رقص گوگل (Google Dance) چیست؟ – تاثیر گوگل دنس در رتبه بندی سایت ها

در مقالات قبلی چندین الگوریتم گوگل را بررسی نمودیم. این بار قصد معرفی یکی دیگر از الگوریتم های گوگل را داریم. رقص گوگل (Google Dance) الگوریتم دیگری است که با تغییر رتبه سایت ها، سعی در نمایش بهتر رتبه سایت ها دارد. این الگوریتم گاهی یک سایت را به رتبه اول آورده و گاهی یک سایت به رتبه پایین تر و یا حتی ممکن است از نتایج جستجو به طور کامل برای مدت کوتاهی حذف کند. همگی این الگوریتم های گوگل، سعی در بهبود نتایج جستجو دارند. اگر جابجایی در رتبه سایت ما اتفاق افتاده، مطمئنا دلیلی دارد. چون گوگل بدون علت دست به کاری نمی زند.

رقص گوگل (Google Dance) چیست؟

گوگل دائما در حال بروزرسانی الگوریتم های خود می باشد و این بروزرسانی ها موجب تغییر رتبه سایت ها می گردد. گوگل دنس الگوریتم تائیید نشده گوگل می باشد که با همین تغییر جایگاه سایت ها، سعی در پیدا کردن رتبه واقعی آن ها دارد. با این رقص گوگل ممکن است یک سایت در یک دوره زمانی کوتاه چند دقیقه ای و یا حتی چند روزه، رتبه یک گوگل را بدست آورد. از طرفی برخی از سایت ها با کاهش رتبه مواجه می شوند. در این مدت کوتاه رفتار کاربران به صورت کامل بررسی می گردد. پس از بررسی این رفتار ها، گوگل یک رتبه بندی نهایی انجام داده و دوباره پس از رتبه بندی جدید، سایت ها به جایگاه واقعی خود بر می گردند. رقص گوگل (Google Dance) برای صاحبان سایت هایی که تازه وارد دنیای وب مستری شده اند بسیار وحشتناک است.

رقص گوگل سایت هایی را که در سئو نتوانستنه اند خوب موفق باشند در دوره گوگل دنس از نتایج جستجو حذف می کند. در عوض سایت هایی را که قوانین سئو را به خوبی رعایت نموده اند به صدر نتایج می آورد. بسیاری از سایت ها در این دوره پس از مشاهده افت رتبه، سریع دست به تغییرات در سایت می زنند. باید به شما بگوییم که تغییرات در این بازه به هیچ وجه نمی تواند برای شما مفید باشد. تنها کار مفید برای شما در دوره رقص گوگل، صبر کردن است. پس به سئو سایت خود در این بازه زمانی هرچند کوتاه به هیچ وجه دست نزنید. چون ممکن است بیشتر به ضرر شما تمام شود.

رقص گوگل (Google Dance) چیست؟ - تاثیر گوگل دنس در رتبه بندی سایت ها

رقص گوگل بر روی چه سایت هایی تاثیر می گذارد؟

عموما جایگاه سایت ها تاثیری در رقص گوگل ندارد بلکه داشتن شرایط زیر موجب رقص گوگل (Google Dance) خواهد شد.

  • سایت های تاره تاسیس
  • سایت هایی که از کلمات کلیدی جدید استفاده کرده اند.
  • سایت هایی که از بک لینک های غیر طبیعی استفاده کرده اند.

گوگل دنس با چه سایت هایی کار ندارد؟

  • سایت هایی که به طور کاملا طبیعی واصولی سئو شده باشند.
  • سایت هایی که دارای محتوای تولیدی اصولی باشند.
  • سایت های قدیمی و درارای اعتبار بالا

نتیجه گیری

تا اینجای مقاله رقص گوگل، تاثیر گوگل دنس در رتبه بندی سایت ها را متوجه شدید. بنابراین از این الگوریتم به هیچ وجه نترسید. چون که این الگوریتم برای بهبود رتبه سایت هایی است که سئو را اصولی کار کرده اند. پس شما هم سعی کنید سئو سایت را به صورت اصولی انجام دهید. استفاده از روش های سئو کلاه سیاه و یا کلاه خاکستری در دراز مدت نمی تواند برای شما مفید باشد. گوگل هوشمند تر از آن است که شما فکر می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

رقص گوگل (Google Dance) چیست؟ - تاثیر گوگل دنس در رتبه بندی سایت ها
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست