افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

به نام خدا. امروز در مرجع وردپرس به سراغ معرفی و آموزش افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته) خواهیم رفت. این افزونه وردپرس یک سری امکانات پیشرفته در اختیار شما قرار خواهد داد تا به بتوانید یک متن و نوشته کاملا حرفه ای را تولید نمایید. ما در این مقاله ابتدا این افزونه را برای شما معرفی خواهیم نمود و سپس آموزش افزونه TinyMCE Advanced را برای شما شرح خواهیم داد. با ما در وردپرس باران برای خواندن مقاله افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس همراه باشید.

افزونه TinyMCE Advanced چیست؟

افزونه TinyMCE Advanced وردپرس یک ابزار ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس می باشد. این افزونه با افزودن یک سری بلوک به ویرایشگر وردپرس امکانات اضافه تری به این ویرایشگر اضافه خواهد نمود. افزونه TinyMCE Advanced هم درصورت فعال بودن ویرایشگر ساده و کلاسیک و یا ویرایشگر گوتنبرگ، ویرایشگر شما را به یک ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس تبدیل خواهد نمود. ویرایشگر متن وردپرس به تنهایی گزینه های معمول را دارد و امکانات زیادی در اختیار شما قرار نمی دهد. مثلا شما می خواهید بخش هایی از متن را رنگی کنید یا اندازه فونت ها را تعیین کنید اما ویرایشگر متن وردپرس این اجازه را به شما نخواهد داد. اینجاست که افزونه TinyMCE Advanced وردپرس می تواند به شما کمک بزرگی می کند.

افزونه TinyMCE Advanced وردپرس تاکنون در مخزن وردپرس بیش از 1 میلیون بار نصب موفق داشته است. این تعداد نصب نشان از محبوبیت فوق العاده این افزونه وردپرس در بین کاربران وردپرسی می باشد. این افزونه هم با ویرایشگر متن ساده در وردپرس نسخه 5 به قبل و هم با ویرایشگر متتن گوتنبرگ در وردپرس نسخه 5 به بعد سازگاری کامل داشته  و بنا به نسخه وردپرس و ویرایشگر، امکانات را اضافه می کند. همچنین برای اینکه در نسخه 5 به بعد همچنان از ویراشگر قدیمی وردپرس استفاده کنید می توانید افزونه ویرایشگر کلاسیک را نصب نماید و سپس اقدام به نصب افزونه TinyMCE Advanced وردپرس نمایید. این دو افزونه با یکدیگر سازگاری کامل دارد.

مشکل ویرایشگر متن وردپرس

یکی از مشکلات ویراشگر متن وردپرس امکانات کم در حالت دیداری می باشد. به عنوان مثال، شما در ویرایشگر ساده نمی توانید به سادگی یک جدول برای نوشته خود ایجاد نمایید. یا برای نوشتن یک فرمول ریاضی دست شما کاملا بسته است. یا اینکه شما به راحتی نمی توانید رنگ پس زمینه یک متن را تغییر دهید. اما شما می توانید با نصب افزونه TinyMCE Advanced وردپرس یک ویرایشگر ساده را به یک ویرایشگر حرفه ای متن تبدیل نمایید.

این افزونه با ایحاد یک نوار ابزار جدید و ارائه ابزار های کاربردی به شما کلیه محدودیت موجود در ویرایشگر متن وردپرس را برای شما رفع خواهد نمود. کار کردن با این افزونه بسیار ساده بوده و تنها نیاز است با ماوس خود ، امکانی که نیاز دارید را با Drag & Drop در متن خود اضافه کنید. همانطور که گفته شد پس از نصب این افزونه شما بدون هیچ کم و کاستی می توانید متون خود را به صورت کاملا حرفه‌ای درج کرده و از آن استفاده کنید.

ویرایش حرفه ای متن در وردپرس

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

با نصب افزونه TinyMCE Advanced وردپرس شما امکانات و ابزار های جدیدی را در قالب یک نوار ابزار در بالای ویرایشگر متن مشاهده خواهید نمود. هر یک از این ابزارها امکانات خاصی را در اختیار شما قرار خواهند داد. ابزار هایی مانند ایجاد راحت تر جدول، نوشتن فرمول های ریاضی و … . این افزونه دارای ویژگی های خاصی می باشد که عبارتند از:

 • وارد کردن کلاس های css از طریق کلاس های تعریف شده توسط شما
 • پشتیبانی از ساخت و ویرایش جداول
 • ویرایش inline سی اس اس ها
 • گزینه های متنوع برای مدیریت تصاویر داخل پست
 • جستجو و جایگزین کردن ویرایشگر کنونی
 • پشتیبانی از تگ های خاص XHTML
 • پشتیبانی از ساختار های متنوع
 • نصب آسان از مخزن وردپرس
 • فارسی سازی شده
 • قابلیت گذاشتن مدیا ، جداکننده صفحه و …
 • قابلیت درج کد های مختلف در نوشته
 • حالت ترکیبی که به شما اجازه می دهد از هر دو ویرایشگر استفاده کنید.
 • شامل بلوک کلاسیک پاراگراف است که می تواند به جای یا همراه با بلوک پاراگراف پیش فرض استفاده شود.
 • پشتیبانی از تبدیل اکثر بلوک های پیش فرض به پاراگراف های “کلاسیک” و از پاراگراف های کلاسیک به بلوک های پیش فرض.
 • پشتیبانی از ایجاد و ویرایش جداول در بلوک های کلاسیک و ویرایشگر کلاسیک.
 • گزینه های بیشتر در هنگام قرار دادن لیست در بلوک های کلاسیک و ویرایشگر کلاسیک.
 • جستجو و جایگزینی در بلوک های کلاسیک و ویرایشگر کلاسیک.
 • قابلیت تنظیم خانواده فونت و اندازه فونت در بلوک های کلاسیک و ویرایشگر کلاسیک.

افزونه TinyMCE Advanced وردپرس

قابلیت چاپ

در افزونه TinyMCE Advanced وردپرس امکان چاپ نوشته شما وجود دارد. این قابلیت در ویرایشگر متن وردپرس در حالت معمولی اصلا وجود نداشت. اما با استفاده از این قابلیت شما به راحتی و پس از نوشتن و انتخاب ابزار چاپ، پس از نمایش یک پیش نمایش از نوشته شما، به راحتی و در عرض چند ثانیه، از نوشته خود یک نسخه چاپی تهیه نمایید.

افزودن اطلاعات نویسنده

فرض کنید شما چندین نویسنده در سایت خود دارید. یا یک سایت مطلب گذاری دارید که نویسندگان بی شماری دارد. در این حالت هر نویسنده می تواند با استفاده از ابزار Add Author Bio اطلاعات خود را وارد نماید. با کیک بر روی این ابزار شما می توانید یک عکس برای خود انتخاب نمایید. همچنین می توانید قابلیت تغییر سایز را فعال و یا غیر فعال کنید. در بخش توضیحات این ابزار می توانید اطلاعاتی از بیوگرافی خودتان قرار دهید. پس از تایید، یک کد کوتاه در ویرایشگر متن ظاهر خواهد شد که مربوط به نمایش اطلاعات نویسنده مطلب خواهد بود.

افزودن تب های مختلف

یک قابلیت بسیار ویژه که افزونه TinyMCE Advanced وردپرس به ویرایشگر متن شما اضافه می کند، قابلیت افزودن تب های مختلف می باشد. شما می توانید در یک صفحه از تب های مختلف برای نمایش مطالب مختلف استفاده نمایید. این ابزار از نظر زیبایی به نوشته شما، یک جلوه ویژه ای خواهد بخشید. با استفاده از این ابزار شما می توانید بی نهایت سربرگ ویژه برای مطالب خود بسازید و با استفاده از آنها در بین مطالب خود به راحتی جابجا شوید.

قراردادن لینک در متن به شکل Button

از قابلیت های بسیار جالب و زیبا افزونه ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس استفاده از Button برای لینک دار کردن متن ها می باشد. شما در افزونه TinyMCE Advanced به راحتی و با استفاده از ابزار Add ET Button می توانید یک لینک در متن به شکل Button قرار دهید. این ابزاربه شما این امکان را می دهد تا لینک های داخلی خود را به شکل گرافیکی Button و در اندازه و سایز های محتلف نمایش دهید.

باکس اطلاعات گرافیکی متنوع

با استفاده از ابزار Add ET Box افزونه TinyMCE Advanced شما می توانید باکس های متنوعی برای اطلاعات خاص به نمایش قرار دهید. این باکس متنوع دارای 5 نوع مختلف می باشد که عبارتند از:

 • info
 • warning
 • download
 • bio
 • shadow

قرار دادن باکس اطلاعات بیشتر

منظور از باکس اطلاعات بیشتر، فضایی در متن می باشد که با کلیک بر روی آن متن مربوط به آن برای شما ظاهر خواهد شد. مثلا می توانید اطلاعاتی مانند اطلاعات بیشتر یا جزئیات بیشتر را در عنوان این ابزار قرار داده و توضیحات مربوطه را برای این عنوان بنویسید. هر عنوانی را می توانید برای این باکس در نظر بگیرید و در محتوای خود قرار دهید.

آموزش افزونه TinyMCE Advanced

1- به بخش افزودن افزونه در وردپرس خود بروید.

2- عبارت TinyMCE Advanced را در بخش جستجو وارد کنید.

3- پس از یافتن افزونه آن را نصب نمایید.

4- پس از نصب نواری در بالای بخش ویرایشگر شما اضافه خواهد شد که امکانات این افزونه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

بعد از فعال کردن زیر منویی به اسم TinyMCE Advanced اضافه می شود.

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

با کلیک کردن روی زیر منو TinyMCE Advanced وارد تنظیمات این افزونه می شویم. در ابن بخش هم می توانید تنظیمات مربوط به ویرایشگر گوتنبرگ را مشاهد نمایید و هم کلاسیک. با توجه به ویرایشگر خود واد تنظیمات این افزونه شوید و ابزارهای آن را برای خود سفارشی کنید. در این تنظیمات لیست تمام ابزار های افزونه TinyMCE Advanced وجود دارد که بنا بر نیاز خود می توانید آنها را در نوار ابزار موجود در ویرایشگر استاده کنید.

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

تغییر ویرایشگر وردپرس 5 (حذف ویرایشگر گوتنبرگ)

در مقاله ای جداگانه به معرفی تمام روش های تغییر ویرایشگر وردپرس 5 (حذف ویرایشگر گوتنبرگ) پرداخته ایم. استفاده از افزونه Disable Gutenberg بسیار آسان است. کافی است پس از دانلود افزونه Disable Gutenberg آن را فعال کنید. تمام! تنظیمات اولیه افزونه هر آنچه برای غیرفعال کردن گوتنبرگ نیاز است را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین ویرایشگر کلاسیک را نیز جایگزین آن می کند. بدون اینکه نیاز به هیچ تنظیم اضافه ای داشته باشید. گزینه های تنظیمات افزونه برای کنترل کامل بر اینکه کِی و کجا گوتنبرگ فعال شود نیز دراختیار شما قرار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی عکس زیر کلیک کنید.

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)

دانلود افزونه TinyMCE Advanced

صفحه افزونه

14 دیدگاه. دیدگاهی بگذارید

 • سلام وقت بخیر
  افزونه ای هست برای پست های وردپرس یه شناسه قرار بده یعنی تو پست منتشر شده به صورت عمومی باشه

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2019-08-02 17:04

   سلام دوست من. وردپرس به طور پیش فرض برای هر نوشته، برگه و… یک آیدی در نظر می گیرد. با ورود به بخش ویرایش هر نوشته می توانید شماره آیدی پست را در نوار آدرس مرورگر مشاهده کنید. در صورتی که سوال خود را با جزئیات بیشتری مطرح کنید، بهتر می توانیم شما را راهنمایی کنیم.

