معرفی الگوریتم Hilltop – الگوریتم هیل تاپ گوگل چیست؟

در معرفی الگوریتم های گوگل، تعداد زیادی از الگوریتم های مهم در سئو را بر شمردیم. هر یک از آن ها را به تفصیل شرح دادیم. امروز قصد معرفی و آشنایی با یکی از قدیمی ترین الگوریتم های گوگل را داریم. الگوریتم Hilltop ( الگوریتم هیل تاپ ) الگوریتمی است که در سال 2003 توسط گوگل شناسایی و در دنیای سئو منتشر شد. این الگوریتم زمانی به عنوان یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی سایت ها شناخته می شد. برای آشنایی با دیگر الگوریتم های گوگل مقاله زیر را مطالعه نمائید.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت – قسمت اول

لینک مقاله: آشنایی با الگوریتم های گوگل برای بهبود رتبه سایت – قسمت دوم

معرفی الگوریتم Hilltop – الگوریتم هیل تاپ گوگل

الگوریتم Hilltop ( الگوریتم هیل تاپ ) که معادل فارسی آن الگوریتم تپه می باشد توسط Krishna Bharat که در مرکز تحقیقات سیستم‌های Compaq فعالیت می‌کرد، ایجاد شد و توسط گوگل در فوریه ۲۰۰۳ از این شخص خریداری شد. 15 سال است که از عمر این الگوریتم می گذرد اما همچنان این الگوریتم تاثیراتی را در نتایج جستجو دارد. در ادامه این الگوریتم را بصورت کامل شرح داده و چگونگی تاثیر این الگوریتم بر نتایج جستجو را را برای شما توضیح خواهیم داد.

هدف اصلی الگوریتم هیل تاپ

هدف اصلی این الگوریتم شناسایی سایت های مرجع یا همان دایرکتوری های معتبر می باشد. اما دایرکتوری یا همان سایت های مرجع کدامند؟ سایت هایی مانند Dmoz، Yahoo و Wikipedia  همگی دایرکتوری های معتبر می باشند که نزد گوگل دارای محبوبیت و رتبه بالایی می باشند. بنابراین صفحات ایجاد شده در این سایت ها دارای ارزش بالایی می باشند.

همان طور که می دانید لینک های خارجی ارزش بالایی برای یک سایت دارند که در رتبه بندی آن سایت در موتور جستجو بسیار تاثیر گذار است. این دایرکتوری ها مکان مناسبی برای لینک سازی سایت های کوچک تر می باشد. بنابراین اگر یک سایت در این گونه سایت ها لینک سازی می کرد، می توانست سریعا رتبه بالایی کسب نماید. بنابراین هدف اصلی از خلق الگوریتم Hilltop ( الگوریتم هیل تاپ ) شناسایی سایت های مرجع می باشد.

تاثیر الگوریتم تپه بر سئو سایت

معرفی الگوریتم Hilltop – الگوریتم هیل تاپ گوگل چیست؟

تا اینجا با الگوریتم هیل تاپ آشنا شدید و با هدف اصلی این الگورتیم آشنایی پیدا کردید. اما این الگوریتم چگونه در سئو سایت تاثیر می گذارد؟ همان طور که در بالا گفتیم، لینک سازی خارجی یکی از ارکان اصلی سئو برای رشد رتبه سایت در موتورهای جستجو می باشد. هنگامی که این الگوریتم منتشر شد، سایت هایی که از این طریق و ثبت سایت خودشان در دایرکتور های معتبر لینک سازی انجام دادند، توانستند رتبه خوبی در نتایج کسب کنند. زیرا دایرکتوری ها مرجع معتبری برای شناسایی سایت های با کیفیت بودند.

اما بعد ها برخی از سئو کاران با ساخت دایرکتوری های شخصی و دور زدن گوگل در خصوص ارتباط این سایت مرجع با خود سعی در افزایش رتبه خود داشتند. با استفاده از IP های اختصاصی برای هر سایت و پنهان کردن اطلاعات مالک دامنه تلاش می کردند تا یکسان بودن مالکیت سایت های خود را پنهان کنند. این روش امروزه با عنوان PBN یا همان شبکه خصوصی لینک شناخته میشود که در صورت شناسایی توسط گوگل موجب جریمه های سنگین و حذف سایت از نتایج گوگل خواهد شد.

چگونه از الگوریتم Hilltop در سئو سایت خود استفاده کنیم؟

در حقیقت الگوریتم Hilltop ( الگوریتم هیل تاپ ) دیگر مانند گذشته کارآیی بخصوصی ندارد. ما می توانیم از تئوری این الگوریتم برای سایت هایی که Page Authority  یا همان اعتبار صفحات بالایی دارند، الگو بگیریم. یعنی این لینک سازی را برای صفحه ای از یک سایت که اعتبار صفحه بالایی دارد انجام دهیم. البته باید این موضوع را در نظر بگیریم که زمانی این کار نتیجه مثبت خواهد داد که ارتباط موضوعی در این بین وجود داشته باشد. به عنوان مثال صفحات زیادی را در اینترنت شاهده می کنید که مثلا یک موضوع خاص را معرفی می کنند. مثلا “بهترین سایت های دانلود فیلم و سریال”. این گونه صفحات اگر دارای اعتبار دامنه و صفحه بالایی باشد مکان بسیار مناسبی برای لینک سازی می باشد چرا که این صفحه به عنوان یک دایرکتوری معتبر از سمت گوگل شناخته می شود.

پیشنهاد می کنیم بعد از تولید چند مقاله در یک موضوع مشخص، یک مقاله جامع و محتوای طولانی (بیش از 2000 کلمه) در مورد کل موضوعات مطرح شده تهیه کرده و در میان توضیحات آن به هریک از این صفحات لینک سازی مناسب انجام دهید. با این کار شما عملا یک صفحه مقاله را با عملکرد و ارزش یک صفحه دسته بندی ایجاد نموده اید.

نتیجه گیری:

در مقاله معرفی الگوریتم Hilltop – الگوریتم هیل تاپ گوگل چیست؟ در ابتدا الگوریتم هیل تاپ یا همان الگوریتم تپه را معرفی و سپس هدف اصلی این الگوریتم را بیان نمودیم. تاثیر این الگوریتم بر سئو سایت را شرح دادیم و در نهایت نحوه استفاده از الگوریتم هیل تاپ در سئو سایت را توضیح دادیم. حال با توجه نکات و توضیحاتی که دادیم، می توانید به راحتی از این الگوریتم به نفع سایت خودتان استفاده نمایید.اگر تاکنون مقاله ی دوره آموزش رایگان سئو را مطالعه نکرده اید، به لینک زیر رفته و لیست آموزش های ما را مطالعه فرمایید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

معرفی الگوریتم Hilltop – الگوریتم هیل تاپ گوگل چیست؟
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست