پادکست چیست؟ – تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب

به نام خدا. این بار در مرجع آموزش سئو، به معرفی پادکست یا همان محتوای صوتی در مقاله ای با عنوان پادکست چیست؟ – تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در مقاله قبلی، در خصوص تاثیر ویدیو بر افزایش سئو سایت نکاتی را بر شمردیم. استفاده از محتوای متنی ساده و سنتی دیگر برای مخاطبان جذابیت کمتری دارد. از همین رو بسیاری از افراد مشاهده یک ویدیو و یا شنیدن یک فایل صوتی را به خواندن یک مطلب طولانی ترجیح می دهند. استفاده از محتوای ویدیویی و یا یک فایل صوتی می تواند مخاطبان بیشتری را به سمت شما سوق دهد.

پادکست چیست؟

شاید در ابتدا زمانی که نام پادکست به گوش شما بخورد، کمی گنگ شوید. اما پادکست همان فایل صوتی می باشد. پادکست جدیدترین و پیشرفته ترین ابزار ارتباطی بین افراد از طریق صدای ضبط شده می باشد. این تکنولوژی محدودیتی ندارد. هرکسی می تواند با داشتن محتوای مفیدی از طریق ضبط صدای خود آن را در اختیار عموم قرار دهد. تنها کافیست یک میکروفون، یک برنامه ضبط کننده صدا و یک کامپیوتر داشته باشید. بعد از ضبط صدا و ایجاد تغییرات دلخواه در آن محتوای صوتی شما یا همان پادکست شما آماده برای قرار دادن در شبکه های رادیویی و یا وب سایت شخصی شما می باشد.

مقاله پیشنهادی: تاثیر سئو ویدیو بر افزایش سئو سایت

تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب

پادکست چیست؟ - تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب

در دنیای کنونی ابزار های متعددی برای انتشار پادکست و افزایش مخاطب در این حوزه می باشد. از شبکه های اجتماعی منتشر شده در این خصوص مانند iTunes ،Google Play و … می توان بهره گرفت. Stephan Spencer در مقاله در سایت searchengineland برای افزایش مخاطبان از طریق SEO چند راه پیشنهاد دارده است. در زیر به تشریح برخی از این پیشنهادها می پردازیم.

  • عنوان پادکست را جدی بگیرید.
  • خوراک RSS را فعال و بهینه سازی کنید.
  • پادکست را در وب سایت شخصی خودتان حتما منتشر کنید.
  • از شبکه اجتماعی YouTube کمک بگیرید.

چگونه یک پادکست بسازیم؟

در ابتدا متن خود را بر روی کاغذ بنویسید. اگر برای یک مطلب در سایت خود می خواهید فایل صوتی آماده کنید، سعی کنید چکیده مطلب را به صورت کامل و جامع پوشش دهید. قبل از شروع ضبط چندین بار متن خود را بخوانید تا در هنگام ضبط با مشکل روبرو نشوید. سپس با استفاده از یک میکروفون با کیفیت و از طریق یک نرم افزار ضبط صدا، محتوای صوتی رو ضبط کنید. حال نوبت این است که فایل صوتی آماده شده را از طریق یک کامپیوتر و نرم افزار های ادیت صوت، محتوای صوتی خود را ویرایش کنید. می توانید صدای خود را با یک موزیک دلخواه و آرام میکس کرده و سپس آن را منتشر کنید.

تاثیر محتوای صوتی در افزایش سئو سایت

اگر از یک سایت وردپرسی استفاده می کنید و می خواهید محتوای تولید خود را ارزشمند تر کنید، می توانید با استفاده پلاگین های مخصوص فایل صوتی را در سایت خود قرار دهید. این کار موجب می شود تا کاربر مدت زمان بیشتری در سایت شما حضور داشته باشد. برای این که کاربر را علاقمند به گوش کردن این فایل صوتی کنید، می توانید بخش مهمی از توضیحات را در این فایل قرار دهید تا کاربر مجاب به پخش این صوت گردد. در این صورت کاربر مجبور به پخش خواهد شد و در نتیجه مدت زمان بیشتری را در صفحه شما خواهد ماند. اما این نکته را باید در نظر گرفت که مدت زمان پادکست شما نباید زیاد باشد که حوصله کاربر سر رفته و صفحه را ترک کند. همچنی فایل دانلود صوت را در سایت قرار ندهید و فقط قابلیت پخش را در سایت فعال کنید.

نتیجه گیری

در مقاله پادکست چیست؟ – تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب، ابتدا تعریفی از پادکست برای شما ارائه دادیم. سپس راه های افزایش مخاطب از طریق ارائه محتوای صوتی را بر شمردیم. برای اینکه سئو سایت را با قرار دادن پادکست یا محتوای صوتی افزایش دهیم اصول اولیه این کار را توضیح دادیم. حال شما هم می توانید با تولید پادکست در بحث تولید محتوا هوشمندانه تر عمل کنید و یک محتوای ارزشمند داشته باشید. برای خواندن دیگر مقالات سایت ما در خصوص افزایش سئو سایت، به لینک زیر مراجعه نمائید.

لینک مقاله : آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پادکست چیست؟ - تاثیر محتوای صوتی در افزایش مخاطب
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست