شود را دامنه می گویند. بنابراین برای طراحی سایت ارزان علاوه بر هاست به دامنه نیز نیاز داریم. از دامنه برای آدرس دهی به هاست استفاده می شود. مثلا وقتی کسی دامنه سایت شما را در مرورگر باز می کند این آدرس به هاست شما متصل شده و فایل ها را برای نمایش به کاربر ارسال می کند.

طراحی سایت ارزان توسط خودتان آموزش طراحی سایت رایگان بدون کدنویسی

طراحی سایت ارزان واقعا چقدر هزینه دارد؟ با طراحی سایت اختصاصی چه قدر فرق دارد؟

در طراحی سایت ارزان توسط خودتان تمام چیزی که نیاز دارید همین هاست و دامنه می باشد. قیمت دامنه ملی با پسوند ir معمولا بسیار ارزان و حدود 4 هزار تومان سالانه می باشد. برای هاست نیز می توانید با حدود 100 هزار تومان (کمی بالاتر یا پایین تر) یک سال هاست تهیه نمایید. طراحی سایت نیز که اگر توسط یک طراح سایت انجام می شود هزینه های متفاوتی دارد. برای طراحی های عمومی هزینه های طراحی سایت معمولا حداقل 2 تا 6 میلیون هزینه بر می دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که طراحی سایت اختصاصی می تواند برای شما هزینه های گزاف چند ده میلیونی داشته باشد. اما با آموزش وردپرس باران کلیه هزینه طراحی سایت ارزان به هاست و دامنه خلاصه می شود. طراحی سایت رایگان طبق آموزش طراحی سایت وردپرس باران و بر عهده خودتان خواهد بود.

هزینه طراحی سایت ارزان به طور تقریبی چقدر می شود؟

بگذارید یک جمع بندی در مورد مجموع هزینه ها داشته باشیم.

 • یک هاست لازم داریم حدودا 100 هزار تومان سالانه
 • یک دامنه لازم داریم حدودا 15 هزار تومان سالانه
 • برای طراحی سایت هم طبق آموزش طراحی سایت ارزان هزینه ای ندارد!
 • جمع فاکتور: سالانه حدود 115 هزار تومان خدا برکت بده!

آیا خرید هاست و دامنه در مرحله طراحی سایت ارزان ضروری است؟

پاسخ کوتاه: خیر! در آموزش طراحی سایت ارزان در وردپرس باران می توانید ابتدا کلیه طراحی ها را در کامپیوتر شخصی خود انجام دهید. یعنی در مرحله طراحی سایت رایگان نیازی به خرید دامنه و هاست نخواهید داشت. نگران نباشید! کلیه مراحل راه اندازی و طراحی به صورت گام به گام آموزش داده خواهد شد.

آموزش طراحی سایت ارزان

خوب تا اینجا با برخی اصطلاحات آشنا شدیم. همچنین تخمینی از هزینه های طراحی سایت ارزان ارائه نمودیم. هر چقدر مقدمه گفتیم فکر می کنیم کافی باشد. اگر برای طراحی سایت رایگان توسط خودتان آماده هستید برویم سراغ آموزش. ابتدا یک مسیر برای طراحی سایت در این روش خدمت شما ارائه می دهیم. سپس طبق مراحل ارائه شده به آموزش گام به گام ساخت سایت خواهیم پرداخت. آماده اید؟ پس بزن بریم!

مسیر طراحی سایت ارزان توسط خودتان

در این دوره آموزشی یک نرم افزار تحت وب با عنوان وردپرس خدمت شما معرفی می کنیم. به کمک وردپرس می توانید در مدت 5 دقیقه یک سایت بسازید و شروع به فعالیت کنید. بله، فقط در 5 دقیقه! کافی است وردپرس را بر روی سرور هاست خود نصب نمایید و تنظیمات را طبق آموزش وردپرس باران انجام دهید. طبق آموزش در مدت 5 دقیقه سایت شما آماده بهره برداری است. برای انسجام بخشیدن به آموزش طراحی سایت ارزان توسط خودتان، آموزش را به چندین بخش مجزا در قالب جلسات آموزشی تقسیم کرده ایم. این دوره از دانلود وردپرس و نصب وردپرس شروع خواهد شد. راه اندازی سایت و مدیریت آن در نوشتن مطالب و دسته بندی و… نیز به طور کامل ارائه خواهد شد.

آیا طراحی سایت ارزان با وردپرس حرفه ای است؟ دلیل ارزانی چیست؟

طراحی سایت ارزان با وردپرس به هیچ عنوان دلیلی بر غیر حرفه ای بودن نخواهد بود. دلیل ارزانی این نوع ساخت سایت، داشتن علم طراحی سایت حرفه ای توسط شماست. این علم را با آموزش حرفه ای وردپرس باران خواهید آموخت. بنابراین هزینه ای برای طراحی سایت به کسی که این علم را دارد پرداخت نخواهید کرد. خودتان طراح سایت خودتان می شوید. بسیاری از سایت های حرفه ای که مشاهده کرده اید با وردپرس طراحی شده اند. بهترین مثال برای سایت های وردپرسی بدون شک وردپرس باران است! اینطور نیست :دی بله، سایت وردپرس باران به عنوان مرجع آموزش وردپرس نیز با استفاده از سیستم وردپرس طراحی شده و مدیریت می شود. پس در کارامدی و حرفه ای بودن طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس شک نکنید. وردپرس بهترین است.

40 درصد سایت های جهان، از وبلاگ های کوچک گرفته تا بزرگترین سایت های خبری از وردپرس ساخته شده اند.

قالب سایت وردپرسی و ظاهر سایت چگونه است؟

طراحی سایت ارزان توسط خودتان آموزش طراحی سایت رایگان بدون کدنویسی

در طراحی سایت ارزان با وردپرس به آموزش کامل بخش های مدیریت سایت خواهیم پرداخت. یکی از بخش های جذاب مدیریت سایت بخش قالب وردپرس می باشند. با وردپرس هیچ محدودیتی در انتخاب قالب و ظاهر سایت وجود ندارد. هم اکنون که این مقاله را می نویسیم حدود 3700 قالب رایگان وردپرس در موضوعات متنوع فقط در مخزن وردپرس برای دانلود ارائه شده است. قالب های وردپرس حرفه ای نیز به طور تجاری عرضه می شوند که اگر کمی بخواهید هزینه کنید می توانید بهترین قالب های وردپرس را با مبلغ ناچیزی تهیه نمایید.

یک وب سایت وردپرسی چه امکاناتی دارد؟ آیا محدودیتی در امکانات دارد؟

وردپرس یک سیستم متن باز بوده و امکانات آن توسط افراد مختلف برنامه نویس در سراسر دنیا قابل افزایش است. برای افزایش امکانات یک سایت وردپرسی امکانی فراهم شده است به نام پلاگین یا افزونه وردپرس. با افزونه های وردپرس می توانیم با توجه به نیاز خود امکانات سایت خود را افزایش دهیم. افزونه های متعددی برای نیازهای مختلف طراحی و ارائه شده اند. بسیاری از افزونه ها به صورت رایگان ارائه می شوند. در برخی کاربردهای حرفه ای تر نیز افزونه های تجاری برای طراحی سایت ارزان توسط وردپرس ارائه شده است. هم اکنون که این مقاله را می نویسیم بیش از 56 هزار افزونه محتلف برای افزایش امکانات وردپرس در مخزن رسمی این سیستم عرضه شده است. مثلا افزونه هایی چون:

 • فروشگاه ساز
 • فرم نظرسنجی
 • فرم تماس یا ثبت سفارش
 • پاپ آپ
 • افزایش امنیت
 • کپچا (کد امنیتی)
 • امکانات سایت چندزبانه
 • صفحه ساز
 • ساخت جعبه دانلود
 • سیستم عضوگیری
 • ابزارهای افزایش بازدید سایت
 • ابزارهای افزایش سرعت سایت
 • مدیریت دیدگاه های پیشرفته
 • ساعت و تقویم
 • افزونه های ویرایش عکس
 • و…

طراحی سایت ارزان توسط خودتان آموزش طراحی سایت رایگان بدون کدنویسی

چند نمونه سایت وردپرسی به روش طراحی سایت ارزان

برای اینکه بدانید چه سایت هایی از وردپرس برای طراحی سایت ارزان خود بهره برده اند چند مثال می زنیم. توجه داشته باشید این ها فقط چند مثال دم دستی از میان میلیون ها سایت وردپرسی می باشند.

 • سایت های محبوب دانلود نظیر دانلود ها، میهن دانلود و…
 • سایت های وبلاگی نظیر دیجی کالا مگ و…
 • وب سایت های علمی و تکنولوژی نظیر دیجیاتو و…
 • سایت های خبری مثل افق نیوز و…
 • سایت های شخصی و بیوگرافی نظیر وب سایت رسمی رضا صادقی و…
 • سایت های تبلیغاتی مثل ایران استخدام و ایران تبلیغ و…
 • سایت های شرکتی مثل شاتل، برتینا و…
 • سایت های مجله ای یا پرسش و پاسخ مثل چطور و…
 • سایت های فروشگاهی و…
 • سایت های فروش فایل و…
 • سایت های آموزشی مثل وردپرس باران و…
 • و…

شروع آموزش طراحی سایت ارزان با وردپرس

تا اینجا با مقدمات و مسیر آموزش طراحی سایت ارزان با وردپرس آشنا شدیم. دیگر وقت عمل است. برای این منظور یک دوره آموزش رایگان وردپرس در وردپرس باران تنظیم کرده ایم. این دوره حدود 30 جلسه کوتاه و کاربردی می باشد. در این دوره آموزشی به طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس می پردازیم. تنها با آموزش چند جلسه اول می توانید در 5 دقیقه یک سایت برای خود طراحی کنید. در ادامه دوره آموزش طراحی سایت حرفه ای به بخش های مدیریت سایت خواهیم پرداخت. مدیریت مطالب، دسته بندی، نصب و تغییر قالب، مدیریت دیدگاه ها و… تماما در این دوره آموزش گام به گام وردپرس ارائه خواهند شد. همچنین برنامه های ویژه ای برای افزایش بازدید سایت شما خواهیم داشت. افزایش سرعت سایت و بهینه سازی سایت و… همگی در این دوره آموزشی رایگان پوشش داده می شوند.

آموزش طراحی سایت ارزان با وردپرس را می توانید هم اکنون از لینک آموزش وردپرس شروع کنید.

طراحی سایت ارزان با آموزش وردپرس در دوره آموزش رایگان وردپرس آموزش گام به گام وردپرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

طراحی سایت ارزان توسط خودتان آموزش طراحی سایت رایگان بدون کدنویسی
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست