معرفی الگوریتم کافئین – الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

این بار در مرجع آمورش سئو، به معرفی یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل پرداخته ایم. الگوریتم کافئین گوگل. این الگوریتم یکی از مهم ترین تغییرات در موتورهای جستجو از نظر گوگل به حساب می آید. الگوریتم کافئین گوگل در خصوص به روز رسانی محتوا سایت و عمل ایندکس مطالب شما می باشد. تاکنون 7 الگوریتم گوگل را برای شما دوست داران آموزش رایگان سئو، معرفی نموده ایم. این بار در وردپرس باران به معرفی الگوریتم کافئین گوگل می پردازیم. اگر تاکنون با دیگر الکوریتم های گوگل آشنایی ندارید، به شما مطالعه دو مقاله جامع زیر را پیشنهاد می کنیم.

لینک مقاله: معرفی الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت – قسمت اول

لینک مقاله: آشنایی با الگوریتم های گوگل برای بهبود رتبه سایت – قسمت دوم

معرفی الگوریتم کافئین – الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

در 10 آگوست 2009، گوگل یکی از مهم ترین بروزرسانی های تاریخ موتورهای جستجو را منتشر کرد. این بروزرسانی مهم، الگوریتم کافئین نام داشت. این الگوریتم به قدری برای گوگل مهم بود که برا توسعه آن از همه کارشناسان و متخصصان سئو بهره گرفت. تمامی گزارشات را بررسی کرد و در نهایت در تاریخ 8 ژوئن 2010 این الگوریتم را به صورت رسمی معرفی نمود. الگوریتم کافئین گوگل در حقیقت سیستم جدید ایندکس کردن مطالب است. در این الگوریتم، خزیدن ربات گوگل و ذخیره اطلاعات در دیتابیس را به مراتب موفق تر می کند. با این الگوریتم، گوگل هم شاخص خود را افزایش داد و هم نتایج جدیدی را به دست آورد.

الگوریتم کافئین چگونه کار می کند؟

معرفی الگوریتم کافئین – الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

گوگل قبلا سیستمی به نام سیستم ایندکس (index) داشت که در آن ابتدا تک تک صفحات یک سایت بررسی می شد. سپس هر سایت براساس کلمات کلیدی خاص آن، که در گوگل هم ثبت شده است، گروه بندی می شد. زمانی که فردی عبارتی را سرچ می کند، متناسب با موضوع جستجو شده، یکی از صفحات از ایندکس در اختیار او قرار می گیرد. این سیستم مشکلاتی هم داشت. از جمله این که سایت هایی که رتبه بالاتر داشتند زودتر مطالبشان ایندکس می شد و برای سایت های جدید با رتبه پایین تر مدت زمان بیشتری طول می کشید. اما سیستم جدید گوگل یعنی الگوریتم کافئین گوگل، این مشکلات را نداشت و در کسری از ثانیه اطلاعات را جمع آوری می کند. این بدان معنی است که اطلاعات ارزشمند و جدید سایت ها دیگر به سرعت در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری

ابتدا به معرفی الگوریتم کافئین گوگل پرداختیم. سپس در خصوص سیستم های ایندکس مطالب صحبت کردیم. روش قدیمی ایندکس مطالب را شرح دادیم. سپس روش جدید ایندکس توسط الگوریتم کافئین گوگل را مورد بحث قرار دادیم. این الگوریتم سرعت بیشتری در ایندکس مطالب دارد. این الگوریتم یکی از مهم ترین تحول ها در موتور های جستجو بود. امیدواریم از خواندن این مقاله راضی باشید. باری خواندن دیگر مطالب ما در آموزش رایگان سئو، با ما همراه باشید.

.لینک مقاله: آموزش رایگان سئو در دوره آموزش گام به گام سئو سایت وردپرسی

منبع:searchenginejournal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

معرفی الگوریتم کافئین – الگوریتم کافئین گوگل چیست؟
آموزش وردپرس
آموزش وردپرس
افزونه های ضروری
فهرست