   پاسخ
   • با سپاس از پاسخگویی
    مثلا من یک پست رو تو وردپرس اشتراک میزنم
    برای پست یه شماره ثبت قرار بگیره مثلا ۲۳۴۵۲۳
    به صورت عددی برا عموم قابل مشاهده باشه

    پاسخ
   • شبیه سایت های خبری
    کد اخبار زیر و یا بالای پست قرار میگیره
    افزونه و یا کد باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    با احترام

    پاسخ
    • مجتبی تبسمی
     مجتبی تبسمی
     2019-08-03 00:10

     شما می توانید با قرار دادن کد the_id(); در کد مربوط به پست قالب خود که معمولا فایل single.php می باشد، آیدی پست را نمایش دهید. همچنین می توانید با استفاده از افزونه زمینه دلخواه پیشرفته Advanced Custom Fields نیز برای افزودن زمینه دلخواه (مثل زمینه ای برای وارد کردن عدد) به نوشته های وردپرس استفاده کنید. با آرزوی موفقیت برای شما

     پاسخ
 • Avatar
  محمدرضا
  2021-01-08 22:23

  سلام من بعد از نصب این افزونه، نوشته های داخل برگه هام پاک میشن و همچنین داخل نوار ابزارم هم کاملا خالیه،چندین بار امتحان کردم و هربار همین طور میشه،چطوری درستش کنم؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-01-09 11:25

   سلام آقای محمدرضا
   افزونه TinyMCE Advanced با توجه به تعداد نصب بالا و محبوبیت معمولا مشکلی در اکثر قالب ها و استفاده در کنار سایر افزونه ها ندارد. ولی با توجه به مشکل ایجاد شده در سایت شما ممکن است تداخلی در استفاده در کنار قالب و افزونه های شما وجود داشته باشد.
   برای بررسی این موارد می توانید قالب سایت خود را موقتا بر روی یکی از قالب های پیش فرض وردپرس مثل 2021 تغییر دهید و سایر افزونه ها را به غیر از تاینی غیرفعال کنید. سپس مورد را بررسی کنید تا اگر تداخلی وجود دارد بتوانید آن را شناسایی کنید.
   همچنین اگر از گوتنبرگ استفاده می کنید شاید نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس بتوانید مشکل را برطرف کند.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  گوتنبرگ
  2021-09-01 08:54

  دانلود افزونه tinymce advanced با ویرایشگر گوتنبرگ هم سازگار شده من نمیدونستم و مدتی بود ازش استفاده نکردم. آیا در مورد کار با این پلاگین در گوتنبرگ آموزشی دارید؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2021-09-01 11:25

   سلام دوست من
   افزونه گوتنبرگ همچنان ویرایشگر پیشنهادی وردپرس باران نمی باشد ولی آموزش کار با صفحه ساز گوتنبرگ در برنامه آموزش های آتی سایت می باشد. ولی در مورد آموزش افزونه TinyMCE Advanced برای گوتنبرگ هنوز برنامه ای نداریم.
   با سپاس

   پاسخ
 • اگر بخوام در ویرایشگر متن درج دکمه هم داشته باشم با این افزونه امکان پذیره؟

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2023-12-27 11:19

   سلام دوست من
   برای درج دکمه می توانید از ویرایشگر پیش فرض وردپرس جدید (گوتنبرگ) استفاده کنید.
   با سپاس

   پاسخ
 • Avatar
  علیرضا
  2024-01-23 10:54

  سلام بعد از نصب و فعال کردن برنامه tinymceزیر متن که می‌خوام بنویسم هیچی نیست انگار هیچ برنامه ای نصب نشده حالا تو تنظیمات همه شو نشون میده اما موقعه ای که می‌خوام چیزی بنویسم هیچ کدوم ابزار هارو نشون نمی ده ممنون میشم که راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • مجتبی تبسمی
   مجتبی تبسمی
   2024-01-23 11:21

   سلام دوست من
   احتمالا تداخلی بین این افزونه با یکی دیگر از افزونه ها یا قالب وردپرس شما وجود دارد. برای بررسی می توانید سایر افزونه ها را غیرفعال و قالب پیش فرض را فعال کنید تا عملکرد افزونه را بررسی کنید.
   با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

افزونه TinyMCE Advanced ویرایشگر حرفه ای متن وردپرس (پیشرفته)
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست